-
Posts
3972 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dziuniek
-
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
dziuniek replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
[quote name='wiosenka']Nie bardzo, dostaniesz w prezencie ;). Myślałam że tak celowo podbijasz mi cenę ;).[/QUOTE] Ehhh, nie miałam czasu na takie działania... -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
dziuniek replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
Do [B]Wiosenki[/B], bo ma zapchana skrzynkę. Przegapiłam licytację na Waszym bazarku, czy bardzo zależy CI na tych talerzykach? Bo mi bardzo by się przydały, mogłabym dorzucić złotówkę ponad Twoja cenę. -
[W-wa] KOSZYCZEK NIECHCIANYCH STARUSZKÓW ; spis str 1 i 2
dziuniek replied to Koszyczek's topic in Już w nowym domu
APSA, wiem wszystko od tajnych informatorów;). Jedyny żal to to, że niektóre psiaki opuszczają schronisko na sam koniec swojego życia, które spędziły w schronisku. Tak bardzo szkoda mi Blusia i Olci, może ktoś ich wreszcie zauważy, szczególnie Olcię, ileż to lat można spędzić w schronisku??? -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
dziuniek replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
[quote name='lika1771']Dziuniek kawal dobrej roboty -dziekuje.[/QUOTE] Ach, żebym się jeszcze mogła zabawić w Pana Jezusa i dotykiem uzdrowić, co chore... -
[W-wa] KOSZYCZEK NIECHCIANYCH STARUSZKÓW ; spis str 1 i 2
dziuniek replied to Koszyczek's topic in Już w nowym domu
A co z tym szarym sznaucerkiem, z obciętym ogonkiem? A jak czuje się Bluś i Olcia? -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
dziuniek replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
Post na ewentualne przeniesienie zdjęć, jak się ktoś przyczepi.... -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
dziuniek replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://i49.tinypic.com/35d9buh.jpg[/IMG] .........[IMG]http://i45.tinypic.com/11sjhvb.jpg[/IMG] [B]Dziś Hercules gotuje obiad (kotlety schabowe).....Najcieplej przy żelazku...............................[/B] [IMG]http://i47.tinypic.com/2v6mb.jpg[/IMG] ........[IMG]http://i49.tinypic.com/293y8o5.jpg[/IMG] [B]Albo pod lampą, zawsze piękny............................Misiek jest prawie wielkości kota.................[/B] [IMG]http://i47.tinypic.com/35mpj0p.jpg[/IMG] ........ [IMG]http://i49.tinypic.com/r1k7pg.jpg[/IMG] [B]Mizianki na pontonie....największy i najmniejszy...............................................................[/B] [IMG]http://i48.tinypic.com/257dhj6.jpg[/IMG] ........ [IMG]http://i46.tinypic.com/23jqs6s.jpg[/IMG] [B]Tak Misiek wyglądał trzy miesiące temu,............... tak dzisiaj....chyba widać poprawę?[/B] -
Majk pojechał do nowego domu do Mikołowa. (trzymać kciuki)
dziuniek replied to Diabełek's topic in Już w nowym domu
[quote name='Kama79']Dziuniek, z tego co mi wiadomo pies już nie jest na łańcuchu ani w garażu:) Ale uwierz mi, on JEST duży. Dziękujemy za troskę:)[/QUOTE] Z tego, co Ci jest [B]wiadome[/B], a kto to widział na własne oczy? Ja tylko tak, naprawdę z troski o psa... A a propos, mój Marcus przy wyjściu ze schroniska ważył 35 kg., teraz 45 i jest duży!;) -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
dziuniek replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
[quote name='pikola']I ja jestem u Dziadziunia..[/QUOTE] Tak, to bardzo stary i zmęczony życiem piesek, chociaż wygląda jak szczeniak i każdy myśli, że to młody piesek. Niestety, nie.... -
Majk pojechał do nowego domu do Mikołowa. (trzymać kciuki)
dziuniek replied to Diabełek's topic in Już w nowym domu
Cioteczki, natrafiłam na ten wątek z sygnaturki i zaczęły mi się nasuwać pewne dziwne niepokoje. Wyraz "garaż" już działa na mnie jak czerwona żarówka, po drugie ten pies nie jest duży i raczej drobny i to on rozwala metalowe kraty?? Po trzecie, czy w tak słono opłacanym hoteliku psy powinny zostawać same, bo właściciele wyjeżdżają na parę godzin, przecież to nie jest BDT, w którym opiekunowie pracują, żeby zarobić na posiadane psy.Po czwarte, odwiedzajcie psa, bo za dużo osób ma wątpliwości, a trzymanie psa na łańcuchu jest obecnie ZABRONIONE -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
dziuniek replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
[COLOR=#006400][SIZE=4][B]Wiosna już była, teraz nadeszła znów ZIMA [/B][/SIZE][/COLOR][IMG]http://i48.tinypic.com/dmxv76.jpg[/IMG] [IMG]http://i49.tinypic.com/o0777d.jpg[/IMG] [IMG]http://i50.tinypic.com/28wikaa.jpg[/IMG][IMG]http://i46.tinypic.com/28uh1lg.jpg[/IMG] [IMG]http://i50.tinypic.com/hsoxu0.jpg[/IMG][IMG]http://i47.tinypic.com/20kekgh.jpg[/IMG] [B][COLOR=#4b0082][SIZE=4]ALE FAJNIE, ja nie mam nigdy dość ZIMY ![/SIZE][/COLOR][/B] -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
dziuniek replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
[quote name='wiosenka']Ja też, ale te linki to moja odpowiedź na sugestie lekarza, że nie warto podawać...[/QUOTE] Ale ja się akurat z nim zgadzam, że wszelkie dodatkowe rzeczy powodują też, że nowotwór jest lepiej odżywiony i szybciej rośnie. Na razie, póki nie wiadomo na 100%, a okaże się to po leczeniu encortonem, nic już więcej nie będę podawać, bo i tak zrobiła się góra tabletek i kapsułek, które nie wiadomo jak wcisnąć w psa, który przyswaja tylko papkę. Zmielić wszystkich nie mogę, bo niektóre są gorzkie i wtedy Misiek nie zje. Za jakiś czas zobaczymy, na pewno będzie czas na olej lniany i inne, a co do diety, to nie cackałam się tak nawet z własnymi dziećmi.;) -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
dziuniek replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
[quote name='wiosenka']??? czym...[/QUOTE] No tym, ja ciągle mam nadzieję, że nie... -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
dziuniek replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
Dziś był bardzo zły dzień dla Misia. Od rana okropnie kaszlał, chrząkał i ciężko oddychał. Nie chciał wychodzić na spacerki. Chyba się wczoraj bardzo zmęczył wizytami u lekarzy. Sama jazda do weta to trudna sprawa: muszę go wnosić i znosić po schodach, wstawiać do metra i wystawiać. Za każdym razem Misiek kaszle, bo uciskam mu przy podnoszeniu klatkę piersiową. Ale inaczej nie da rady. Nawet głos stracił w ciągu dnia. Wieczorkiem trochę się ożywił, odzyskał głos (jak zwykle przy szykowaniu wieczornego jedzenia szczekał, aż dostał),zjadł i poszedł spać. Może lek już działa? -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
dziuniek replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
[quote name='wiosenka']Zaglądam...[URL]http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/art6719,dietetyk-radzi-jakie-dodatkowe-substancje-i-skladniki-pokarmowe-moga-byc-pomocne-w-zywieniu-psow-z-choroba-nowotworowa.html[/URL] [URL]http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/art6704,dietetyk-radzi-jak-karmic-psa-chorego-na-nowotwor-aby-mu-pomoc.html[/URL][/QUOTE] [B]Wiosenka[/B], nie przerażaj mnie! -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
dziuniek replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
Dzisiaj byliśmy u weterynarza:shake:. Niestety zmiany w płucach powiększają się, chociaż na 100% nie można powiedzieć, że to przerzuty. Zaczynamy terapię encortonem, jeżeli zareagują na leczenie, to będzie oznaczać, że to nie przerzuty. W każdym razie zmniejszy się obrzęk zapalny płuc, co ułatwi oddychanie. Z dobrych wiadomości: gruczoły w porządku,zęby tez, przetoka się zamknęła, Misiek przybył na wadze 30 dkg. i waży 6,8 kg. Poniżej wklejam zdjęcia. Rozmawiałam z drem Grudzińskim o różnych "cudach" antyrakowych: oleju lnianym, witaminie C itd. Lekarz jest naprawdę rozsądny, przeciwko wit.C nic nie ma (ale są skutki uboczne, np.biegunka, zakwaszanie moczu, mogą pojawiać się szczawiany itd.). Zawarte w oleju "dobroczynne substancje" będą również "karmić" nowotwór. Więc na razie steryd, witaminy zwykłe i tabletki cioci Bogusik, na wątrobę osłonowo esseliv i na żołądek ranigast. I tyle..... [IMG]http://i49.tinypic.com/oaoqpw.jpg[/IMG] Zdjęcie z lutego 2013 [IMG]http://i49.tinypic.com/2mn3vio.jpg[/IMG] zdjęcie z dzisiaj(11 marca 2013) -
Dumka-sunia z chorymi nóżkami w DT, nadal szuka DS...
dziuniek replied to Martuchny's topic in Już w nowym domu
Zaglądam z zaproszenia. Czy wyciągasz ją ze schronu do siebie? Będę zaglądać, ale takich psich "wyciągniętych" mam już pięć....więc niewiele mogę pomóc. Co ci ludzie robią z psami , jak się nie "uda" (urodzi się ułomne), to do wyrzucenia. -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
dziuniek replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
[B]Wiosenny spacerek bez kubraczka[/B] [IMG]http://i50.tinypic.com/155qkjq.jpg[/IMG] [IMG]http://i50.tinypic.com/11r89oy.jpg[/IMG] [IMG]http://i47.tinypic.com/e7cwtk.jpg[/IMG]Czupryna rośnie! I futerko też! I jaki jestem dłuuuugi. -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
dziuniek replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
[quote name='mdk8']a czy już troszeczkę przytył? proszę zajrzyjcie w wolnej chwili [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/240690-Mały-łagodny-piesek-od-jesieni-mieszka-na-ulicy-okolice-Warszawy?p=20554651[/URL][/QUOTE] Od wzięcia ze schroniska 1,5 kg na początkowe 5, czyli 30 %! -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
dziuniek replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
Jestem tak zajęta ściąganiem cioteczek na bazarek Miśka, że nic nie piszę. A Misiek porasta futerkiem, ma już go 1 cm. I nie jest już szarym szczurkiem! W schronisku napisaliby "czarny przesiany z siwym";). Na łapkach ma jakieś kędziorki. Tylko co zrobić, gdy na widok grzebienia i szczotki nadal kłapie zębami??? Już nawet mogę mu "dłubać" na pyszczku, w oczach, ale czesanie beee. Poza tym spacerki, jedzenie i łapanie siuśków. Moja biedna podłoga, taki los jej zgotowałam, jakiego nigdy w swoim stuletnim życiu nie zaznała. Chyba kupię "odstraszacz" dla psów (znacie jakieś dobre?), bo i Karmelek poczuł się w obowiązku zasikiwania cudzego i zapomina o swoim podkładziku w przedpokoju. Ojejej. Dobrze, że wiosna idzie, to bez ubierania siebie i psa będzie można szybko wyskakiwać na dwór. -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
dziuniek replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
[quote name='Olena84']Dostałąm aż 3 zaproszenia;), wiec wchodze[/QUOTE] Ja bardzo przepraszam, ale coś mi dogo fiksuje i wysyła dwa razy;) nie powiadamiając. Przyznaję, że mam naraz otwarte parę kart....może to dlatego.... -
[quote name='paula_t']Pewnie, nie ma nad czym się zastanawiać, w końcu kasa nie jest od tego, żeby leżeć na koncie, tylko żeby ją wykorzystać na księciunia ;) Dobrze, że nie badacie sioośków, bo ja jak kiedyś próbowałam zebrać Marianowe latając za nim z kubełeczkiem jak tylko podnosił nogę, to wyglądałam jak chora psychicznie:eviltong:[/QUOTE] A ja mam świetny patent na zebranie siuśków u pieska! Trzeba zawiązać pod brzuchem, żeby obejmowała siusiaka, torebkę plastikową, taką ze sklepu (nie reklamówkę), cienką, [B]uszami na plecach[/B]. Można wyciąć ja bardziej, żeby pod brzuchem było trochę. Zawiązać na kokardkę (żeby łatwo się rozwiązało). Piesek podnosi nóżkę (albo i nie) i grzecznie siusia do torebki. Jak zbierze się wystarczająca ilość, odwiązujemy i przelewamy do zbiorniczka. Sprawdzone i rewelacyjne!
-
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
dziuniek replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
[quote name='ASTRA 126']Boże, co za masakra! Jakie biedusie. Szczęście w nieszczęściu, że ich nie usypiają, tylko (lepiej czy gorzej) leczą.[/QUOTE] Niestety, [B]nie leczą , [/B]a przynajmniej nie tak, jak się powinno. Nie usypiają, bo "dają pieskowi szansę"(cytat). Jeżeli szansą ma być to, że ktoś na siłę będzie próbował wyciągnąć psa, bo w zasadzie chorych psów nie chcą wydawać do adopcji, to dziękuję;). A tak naprawdę to wolontariusze robią, co mogą, ale przeważnie sami są obłożeni psami i znaleźć kogoś, żeby adoptował chorego lub starego psa, graniczy z cudem. I niestety dla wielu nie ma już ratunku, odchodzą w schronisku. Często po kilkunastu latach tu spędzonych, to straszne, szczególnie że kiedyś trafiły do schroniska jako młode psiaki. Los tych, które znalazły się w schronisku po kilkunastu latach przeżytych w domu, jest jeszcze chyba gorszy. Słów brak dla takiej podłości ludzkiej. -
[W-wa] KOSZYCZEK NIECHCIANYCH STARUSZKÓW ; spis str 1 i 2
dziuniek replied to Koszyczek's topic in Już w nowym domu
[quote name='Beat2010']Niewidomy Staś po liftingu :) 1911/12 [URL]http://www.paluch.org.pl/images/kacik2/1362072558_1.jpg[/URL][/QUOTE] A czy teraz mu nie będzie zimno, taki ogolony? -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
dziuniek replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
[COLOR=#4b0082][B]DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC KŁĘBUSZKOWI![/B][/COLOR] Badania, rtg i okulista chyba zmieszczą się w naszych obecnych środkach:multi:.