Jump to content
Dogomania

NikaEla

Members
  • Posts

    43433
  • Joined

Everything posted by NikaEla

  1. W imieniu POKER zapraszam na bazarek kalendarze karteczka na notatki długopisy kartki torebki prezentowe
  2. też podczytuję cały czas i trzymam kciuki za zdrowie Nany
  3. Zaglądam i ja, podczytuję. Biedna mała, ale teraz już będzie tylko lepiej
  4. Zapraszam
  5. Taki zapis znalazłam w necie: Adopcje molosówFUNDACJA CANE CORSO RESCUE POLANDAdopcje Psów5000zł za prowadzenie psa tzw. luzem - cała prawdaCaneCorsoRescuePoland 2018-11-17 0 Molosy AdopcjeCO SIĘ ZMIENIŁO?Z rzeczy, które nas interesują…Było:Art. 77. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia,podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.Jest:Art. 77. § 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.§ 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka,podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.Było:Art. 78. Kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne, podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.Jest:Art. 78. Kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.Było:Art. 108. Kto szczuje psem człowieka,podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.Jest:Art. 108. Kto szczuje psem człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany. Przy czym wg ustawy o ochronie zwierząt zwykle o nadzwyczajne środki ostrożności to: oznakowanie psa umożliwiające jego identyfikację oraz konieczność sprawowania nad nim kontroli. Nigdzie nie sprecyzowano jakiego rodzaju kontrola ma to być, więc w teorii może to być nawet kontrola słowna.
  6. u Lolcia zaproszę na bazareczek
  7. tak, poproszę Nika w kagańcu nie umie się załatwić :( A ugryźć niestety potrafi , jeśli ktoś jedzie na rolkach, hulajnodze lub macha kijem np zamiata
  8. Czytam i nie wierzę https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nowe-przepisy-weszly-w-zycie-wysokie-kary-za-spacer-z-psem-bez-smyczy-i-kaganca/1sdgmk1.amp
  9. Psy się upodabniają do nas po prostu
  10. Widzę, ze sporo ludzi jest zainteresowanych Żabciową panienką . Będzie z kogo wybierać
  11. co to jest różne takie na łapki? nasza dostaje Arthrovet po pół tabletki codziennie, ale biedna kulej coraz bardziej, i często się potyka przy wchodzeniu na krawężnik wysoki
  12. A moja nic sobie ze zmiany czasu nie robi. Rano wstaje wtedy co my. w Tygodniu , gdy widzi że się szykuje do pracy to wcale nie woła żeby wyjść (tylko śniadaniem muszę się podzielić). Czeka aż Gos się obudzi
  13. Też teraz tak myślimy z mężem. Zbyt delikatna sunia do domu z trójką dzieci.
  14. Ja czekam zawsze na dworze jeśli są jakieś inne zwierzaki w poczekalni, co moja Nika przyjmuje z radością bo przed wejściem do weterynarza zapiera się wszystkimi łapkami i wciągam ją na siłę. Lolus ty nie utykaj boś za młody na to ;)
  15. przelałam 19zł z czarnego bazarku
  16. ja obstawiam 1,6,7,8,10 i 13 :)
  17. Z maluszkiem to pewnie Żabcia pilnowała swojego miejsca, niektóre zwierzaki mają bardzo szeroko rozwiniecie poczucie własności
  18. poproszę o nr konta do wpłaty z bazarku maleńkiej sumki dla suni
  19. znając życie , to nie
×
×
  • Create New...