Jump to content
Dogomania

dziuniek

Members
  • Posts

    3972
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by dziuniek

  1. [quote name='wiosenka']Nie bardzo, dostaniesz w prezencie ;). Myślałam że tak celowo podbijasz mi cenę ;).[/QUOTE] Ehhh, nie miałam czasu na takie działania...
  2. Do [B]Wiosenki[/B], bo ma zapchana skrzynkę. Przegapiłam licytację na Waszym bazarku, czy bardzo zależy CI na tych talerzykach? Bo mi bardzo by się przydały, mogłabym dorzucić złotówkę ponad Twoja cenę.
  3. APSA, wiem wszystko od tajnych informatorów;). Jedyny żal to to, że niektóre psiaki opuszczają schronisko na sam koniec swojego życia, które spędziły w schronisku. Tak bardzo szkoda mi Blusia i Olci, może ktoś ich wreszcie zauważy, szczególnie Olcię, ileż to lat można spędzić w schronisku???
  4. [quote name='lika1771']Dziuniek kawal dobrej roboty -dziekuje.[/QUOTE] Ach, żebym się jeszcze mogła zabawić w Pana Jezusa i dotykiem uzdrowić, co chore...
  5. A co z tym szarym sznaucerkiem, z obciętym ogonkiem? A jak czuje się Bluś i Olcia?
  6. Post na ewentualne przeniesienie zdjęć, jak się ktoś przyczepi....
  7. [IMG]http://i49.tinypic.com/35d9buh.jpg[/IMG] .........[IMG]http://i45.tinypic.com/11sjhvb.jpg[/IMG] [B]Dziś Hercules gotuje obiad (kotlety schabowe).....Najcieplej przy żelazku...............................[/B] [IMG]http://i47.tinypic.com/2v6mb.jpg[/IMG] ........[IMG]http://i49.tinypic.com/293y8o5.jpg[/IMG] [B]Albo pod lampą, zawsze piękny............................Misiek jest prawie wielkości kota.................[/B] [IMG]http://i47.tinypic.com/35mpj0p.jpg[/IMG] ........ [IMG]http://i49.tinypic.com/r1k7pg.jpg[/IMG] [B]Mizianki na pontonie....największy i najmniejszy...............................................................[/B] [IMG]http://i48.tinypic.com/257dhj6.jpg[/IMG] ........ [IMG]http://i46.tinypic.com/23jqs6s.jpg[/IMG] [B]Tak Misiek wyglądał trzy miesiące temu,............... tak dzisiaj....chyba widać poprawę?[/B]
  8. [quote name='Kama79']Dziuniek, z tego co mi wiadomo pies już nie jest na łańcuchu ani w garażu:) Ale uwierz mi, on JEST duży. Dziękujemy za troskę:)[/QUOTE] Z tego, co Ci jest [B]wiadome[/B], a kto to widział na własne oczy? Ja tylko tak, naprawdę z troski o psa... A a propos, mój Marcus przy wyjściu ze schroniska ważył 35 kg., teraz 45 i jest duży!;)
  9. [quote name='pikola']I ja jestem u Dziadziunia..[/QUOTE] Tak, to bardzo stary i zmęczony życiem piesek, chociaż wygląda jak szczeniak i każdy myśli, że to młody piesek. Niestety, nie....
  10. Cioteczki, natrafiłam na ten wątek z sygnaturki i zaczęły mi się nasuwać pewne dziwne niepokoje. Wyraz "garaż" już działa na mnie jak czerwona żarówka, po drugie ten pies nie jest duży i raczej drobny i to on rozwala metalowe kraty?? Po trzecie, czy w tak słono opłacanym hoteliku psy powinny zostawać same, bo właściciele wyjeżdżają na parę godzin, przecież to nie jest BDT, w którym opiekunowie pracują, żeby zarobić na posiadane psy.Po czwarte, odwiedzajcie psa, bo za dużo osób ma wątpliwości, a trzymanie psa na łańcuchu jest obecnie ZABRONIONE
  11. [COLOR=#006400][SIZE=4][B]Wiosna już była, teraz nadeszła znów ZIMA [/B][/SIZE][/COLOR][IMG]http://i48.tinypic.com/dmxv76.jpg[/IMG] [IMG]http://i49.tinypic.com/o0777d.jpg[/IMG] [IMG]http://i50.tinypic.com/28wikaa.jpg[/IMG][IMG]http://i46.tinypic.com/28uh1lg.jpg[/IMG] [IMG]http://i50.tinypic.com/hsoxu0.jpg[/IMG][IMG]http://i47.tinypic.com/20kekgh.jpg[/IMG] [B][COLOR=#4b0082][SIZE=4]ALE FAJNIE, ja nie mam nigdy dość ZIMY ![/SIZE][/COLOR][/B]
  12. [quote name='wiosenka']Ja też, ale te linki to moja odpowiedź na sugestie lekarza, że nie warto podawać...[/QUOTE] Ale ja się akurat z nim zgadzam, że wszelkie dodatkowe rzeczy powodują też, że nowotwór jest lepiej odżywiony i szybciej rośnie. Na razie, póki nie wiadomo na 100%, a okaże się to po leczeniu encortonem, nic już więcej nie będę podawać, bo i tak zrobiła się góra tabletek i kapsułek, które nie wiadomo jak wcisnąć w psa, który przyswaja tylko papkę. Zmielić wszystkich nie mogę, bo niektóre są gorzkie i wtedy Misiek nie zje. Za jakiś czas zobaczymy, na pewno będzie czas na olej lniany i inne, a co do diety, to nie cackałam się tak nawet z własnymi dziećmi.;)
  13. [quote name='wiosenka']??? czym...[/QUOTE] No tym, ja ciągle mam nadzieję, że nie...
  14. Dziś był bardzo zły dzień dla Misia. Od rana okropnie kaszlał, chrząkał i ciężko oddychał. Nie chciał wychodzić na spacerki. Chyba się wczoraj bardzo zmęczył wizytami u lekarzy. Sama jazda do weta to trudna sprawa: muszę go wnosić i znosić po schodach, wstawiać do metra i wystawiać. Za każdym razem Misiek kaszle, bo uciskam mu przy podnoszeniu klatkę piersiową. Ale inaczej nie da rady. Nawet głos stracił w ciągu dnia. Wieczorkiem trochę się ożywił, odzyskał głos (jak zwykle przy szykowaniu wieczornego jedzenia szczekał, aż dostał),zjadł i poszedł spać. Może lek już działa?
  15. [quote name='wiosenka']Zaglądam...[URL]http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/art6719,dietetyk-radzi-jakie-dodatkowe-substancje-i-skladniki-pokarmowe-moga-byc-pomocne-w-zywieniu-psow-z-choroba-nowotworowa.html[/URL] [URL]http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/art6704,dietetyk-radzi-jak-karmic-psa-chorego-na-nowotwor-aby-mu-pomoc.html[/URL][/QUOTE] [B]Wiosenka[/B], nie przerażaj mnie!
  16. Dzisiaj byliśmy u weterynarza:shake:. Niestety zmiany w płucach powiększają się, chociaż na 100% nie można powiedzieć, że to przerzuty. Zaczynamy terapię encortonem, jeżeli zareagują na leczenie, to będzie oznaczać, że to nie przerzuty. W każdym razie zmniejszy się obrzęk zapalny płuc, co ułatwi oddychanie. Z dobrych wiadomości: gruczoły w porządku,zęby tez, przetoka się zamknęła, Misiek przybył na wadze 30 dkg. i waży 6,8 kg. Poniżej wklejam zdjęcia. Rozmawiałam z drem Grudzińskim o różnych "cudach" antyrakowych: oleju lnianym, witaminie C itd. Lekarz jest naprawdę rozsądny, przeciwko wit.C nic nie ma (ale są skutki uboczne, np.biegunka, zakwaszanie moczu, mogą pojawiać się szczawiany itd.). Zawarte w oleju "dobroczynne substancje" będą również "karmić" nowotwór. Więc na razie steryd, witaminy zwykłe i tabletki cioci Bogusik, na wątrobę osłonowo esseliv i na żołądek ranigast. I tyle..... [IMG]http://i49.tinypic.com/oaoqpw.jpg[/IMG] Zdjęcie z lutego 2013 [IMG]http://i49.tinypic.com/2mn3vio.jpg[/IMG] zdjęcie z dzisiaj(11 marca 2013)
  17. Zaglądam z zaproszenia. Czy wyciągasz ją ze schronu do siebie? Będę zaglądać, ale takich psich "wyciągniętych" mam już pięć....więc niewiele mogę pomóc. Co ci ludzie robią z psami , jak się nie "uda" (urodzi się ułomne), to do wyrzucenia.
  18. [B]Wiosenny spacerek bez kubraczka[/B] [IMG]http://i50.tinypic.com/155qkjq.jpg[/IMG] [IMG]http://i50.tinypic.com/11r89oy.jpg[/IMG] [IMG]http://i47.tinypic.com/e7cwtk.jpg[/IMG]Czupryna rośnie! I futerko też! I jaki jestem dłuuuugi.
  19. [quote name='mdk8']a czy już troszeczkę przytył? proszę zajrzyjcie w wolnej chwili [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/240690-Mały-łagodny-piesek-od-jesieni-mieszka-na-ulicy-okolice-Warszawy?p=20554651[/URL][/QUOTE] Od wzięcia ze schroniska 1,5 kg na początkowe 5, czyli 30 %!
  20. Jestem tak zajęta ściąganiem cioteczek na bazarek Miśka, że nic nie piszę. A Misiek porasta futerkiem, ma już go 1 cm. I nie jest już szarym szczurkiem! W schronisku napisaliby "czarny przesiany z siwym";). Na łapkach ma jakieś kędziorki. Tylko co zrobić, gdy na widok grzebienia i szczotki nadal kłapie zębami??? Już nawet mogę mu "dłubać" na pyszczku, w oczach, ale czesanie beee. Poza tym spacerki, jedzenie i łapanie siuśków. Moja biedna podłoga, taki los jej zgotowałam, jakiego nigdy w swoim stuletnim życiu nie zaznała. Chyba kupię "odstraszacz" dla psów (znacie jakieś dobre?), bo i Karmelek poczuł się w obowiązku zasikiwania cudzego i zapomina o swoim podkładziku w przedpokoju. Ojejej. Dobrze, że wiosna idzie, to bez ubierania siebie i psa będzie można szybko wyskakiwać na dwór.
  21. [quote name='Olena84']Dostałąm aż 3 zaproszenia;), wiec wchodze[/QUOTE] Ja bardzo przepraszam, ale coś mi dogo fiksuje i wysyła dwa razy;) nie powiadamiając. Przyznaję, że mam naraz otwarte parę kart....może to dlatego....
  22. [quote name='paula_t']Pewnie, nie ma nad czym się zastanawiać, w końcu kasa nie jest od tego, żeby leżeć na koncie, tylko żeby ją wykorzystać na księciunia ;) Dobrze, że nie badacie sioośków, bo ja jak kiedyś próbowałam zebrać Marianowe latając za nim z kubełeczkiem jak tylko podnosił nogę, to wyglądałam jak chora psychicznie:eviltong:[/QUOTE] A ja mam świetny patent na zebranie siuśków u pieska! Trzeba zawiązać pod brzuchem, żeby obejmowała siusiaka, torebkę plastikową, taką ze sklepu (nie reklamówkę), cienką, [B]uszami na plecach[/B]. Można wyciąć ja bardziej, żeby pod brzuchem było trochę. Zawiązać na kokardkę (żeby łatwo się rozwiązało). Piesek podnosi nóżkę (albo i nie) i grzecznie siusia do torebki. Jak zbierze się wystarczająca ilość, odwiązujemy i przelewamy do zbiorniczka. Sprawdzone i rewelacyjne!
  23. [quote name='ASTRA 126']Boże, co za masakra! Jakie biedusie. Szczęście w nieszczęściu, że ich nie usypiają, tylko (lepiej czy gorzej) leczą.[/QUOTE] Niestety, [B]nie leczą , [/B]a przynajmniej nie tak, jak się powinno. Nie usypiają, bo "dają pieskowi szansę"(cytat). Jeżeli szansą ma być to, że ktoś na siłę będzie próbował wyciągnąć psa, bo w zasadzie chorych psów nie chcą wydawać do adopcji, to dziękuję;). A tak naprawdę to wolontariusze robią, co mogą, ale przeważnie sami są obłożeni psami i znaleźć kogoś, żeby adoptował chorego lub starego psa, graniczy z cudem. I niestety dla wielu nie ma już ratunku, odchodzą w schronisku. Często po kilkunastu latach tu spędzonych, to straszne, szczególnie że kiedyś trafiły do schroniska jako młode psiaki. Los tych, które znalazły się w schronisku po kilkunastu latach przeżytych w domu, jest jeszcze chyba gorszy. Słów brak dla takiej podłości ludzkiej.
  24. [quote name='Beat2010']Niewidomy Staś po liftingu :) 1911/12 [URL]http://www.paluch.org.pl/images/kacik2/1362072558_1.jpg[/URL][/QUOTE] A czy teraz mu nie będzie zimno, taki ogolony?
  25. [COLOR=#4b0082][B]DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC KŁĘBUSZKOWI![/B][/COLOR] Badania, rtg i okulista chyba zmieszczą się w naszych obecnych środkach:multi:.
×
×
  • Create New...