Jump to content
Dogomania

Martuchny

Members
  • Posts

    2039
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Martuchny

  1. łaaaaaa! uwielbiam te fotki xD one się nadają na jakiś portal z absurdalnymi fotkami, czy coo :P ile wam kasy brakuje?
  2. oby, oby... kochany Baronek i tak już za długo czeka :( ale mamy nadzieję ;) a Baronek chętnie poszedł ze mną na spacer i buszował w krzakach ;)
  3. Hej, mam takie pytanie, czy zamiast specjalistycznego oleju na sierść dla psa, można podawać mu jakiś odpowiednik dla ludzi? Słyszałam, że dobrze działa w ten sposób olej z pestek winogron, tylko nie wiem czy to do końca prawda. I jeszcze : co najlepiej podawać szorstkowi w tym wypadku?
  4. dobrze, że diagnoza u lekarza już niedługo. trzymam kciuki za zdrówko!
  5. Taki pies to marzenie :) szybko ktoś się znajdzie. ma wątek na naszym schroniskowym forum ;)
  6. Jakie nowości u pięknego? :) dobrze się czuje? postaram się skołować coś na bazarek dla niego :)
  7. owszem,czeka i pięknie się uśmiecha :) fotki jak zwykle z uprzejmości dziewczyn :) [IMG]http://img838.imageshack.us/img838/410/b13ho.jpg[/IMG][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/5016/b14np.jpg[/IMG][IMG]http://img803.imageshack.us/img803/1944/b12h.jpg[/IMG][IMG]http://img685.imageshack.us/img685/9968/b16u.jpg[/IMG]
  8. zdjęcie Twojej produkcji dlatego tak je podziwiasz :-D zapomniałam napisac,że zdjęcia z uprzejmości koleżanek ze schronu :)
  9. świetnie,trzymam kciuki za nowy dom! będzie dobrze,musi być! Szkoda Kłapouszku że zgubiłaś numery do tamtych domów,ale znajdziemy nowe :-D
  10. zobaczcie jaki on jest piękny! [IMG]http://img829.imageshack.us/img829/441/63644940.jpg[/IMG] swego czasu jeszcze było miniagility :) [IMG]http://img827.imageshack.us/img827/1087/82411882.jpg[/IMG] [IMG]http://img688.imageshack.us/img688/8687/81446233.jpg[/IMG] [IMG]http://img259.imageshack.us/img259/108/b10l.jpg[/IMG] [IMG]http://img17.imageshack.us/img17/5488/b11rq.jpg[/IMG]
  11. będzie dobrze! na pewno dacie radę... Nowy domek dla Daszki!
  12. to imię nadal do niego pasuje :) jest cudowny,mimo,że się tak zmienia :) kilka zdjęć :) [IMG]http://img706.imageshack.us/img706/9133/94636163.jpg[/IMG][IMG]http://img24.imageshack.us/img24/6920/75638877.jpg[/IMG][IMG]http://img207.imageshack.us/img207/4779/51093499.jpg[/IMG] jeszcze podczas liry ze mną :) [IMG]http://img441.imageshack.us/img441/7346/98552058.jpg[/IMG][IMG]http://img341.imageshack.us/img341/8084/49389031.jpg[/IMG][IMG]http://img195.imageshack.us/img195/9563/14387218.jpg[/IMG]
  13. Kamila z tego co wiem nadała mu imię :) Baronek czuł się dziś dobrze,biegał i szczekał na swoich przyjaciół-kamienie :) Korzysta z życia póki jest ok..
  14. Baron :) ale pieszczotliwie mówimy na niego Balonik :P znajdziemy dom dla niego,na pewno.
  15. Baron to pies dojrzały, prawdopodobnie ma ponad 12 lat. Do schroniska trafił 28 października jako przybłęda. Jest bardzo przyjazny,lubi dzieci i inne psy,jest bezkonfliktowy,nieagresywny. Pracował w programie szkoleniowym. Ostatnio pogorszyło się jego zdrowie. Nogi z dysplazją odmawiają posłuszeństwa,coraz częściej nie może wstać,przewraca się. Dłużej nie może zostać w schronisku. Bardzo potrzebuje domu i miłości na ostatnie dni. Walczymy o jego zdrowie i w jego imieniu prosimy o pomoc. nr.kontaktowy do mnie: 667758789 kontakt ze schroniskiem : schronisko.org.pl [IMG]http://img600.imageshack.us/img600/543/barer.jpg[/IMG][IMG]http://img843.imageshack.us/img843/5003/barug.jpg[/IMG][IMG]http://img252.imageshack.us/img252/8537/baronh.jpg[/IMG][IMG]http://img812.imageshack.us/img812/7321/baronek.jpg[/IMG]
  16. nr.ewidencyjny: 1463 nr.obroży: 044 Cherry to średnia suczka w typie rasy łajka,należącej do szpiców. Ma 9 lat. Trafiła do schroniska 24.12.2011,gdyż błąkała się po Bydgoszczy. Cherry nie może odnaleźć się w schronisku. Gdy wyprowadzałyśmy dziś pieski z jej boksu,bardzo nie chciała wyjść i była wystraszona.. Jednak ,gdy zaczęłam ją dotykać,chodzić z nią po schronisku,głaskać,trochę się przekonała do ludzi. Poza tym nie wykazuje żadnej agresji do ludzi,nawet gdy się boi. Jeśli chodzi o inne psy-ma postawę mocno dominującą więc raczej nie nadaje się do innego psa. Jednakowoż lubi się z nimi bawić-lecz czasem zbyt ostro Jest zaszczepiona i czeka na sterylizację. Przy odrobinie miłości i wysiłku włożonego Cherry na pewno zmieni się i będzie wspaniałą towarzyszką. Przebywa w schronisku dla zwierząt w Bydgoszczy. [img]http://img194.imageshack.us/img194/4448/cherrywq.jpg[/img] [IMG]http://img513.imageshack.us/img513/5373/cherry2e.jpg[/IMG]
  17. [quote name='emhokr']Martuchny, napisałaś tak: [INDENT] [LEFT]W kółko? Oj, to widzę, że ciekawe miały konie pod Tobą jazdy. Bodzenie ostrogami. Hmm. Ciekawie się zrobiło. [/LEFT] [/INDENT][/QUOTE] Przestań mnie najeżdżać! Mi chodzi o szkółki a nie o osoby jeżdżące z głową! Nie mówię,że tak miały pode mną. Mówię,co widziałam. Byłam zawodniczką,więc chyba jakieś pojęcie mam,nie musisz mi tego tłumaczyć jak dwulatkowi. Po prostu spojrzałam na jeździectwo z innego punktu widzenia, dzięki tej niezwykłej stronie,a ty na mnie z twarzą. Mi nie chodzi o puszcznie konia wolno tylko o innowację! Nie zamierzałam się kłócić,tylko dać do przemyślenia... Boże... I uwierzcie mi:) ja na prawdę widzę co piszę,nie musicie się rzucać.
  18. skoro 30% ma iść na psy...To reszta ma paść brzuchy założycielom,tak?
  19. [quote name='ladySwallow']Czy na pewno jest przyjemne? Moim zdaniem na pewno nie 100% psów, które biorą udział w psich sportach, się do tego nadaje i robi to "z polotem" - część po prostu jest tego wyuczona, niekoniecznie czerpiąc przyjemność z samej aktywności, a raczej ze spełniania oczekiwań właściciela - jakby nie było, snobistyczne to ze strony człowieka ;)[/QUOTE] Na pewno tak jest. Zawsze zdarzają się wyjątki- ale sądzę,że mniejszy jest odsetek psów które nie lubią sportów niż koni-a odsetek koni,które nie lubią tego co robią jest jakiś 99,9%... mimo 11 lat w sporcie konnym dlatego przestałam jeździć.
  20. Można,aczkolwiek końskie łatwiej. W końcu na psa nie włazimy,nie wkładamy mu metalu do paszczy nie bodziemy ostrogami tylko zapieprzał w kółko. Psa zachęcamy nagrodą do wykonania czegoś co zazwyczaj urozmaica mu życie i jest dla niego przyjemne :)
  21. Nie :) założenie jest że sporty psie są absolutnie super, a końskie nie bardzo... z resztą,porównanie psiego i konnego,chodziło mi o to,że psi jest przy konnym super.. byłam zawodniczką,jeździłam młode konie,pracowałam z trudnymi,więc nie jest tak,że jestem kimś kto nic nie wie,bo przez to 11 lat z końmi cośtam wiem.. ale zaczęłam jakiś czas temu myśleć kategoriami takimi,jakie są przedstawione na tej stronie :) Wiem,że ona jest po angielsku,ale warto się potrudzić,żeby ją przeczytać :)
  22. Ostatnio znowu przypomniał mi się adres tej strony w związku z tym,że zaczęłam porównywać jeździectwo ze sportami z psami. oczywiście psie sporty na tym porównaniu wychodzą o niebo lepiej niż końskie. Psie sporty nie są uprawiane przy udziale przymuszania zwierzęcia.Dzięki wolontariatowi w schronisku zaczęłam zastanawiać się też nad wieloma rzeczami,czy są humanitarne. Do Was wszystkich,ale szczególnie koniarze,wejdźcie i przemyślcie... Jazda konna sprawiała radość i zadowolenie Wam,ale i czy koniom? [URL="http://www.hauteecole.ru/"]www.hauteecole.ru/[/URL] i szczególnie obejrzyjcie to. [URL]http://www.hauteecole.ru/en/equestrian_sport_photogallery.php[/URL] Dzięki,czekam na odpowiedzi:)
  23. Myślę,że to trochę jednak uzasadnione,opłaty. Rozumiem,że tak to odbierasz,w sensie,jak sklep,ale psy bez opłaty te z ułomnościami są dlatego,żeby mimo wszystko znalazły domek,a te młodsze czy rasowe to co innego,bo i tak go znajdą,za pieniądze czy nie,za to jakby ktoś chciał psa np. bez łapy czy oka to jakby osobiwe ktora chce wziąc tego psa wydający psa zaśpiewał ileś kasy to by powiedział,że w takim razie to woli sobie wybrać zdrowego psa. I tu się zamyka szansa na dom tych ułomnych.... Nie wiem czy dobrze to tłumacze. W każdym razie jakaś symboliczna opłata za psa przystoi.
  24. Poglądy,zadajemy im pytania na temat ich doświadczeń z psami,staramy się wyczuć podejście,gdzie pies będzie mieszkał itd... w sumie te pytania co są powyżej :) Ale ostatnio zaczęły się odbywać,wizyty przedadopcyjne,od stycznia :)
×
×
  • Create New...