-
Posts
1634 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Dominika84
-
Brązowooki Potis wiernie wpatrzony w człowieka - szuka domu
Dominika84 replied to andzik's topic in Już w nowym domu
Przychodzę na zaproszenie i podnoszę wątek. Śliczny piesek, na pewno znajdzie swój domek. -
[quote name='kora78'] on kocha wszystkie dzieci. ale wiecie, co. podszczypuje. jak syn jedzie na hulajnodze, a skuter biegnie obok, albo w ogole jak sobie biegaja, ganiaja sie, to skuter ma zapedy, zeby go w bok skubnac. ma bok dziecka na wysokosci swojego pyska, troche wyzej. i to podszczypuje robiac az siniaka, czyli mocno. jak z tym walczyc? bo nie- przeciwdzialac, bo nie zabronie im biegac, bo to sens ich zycia. jak przeciwdzialac, jak reagowac? co oznacza to gryzienie?[/QUOTE] Jeśli robi krzywdę, a powstanie siniaka przecież boli, zakładałabym do wspólnych szaleństw kaganiec - to najprostsza metoda. Bardziej pracochłonne to pokazać psu, że Twój syn nie jest jego kolegą do zabaw, którego może podgryzać, tylko też jego Pańciem, którego ma się słuchać. Pies musi się nauczyć słuchać Twojego synka, dziecko też powinno być włączone w ograniczanie i zakazywaniu psu. Ty uczysz synka, nie Skutera, jak zareagować jak go będzie podskubywał, tak samo jak Ty byś zareagowała. Psy jak się bawią razem to się podskubują, taka natura. Może go też zaganiać jak psy pasterskie owieczkę :) Nie wiemy przecież, jakie geny ma w sobie Skuter. Ja tak bym spróbowała na Twoim miejscu.
-
Simek wreszcie w swoim domu! DZiekujemy wszystkim!
Dominika84 replied to kizimizi's topic in Już w nowym domu
Simon po raz pierwszy bez smyczy (legalnie) i ja po raz pierwszy z całą trójką jednocześnie na spacerze. Simona trzeba wołać z 15 razy żeby wrócił i jeszcze chwilę zawsze się namyśla. Ostatecznie jednak wraca. Jak widać biega po całych polach, a nie przy mnie. No i na polach biegał tylko z jednym celem: znaleźć jak najwięcej kup z nawozów i je wszystkie zjeść. Zamówię u weterynarza raz jeszcze te tabletki, żeby przestał jeść kupy, bo go przecież robaki od środka zjedzą. Trzech muszkieterów [IMG]http://imageshack.us/a/img21/3082/fj23.jpg[/IMG] [URL]http://www.youtube.com/watch?v=fHEO_f_R20Q[/URL] [URL]http://www.youtube.com/watch?v=OXpbV8kt5xs[/URL] -
Simek wreszcie w swoim domu! DZiekujemy wszystkim!
Dominika84 replied to kizimizi's topic in Już w nowym domu
Nowe zdjęcia do ogłoszeń: [IMG]http://imageshack.us/a/img845/6348/t25a.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img51/9355/39lk.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img15/8158/rvo5.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img716/360/skvd.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img89/2655/qfr2.jpg[/IMG] -
Nowe zdjęcia Keksa do ogłoszeń ? (jeszcze nie spotkałyśmy się z Perpe-tua na sesje zdjęciową): [IMG]http://imageshack.us/a/img853/2020/rvbw.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img9/1725/gbzq.jpg[/IMG]
-
Simek wreszcie w swoim domu! DZiekujemy wszystkim!
Dominika84 replied to kizimizi's topic in Już w nowym domu
Wszystko, co chciałam powiedzieć albo wyjaśnić umieściłam na wątku Keksika w ostatnim moim poście ( [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/217838-Keks-totalnie-bez-kasy-za-d%C5%82ugo-w-pdt-jak-znale%C5%BA%C4%87-dom/page43"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/217838-Keks-totalnie-bez-kasy-za-d%C5%82ugo-w-pdt-jak-znale%C5%BA%C4%87-dom/page43[/URL]) . Bardzo mi przykro, ale mnie nie stać na utrzymanie psów na BDT. Bo DT nie jest tylko leczeniem psa i jego karmieniem, nie dla mnie, dla mnie leczenie i karmienie jest tym samym, co może zaoferować schronisko. Dziewczyny, wychowałam Keksa i Simona jak tylko potrafiłam, poświęciłam i nadal poświęcam im całe moje środki, nie tylko czasowe. Jeśli nadszedł czas, ... nie obrażę się, jeśli zaczniecie im szukać tańszego lub bezpłatnego DT. Myślę, że dwójka naszych podopiecznych nauczyła się wszystkiego z mojej strony czego mogła, jeśli znajdziecie kogoś, kto bezpłatnie może im pomóc, nie będę miała tego za złe i nie uważam, żeby im nowy DT zaszkodzić, wręcz przeciwni, uważam, że nowy DT da im nowe możliwości i nie uzależni ich odemnie. -
[quote name='kora78']robcie, robcie dziewczyny, bo bieda jest wielka. Dominika, przypominam sie, obiecywalas oglaszac psy na pdt. a lecimy tylko z bazarkami ogloszeniowymi, za ktore de facto tez sie placi. czy mozesz wiec oglaszac tez, jak mowilas wczesniej? druga sprawa, chyba musimy pozebrac o jakas znizke za dt, mamy sytuacje podbramkowa poprostu........... :( wszyscy obecni na watku Keksa, mam prosbe, czy ktokolwiek moze porozsylac watek z poszukiwaniem nowych deklarowiczow? stalych, lub jednorazowych, pożebrac trzeba i nie powiem, ze trochę :([/QUOTE] Na spokojnie, bez paniki. Kora, obiecywałam ogłaszać psy: tworzyłam teksty, które nie odpowiadały, robiłam zdjęcia, które tak naprawdę też nie odpowiadały. Wstawiałam wszystkie najdrobniejsze informacje, pisałam niemal codziennie przez kilka miesięcy, robiłam kilkadziesiąt fot takich jakie umiałam zrobić (ich robienie, przerabianie i wstawianie też zajmuje czasu), drukowałam i rozwieszałam ogłoszenia po lecznicach, działkach, tablicach ogłoszeniowych w różnych wsiach, to nie jest pomoc w ogłaszaniu ? Jak nikt nie miał czasu i możliwości wykupowałam czy umieszczałam teksty i foty na bazarkach ogłoszeniowych. Czy inne domy/hotele robią więcej ? Wydarzenie na fb jest robione przez kogo ? Naprawdę bardzo dużo czasu poświęciłam i poświęcam psom. Tak uważam, widzę to na co dzień (nie mając czasu na inne rzeczy (dlaczego np na wakacje w tym roku nie pojechałam ?) bo trzeba też wyprowadzić, pobawić się, nauczyć czegoś, pogłaskać, pielęgnować, ...), zarówno czasu jak i pieniędzy, bo dobrze wiesz, że większa część kasy z PDT idzie na nie. Ile zostało wydane na ogłoszenia bazarkowe ? Chcesz ? Oblicz, Oddam. Ani Simon ani Keks nie były psami domowymi lub takimi, jakimi ludzie sobie wyobrażają, że powinny być, Simon skrócił mi życie o przynajmniej 10 lat, nie wyolbrzymiam i nie przesadzam kora. Mimo, że to Keks większość życia był w schronisku i na łańcuchu, że tak naprawdę nigdy nie żył w domu, czego jestem na 100 % pewna, to Simon wymagał i wymaga praktycznie maximum uwagi, siły, cierpliwości i nerwów. To jest pies, który n.p. niemal konwulsyjnie szczeka i nic go nie powstrzyma, naprawdę nic! Obydwa zmieniły się nie do poznania, ale nadal i nieustannie potrzebują od opiekuna jego zaangażowania i pracy z nimi. Chętne na miesiąc Ci je oddam i porozmawiamy jeszcze raz o kosztach ogłoszeń bądź PDT. Druga sprawa, dlaczego nie mam już tyle czasu na dogo ... ponieważ już wszystko zostało napisane i sfotografowane. Popatrz ile czasu i wpisów Ty miałaś przez wakacje. Każdy ma jeszcze swoje prywatne życie. Mam trzeciego psa, który miał być na 99% 2 tygodnie (ale 3 wspaniałe DS rozmyślały się w ostatniej chwili, bo to pies typowy dla swojej rasy, ale za dużo z nim pracy!!! Jak widać nie ma tu różnicy między kundlem a w rasie, ludzie chcą gotowego psa jak towar z półki i to nie Twoja, moja, ani nikogo innego wina) mam i jego na głowie i wolę całej trójce poświęcać czas na spacery i zajmowanie się nim bezpośrednio niż siedzieć na dogo. Od przyszłego tygodnia mam też praktyki u szkoleniowca psów, znowu zaczyna mi się szkoła, z pewnością rozumiesz, dlaczego nie ma czasu siedzieć na dogo. Całe moje życie, zapewniam Cię i innych, którzy myślą, że DT to wyłącznie głaskanie psów, w tej chwili kręci się wokół psów. Dobrze wiem Kora, że Twój wpis jest dyktowany wyłącznie presją z powodu barku pieniędzy na DT, zdarza Ci się wyrażać w inny sposób niż inni to rozumieją lub chcą zrozumieć, dlatego mój wpis nie jest skierowany przeciw Tobie, tylko wyjaśnienie wszystkim, którzy to czytają, na czym stoimy i dlaczego Simon albo Keks jest u mnie na PDT nie BDT. [B]Keks i Simon jest Na PDT[/B] ponieważ ...nie mam zamiaru sobie kupować za nie zamki... chcę mieć swobodę kupować im kość, smakołyk, zabawkę kiedy tylko zaistnieje taka potrzeba nie prosząc się o nią, nie wyjaśniając dlaczego akurat ta kość a nie inna, tańsza. Chce z nimi pojechać na wieś lub do parku [B]tylko dla nich[/B] nie kłócąc się o opłaty za benzynę czy dojazd do weterynarza, kiedy trzeba. Kupuję im dobrą karmę za 80 zł przez neta (najtaniej jak umiałam znaleźć). Myślicie, a, może oszukać i kupować tańszą, próbowałam, nie tyle oszukać, co zmniejszyć koszty PDT, Keks i Simon wymiotowały, łysiały, sierść wypadała, nie godzę się na to za niższa cenę PDT. [B] Nie rozumiem, dlaczego ludzie uważają, że PDT to płacenie za głaskanie psa. Zapraszam do mnie do weryfikacji zdania, chętnie przenocuję i uświadomię ZA DARMO najlepiej przez cały miesiąc. Chętnie zobaczę i nauczę się od nich jak postępować z Keksem podczas burzy, obsesji na punkcie zabawki podczas spaceru albo Simonem podczas zakładania smyczy albo wielu innych sytuacji. Chciałam zająć się wyłącznie sobą, ale żeby mieć u siebie w miarę zrównoważone psy, jest to niemożliwe w tej chwili. [/B]Dziewczyny, zachowuje wszystkie rachunki (przynajmniej te, które udaje mi się uzyskać) z utrzymania na PDT naszej dwójki. I to fakt, że większość kasy wydaje na nie. Tydzień temu po raz pierwszy zostawiłam je w hotelu na jedną noc - 75 zł ( zniżkowa cena bo z rottkiem), nie wymagam od nikogo oddania pieniędzy, bo to moja sprawa, że nie ma je z kim zostawić, to ja podjęłam się opieki nad nimi. A 2 obroże przeciw kleszczowe w ostatnim czasie? A smakołyki ? A zabawki, maskotki ? A karma, która jest dobrej jakości ? A obroże, które Simon rozrywa albo kaganiec, najpierw z materiału później z plastiku[COLOR=#000000], żeby nie jadł kup i trzeba go było znowu odrobaczać ? [/COLOR]Nie chce się godzić na kłócenie o każda złotówkę dla psów, tylko dlatego prowadzę PDT, a nie BDT. Jest tak, ponieważ kierowałam się doświadczeniem z przeszłości. Ja mogę brać 150 zł za każdego i na podstawie rachunków resztę, ale zapewniam, że wyjdzie więcej niż teraz płacicie za całość. Nie na tym polega dla mnie DT, żeby był jedynie kontynuacją schroniska, z tą samą karmą, bez bodźców zewnętrznych czy czasu, jakim im się poświęca. Bez zabawek, smakołyków, pokazywania nowych miejsc i wielu innych.
-
Simek wreszcie w swoim domu! DZiekujemy wszystkim!
Dominika84 replied to kizimizi's topic in Już w nowym domu
Ja w tej chwili też na nic czasu nie mam, tylko na psy i kilka swoich życiowych spraw, na neta nie bardzo już ... Co do rozliczenia napiszę w przyszłym tygodniu kora. [IMG]http://imageshack.us/a/img196/6611/fubb.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img823/6383/8obt.jpg[/IMG] Nie ważne jaki metraż w mieszkaniu, tak to zawsze wygląda (oczywiście na krzesełku ja siedzę przy kompie) [IMG]http://imageshack.us/a/img407/4940/g8jm.jpg[/IMG] -
Wroclaw-psy w potrzebie.Watek informacyjny.
Dominika84 replied to monika083's topic in Już w nowym domu
Nieaktualne -
Nieaktualne
- 141 replies
-
Simek wreszcie w swoim domu! DZiekujemy wszystkim!
Dominika84 replied to kizimizi's topic in Już w nowym domu
Do ogłoszeń nie nadaje się, ale wygląda tu jak Bono, czy tylko mi się tak wydaje ? [IMG]http://imageshack.us/a/img12/6958/qufw.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img600/8629/tqe0.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img843/2078/dxiv.jpg[/IMG] -
Simek wreszcie w swoim domu! DZiekujemy wszystkim!
Dominika84 replied to kizimizi's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://imageshack.us/a/img694/8093/haoj.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img707/1787/wj5j.jpg[/IMG] -
Simek wreszcie w swoim domu! DZiekujemy wszystkim!
Dominika84 replied to kizimizi's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://imageshack.us/a/img9/3233/vdew.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img821/2866/7izc.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img822/1302/qvn4.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img856/8175/hnam.jpg[/IMG] -
Simek wreszcie w swoim domu! DZiekujemy wszystkim!
Dominika84 replied to kizimizi's topic in Już w nowym domu
A ja wiem, które śmieszne foto Sima wstawić ? [IMG]http://imageshack.us/a/img13/2393/wkc8.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img41/3764/np31.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img832/3906/yf1u.jpg[/IMG] -
[quote name='Besti']Tak widocznie musiało być. Cieszmy się że decyzja zapadła "przed" niż by Rokuś musiał znów pół polski przejechać z nieudanej adopcji. Ogłoszenia kupione, zapłacone- czekam na treść Dominisiu ;) A ja uważam tą decyzje za złą i nieuzasadnioną i nie wydaje mi się, żeby ta osoba oddała Rokiego po zapoznaniu się z nim. Dziękuję Besti, nie jestem dobra w pisaniu ogłoszeń, ale coś naskrobię i najwyżej ktoś po mnie poprawi. Filmik z Rokim: http://www.youtube.com/watch?v=GoS6DsK-nlE
-
Udało się nareszcie dostać fakturę. Mamy je - dwie podzielone na czerwiec i lipiec. Było ciężko i myślałyśmy o niej (razem z właścicielką Fundacji) praktycznie codziennie, jednak mimo wielu telefonów i "odwiedzin" w gabinecie nie zdołaliśmy jej wcześniej dostać. Nie chcę już zgłębiać się w szczegóły jak to wyglądało i dlaczego tak późno, ważne, że jest i temat długu Magnuska będziemy mogli zakończyć (a na fakturach są daty i imię Magnuska potwierdzające, że to własnie za niego jest są te faktury).
- 100 replies
-
Simek wreszcie w swoim domu! DZiekujemy wszystkim!
Dominika84 replied to kizimizi's topic in Już w nowym domu
[quote name='perpe-tua']Jasne, że coś wymyślimy i będą kolejne piękne zdjęcia. :) Dominika jak z tymi dwoma weekendami?[/QUOTE] Opieka aktualna, jutro zadzwonię do Ciebie -
Simek wreszcie w swoim domu! DZiekujemy wszystkim!
Dominika84 replied to kizimizi's topic in Już w nowym domu
Wszystkie chwyty dozwolone dziewczyny ;) Postaram mu się zrobić zdjęcia, a jak się nie uda ... za jakiś czas spotykam się z Perpe-tuą i bardzo szeroko się do niej uśmiechnę ;) Ostatnio nam takie ładne zdjęcia porobiła, może tym razem też pomoże :loveu: -
Simek wreszcie w swoim domu! DZiekujemy wszystkim!
Dominika84 replied to kizimizi's topic in Już w nowym domu
[quote name='Javena']Zrobiłam ogłoszenia na różne woj. Pomieszane.[/QUOTE] Dziękujemy, bardzo dobrze zrobiłaś -
Simek wreszcie w swoim domu! DZiekujemy wszystkim!
Dominika84 replied to kizimizi's topic in Już w nowym domu
[quote name='perpe-tua']oj Simuś! gdybym miała tylko domek to brałabym! Dominika ucałuj ode mnie Simka i Keksika i Rokiego. :loveu:[/QUOTE] Ehhh... biedny ten Simon strasznie, taki zagubiony w tym świecie, ... ciężki jego żywot :-( A w przyszłym roku 10 lat będzie miał, ogłoszenia to już chyba ze staruszkiem w tytule będą musiały być :shake: Jestem ZAŁAMANA. Jeszcze troszkę i sama wszystkie będziesz mogła uściskać i wycałować