-
Posts
2691 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by pralinka94
-
Delma - skrzywdzona przez los, JUŻ W DOMU
pralinka94 replied to pralinka94's topic in Już w nowym domu
niestety, jak na razie nic Pani nie wysłała, ale też powiedziałam, że śpieszyć się nie musi, to chyba mój błąd :roll:ale jak nic się nie pojawi do końca tygodnia, to zadzwonię jeszcze raz :diabloti: -
Libra po 2 latach za kratami znalazła DT! Szukamy domu stałego!
pralinka94 replied to Ojcik's topic in Już w nowym domu
biedna Libra, teraz musi coś w jej sprawie ruszyć, myślę, ze jak intensywnie bedziemy szukać, to znajdzie się ten DT -
[url]http://alegratka.pl/ogloszenie/piekna-szorstkowlosa-sonia-szuka-domu-21736313.html[/url] [url]http://www.gumtree.pl/cp-psy-szczenieta/katowice/piekna-szorstkowlosa-sonia-szuka-domu-453728296[/url] [url]http://www.morusek.pl/edytuj_ogloszenie/?id_ogloszenia=149487[/url] [url]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/Piekna-szorstkowlosa-Sonia-szuka-domu!,82406[/url] [url]http://www.psy.pl/ogloszenia-psy/art29641,piekna-szorstkowlosa-sonia-szuka-domu.html[/url] i na tablicy czeka na akceptację
-
Szkoda, że Sonia musi zostać w schronisku, ale jak już musi to trudno... umierająca nie jest, więc mam nadzieję, że mimo wszystko będzie się coraz lepiej czuła... chociaż dawno nie widziałam tak wystraszonego psa w boksie. Zaraz biorę się za jej ogłoszenia, Sonia jest śliczna, ale na pewno dużym minusem jest to, że może mieć te problemy z załatwianiem.
-
Delma - skrzywdzona przez los, JUŻ W DOMU
pralinka94 replied to pralinka94's topic in Już w nowym domu
Delmie się udało i dzisiaj otwieram pocztę, patrzę i co? zapytanie "jakie są warunki adopcji suni" :p a przez cały ten czas, nie było ani jednego maila czy telefonu :roll: -
[quote name='soboz4']Z Basią rozmawiałam i jak co to zostanie dt dla Soni, ale zaraz daję ją na fb bo w niedzielę przy takiej pogodzie może ktoś się odezwie! A gdzie zdjęcia????[/QUOTE] super, bardzo się cieszę :) właśnie się zastanawiam, wszystkie jej poznikały z dzisiejszego albumu z akcji... chyba, że ktoś album tworzy teraz
-
[quote name='soboz4']gdybyś zrobiła tekst an stronę cierpieniem pisane i na wydarzenie na facebooku to od zaraz zaczniemy jej szukać dt, zadzwonię tez do Basi[/QUOTE] dzięki, dzisiaj wyszłam z nią pierwszy raz, więc wiele nie napiszę no i mówcie jak z tekstem będzie coś nie tak :roll: Sonia to około 3 letnia, średniej wielkości sunia, która została znaleziona na ulicy i przyprowadzona do schroniska w dniu 05.01.13r. Niestety bardzo źle znosi pobyt w schronisku, w boksie jest przerażona, boi się podejść do człowieka, trzeba ją załapać "na siłę", aby wyprowadzić na spacer, co skutkuje właściwie zerową szansą na adopcje. Pomimo ogromnego przerażenia przy wyciąganiu z boksu, Sonia nie wykazywała jakiejkolwiek agresji. Gdy już uda się ją wyciągnąć na spacer, zmienia się diametralnie w wesołą i pogodną sunię, chętnie spaceruje, nie wymaga dużej ilości ruchu. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, w ogóle nie ciągnie. W stosunku do psich kolegów jest neutralna, nie wszczyna bójek, ale potrafi odpowiedzieć na zaczepkę. Poza tym sunia jest bardzo grzeczna, szybko się uczy, ładnie reaguje na swoje imię i dobrze znosi jazdę samochodem. [COLOR=#000000]Sonia może mieć problemy z utrzymaniem czystości w domu, potrzeba trochę cierpliwości, aby załatwiała się na zewnątrz.[/COLOR] Schronisko to nie miejsce dla takiej przytulnej ślicznotki, Sonia potrzebuje miłości i stabilizacji, a obecnie jest chodzącym kłębkiem nerwów, dlatego szukamy DT. Nie pisałam nic o łapkach, ciężko mi stwierdzić, czy coś z nimi nie tak...
-
[quote name='soboz4']Paulina, czy Sonia wymaga jakiejś diagnostyki łap albo domu tymczasowego? Możemy poprosić Basię, u niej na pewno szybko się zsocjalizuje, czy na razie wytrzyma w schronisku? mam też 2-3 luźne posty o możliwości podarowania dt, ale są niesprawdzone i nie wiem czy aktualne[/QUOTE] wiesz co, ciężko mi powiedzieć, czy z jej łapami jest coś nie tak, czy po prostu tak ma. Nie wydaje mi się, żeby ją bolało, ale pewności nie mam. Na pewno źle znosi pobyt w schronisku, jest naprawdę bardzo wystraszona, właściwie na chwilę obecną nie ma szans na adopcje poprzez gości przychodzących do schroniska... zostają mi tylko ogłoszenia, za które wezmę się jutro. Na pewno umierająca nie jest, ale myślę, że DT to dla niej ogromna szansa, boję się, że psychicznie może temu nie podołać...
-
Rebus- łaciaty młodzieniec z mnóstwem pozytywnej energii ZNALAZŁ DOM!
pralinka94 replied to Hmmm's topic in Już w nowym domu
super, świetna relacja, dobrze, że ma taki dom :) -
Delma - skrzywdzona przez los, JUŻ W DOMU
pralinka94 replied to pralinka94's topic in Już w nowym domu
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/239485-Sonia-wystraszona-sunia-czy-poradzi-sobie-w-schronisku-%21-Dom-poszukiwany?p=20382775#post20382775[/url] zapraszam do kolejnego rudaska :D -
jestem u niedźwiedzia :D
-
Sonia (23/13) to około 3 letnia sunia, która trafiła do schroniska 05.01.13r, została znaleziona na ulicy... sunia ma problemy z utrzymaniem czystości w domu, potrzeba trochę cierpliwości, żeby załatwiała się na zewnątrz. W schroniskowym boksie jest bardzo wystraszona, gdy otworzyłam drzwi boksu, to od razu uciekła na drugą część wybiegu, musiałam się troche nagimnastykować, żeby ją złapać, na szczęście się udało i sunia wyszła na spacer. Szczepiona była "na wędce", ewidentnie nie umie się dostosować do schroniskowych warunków... Na spacerze bardzo się otworzyła, właściwie po godzinie spaceru już piszczała za mną, gdy wyszłam do sklepu. Sonia poza schroniskiem jest raczej kontaktowa, nie obawia się obcych ludzi. Nie sprawia wrażenia energicznego psa i nie będzie wymagała jakiś dalekich spacerów, jest raczej spokojna i stonowana. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, troche martwi mnie jej sposób chodzenia, dziwnie stawia tylne łapki... jednak nie przeszkadza jej to w skokach i bieganiu, za smaczka jest w stanie zrobić wszystko, nawet gdy nie miałam nic w dłoni, to ten mały łakomczuch co chwile podskakując sprawdzał, czy aby na pewno nic nie mam w ręce :D Pod koniec spaceru wzięło ją nawet na zabawe, zaczęła mnie zaczepiać i delikatnie podgryzała mi rękę :D Poza tym bardzo ładnie jeździ autem, od razu pakuje się na siedzenie i grzecznie siada. Ma średniej długości szorstkowłose futerko i kilka kołtunów, którymi zajmę się następnym razem. Opis do ogłoszeń Sonia to około 3 letnia suczka, średniej wielkości. Ma piękne, szorstkowłose futerko, które wymaga pielęgnacji co jakiś czas. Sunia jest zrównoważona i raczej opanowana, nie potrzebuje dużej dawki ruchu. Ładnie wykonuje komendę "siad", szybko się uczy i ładnie reaguje na swoje imię. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. Niestety źle znosi schroniskowe warunki, w boksie jest bardzo wystraszona i nerwowa, dopiero na spacerze otwiera się na ludzi. Bardzo lubi pieszczoty oraz zabawę z człowiekiem. Sonia może mieć problemy z utrzymaniem czystości w domu, potrzeba trochę cierpliwości, aby załatwiała się na zewnątrz. W stosunku do psów jest raczej neutralna, nie wszczyna bójek. Bardzo lubi podróżować samochodem. Sunia jest zaszczepiona i odrobaczona, otrzymuje również bon na darmową sterylizację. Kontakt Paulina 792-304-398 [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/--ebqUsUB18c/UQ0-pl1gL_I/AAAAAAACoM0/JtCqEKWKw0g/s512/IMG_5672.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-5RMON8JGWgg/UQ0-00m6DBI/AAAAAAACoNs/7qNjwZ8RaC4/s720/IMG_5680.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-uHQeM1bGf_w/UQ0_CUOhK4I/AAAAAAACoO4/Y31OCcO1hPo/s720/IMG_5689.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-NMP-MyghHhM/UQ0_EvBmmoI/AAAAAAACoPI/J3Wxrs1MOgM/s512/IMG_5691.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-JkMxHPcd3xM/UQ0-7EkIeGI/AAAAAAACoOQ/SeiWkZWVi-A/s720/IMG_5684.JPG[/IMG] dziękujemy Ani za zdjęcia :loveu:
-
Uroczy ZIBI z NIEBIESKIM oczkiem znalazł DOMEK :)
pralinka94 replied to ania91sc's topic in Już w nowym domu
no w końcu! czekamy na wieści :D -
Delma - skrzywdzona przez los, JUŻ W DOMU
pralinka94 replied to pralinka94's topic in Już w nowym domu
wizyta odbędzie się obowiązkowo :D jak widać, nie ma psów nieadopcyjnych! :p chociaż sama jeszcze w to wszystko nie wierzę... mam pewne obawy, że sobie nie poradzą, że zacznie dominować nad tym drugim psem, jestem pełna wątpliwości, ale powiedziałam Pani, że jakby były jakiekolwiek problemy, to żeby się ze mną kontaktowała. Swoją drogą, to myślę, że Delma w obcym jej miejscu jest nawet w stanie podporządkować się tej drugiej suczce... bo z niej taki chojrak to w schronisku tylko był :p jak gdzieś dalej się poszło, to na żadnego psiaka nie burkała :D -
Delma - skrzywdzona przez los, JUŻ W DOMU
pralinka94 replied to pralinka94's topic in Już w nowym domu
Delma pojechała do domu! Dzisiaj dostałam smsa od Pani Ani, że Delma pojechała do domu pod Olkuszem. Już zdążyłam zadzwonić i się dowiedzieć kilku informacji :D a więc Delma zamieszkała w kojcu przy domu, razem z inną suczką, również z naszego schroniska. Jednak są od siebie oddzielone (z tego co zrozumiałam) i nie bedzie problemów z jedzeniem, bo zdążyłam już Panią uprzedzić, że Delma nie lubi się dzielić :D ogólnie Pani powiedziała, że jest bardzo grzeczna, mam nadzieję, że będzie tak dalej :roll: no i mam dostać zdjęcia!! :D -
Całkiem zwykła Misia przegrała wyścig o życie TM
pralinka94 replied to soboz4's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Misia pędziwiatr :D -
Delma - skrzywdzona przez los, JUŻ W DOMU
pralinka94 replied to pralinka94's topic in Już w nowym domu
[quote name='madzia.uje93']Wczoraj spędziłam trochę czasu przy boksie Delmy, powiedziałam je, że nie mogłas przyjechać, ale że wyjdzie i tak:D Ucieszyła się i zmartwiła jednocześnie:p[/QUOTE] Dzięki. Moja biedna, dopiero chyba drugi raz zdarzyło mi się, że nie było mnie w schronie odkąd ją mam, zapewne była pewna że się pojawię :-( No ale niestety choroba mnie dopadła, ale w czwartek na pewno będę, a połowa soboty jest nasza :loveu: swoją drogą, jestem ciekawa jak to będzie z Shirą, Dianą(bernardynką) i Delmą w jednym aucie :crazyeye: mam nadzieję, że wszyscy to przeżyją :p -
Shira - żywiołowa czarnulka ze schroniska ZNALAZŁA DOM
pralinka94 replied to aeriel's topic in Już w nowym domu
Każdy ma swoje lepsze i gorsze dni, a Delma też niestety odporna na zaczepki nie jest :mad: W końcu się uda, ważne, że jest jakieś zainteresowanie i to już nie pierwsza rodzina, trzymamy kciukasy za Shirę :)