Jump to content
Dogomania

Bgra

Members
  • Posts

    10075
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    6

Everything posted by Bgra

  1. Dziękuję wszystkim Wam za wpisy:) Dzisiaj rozmawiałam z P.Kasią,zaczyna powoli Tofika ogłaszać ,najchętniej dom blisko siebie,jeżeli znajdzie dalej to poszuka szkoleniowca w pobliżu. Toffiś ostatnio po wizycie u weta,po spięciu z mocniejszym od siebie psem rezydentem był zły,wysyłał do P.Kasi wyraźne znaki,że zaatakuje.Pani Kasia odpuściła ze słowami ok,miałeś ciężki dzień,masz powody do zdenerwowania,odpuść i uspokoił się. Dla mnie to tykająca bomba.On nie skacze,on patrzy w oczy,stoi spięty atakuje i nie odpuszcza,po ataku dalej gotowy. Wstawiam tylko jedno zdjęcie części jednej z ran dłoni Guccio,rana już była w trakcie leczenia,na wylot!
  2. Mnie się wydawało,ze on oba psy uznał za słabsze ;) taka ze mnie specjalistka ;) że tego drugiego kłapnięciem dwa razy odgonił haha Przerósł mnie Toffiś :( szczerze wolę te moje plaskate. Jak ręka ? zaczęłaś rehabilitację ? trzymam kciuki za przywrócenie sprawności dłoni !
  3. Nie mam doświadczenia,tak to odczytałam,to mnie niepokoi.
  4. Mam doświadczenie w chodzeniu i bieganiu haha,lubię :) Tak znam to,położy się na środku i dalej nie idzie ;)
  5. Z moimi tymczasami chodzę na długie spacery,ćwiczymy,zależy od psa 10-15 km,pies zmęczony to pies szczęśliwy,no ok,z Rysiem Popierdólką to nie ;)
  6. Z tymi parówkami to poleciałam,nie aż tak. wiadomość od P.Kasi " U Tofika bez zmian. Czyli dobrze. Wczoraj odwiedziła nas moja Mama,więc była radocha i parówki . Ze mną Toffiś ładnie ćwiczy ale sprawdziłam to też na Mamie i jest super. Ubiera z nią bez problemu kaganiec. Może uda mi się przesłać filmik. " Toffiś to faktycznie miły,mądry psiak,za parówkę wiele zrobi,to wiemy,tu nic nie trzeba zmieniać.Fajny, psiak .Też mam masę filmików,zdjęć..jaki to fajny pies,a guccio ma po części niesprawną dłoń. Myślałam,że jak pies idzie z konkretnym problemem,to próbuje się zieść to zachowanie a nie uniakać takich zachowań.
  7. To prawda,tylko gdzie znaleźć odpowiedni dom. Odpowiem za Kasię,tak,to samo konto,dziękuję pięknie ! :) Tak,Toffik to ten najmniejszy. Nie wiem,pewnie jest tak jak piszesz,nie znam się.Toffiś dotychczas raz stanął w obronie klatki,reakcją była zamiana klatki.Zastanawiam się jak w nowym domu zajmie miejsce na kanapie,zacznie jej bronić czy innego kawałka podłogi,który uzna za swoje to rekcją ma być wymiana podłogi? kanapy? Moje psy dom traktują jak azyl,takie wygłupy to na spacerach,w domu owszem bawią się zabawkami,czym która chce.Czy te metody szkolenia pozytywnego z problemami takimi jak Toffiś są jednakowe dla każdej rasy ? Czy rotki czy dobermany z takim problemem też tak się bawią w domu ?Nie odczytajcie proszę tego jak hejt,naszła mnie taka refleksja po obejrzeniu tego filmu.Toffiś dostaje jako nagrodę za wszystko parówki,moje tylko dobre słowo,bo mnie też nikt za to,że jestem grzeczna kawy nie daje ;) moje smaczki dostają od tak.Co jak zacznie bronić tej reki,która trzyma smaczki ?a jak kawałek upadnie to wtedy się odpuszcza i odchodzi ,żeby nie wywołać agresji,wątpię,żeby pozwolił podnieść. Czy na tym filmie one się faktycznie tak dobrze bawią ? wprawdzie ogony mają w górze :) czy ten pies z legowiska dwa razy podchodzi bo jest zaniepokojony czy chce się włączyć do zabawy ? Wybaczcie proszę, pewnie głupie pytania :)
  8. Udało się,filmik,jak P.Kasia napisała, Toffiś pięknie się bawi z psami...
  9. Mam jeszcze filmik z Toffisiem,nikt nie potrafi go przerzucić na Yt :( wstawiony w Skarpetę,może ktoś może pomóc ?
  10. Anula dzięki wielkie :)
  11. Anula mnie już się cyferki plączą :( nie kochana,brakuje jeszcze, po wpłacie Uxmal 15 zł (brakowało nie 60 zł a 35 zł )
  12. Dzięki serdeczne :) Dzięki Kasiu za info,super ,że jednak mniej :) Tak Anecik,tylko tyle,skąd brać te domy :(
  13. Nie wiem co znowu poplątałam,przepraszam! Wiadomość od P.Kasi : " Odpoczywamy .Trochę jestem zaziębiona więc psy dają mi poleżeć. Z rana ćwiczyliśmy ze szczotką. Powoli, delikatnie, jest ok, nie ma ataku. Ogólnie jest bardzo dobrze. Tofik wysyła bardzo wyraźne sygnały zarówno do psów i ludzi. Trzeba go czytać i szkolić pozytywnie. Do ludzi i większości psów super. Zaczął na razie pilnować klatki. Zmieniłam na klatkę z suczką ale większość czasu w domu spędza luzem, więc nie ma czego pilnować. Nie było agresji w moim kierunku do tej pory. Przyszły dom musi być świadomy , aktywny i podjąć szkolenie. " Mam nadzieję,że pomogą nam poszukać odpowiedniego domu,sama szukam pomocy wśród znajomych,szkolących trudne psy,jak na razie obiecują popytać,nic z tego jeszcze nie wynikło :( Została do opłacenia faktura za pobyt + transport na obserwacje 500 zł,brakuje 60 zł,nie mam z czego dołożyć,Skarpeta na minusie,mam dwa psy u siebie na dt w tym staruszka do konsultacji i wyoperowania a kasa pusta.
  14. U Czesiulka wszystko ok :) ma co jeść,ma wszystko co mu do życia potrzebne,swoją najukochańszą Aldonkę,aż nie wiem co więcej pisać :)
  15. Dzięki serdeczne :) zapisuję ! Czesiowi na razie musi wystarczyć co ma,Czesiowej pupencji dobrze robi olejek goździkowy :) pachnie jak ciasteczko :) Nasza Tekla ma jeszcze przed sobą kontrolę u okulisty,pewne nowe krople,kasa leci jak woda.
  16. Dziękuję serdecznie :) :) :) Dla dt Czesia najważniejsze to skuteczne usuwanie zapachu,Czesio teraz będzie więcej czasu spędzał na kanapach,przy jego szaleńczych zabawach zdarza mu się przesunąć pampers i nie tylko kocyk ubrudzi.To urządzenie jest sprawdzone przez Kasię , ma je w domu,stosuje z powodzeniem zgodnie z instrukcją. " Poprzez umieszczenie w wodzie rurki z dyfuzorem ozonatora usuwamy bakterie, wirusy, pleśń, grzyby, pestycydy, azotany, fungicydy, antybiotyki, hormony, mikroorganizmy, zanieczyszczenia metaliczne z warzyw, owoców, mięs, ryb, owoców morza, ryżu, grochu, fasoli, kasz gruboziarnistych, oliwy z oliwek. Dezynfekujemy również zastawę stołową, sztućce, deski do krojenia. Ozonujemy również wodę z kranu do picia czy do kąpieli (działa korzystnie poprzez: dotlenie skóry, odprężenia organizmu, wspomaga walkę z cellulitem, chorobami grzybowymi skóry, trądzikiem). Urządzenie to służy nam również do ozonowania pomieszczeń (zalecany do pomieszczeń o wymiarach 5 - 37 m2): pokoi, kuchni, łazienek, sanitariatów, garaży, piwnic itp.- skutecznie je dezynfekuje i usuwa wszelkie zapachy jak dym papierosowy, stęchlizny, zapach moczu, zwierząt domowych. Ozonujemy również szafy ubraniowe, garderoby, szafki z obuwiem, pomieszczenia dla zwierząt, samochody osobowe, środki transportu "
  17. Chyba już przeszło wraz ze wzrostem sierści i skórą bez zmian,wygoił się :)
  18. Dziewczyny zrobiły zbiórkę kasy pomiędzy sobą i zrobiły świetną niespodziankę :) zakupiły Ozonator,już u mnie,nierozpakowany ląduje u Czesia :) Organizujemy transport :)
  19. Dziękuję guccio :) Znamy już wyniki badań,nie ma się do czego przyczepić.Był bardzo grzeczny u weta ,pozwolił przy sobie zrobić wszystko co było konieczne.Nie mieliśmy pojęcia o kwarantannie,to San-Epid się upomniał,dobrze,że już wtedy był po wizycie u weta,wetka załagodziła sprawę.Toffiś uwielbia zabawy z psami, Toffiś zdał też pięknie egzamin,kiedy kolega P Kasi przyjechał do psiego Dworu ze swoimi psami,spojrzeć na Toffisia.Nie było żadnych problemów,chętnie bawił się z psami ,sporo od niego większymi,nie bronił piłki,którą też się bawił.Natomiast po wejściu do domu wszedł do swojej klatki i był gotowy do ataku.Nie pozwolono mu na atak,zmieniono mu klatkę na wspólną z sunią i patrzy teraz tęsknym wzrokiem za "swoją"klatką. P.Kasia zaczyna kurs posłuszeństwa. To świetny pies do pracy,tylko gdzie taki znaleźć :( stabilny,konsekwentny opiekun bez dzieci i dobrze,gdyby był co najmniej jeden pies,to sugestia P.Kasi. Wszyscy odwiedzający Psi Dwór zakochani w Toffisiu,dziwią się tylko dlaczego nie mogą go tulić i głaskać ;)
  20. Dziękuję guccio :) Trzymaj Ewciu ,trzymaj kochana :) Dziękujemy serdecznie !
  21. EdiAbija tak chyba będzie łatwiej,jak cytuję i dopiszę co do mnie doszło. Faktura za weta to koszt 135 zł Za obserwację Toffisia nie płacimy,to chyba idzie na koszt państwa,jedynie koszt transportu-ten wyżej wpisany razem na fakturze z opłatą za hotelik.
  22. Pampasy dla Czesia zamówione,8x 12 szt koszt 224 zł,zobaczymy na ile starczy,niestety już nie będzie tyle biegania na golasa.
  23. Podsumuję opłaty za Toffisia : 15.10.2018 - 230 zl Transport Psi Arek z Jędrzejowa do Psi Dwór w Bogacicy-zapłacony ..................-105 zł to koszt karmy Brit light zakupionej przez P.Kasię ..................Potem czekamy na fakturę na 500 zł tj 450 zł koszt pobytu w Psi Dwór + 50 zł transport do weta. ..................Kolejna to faktura weta za badania,powinna być jutro tj 16.10.18 Toffiś czeka na dosłanie Kalm Vet ,bardzo się nakręca i ciężko go wyciszyć,guccio jutro wysyła tabl. P. Kasia chyba zajęta,nie odbiera tel,nie wiem czy są wyniki badań,dopytam też jaki koszt kons.Toffisia w Chacie Leona.
  24. Do ludzi ma szczęście :) Czesio wpadł dzisiaj do nas pięknie podziękować za to,że dzięki Wam ponad rok może cieszyć się spokojnym życiem,ma cudowny dom tymczasowy,może cudem znajdzie stały :)
×
×
  • Create New...