Jump to content
Dogomania

gosia2313

Members
  • Posts

    7379
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by gosia2313

  1. [quote name='Katarzyna Starkiewicz']Tak, mogę zebrać te najbardziej podstawowe tytuły.[/QUOTE] Poproszę ...
  2. [quote name='Katarzyna Starkiewicz']No i bardzo dobrze, bo nie tędy droga. A poza tym karcić psa to może przewodnik. Jak się nim chcesz stać, to postępuj jak napisano w poprzednim poście. I przede wszystkim pytaj o poradę ludzi z doświadczeniem, albo poczytaj podstawową literaturę.[/QUOTE] Gdyby jakiś szkoleniowiec był w Katowicach to na pewno skorzystam z rad, niestety Sosnowiec może nie tyle nie ma podpisanej umowy, ale nie współpracuje z żadnymi szkoleniowcami, nikt nie przyjeżdża na jakieś "wykłady" itp. A z literatury na pewno skorzystam ;-)
  3. [quote name='Katarzyna Starkiewicz']Tu nie potrzeba wyobraźni tylko doświadczenia: 1. Po pierwsze pies atakuje ze strachu 2. Przejmowanie inicjatywy w obronie stada (agresja w kierunku innych psów wskazuje na brak Twojego przewodnictwa u psa) 3. Dlatego właśnie nie powinno się znacząco ograniczać swobody psa w chwilach napięcia emocjonalnego - napięta linka (nie mówiąc już o przyciąganiu psa do siebie i przytrzymywaniu go za obrożę) 4. Kłapacz wyraźnie potrzebuje socjalizacji - poznawania świata i przyzwyczajania się do nowych sytuacji. W kwestii socjalizacji psa, przeciwdziałania agresji w kierunku innych psów - należy zwrócić się do kogoś z doświadczeniem, by nie pogłębiać u psa swoimi poczynaniami stresu i itp. Jako osoba młoda nie masz większych szans na zdobycie przewodnictwa u starego psa inną drogą niż przez "atrakcyjność" - socjalizacja, zabawa, ćwiczenia. P.S. Pokazując psu nowe miejsca staniesz się dla niego bardziej atrakcyjna a stąd już blisko do odrobiny przewodnictwa i jakiegokolwiek psychicznego oparcia dla tego psa. Staraj się nie karcić a więcej pomyśl o odwracaniu uwagi psa od ludzi, zwierząt, rzeczy wywołujących u niego niepokój.[/QUOTE] Nie skarciłam go od kwietnia, czyli od czasu jak go dostałam pod opiekę. -.-
  4. ZNALAZŁY SIĘ przelewy od Basi i Martynki ! : )) Jutro wysyłam do Basi, a Martynkę muszę jeszcze zapakować i pójdzie w piątek ;-)
  5. Przyszło 10 zł od Guliwera :D i 20 zł od mar_tiki ; )) Uzupełniam pierwszy post.
  6. [quote name='Katarzyna Starkiewicz']Ale skróciłam mu smyczy i mówiłam "Zostaw!".... no i ..... zostawił :multi:. W takim przypadku nie należy skracać ani przyciągać smycz. Smycz, linka powinna zostać luźna. Skrócenie linki jest sygnałem dla psa, że dzieje się coś niedobrego. Musisz popytać osoby szkolące psy w schronisku o podstawowe zasady obchodzenia się z psem.[/QUOTE] Nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy pies chce się rzucić na innego psa, a ja go prowadzę na luźnej smyczy ;x
  7. [quote name='gabi2']Gosiu , dziękuję :) Chciała bym mu założyć wątek na Pomorskiej , ale mam zbyt mało danych :( Z kim mogę się kontaktować w tej sprawie ?[/QUOTE] No niestety my sami też o nim niestety nic konkretnego nie wiemy :( Wiesz co, jeszcze miała go jakaś dziewczyna ogłaszać z fundacji Rottków i miała dać kontakt na fundację, więc może na nich? Zapytam jeszcze ;-)
  8. [quote name='__Lara']Jestem. To gdzie jest teraz psiak?[/QUOTE] Jest u Bożeny :) Chyba maxelka (kilka postów wyżej). Z bazarku jest już ponad 50 zł:multi::multi:
  9. [quote name='Czorcik']oj tam oj tam pomyliłam się , ale uzupełniłam dzisiaj o poranku , jak tylko przeczytałam , że wkradł się błąd.[/QUOTE] Wybaczamy Ci to z Kłapaczem ! ;-)
  10. Zapomniałam już, że Kłapacz był dzisiaj na spacerze :oops: Wyczesałam go furminatorem, wyszło mu tyle sierści, że ho ho ! :evil_lol: Na zdjęciu widać. Karmę dostał w boksie. Poza tym sukces : przechodził obok nas pies jakiś mały bez smyczy i patrzył z byka :mad: na Kłapacza, więc ten już się zamierzał na niego. Ale skróciłam mu smyczy i mówiłam "Zostaw!".... no i ..... zostawił :multi:. Tzn przeszedł nie szczekając nawet na tego psa :loveu::loveu: Wrzucam zdjęcie Kłapciaka w kupie sierści. Trochę wygląda jakby miał się za chwilkę przewalić:roll:, no ale ważne, że widać, że jest wyczesany. Mam nadzieję, że widać !? :diabloti: [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-xkterDTdsHY/ThRX2clAtuI/AAAAAAAAKpY/_xM6VjmPi0E/s512/DSCN6991%252520modified.jpg[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-uXZ3Ti1UUuI/ThRX667A55I/AAAAAAAAKpc/p3UecA4Syk8/DSCN6992%252520modified.jpg[/IMG]
  11. [quote name='Guliwer89']Czorcie bo będe musiał zmienić księgową co to za 20 złotych miało być 30 proszę o dopłatę bo po premii pojade ;)[/QUOTE] Też mi się wydawało, że deklarowałeś 30zł, no ale myślę sobie, nie będę się upominać :D Dzięki ;)
  12. [quote name='filomen']hej mam dobre wieści - pani Ewelina wetka o której wcześniej pisalam załatwiła domki dla suni labradorki czekoladowej, bernardyna 9-miesięcznego i leonbergera. W tym tygodniu ma pojechać po jeszcze jednego psa ale już jakiegoś bidoka co sobie rady nie daje. Powiedziała, że będzie swoich klientów kierować na schron w Sosnowcu, jeśli będą szukać psa. no i kota, mam nadzieję :-)[/QUOTE] Ojj z takich, które mają jakieś urazy to chyba Dino (pogryziona łapka), Kama ma jakieś guzy, operacja musiałaby być chyba połączona ze sterylizacją, Kłapacz - problem z jelitami, poza tym Kiki - strasznie bojaźliwa, Czester gryzie psy w boksie, Biszkopt ostatnio był jakiś smutny, leżał w budzie i tylko łebek wystawił, poza tym ma jakieś jakby rany, jest też bardzo wystraszony bernardyn, I DWA DZIADECZKI ( wątek: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/210430-Babunia-i-dziadeczek-zajrzyjcie-pom%C3%B3%C5%BCcie-%21%21%21%21%21%21"]http://www.dogomania.pl/threads/210430-Babunia-i-dziadeczek-zajrzyjcie-pom%C3%B3%C5%BCcie-!!!!!![/URL] ), Oskar ma problemy ze stawami, Panda ponoć też.
  13. Ojj dziwnych ludzi Kłapacz przyciąga. Dzwonił facet zapytać o niego i tak: Ja : Ktoś dzwonił do mnie z tego numeru. On: Aa nie wiem... Może w sprawie pieska? ...... On: A co on je i gdzie mieszka? Ja: Jest w schronisku... On: A CZEMU JEST W SCHRONISKU?? .... Ja : A pan szuka psa do domu czy jak? On: Do ogrodu, na pole (?) Dziwny mi się wydawał, więc jak spytał o wiek to powiedziałam, że ma koło 8 lat, na co on stwierdził, że "Aaa to stary już, będzie płakał za właścicielem". ?? Cóż. Czekamy na kolejny telefon ;-) ... byle normalny i konkretny ^^
  14. A już jutro ( jeśli nie będzie padać) dopadnę Kłapacza z furminatorem ;D PS: Dzwoniła jakaś babka w sprawie Kłapa, pytała gdzie on jest. Powiedziałam, że w Katowicach, byłam w sklepie i mówię, że jej oddzwonię a ona, że nie bo ona się jeszcze zastanowi. Ale coś mi się zdaje, że to było takie "a odwal że się". Poza tym, nad czym ona chce się zastanawiać, jak nic o psie nie wie? Wg mnie gdyby naprawdę chciała się zastanowić, to zgodziłaby się, żebym jej oddzwoniła....
  15. [quote name='mar_tika']Stały przelew za Lipiec poszedł:)Na zdrówko Kłapaczku[/QUOTE] Dzięki ! ; ) Jak przyjdzie to zapiszę ;-)
  16. [quote name='gabi2']Czy mogę prosić o więcej info na temat tego rottka ? Gdzie przebywa ?[/QUOTE] Tego, o którym pisałam? Tak jak pisałam póki co nic konkretnego o nim nie wiemy, bo siedzi na kwarantannie :(. Warczał trochę, jak pracownik chciał mu założyć smycz i zawarczał na dziewczynę, która weszła do boksu, żeby zrobić mu zdjęcie, ale po "skarceniu" (coś w stylu "nie wolno") przez pracownika już tego nie powtarzał. Stał spokojnie. Przez kraty jadł parówki całkiem spokojnie. Jest na Śląsku.
  17. Maluch na TM :( [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-DqI51eVFdLA/ThMFqeCV5VI/AAAAAAAAKnM/i5ZQRFfSnAs/s640/IMG_2057.JPG[/IMG]
  18. Tak, są w 9tej izolatce, tam gdzie były ten malutkie dwie suczki po amstaffce. Ostatnio któryś z nich (dziadek albo babcia) mnie oszczekał :O
  19. Zapisuję :) A tu bazarek na psiaka : [URL="http://www.dogomania.pl/threads/210451-**BI%C5%BBUTERIA**-portfel-manicure-breloczki-na-operacj%C4%99-%C5%9Blepego-LESTERKA-do-14-VII-do-20"]http://www.dogomania.pl/threads/210451-**BI%C5%BBUTERIA**-portfel-manicure-breloczki-na-operacj%C4%99-%C5%9Blepego-LESTERKA-do-14-VII-do-20[/URL] Ja zbieram pieniądze z bazarku na niego, a oprócz tego jeszcze jakaś dogomaniaczka prosiła o dane do przelewu na operację na niego. Jak zbiorę całą kasę to przekażę Bożenie :) [B]Abra64[/B] jak możesz to zmień troszkę pierwszy post. Dopisz, że zbieramy na operację połączoną z kastracją. Podczas operacji ma być usunięty guz z okolic odbytu (jeśli dobrze zrozumiałam) i jakiś naddziąślak. Poza tym psiak ma coś ze śluzówką w odbycie i będzie musiał chyba do końca życia brać leki jakieś.
  20. [quote name='soboz4']Gosiu, każdy pies w Katowicach jest sprawdzany na chipa, mają od jakiegoś czasu czytnik, i sprawdzają chipy, takich oczywistych rzeczy nie musisz uczyć pracowników schroniska...[/QUOTE] Nie chce nikogo uczyć i nie mam takie zamiaru. Tylko zauważyłam "różowe" i pomyślałam, że może ktoś nie zwrócił na to uwagi. Nie jeżdżę do Katowic, więc nie wiem czy psy są sprawdzane na czipy. Chciałam pomóc, ale jeśli to takie oczywiste to nie będę sobie zawracać głowy.
  21. Oto firmówka : ) Może być trochę nie wyraźna bo na potrzeby wrzucenia jej na picasę musiałam zmniejszyć, ale gdyby ktoś chciał wydrukować i gdzieś zawiesić ( w zoologu np.) to napiszcie na PW to prześlę Wam w PDFie : )) [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-CmEVyZmxqbQ/ThHaGvWvvDI/AAAAAAAAKk8/lC9LU10CMWA/s512/klap%252520modified.png[/IMG]
  22. Zrobiłam Kłapaczowi nową firmówkę :) Zaraz wrzucę. No i zastanawiam się nad zrobieniem mu jakichś takich "profesjonalnych" plakatów. Takich wydrukowanych w drukarni. Kamila podsunęła mi jakąś drukarnie gdzie jest 50sztuk kolorowych za 69,00 zł. Gdybym robiła to muszę wybrać jakieś fajne zdjęcie zrobić, albo wybrać z tych, które już są + jakiś tekst i kontakt. Przyszedł dzisiaj furminator !!!:multi::multi::multi: W środę potraktuję nim Kłapacza :D Liczę na jakiś fajny efekt :evil_lol: i na przystojnego Kłapacza po wyczesaniu :oops: Pracownik dzisiaj zapytał, czy tej karmy (ok.400g) nie jest za mało, bo teraz Kłapacz wszystko zjada i żeby głodny nie był. Wcześniej nie dojadał podobno tej karmy, może jak się jeszcze źle czuł?
×
×
  • Create New...