Jump to content
Dogomania

_Dunaj_

Members
  • Posts

    42079
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    27

Everything posted by _Dunaj_

  1. [quote name='tu_ania_tu']to były majtki nr 7 - link do bazarku powyżej. Alla oczywiście nie chciała zwrotu pieniędzy. Pani Danusiu, paczuszki z fantami mile widziane :D[/QUOTE] Zobaczyłam to chyba coś typu granatowe albo ciemno stalowe, zobaczę co się da zrobić. Kilka par będę miała, a poza tym tą razą mam kilka nowych sweterków z angory jasnych w romby, może żadna rewelacja, ale przynajmniej ciepłe na długie jesienne i zmowe wieczory. A Pani bardzo mi milo, tylko z tego paniowania po przodkach to mi tylko migrena została i wiem mam 40 lat + vat (cytat z Uli Stufińskiej) ale z tą Panią jakoś staro się czuję, Danusia, danka lub inna odmiana mojego imienia wystarczy i to nie będzie brak szacunku absolutnie.
  2. Ale zadzwoni z pewnością
  3. Martwię się i wkurzam na bezsilność, bo właściwie tylko kciuki mogę trzymać, też rozglądałam się za domkiem, ale jeszcze nic nie wpadło mi w oko, owszem kilka osób było zainteresowanych, ale im nie oddałabym żadnego psa. No cóż nieustająco kciuki trzymam
  4. Aniu uzbierałam znowu trochę fantów, może je podesłać. A jakiego koloru były majteczki dla Alli bo może jakieś podobne znajdę i podaruję w prezencie.
  5. Brzucho do głaskania jak słodko
  6. "...laleczka z saskiej porcelany..." przypomniała mi się piosenka, a właściwie to chyba poezja śpiewana
  7. [quote name='Journey']Dunaj, czegoś takiego jeszcze nie słyszałam.... sprostuję: jest rasa ALASKAN MALAMUT i SIBERIAN HUSKY. Nie ma żadnych ''odmian'', jak w każdej rasie psy różnią się między sobą budową, wzrostem, charakterem etc, a rasowy pies to pies rodowodowy. Ivor jest w typie rasy siberian husky.[/QUOTE] Jest syberian huski, alaskan malamut i alaskan huski, zdania sa podzielone, ponieważ jest to rasa nieuznana przez FCI, ponieważ psy te były hodowane pod katem użyteczności i nie ma jednolitego typu raczej odmiany, ale nie jest to miszaniec husky z malamutem, a prywatne hodowle mają psy z długim rodowodem, w Polsce jest mało pipularny, choć jest ich coraz więcej, popularny jest m.in. w Sakandynawii i na Alasce, to nie jedyny pies nie uznany przez FCI jest kilka raz uznawanych np. tylko w Stanach Zjednoczonych, a u nas traktowanych jako kundle, są Tazy odmiana charta, taki typ jakby utworzony z borzoja, polskiego i saluki, są duże i piękne, ale tylko lokalnie uznawane, podobnie rzecz się ma z chratami polskimi rodza długowłose i krótkowłose przy czy długowłose są niehodowlane, też nie uznane przez FCI. Umaszczenie merle u dogów niemeickich kolejna kontrowersja, rodzi się ich coraz więcej i np. chyba w Niemczech jeśli się nie myle są już oceniane na wystawach, a u nas jest to wadą. Na temat alaskan husky pisały Małgorzta i Izabela Szmurło w Psie albo Moim Psie, nie pamiętam jakieś 6 lat temu i wzmianki o tej rasie mozna znaleźć w innych publikacjach
  8. Fajnie wygląda na fotkach, pozdrawiam
  9. [quote name='zolziatko']Psy z nami poszły w gości... My ludzie siedzieliśmy na dywanie ...a psy..... Widać każdy musi mieć swoje miejsce :)
  10. Obydwa są piękne, ale choć bardzo kocham psy to chyba 4 wystraczą, całą gromade wyspacerować, nakarmić do tego codzinne przytalanie i zbiegi pielegnacycjne, jak biore sie np. za czesanie to juz hurtem to robię, bo potem cała w siersci jestem i na raty się nie da, a nawet tak z grubsza porządnie wyszczotkować to ze dwie godzinki, a wiosna to....., a nie tylko psami sie trzeba zajmować. Choć Taurus jest śliczny i kolorystycznie do mojego stadka by pasował i kiedyś będzie trzeci dog.
  11. Nie było mnie 3 dni, zaglądam do Lenki, a tu taka cisza. Gdzie cioteczki się podziały? Mizianko dla Lenki
  12. zaglądam do chłopaka, a tu taka cisza.:shake: Trzeba go odwiedzać, choc wirtualnie pomizaić, bo inaczej nikt na wątek nie trafi i sie psiskiem nie zainteresuje. Do góry Rufusku na pierwszą:multi::multi::multi::multi::multi:
  13. To podnoszę chłopaka, zeby więcej osób na watek się natknęło
  14. Głupie do niczego nie prowadzące spory podnoszace tylko adrenalinę, chyba, że ktos jest masochistą i lubi takie samourwtianie się. Ja zaglądam no dogo dla przyjemności i jak widze zacietrzewiony wątek to go omijam. A w naszym zwierzyńcu 2 razy mieliśmy psy bez ogona przy czy jeden kundelek taki sie urodził i był bardzo podobny do Corgi, a drugi doberman miał normalne uszy i kopiowany ogon ale juz taki do nas trafił. Uszy wiszace bardzo mi sie podobają a ogony to psi atut, pies wiele tarci tracąc ogon ze swej specyfiki, po ruchach ogona można wiele odczytac z mowy ciała, a jak ogona brak to pewne sygnały można źle zinterpretować.
  15. Cały czas trzymam kciuki
  16. Mam 100%toweg haszczaka i wazy 32 kg, jest dość duży i masywny, u syberianów tak bywa. Nie jestem super specjalistą, ale są 2 odmiany haszczaków syberyjskie i alskańskie to drugie są mniejsze, poza tym jest cała masa z pseudohodowli i one mogą zmylać obraz bo bardzo często mają jakąś domieszkę, albo są bardzo drobne nikt nie robi selekcji pod kątem wyglądu i pewne cechy się utrawlają. Zresztą w każdej rasie bywają psy znacznie większe niż opisuje to wzór rasy, znajomy miał borzoja 106 w kłębie do tego głowa, pies był gigantyczny
  17. Dzień dobry, zaglądam choć pomiziać wirtualnie
  18. Dzień dobry, nie mogłam sie oprzeć żeby jej jeszcze raz nie obejrzeć
  19. Właśnie za te uszy wielki wiszące nasz psy są ulubiencami weta swojego, zwłaszcza Tosiek bo to 100% doga w dogu, bo Gerald ma ciutke domieszki i nieco mniejsze uszka, wizyta zaczyna się od przytulania i tarmoszenia uszu Tośka co on o dziwo spokojnie znosi, bo nie kazdemu pozwala się za uszy tarmosić, no cóz faceci się polubili z wzajemnością, bo po tarmoszeniu pan doktor przybija z Tośkiem piateczkę po czym dostaje buziaka znaczy chlapnięcie ozorem, chyba że juz stoi to ozorek w powietrzu chlapnie
×
×
  • Create New...