-
Posts
5689 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by a_niusia
-
na ktora lape? no niestety, ale tak jest, ze jesli masz wiecej zwierzat to nawet jesli nie choruja one wiecej niz przecietny przedstawiciel swojego gatunku to tobie i tak sie wydaje, ze "zawsze cos":))
-
ja tam regularnie prowadzam dwa psy na dwojniku. jeden zawsze idzie sam w oslej lawce:)))
-
BORDER COLLIE TO PIES PRACUJĄCY Border Collie aby wykorzystać jego potencjał musi pracować. Często słyszy się takie wypowiedzi o border collie : “To pies, który musi dużo robić”, “musi pracować cały dzień, aby się nie zanudzić” Jeśli zakłada się, że Border Collie potrzebuje dużego obciążenia, to już mamy pierwszy błąd. Założenia katastrofalne . Oczywiście pies potrzebuje „pracy” , ale tak naprawdę potrzebuje „zadania” . A to nie oznacza że pies potrzebuje pracować non stop! Pasterz prowadzi swojego psa do pracy, gdy tego potrzebuje. Jeśli w zimie owce są w owczarni, lub na wiosnę są jagniaki, pasterz nie wykorzysta psa. Gdy pasterz potrzebuje psa, pies idzie do pracy - a jeśli nie, to żyje częściowo nawet przez cały tydzień jako "bezrobotny". I te psy mają się tak bardzo dobrze. Duże przeciążenie pracą wszechobecnie panujące jest wręcz zabójcze dla tych psów. Dwa razy w tygodniu Agility, potem jeszcze coś, następnie posłuszeństwo i długie spacery robią z tego psa kukłę - robota pracującego. To dla innych psów nie jest zbyt wiele - dla Border Collie to za dużo. Border Collie potrzebuje "obciążenia" i wyzwania w pracy oraz ogromną ilość odpoczynku pomiędzy na regenerację. To jest skala którą trzeba zachować. :evil_lol: ja uwazam, ze przesadzasz.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
setery to nie sa nadpsy ani psy dla wybranych. po prostu nie sa to psy dla wsystkich. tak samo jak bordery. z reszta...kazda rasa pracujaca to sa potencjalnie problematyczne psy i znacznie ciezej jest takie psy odpowiednio zmeczyc niz psy typowo domowe.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
no moim zdaniem post, do ktorego wkleilas linka, robi z borderow nadpsy:)))
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
nie, nie napisalam NIGDY W ZYCIU, ze setery "fajnie bronia" lub ze sa obronno-strozjace. owszem, moje suki strozuja, szczegolnie srednia jest psem, ktory strozuje i obcwego do domu nie wpusci. za to moja najstarsza suka uratowala mi prawdopodobnie zycie-nie wiem, wolalabym sie nie przekonywac, ciesze sie, ze zachowala sie odpowiednio. moje setery sa zajebiste jesli chodzi o kontakt z dziecmi. zostaly tego nauczone. to nie chodi o to, zeby tu polecac bordera czy setera, ale zeby nie robic z borderow bog-wie-czego. bo to nie jest bog-wie-co. ot, rasa ze specyficznymi potrzebami. jak ktos chce, to sobie poradzi.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
taaa jasne:)) elita dogo i w opozycji szary kowalski:))))
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
tak, owszem temperament jest dziedziczny, ale juz nad charakterem mozna pracowac, border to nie jest nadpies tylko dla wybranych.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='Brezyl']No i tu się mylisz, oczywiście to że pies rzuca się z daleka na dziecko usiłując je dorwać, zależy w duzej mierze od przewodnika, ale jest małe ale... Nie nauczymy dorosłego psa, często jeszcze ze złymi doświadczeniami z przeszłości miłości do dzieci, możemy nauczyć go omijania dzieci, nie zwracania na nie uwagi. Ale jesli już dojdzie do bezpośredniego kontaktu, np: nagle na ulicy rzuci nam sie na psa dzieciak, z krzykiem i łapami to zawsze może dość do niebezpiecznej sytuacji. Zadaniem przewodnika jest do takiej sytuacji nje dopuścić. Zachowanie psa jest zawsze wypadkową wrodzonego charakteru, wczesnej socjalizacji, doświadczeń życiowych i przewodnika. To wszystko jest przemieszane w różnych proporcjach. Jeżeli jednak trafimy na słabego psychicznie psa (agresja lękowa czyu pozorna) ze złymi doświadczeniami z przeszłości, to nawet najlepszy przewodnik nie zrobi z niego odpornego psychicznie, mocnego psa, zdolnego znieść pojawiające się nagle negatywne dla niego bodźce.[/QUOTE] to jest sytuacja skrajna i nie o takiej jest tu mowa.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
a_niusia replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
no bo tak naprawde rower to jest pojazd i nie powinno sie jezdzic po chodniku tylko po sciezce rowerowej lub po jezdni jesli sciezki nie ma:))) -
za dzo znam psow, zeby wieryc w nadpsy:))) to, czy pies sika na widok dzieciaka cy chce go gyzc w dupe zalezy UWAGA od przewodnika.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='Fauka']Border collie to pies pracujący i niekoniecznie sprawdzi się jako pies rodzinny. Fakt, wspaniale się uczą, pięknie pracują z przewodnikiem ALE, no właśnie, są pewne sprawy których nie widać na zdjęciach czy filmikach. To rasa o niskim progu pobudzenia, bywają bardzo przewrażliwione i delikatne, są również bardzo specyficzne bo lubią fiksować. Nie będę w sumie tu pisać o wszystkich problemach z borderami, przeczytaj proszę to - [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/246792-Chcesz-kupić-border-collie-lub-już-go-masz-Przeczytaj-ten-artykuł[/URL]![/QUOTE] wiesz border collie to nie jest jedyna rasa, ktora w dzisiejszych czasach grzeje kanape zamiast pracowac zgodnie ze swoim przeznaczeniem. co wiecej opisany tryb pracy czyli praca plus dlugotrwaly odpoczynek to jest typowy system dla wielu ras stworzonych do pracy. ja sama osobiscie rasy pracujace, ktore nadal sa hodowane PO COS, a nie do towarzystwa, uwielbiam i sadze, ze z wieloma takimi rasami znalazlabym wspolny jezyk. sama majac w domu psy jak najbardziej pracujace sadze, ze jest spora roznica miedzy zmeczeniem praca i zmeczeniem tym, co ma te prace zastepowac. moje suki po treningu w polu sa wykonczone. ale trening to trening: pelen kontakt, 100% kontroli,dawanie z siebie wszystkiego oraz niewychodzenie z reki. polega to na czy innym niz nawet calodzienny spacer czy kilkanascie km przy rowerze (serio...dla psa z dobra kondycja to jest rozgrzewka). dla bordera to tez jest cos innego: agility, sztuczki czy inna zabawa to nie jest to samo niz zapierdiel na farmie owcami, wiec nie ma co wydziwiac.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
ja to na szczescie nie mam problemow z weterynarzami, bo mam bardzo dobrych i super sprawdzonych, a do tego takich, ze jak spytalam ortopede, czy zna sie na dermatologii to powiedzial, ze to nie jego mocna strona i polecil kolege, wiec nie zadnych sciemniaczy. ale kurde...zdarzylo mi sie pojsc na wycisniecie tylka z suka kolo mnie kolo chaty...niby banal, a typ nawet cos takiego zrobil zle.
-
eeej ale pies, ktory "szczeka na przechodnia" to nie jest stroz ani obronca tylko raczej wku...wiacz. nie mowiac juz o takim, ktory szczeka na osobe, ktora zadzwoni do domu. kuuurde albo stroz i obronca albo pies, ktory bedzie wkurzal wszystkich sasiadow az mu ktos nadziewane mieso na podworko podrzuci.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='Angi']wydaje mi się, że 3 cm powinny pasować na twoje psy. Ja mam 4 cm dla ONki, jak chcesz to ci mogę zrobić zdjęcie zatrzasku ;)[/QUOTE] jesli chodzi o szerokosc tasmy to nie mam watpliwosci. zastanawia mnie tylko wielkosc zatrzasku, bo jesli ma byc jak na dinozaura, to kupie polzaciski:)))
-
no dla mnie nie pelni. ja mam psy, ktore zabieram na wakacje, chodza ze mna w rozne miejsca itd., sa wystawiane i nie moga miec problemow z obcymi ludzmi.
-
czy ktos moze wie, czy zatrzaski, okucia itd superdogow sa bardzo duze? bo chcialabym zamowic 3 cm i nie wiem, czy lepiej wziac zacisk czy zatrzask-wolalabym uniknac ogromnego zatrzasku, a przy 3 cm to juz roznie bywa.
-
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
a_niusia replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
ja lubie woreczki z lidla, bo sa takie sztywniejsze niz zwykle sniadaniowki. przy 3 duzych psach to nawet jak robia sliczne male kupki (a wiadomo, ze roznie bywa:evil_lol:) to troche tego nawozu pozbierac trzeba:))) i szkoda mi kasy na specjalne woreczki:)))) -
mi w ogole jak mialam swinke i chomika to wszyscy mowili, ze drewniane domki itd to nie wlasnie ze wzgledu na to, ze nie da sie tego dobrze umyc, wiec mialam domki z plastiku a dla prosiaka taki z doniczki.
-
[quote name='Rinuś']Chyba nieważne akurat w tym wszystkim było to jedno słowo,tylko całość zdania. Widocznie całość przegapiłaś, zresztą jak zawsze. Swoją drogą też zacznę czepiać się jednego słowa w Twoich czasem bełkoczących wypowiedziach i zobaczymy co Ty wtedy na to.[/QUOTE] spoko:))) jesli beda w nich debilne bledy merytoryczne, to jak najbardziej:))) bo czepianie dla czepiania juz uprawiasz. co ja na to?? powiem ci, ze hmmm mam to w dupie:)))
-
[quote name='Rinuś']Geniuszu chyba wiadomo o co chodzi?? wiadomo, że wywołują ją różne rodzaje grzybów?[/QUOTE] grzyb, bakteria...jeden ch...co za roznica, co nie??? hahahahaa
-
grzybica jak sama nazwa wskazuje nie jest choroba, ktora wywoluja bakterie...geniusze:))))
-
portal legawce ma sliczna fotorelacje i to nie tylko z gr 7. obczajcie sobie:)) moze sie akurat znajdziecie:)))
-
ej moja suke boli gardlo i nie byla z nami rano na spacerze, zjadla swoje sardynki i spi tak samo jak inni, ktorzy na spacerze byli. bo to nie o to chodzi, ze pies bedzie sciany rozwalal z powodu ograniczenia ruchu. ale znam mnostwo seterow-uciekinierow. ej...seter kocha swojego wlasciciela i jest stworzony do scislej wspolpracy z czlowiekiem. jesli seter ucieka tzn, ze robi to, bo nie ma odpowiedniej dawki ruchu, mnostwo seterow nieodwolywalnych i to tez wynika z braku odpowiedniej dawki ruchu. chodzi o to, zeby dobrac psa do swoich potrzeb. ja np. potrzebuje psa bardzo aktywnego, wesolego na maxa, ktory daje rade w kazdych warunkach terenowych i cieszy go ten teren tak samo jak nas. gdybym chciala miec psa, z ktorym pojade na dzialke i bedzie sie tam spoko bawil czy tam pojde z nim pobiegac dwa razy w tygodniu na stadion czy do parku, to nie decydowalabym sie na gr 7.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
widzisz dalej podajesz za przyklad charty, ktore sa sprinterami:)))) chart to nie jest pies przstosowan do dlugotrwalego galopu. seter-owszem. moj pies nawet przy rowerze biegnie galopem a nie klusem, bo to dla niego naturalniejsze. piszesz husky i lek separacyjny...dlaczego to takie czeste u huskich czy u beagli? dlatego, ze to sa psy wyhodowane do zycia i pracy w grupie. no wlasnie: DO PRACY. a bedac psami DOMOWYMI bardzo rzadko pracuja.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with: