-
Posts
5689 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by a_niusia
-
eeej robie wlasnie wielkie pranie i chyba cos musze sprzedac, gdyz mam zdecydowanie za duzo gadzetow, zeby kupowac nowe. normalnie przerazilam sie:)))
-
ej wiecie co...cale szczecie, ze u mnie juz nikt nie leje w domu...serio to bardzo wazne:)))))
-
[quote name='sachma'] a co to wystaw.. to wiele zależy od mody i preferencji. W rasach są różne typy i ten sam pies u jednego sędziego dostanie BOB'a a u innego nawet bdb by nie dostał..[/QUOTE] dobry pies u kazdego sie obroni niezaleznie od typu. nie mowie o bobach i bisach, bo tak, owszem sedziom podobaja sie rozne psy. sa jednak takie psy, ze jesli sedzia zna sie na rasie to musi psa ocenic wysoko nawet jesli woli inny typ. w swojej rasie moge wymienic kilka takich psow.
-
[quote name='WATACHA']To nie był jakiś tam szary człowiek, czy gap wystawowy, ale nie ważne ;). Z drugiej strony, tak czysto teoretycznie bardziej byś wzięła do serca ocenę sędziego czy np twórcy rasy?Ja osobiście tego drugiego.[/QUOTE] sedziego. dlatego, ze tworca rasy stworzyl PROTOTYP, ktory przez lata ewoluowal i ten jego prototyp nawet do zadnej ksiegi wstepnej by sie nie zalapal w dzisiejszych czasach. oczywiscie czysto teoretycznie, bo ja wiem, co mam w domu i umiem obiektywnie ocenic kazda z moich suk.
-
no wlasnie ja to bym mogla miec takiego kotka, gdybym mieszkala na wsi, co by robil kupy gdzies na zewnatrz. ale z kolei taki kot poluje na ptaki, a ja nienawidze kotow pladrujacych gniazda i regularnie spotykalam takiego rudego tlusciocha, co widac ze na whiskasie mniam mniam a i tak sie czail na jedno gniazdo (ale pewnie nie moglby tam wejsc, bo byl za gruby od whiskasa). i zawsze kazalam mojej suce go pogonic. ona byla serio w siodmym niebie, bo jak to??? kotka gonic??:)))))
-
no i slusznie:))) bo jesli czyjs pies jest slabo oceniany na wystawach, a nagle spotyka kogos, kto mu mowi, ze jest zajebisty, to wiadomo, ze mu uwierzy:))
-
to tym bardziej:))))))))
-
ej to jest ohydne, zeby lac po scianach hahahahaha ale mo sie przypomniala tak oblesna opowiec o kotkach. kiedys bylam na poznakciach i pani mi powiedziala, ze jej kot zaczal szczac poza kuweta ale on jest jeszcze chyba za maly na kastracje. a potem przyszlam jeszcze raz tam i pani mi radosne powiedziala, ze odkryli z mezem przyczyne: teraz sprzataja kuwete co 10 dni a nie co dwa tygodnie, bo po 2 tygodniach jest taka brudna, ze koty nie chca z niej korzystac i robia poza. eeej to mnie obrzydzilo na maxa, nie wyobrazam sobie, zebym miala przechowywac gdzies w domu kocie gowna przez tyle czasu!!!
-
ocena psa w ringu to jest ocena czysto subiektywna i kazdy, kto byl na wiecej niz jednej wystawie o tym wie. ja mam np. suke, ktora co prawda ma zrobiony mł, championat, nie dostaje jakis tragcznyh ocen na wystawie, ale jest totalnie niezgodna z tym, co teraz jest na topie jesli chodzi o eksterier. ogolnie jest poprawna, ale glowe ma srednia, futro troche niezbyt, dluuugo byla strasznie drobna. i jeden pan, ktory jest sedzia fci a jednoczesnie sedzia prob pracy i konkursow widzac moja suke przy pracy powiedzial, ze na ringu to oceniac by jej nie chcial, ale jako pies pracujacy jest po prostu mega. i tak tez wyglada: wysportowana, sucha, staranna, wspolpracujaca, karna i z wielka psaja. czyli uzytkowo to jest pies w 100% taki jaki powinien byc i dlatego wolalby ja oceniac w pracy. to, ze ktos ci powie, ze twoj pies jest zajebisty i tak powinien wygladac pies tej rasy to jeszcze nic nie oznacza,bo o tej samej suce sedzia z greci na cacibie powiedzial mi "world class bitch":)))))))) a kazdy wie, ze to mega sciema:)))) nawet mnie to wtedy rozsmieszylo:)) mimo ze oczywiscie bylam bardzo dumna!!!
-
[quote name='Akamuru']Tak sobie do tej pory zaplanowali, ponieważ nie wiedzą, jak teren gdzie będą mieszkać zostanie zagospodarowany. Jak na razie są tam piękne pola, mały lasek, więc tereny idealne, ale nie wiadomo czy niedługo wszystko to nie zostanie zrównane z ziemią i zastąpione domami. ;) Oni nie chcą unieszczęśliwić psa i brać rasę na siłę, bo przypadła im do gustu charakterem i wyglądem. Szczerze mówiąc wątpię w to, że przeciętny właściciel setera chodzi z nim na długie spacery i pół dnia spędza na treningu polnym. Większość seterów jakie do tej pory poznałam (rasowe, w świetnych domach) nie chodzą dzień w dzień na czterogodzinny spacer, jak i nie ćwiczą treningu polowego. I w najmniejszym stopniu nie są sfrustrowane - wręcz przeciwnie. O spacerach nie wspominałam, bo nie jest to kwestią stałą. Wiadomo, że jeśli leje i pioruny walą to nie wyjdę na długi spacer z psem...[/QUOTE] ja znam mnostwo seterow i wiekszosc z nich ma codzienny spacer. sama mam w domu 3 egzemplarze i powiem ci jedno: twoi znajomi powinni pomyslec o innej rasie. moim kundlom tez zadna pogoda nie przeszkadza. a ja mam dobra kurtke przeciwdeszczowa i kalosze.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
haha kazde pseudo ma swoja linie hodowlana:))))
-
[quote name='klaki91']A tego ruchu w ogrodzie nie można przenieść na ruch w terenie? Czy ten "ruch" ma polegać na tym, że ktoś wyjdzie raz na jakiś czas i psu chwilę piłkę porzuca? Seter sobie raz dwa znajdzie rozrywkę, pewnie w postaci ptactwa sąsiadów ;)[/QUOTE] raczej najpierw co nieco przekopie i zniszczy...
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
seter to pies, z ktorym trzeba chodzic na bardzo dlugie spacery. szczegolnie jesli nie zamierza sie z nim robic niczego z treningu polnego. to jest pies wiatru i otwartej przestrzeni. 4 godziny w ogrodzie i pol godziny na rowerze to jest dla setera NIESZCZESCIE, a seter-frustrat to jest z kolei ogromne nieszczescie dla wlascicieli.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='Akamuru']Codziennie mógłby mieć około trzech, czterech godzin ruchu w ogrodzie. Jednak nie byłoby to zwykłe, bezsensowne ganianie po trawce, ale praca fizyczna i psychiczna z koleżanką. Plus krótka półgodzinna przejażdżka rowerowa po okolicy - aby przed nocą psa trochę wymęczyć. ;) O tollerze zupełnie zapomniałam im wspomnieć, z pewnością przekażę, poczytamy sobie o nich.[/QUOTE] seter odpada, obojetnie jaki. to nie sa warunki dla setera. bedzie to straszny frustrat uciazliwy dla otoczenia.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
tak na psa ok 40 cm w szyi:))) dzieks:))))) nie mam blisko chinczyka;))) a nie chce mi sie za tym jechac na drugi koniec miasta. na razie sie wstrzymuje z zakupami internetowymi, bo za tydzien sie wystawiamy, to moze sie jakas tandeta trafi:)) moj chlopak tylko musi pojsc po oscypki z grilla i browary, bo wiecie...on tego kundla ubiera w odblaski i cisne z nim na powazne treningi i konkursy psow mysliwskich, a ja chce TAKA obroze:)))
-
nooo i tak mieliscie szczescie, bo szczeniakom sie zwykle oglada zeby itd. kilka razy spotkalam sie z tym, ze szczeniak, ktory zachowywal sie niewlasciwie czyli "ogon w dupe i uciekam" lub wlasnie "touch me and i'll kill you" zostal wyproszony z ringu z odpowiednia ocenka.
-
eeej mozecie mi przyslac taka albo te z krysztalkami hahaha w zamian wam odesle cos malo wiejskiego:)))
-
[quote name='dog193']Według mnie psy z linii "show", a nie pracujące, tracą całą ikrę, jaką mają terierki. Widziałam foksa szołkowego, widziałam jego pracę - tzn, no właśnie, ta suczka nie pracowała, ta suczka się niezobowiązująco bawiła. Mając teraz takiego psa jakiego mam, z takiej a nie innej linii, w życiu nie zdecydowałabym się na szołka. Bo ja potrzebuję, żeby pies dawał z siebie 150%, gdy coś razem robimy, żeby PRACOWAŁ, a nie sobie wesoło hasał. Nie wiem, jakie priorytety ma [B]umberto_eco[/B], mówię tutaj za siebie.[/QUOTE] otoz to!!! zapominacie, ze u psa rasy pracujacej "instynkt" to nie znaczy "uciekanie i samodzielne polowanie na zwierza", ale pewien zespol cech, ktore sprawiaja, ze rasa jest taka a nie inna jesli chodzi o caloksztalt. ja np. nie chcialabym miec gordona po lewarach w polu, ktory nie interesuje sie praca, do jakiej zostal stworzony. mimo ze nie jestem mysliwym, to bylabym strasznie rozczarowana, gdyby trafil mi sie pozbawiony wlasciwych dla rasy popedow pies.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
ej dzis powiedzialam jednej babie, ze jesli jeszcze raz jej agresywna owczarzyca podbije do moich psow, to dostanie gazem po mordzie. na to baba, ze w takim razie moje tez dostana jak podbiegna. na to ja ironicznie "prosze bardzo, umowa stoi.":))) i wiecie co zrobila baba, zeby mi udowodnic, ze to jest mozliwe? wziela swojego psa i przyciagnela do mojego 5miesiecznego szczeniaka, ktory z duzymi psami jest bardzo obyty i wie jak sie zachowac, wiec podniosl sie, zamerdal ogonkiem. na to owczarzyca agresywnie wyskoczyla w jej kierunku...i baba na to "widzisz to twoja PODLECIALA do mojej" a potem chciala dac mi wyklad na temat tego, ze moj szczeniak musi sie socjalizowac i wiedziec, ze nie wszystkie psy sa mile...jak kazdy durny wlasciciel skrzywionego owczarka, nad ktorym nie panuje i sadzi, ze to spoko. moj szczeniak nawet jak jest w grupie psow to nieszczegolnie sie nimi jara, bo po prostu lubi ludzi, bo sa fajni i maja ciastka. przez 5 miesiecy swojego zycia raz podbila do innego psa-w sensie, ze mi uciekla. do swojego najlepszego ziomka i bylo to chyba z ponad miesiac temu. kurde debili to ja strasznie nie lubie. szczegolnie jak stwarzaja zagrozenie.
-
ooo brokatowa tez bym chciala:))))
-
oj za obszczekanie sedziego to w mlodziezy bedzie juz wylotka...
-
[quote name='diabelkowa']a mnie sie nie podobaja takie skorzane obrozki a la krokodyla skora z serduszkami, dla mnie sa tandetne[/QUOTE] a dla mnie to szczyt dobrgo gustu hahahaha chyba kazdy wie, ze to jest tandeta. o to chodzi!!!
-
wezcie przestancie:))) co z tego:)))) to jest oboza dla mojej krolewny:))))
-
doskonale!!! zajebiste!!! dzieks!!!!!!!
-
[quote name='umberto_eco']czytam właśnie o parsonach i niestety ale pisza że to pies smyczowy :( nie ujęłam tego w moim poście, ale nie chcę psa którego nie mogę puścić ze smyczy na nieogrodzonym terenie, nie wyobrażam też sobie biegać po lesie i okolicznych łąkach z psem na lince wszystkie teriery mają problem z głuchnięciem i zwiewaniem w siną dal?[/QUOTE] ani jrt ani parson przy odpowiednim wychowaniu nie musza byc smyczowe. oczywiscie sa takie, ktore spedzaja wiekszosc zycia na lince i laza po skwerkach miejskich i parkach, ale nie musi tak byc. kolo mnie mieszka jrt polujacy, ktory robi kilometry ze swoim panem na rowerze. tylko kiedy mijaja suke z ciezka to kudel idzie do koszyka:)))
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with: