-
Posts
43433 -
Joined
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by NikaEla
-
Od pani Agnieszki: Właśnie wyszłyśmy od weterynarza.To najprawdopodobniej wirusówka( taka zwykła jak u ludzi) Vanilka dostała kroplówkę i leki p/ wymiotne, p/biegunkowe oraz antybiotyk i leki p/krwotoczne w związku z tą krwią z przew.pokarmowego. Jutro dalej się leczymy...Rokowania są dobre ale czekamy ,czy leki zadziałają .
-
Złe wiadomości od Vanilkowej pani: "Niestety nie jest dobrze z Vanilką. Odmówiła śniadania (ulubionego). W nocy biegunka nadal (od przyjazdu) ,wymioty, od rana biegunka straszna z krwią. Zwierzaka jest chory coraz bardziej. Jesteśmy w potrzasku. Nie możemy wyjść." Ponieważ do pracy mam na 13(ale nie mogę się spóźnić nawet minuty), zaofiarowałam pomoc, teraz pani odwozi dzieci do szkoły , a i tak gabinet weterynaryjny zamknięty. Czekam na jej odpowiedź. Po konsultacjach z Poker poradziłam na razie podać węgiel. czekam
-
Wroclaw-psy w potrzebie.Watek informacyjny.
NikaEla replied to monika083's topic in Już w nowym domu
takiego ktoś dzisiaj znalazł, ale to chyba nie ten sam -
Cudne wieści z domku. Bardzo się cieszę. Mogę teraz napisać, że w grudniu pani Agnieszka chciała przygarnąć innego psiaczka. Ale osoba odpowiedzialna ( z fundacji, dt nie wiem dokładnie) odmówiła posłania do niej nawet wizytatora bo " w domu są dzieci i nie będzie czasu dla psa". Stąd moje przemyślenia, żeby nigdy pochopnie nie podejmować takich decyzji.
-
to nie do końca prawda Jest coraz więcej restauracji, do których można wejść z psem. My wakacyjnie podróżujemy po Polsce z naszą Niką i zawsze znajdujemy miejsce na obiad. Jest też we Wrocławiu pies bokser - Kafel :) , który ze swoim panem - prawnikiem chodzi do pracy, jeździ w delegacje, sypia w hotelach i jada w restauracjach :) Ma swoją stronę na FB, na której opisuje gdzie go goszczą , a gdzie nie :) fajna sprawa
-
Wroclaw-psy w potrzebie.Watek informacyjny.
NikaEla replied to monika083's topic in Już w nowym domu
Znalazłam. Uruchomiłam swoje szkolne kontakty :) i dostałam namiary na Gabinet Weterynaryjny który zajmuje się pomocą bezdomnym zwierzętom, współpracuje z gminą i prowadzi stronę adoptuj zwierzaka w Żmigrodzie. -
Wroclaw-psy w potrzebie.Watek informacyjny.
NikaEla replied to monika083's topic in Już w nowym domu
no trudno, może na facebooku na psich grupach ktoś się znajdzie -
Wroclaw-psy w potrzebie.Watek informacyjny.
NikaEla replied to monika083's topic in Już w nowym domu
Czy jest ktoś ze Żmigrodu lub okolic? kiyoshi szuka kogoś na wizytę PA dla szczeniaka -
Blok jest ustawiony prostopadle do ulicy , klatka, w której mieszka rodzina jest ostatnia 10 . Stosunkowo niedaleko jest Park Wschodni - wspaniałe miejsce na długie spacery Mieszkanie nie jest olbrzymie, ale nasz pies się zmieścił i zostało sporo wolnego miejsca ;) Jesteśmy z mężem (był ze mną na wizycie) pewni, że w tej rodzinie Vanilka zazna wiele miłości. Pani zakochała się z Vanilce, inny pies na razie nie wchodzi w grę
-
Jestem po wizycie. Dałabym tej rodzinie psa. Więcej napiszę później. Dom normalny, ciepły. Na wizycie była cała rodzina. Najmłodszy synek (4 latek) zachwycał się naszą Niką , położył się obok niej na podłodze, przyniósł swój ulubiony kocyk. Dziewczynka (12 lat) od jakiegoś czasu towarzyszy sąsiadce przy spacerach z jej psem i to ona będzie rano wychodzić . Chłopiec lat 8 przywitał się i zniknął w drugim pokoju Pani zawsze miała do czynienia ze zwierzakami, (psy, koty i inne), Pan w wojsku miał pod opieką owczarka - fajnie o nim mówił. Nie przeraziło ich gdy nasz Nika po wypiciu miski wody (pani: "przefiltrowaną jej dam , bo tu w kranach taka byle jaka") zwymiotowała na dywan. Nie mogą pojechać po psa, bo do pana w każdej chwili mogą zadzwonić z pracy, a pani nie jeździ w trasy, ale dołożą się do transportu (była mowa o kwocie 200zł). Myślą, że dla Vanilki będzie to mniejszy stres gdy przywiezie ją ktoś kogo zna. Chcieli juz psa wcześniej, ale odczekali aż dzieci wyrosna z pieluch i wózków. Bardzo sensownie wg mnie. Cała rodzina bardzo czeka na Vanilkę .
-
Bardzo dziękuję