-
Posts
7379 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gosia2313
-
Staruszek Willy wrócił do DOMU STAŁEGO ! :-))
gosia2313 replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
:loveu: [CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-q-GTRsWO11A/UHRpt4xUYMI/AAAAAAAAHNM/9ghmK_rQCEg/s512/DSC_0330.JPG[/IMG] [CENTER][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-XsWau3hjkXA/UHRpuQpkKRI/AAAAAAAAHNI/uUBR-ZirpLs/s720/DSC_0331.JPG[/IMG] [CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-wnLpntBjTpU/UHRpwo-olQI/AAAAAAAAHNg/bWOARYNk83I/s512/DSC_0338.JPG[/IMG] [CENTER][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-FgVV6mZ6MfI/UHRpyQpvpUI/AAAAAAAAHN0/T0I47ynfxuA/s512/DSC_0343.JPG[/IMG] [CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-kS7_VD9aoSE/UHRp04sUIJI/AAAAAAAAHOQ/SyUe5th3icU/s512/DSC_0354.JPG[/IMG] [/CENTER] [/CENTER] [/CENTER] [/CENTER] [/CENTER] -
W pewną niedzielę, jak to często się zdarza schronisko pojechało na interwencję. Kiedy pracownik wrócił okazało się, że przywiózł starszego, bardzo wychudzonego rudego psiaka. To pierwsze zdjęcie zaraz po przyjęciu : [CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-fkgLf000Woo/UDESLoO3Z0I/AAAAAAABK1U/U8FRHUiONIo/s512/DSC_0227.JPG[/IMG] Willy ma około 13 lat. Z uwagi na swoją chudość od razu trafił w miejsce, gdzie siedział sam, więc mógł jeść ile chciał i nie musiał walczyć z innymi psami o jedzenie, budę itp. Od tego czasu cały czas siedzi sobie sam. Teraz w budzie... Tylko, że ... idzie zima :roll: a Willy coraz bardziej marznie :-(. Aktualnie chodzi już w kubraczku, który jednak mu nie do końca pomaga. Jak tylko jestem w schronisku to staram się mu wymienić albo wytrzepać kołdrę, którą ma w budzie i dać dodatkową miskę jedzenia. Niestety, obawiam się, że Willy tej zimy po prostu nie przeżyje :placz: [QUOTE][B]Teraz , kiedy coraz większymi krokami zbliża się zima, w nocy bywają już przymrozki Willy marznie nawet w kubraczku ! W budzie ma ciepłą, grubą kołdrę wymienianą gdy tylko nawilgnie ale to nie jest pies do BUDY! On musi mieszkać w domu, w cieple ! Teraz nie potrafią go ogrzać ani kubraczek, ani kołdra. CO BĘDZIE JAK TEMPERATURY SIĘGNĄ - 10, -18 stopni ?? Willy ma 13 lat, ale jest na prawdę KOCHANYM psem ! Widać, jaką radość sprawia mu kontakt z człowiekiem. Jest łagodny jak baranek. Można ubierać go w kubraczki, wkładać ręki do misek czy do budy. Z psami potrafi się dogadać. Posiada aktualne szczepienia, jest wykastrowany, będzie lub już jest zaczipowany. Czy na prawdę nie znajdzie się nikt, kto może i chce zabrać Willego pod swój dach ? Czy na prawdę to kochane psisko musi marznąć w schronisku tylko dlatego, że ma trochę więcej lat? gdyby ktoś chciał poznać Willego na żywo, był zainteresowany adopcją : 721-035-215 [/B] [/QUOTE] To kilka zdjęć Willego z października, kiedy jeszcze słońce grzało i było na dworze bardzo przyjemnie i ciepło : [CENTER][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-Jtose_GmS4Y/UHRpiw9RNKI/AAAAAAAAHK4/2Cp7MTeyy40/s720/DSC_0268.JPG[/IMG] [CENTER][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-fdSetlNVRvQ/UHRpnTxoluI/AAAAAAAAHLw/Z5i40TYiMu4/s512/DSC_0295.JPG[/IMG] [CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-M6_RhX9E4q8/UHRpr4Jsm4I/AAAAAAAAHMs/QuEQyGGPH7o/s512/DSC_0314.JPG[/IMG] [CENTER][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-ijCPh-o23KU/UHRptMn1-EI/AAAAAAAAHM8/gskVICMwTG4/s512/DSC_0324.JPG[/IMG] [/CENTER] [/CENTER] [/CENTER] [/CENTER] [/CENTER]
-
Dunia - MA DOM!! Najlepszy na świecie!!! Dziękujemy!!
gosia2313 replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
[INDENT] [B]Zapraszam serdecznie na wątek sosnowieckiego ślepka Feliksa. Psiak ma 5 lat i ma szansę jeszcze odzyskać wzrok ! Jedziemy z nim na konsultacje do Lublina i jeśli wszystko będzie po naszej myśli - będzie trzeba zebrać pieniądze na operację oczek ! Wątek ślepka :[/B] [B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/235455-NIEWIDOMY-Feliks-ma-szans%C4%99-jeszcze-zobaczy%C4%87-%C5%9Bwiat-%21-Sosnowiec"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/235455-NIEWIDOMY-Feliks-ma-szans%C4%99-jeszcze-zobaczy%C4%87-%C5%9Bwiat-!-Sosnowiec[/URL][/B] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-b8OfoBOGs94/UJwM3kEB2RI/AAAAAAABcgo/8NQh-jDFhzg/s512/DSC_0274.JPG[/IMG] [/INDENT] -
Poker pozdrawia jesiennie ;) [CENTER][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-Tp0SwKXIHbI/UIVy95cdD9I/AAAAAAAAHr8/pJWJ9bQCzI8/s512/DSC_0371.JPG[/IMG] [CENTER][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-hBViCYmlVHQ/UIVy-vPBKOI/AAAAAAAAHsE/pf3JLSYHm9E/s512/DSC_0353.JPG[/IMG] [/CENTER] [/CENTER]
-
NIEWIDOMY Feliks MA DOM STAŁY ! Dziękujemy za pomoc !
gosia2313 replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
No na pewno nie jest miarodajne :D Ale inaczej się nie da ;P U nas np. Liza, która była w schronisku 7 lat miała tak ładne zęby, że oceniono ją na 3 lata :D Dingo z kolei miał tak zniszczone, że dostał 8 lat, ale w czipie z poprzedniego schroniska miał wpisaną datę ur. 2008 więc o połowę młodszy :) -
NIEWIDOMY Feliks MA DOM STAŁY ! Dziękujemy za pomoc !
gosia2313 replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
[quote name='Pysia']A kiedy on ma jechać do tej lecznicy?[/QUOTE] nie znam jeszcze terminu. Emiś jedzie z Rumbą (jeśli nic nie pomyliłam) i zabierze też Feliksa ze sobą. P. Iwona podsunęła mi też inf, że dr Garncarz będzie na wyjazdowych konsultacjach w Tychach i można tam pojechać bo bliżej, ale Emiś mówiła, że to niekoniecznie się opłaca, bo była ze swoją Raszką, ale nie wziął ze sobą całego niezbędnego sprzętu i i tak na inne badania które były potrzebne musiała jechać do Lublina. Tak więc zostajemy przy konsultacji psiaka w Lublinie :-) -
NIEWIDOMY Feliks MA DOM STAŁY ! Dziękujemy za pomoc !
gosia2313 replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
Tak, jasne - zaraz dodam nr konta i tytuł do 1-go post albo 2-go? Tylko wrócę ze spaceru z Pokerem i już dodaję Tak, na to konto co zawsze może z tytułem "Cele statutowe -Feliks" -
Zapraszam na wątek niewidomego Feliksa z naszego schroniska, który być może będzie miał szansę jeszcze oglądać świat ;) [B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/235455-NIEWIDOMY-Feliks-ma-szans%C4%99-jeszcze-zobaczy%C4%87-%C5%9Bwiat-%21-Sosnowiec"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/235455-NIEWIDOMY-Feliks-ma-szans%C4%99-jeszcze-zobaczy%C4%87-%C5%9Bwiat-!-Sosnowiec[/URL][/B]
-
Zaprosze po znajomości na wątek niewidomego Feliksa z naszego schroniska, który być może będzie miał szansę jeszcze oglądać świat ;) [B][URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/235455-NIEWIDOMY-Feliks-ma-szans%C4%99-jeszcze-zobaczy%C4%87-%C5%9Bwiat-!-Sosnowiec[/URL][/B]
-
NIEWIDOMY Feliks MA DOM STAŁY ! Dziękujemy za pomoc !
gosia2313 replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
Rezerwa 2 ..... -
NIEWIDOMY Feliks MA DOM STAŁY ! Dziękujemy za pomoc !
gosia2313 replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
Są pierwsze wpłaty na Feliksa ;) [B]19.11.12[/B] - 30zł - [B]Joanna Ś. [/B] [B]19.11.12 [/B]- 10zł - [B]Angela K. 27 zł od Angeli są na innym koncie Nadziejowym ! 23.11.12[/B] - 70zł -[B] Piotr P. [/B][B]26.11.12[/B]- 20zł -[B] Paulina J. [/B][B]26.11.12[/B]- 20zł -[B] Mariusz L. [/B][B]26.11.12[/B]- 10zł -[B] Justyna L. 27.11.12[/B] - 20zł -[B] Hanna Z. 28.11.12[/B] - 50zł -[B] Joanna G. [/B][B]28.11.12 [/B]- 30zł -[B] abra64 [/B][B] 28.11.12 [/B]- 40zł -[B] Dorota S. [/B] [B]14.12.12 [/B]- 100zł - [B]Ewa D. [/B] [B]27.12.12 [/B]- 30zł - [B]abra64[/B] [B]27.12.12[/B] - 96zł - [B]bazarek Angeliki[/B] -
Kilka dni temu do schroniska w Sosnowcu został przywieziony niewielki, szorstki psiak z 'niebieskimi' oczami. Okazało się, że jest niewidomy i każdy myślał, że to dziadek. Ale po obejrzeniu zębów okazało się, że ma około 5 lat :crazyeye: Do tego, na szyi ma starą ranę po sznurze/łańcuchu :angryy:, ktoś musiał trzymać go na uwięzi w za ciasnej obroży, sznurze czy cholera wie czym, a jak stał się nieużyteczny przez swoją ślepotę - po prostu się go pozbył ! [CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-mcuPaydI_pc/UJwIYSSW7cI/AAAAAAABcfk/psTlVk6FoFY/s512/DSC_0277.JPG[/IMG] [/CENTER] [B]Emiś [/B]ostatnio podsunęła pomysł, żeby mogła zabrać Feliksa (tak został nazwany) na konsultację do Lublina. Jedzie tam z suczką, która jest na hoteliku, więc transport byłby podzielony na pół + koszty wizyty, ok. 150 zł (może?). Wtedy zobaczymy, co lekarz powie, czy są jakieś szanse, jakie koszty i moglibyśmy postarać się uzbierać kasę na operację oka albo dwóch (jak uzna lekarz). [B][SIZE=4]Przed Feliksem jeszcze wiele lat życia - szkoda, żeby egzystował w mroku, jeśli jest szansa, żeby odzyskał wzrok. [/SIZE][/B]Prawda? Feliks to niewielki psiak. Bez problemu można wziąć go pod pachę :lol: Został oceniony na ok. 5 lat. Jego życie jak można się domyślać, nie było usłane różami - na dowód tego wystarczy pokazać szyję Feliksa, gdzie widać wielką ranę od zaciśniętego czegoś... Jest bardzo łagodny. Najpierw myślałam, że będzie jakiś wystraszony, niepewny, że będzie chciał się bronić. Sam podchodzi do człowieka, obwąchuje. Po chwili zaczyna merdać ogonem ;) Widać, że kontakt z człowiekiem sprawia mu przyjemność. Potrafi dogadywać się z innymi psami (aktualnie przebywa w jednej klatce z podobnej wielkości suczką). Jest zaczipowany i wykastrowany. [CENTER][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-icmn2w_FHro/UJwM0FdZNLI/AAAAAAABcgE/B-yaF5QA4lc/s720/DSC_0266.JPG[/IMG] [CENTER][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/--cI2I5rVWb8/UJwM2EzslZI/AAAAAAABcgY/i1vsMsLAZ_U/s512/DSC_0271.JPG[/IMG] [CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-b8OfoBOGs94/UJwM3kEB2RI/AAAAAAABcgo/8NQh-jDFhzg/s512/DSC_0274.JPG[/IMG] [CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-1P-We9y2vtY/UJwM6K7fBPI/AAAAAAABchI/BDPrxA1cpG0/s512/DSC_0280.JPG[/IMG] [/CENTER] [/CENTER] [/CENTER] [/CENTER]
-
Z uwagi na to, że nasze schroniska są bardzo blisko wkleję tą inf także u Was : [COLOR=#ff0000][B]UWAGA! Dzisiaj podczas wyprowadzania psów, jedna z wolontariuszek miała niemiły incydent. W lesie w okolicy schroniska w Sosnowcu spotkała ekshibicjonistę, który oferował pieniądze za 'usługi' seksualne ! Także wszyscy, wolontariusze i nie wolontariusze UWAŻAJCIE ! [/B][/COLOR]
-
[quote name='Romina_74'][B]Mam ogromną prośbę o ustalenie, czy w ostatnich tygodniach nie został z waszego schroniska adoptowany szczeniak przez ludzi podających adres zamieszkania - Sosnowiec, ul. Wandy (numer ok. 7 - 9, dom nie jest oznakowany)[/B]. Mieszkają tam ludzie z problemem alkoholowym. Dwa dni temu rano na spacerze (o godz. 6.30) zauważyłam szczeniaka, który popiskiwał w "ogrodzie". Dzisiaj rano (7.30) szczeniak był na łańcuchu przy totalnie prowizorycznej budzince - dykta ułożona na dwóch patykach, przyłożona dwoma cegłówkami. Za jakąś godzinę wybieram się na spacer z moją suńką, wezmę aparat i zrobię zdjęcia.[/QUOTE] Wiesz co zrób zdjęcia i wyślij mi : [email][email protected][/email] - wstawię na forum jeśli jest od nas to Kinga powinna poznać.
-
[quote name='mala_czarna']A zdjęcia jakieś będą? Pytam, bo nie wiem jak u was się praktykuje ze zdjęciami i wizytami poadopcyjnymi :) żeby tylko się Bryś zgodził z pieskiem rezydentem :)[/QUOTE] Piesek rezydent był na spotkaniu z Brysiem w schronisku, więc powinno być OK :) Agata ma się umówić na wizytę po adopcyjną więc fotki mam nadzieję, że będą :)
-
Akcja w Almie poszła super ! Ludzie byli bardzo hojni, głównie wrzucali papierki, 10 i 20 a jednej wolontariuszce nawet trafiła się 100 ! Zdarzali się tacy, którzy dawali 2,5,1 zł i parę osób które nie wrzucały nic. Ale ogólnie mnie się podobało. Nie było jakiegoś marudzenia, że na psy, że z Sosnowca. Mi jeden facet powiedział, że jak na pieski to trzeba dać, a inny że dobrze, że nie zbieramy na kościół i wrzucił 20 zł [IMG]http://www.nadziejanadom.org/forum/img/smilies/smile.png[/IMG] Wszystkie puszki zapchane są po brzegi, ciekawe ile tego się uzbierało? Ludzie bardzo mili, zagadywali, pytali na co zbieramy, kasjerki też były zainteresowane [IMG]http://www.nadziejanadom.org/forum/img/smilies/smile.png[/IMG] Zdjęć nie mam bo w sumie nie było kiedy i nie było nawet czego fotografować. Potem za radą Ewy do siatek dawałyśmy też ulotki Psiej Maci, nasze schroniskowe, o kastracji itp. Może ktoś poczyta i się zainteresuje albo zastanowi. :) A do domów dzisiaj poszli : Bryś [CENTER][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-TTV8SFMWqs0/UGtF1uWvDoI/AAAAAAABTtw/Fu1LLKmC9v8/s512/DSC_0010.JPG[/IMG] [/CENTER] Kodi [CENTER][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-8oEgiN8k6so/UEMSuQqchCI/AAAAAAABOQo/DvzmRrTKf5g/s512/DSC01381.JPG[/IMG] A na DT albo DS poszła Gerda [CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-tKs9l1pZMd0/UFolc3bd6qI/AAAAAAABRik/NsC8SernVS0/s640/DSC03213.JPG[/IMG] Niestety państwo którzy tak bardzo byli zakochani w weteranie Bruno który siedzi u nas 4 lata - nie pojawili się i chyba nawet nikomu nie dali znać, jednym słowem olali sprawę :| [/CENTER] [/CENTER]
-
Kali będzie dostawał zastrzyki. Jest wystraszony i musi się przyzwyczaić do domu. Zastrzyki będzie miał podawane w domu , bo do weta ma jakąśtraumę i u niego posikiwal :<
-
Tak, tak już adoptowany :) PRzepraszam, że dopiero teraz ale od 14 byłam w Almie na zbiórce pieniędzy :) Bryś pojechał do innego domu , nie tego z Wodzisławia. Państwu z Wodzisławia nagle spodobała się inna suczka, która ma już dom załatwiony, tylko czekamy na koniec kwarantanny. Bryś poszedł do domu, w którym jest już jakiś psiak z naszego schroniska i wizyta była wtedy robiona :)
-
Kali już wykąpany, ale ponoć ma zapalenie krtani :<
-
Jutro wielki dzień Brysia ! Mają przyjechać Państwo z Wodzisławia z dziećmi, żeby sprawdzić, czy Bryś je zaakceptuje. Mają iść na spacer z nim, Agatą - jego opiekunką i Kasią - behawiorystką :) Są ponoć jeszcze jedni chętni, więc mam nadzieję, że Agata i Kasia wybiorą mu odpowiedni dom :)
-
[SIZE=4][B][SIZE=3] UWAGA ! [/SIZE][/B][/SIZE] [SIZE=4][B][SIZE=3][COLOR=#FF0000][COLOR=#000000]Jeste[/COLOR][SIZE=3][COLOR=#000000]śmy [/COLOR][SIZE=3][COLOR=#000000]pozytywnie nastawieni na pomoc z Państwa strony. Przyjmiemy różnego rodzaj[SIZE=3]u[/SIZE] karmy, zarów[/COLOR][SIZE=3][COLOR=#000000]no suche jak i mokre, [/COLOR][SIZE=3][COLOR=#000000]dla psów i dla kotów[SIZE=3] oraz[/SIZE] koce, kołdry, obroże itp.[/COLOR] [/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B][/SIZE][COLOR=#FF0000][B]W sprawie przekazywania darów - dla schroniska prosimy o kontakt do wolontariuszy pod podane numery : [/B] [SIZE=4][B][SIZE=3] [COLOR=#000000]Gosia - 721-035-215[/COLOR][/SIZE][/B][/SIZE][COLOR=#000000] [SIZE=4][B][SIZE=3] Dorota - 602-343-062[/SIZE][/B][/SIZE] [/COLOR][/COLOR] [SIZE=4][B][SIZE=3] [/SIZE][/B][/SIZE] Niestety dostaliśmy sygnał, że ktoś chciał oddać dużą ilość karmy i po telefonie do schroniska jakiś mężczyzna powiedział, że nie trzeba -.- Także na przyszłość - dzwońcie do wolontariuszy. 2 numery podane więc ktoś na pewno odbierze i pomoże :)
-
Kilka psiaków rozpoczęło już sezon kubraczkowy ;) [CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-3lqQtQRQB9U/UJwUj3RbftI/AAAAAAAAK1I/_rSGTQ-pcEw/s512/DSC_0293.JPG[/IMG] [CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-UK9Vdv6qV-Q/UJwUk2HID3I/AAAAAAAAK1U/exLEjPn_C8c/s512/DSC_0303.JPG[/IMG] [CENTER][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-3t52tb2vj2A/UJwUkXhEnFI/AAAAAAAAK1Q/ALYRV2DolyU/s512/DSC_0297.JPG[/IMG] A dzisiaj do domu pojechała sunia Shella [CENTER][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-a7cpqOl0dew/UJvdwzMGpnI/AAAAAAAAKpg/yV7pfgd5dYk/s512/DSC_0088.JPG[/IMG] [/CENTER] [/CENTER] [/CENTER] [/CENTER]
-
Pysiu zrób trochę miejsca na skrzynce, bo chcę ci wysłać PW zw z Bazarkiem :)