Jump to content
Dogomania

kagome19

Members
  • Posts

    485
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by kagome19

  1. Byłam u trzech wetów i narazie nic. Dzisiaj idę do jeszcze jednego i plina sprawdzi u tego co jest koło niej. Również w dzisiejszej gazecie będzie ogłoszenie. Może w najbliższym tygodniu ktoś się zgłosi.
  2. może w Tczewie w schronisku spytamy się czy znają kogoś z DT?
  3. Zdjęcia wydrukowane, jutro będę chodzić po lecznicach. Jakby co to najwyżej dam wetowi telefon do schroniska w Tczewie i jeśli robił sterylke to niech poinformuje schronisko
  4. Jeszcze nie wiemy. Plina będzie próbować namówić sąsiadów do oddania Maji. Wtedy będziemy szukać jej nowego domu
  5. Mamy dt na czas posterylkowy jak sprawdzimy reakcje Maji na koty :) trzeba poczekać na pline co do szczegółów sterylki. Po 3 maluchach ślad zaginął. Serduszko szczęśliwy w nowym domu, dostał imię Kajtek^^
  6. Moglabys powiedziec w jakiej czesci malboska sie blakala i dac jakies zdjecie na pw?
  7. Najgorsze, że starego pieska mało kto chce :<
  8. Ja wiem tylko ze jest na marienburgu i na nk. A imie jest od miejsca do ktorego sie przyblakal (osir-osrodek sportu i rekreacji)
  9. Pewien pan przez jakis czas opiekowal sie nim, ale zwolnili go z pracy i nie jest juz w stanie utrzymac psa. narazie jest na dt, nie byl oddawany do schroniska.
  10. [COLOR=green][B]Jest to ok. 10 letni pies, rasy pudel o imieniu Osirek. Bardzo spokojny, zero agresji, reaguje na komendy siad i daj głos. Widać że bardzo cierpi z samotności. ( Został porzucony.) Pomóżcie znaleźć domek Osirkowi. Osirek jest odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony. Więcej Informacji: Monika - 662-528-956 Przemek – 796-790-310[/B][/COLOR] [IMG]http://images38.fotosik.pl/347/85669c11630c7189.jpg[/IMG] [IMG]http://images43.fotosik.pl/351/b32b36e541899a9a.jpg[/IMG] [IMG]http://images35.fotosik.pl/187/688568fa67c01492.jpg[/IMG] [IMG]http://images49.fotosik.pl/351/6802d0c9fee01570.jpg[/IMG]
  11. Dowiedziałam się od brata, że w jego szkole jest zbiórka dla naszego schroniska :)
  12. Trzymam kciuki za Grosię. Niestety w tym miesiącu pomogłam już kilku psom i nie jestem narazie w stanie nic więcej zrobić
  13. Ja jeżdże do schroniska w Tczewie i tam jest od 15 lat wolontariat. Sądzę, że to wiek idealny gdyż młodsi mogą nie być w stanie poradzić sobie z psiakami
  14. Nawet w necie jest to z TVP INFO: [url]http://www.tvp.info/twoje-info/drastyczna-prawda-o-schronisku-zaglady/2783011[/url] Choćby się miało walić i palić to my się nie poddamy :diabloti: Trzeba odnaleźć osoby mające zdjęcia ze schroniska, wiedzące jak tam wszystko wygląda
  15. ja wogole nie rozumiem jak mozna tak wykorzystywac chec pomocy pieskom. mnie sumienie gryzloby strasznie
  16. Ale potrzebne są zdjęcia i zeznania o warunkach. Nie wiem czy to wystarczy. Trzeba poczekać na dusje i gonia66
  17. Żebym miała zdjęcia i zeznania to natychmiast bym wysłała e-maila
  18. Fajne te kamizelki^^ Ale chustki też są super :)
  19. Śliczny psiak :) Ja niestety nie jestem już w stanie pomóc w tym miesiącu :/
  20. Moze wyslemy do tvp info maila w sprawie schroniska w myslowicach? tylko potrzebne bylyby zdjecia zeby udokumentowac nasze slowa
  21. Atomowka, wiedza czy nie wiedza, ich to nie obchodzi. moze w schronisku spytac czy znaja jakis dt? plina, w ta sobote dam ci juz kase na sterylke. mam nadzieje ze jedziesz do schroniska w sobote?
  22. "Przypomnę tylko, że liczba psów, które przewijają się przez schroniska, co roku zwiększa się o ok. 8-10 %, a wydatki gmin na zaopiekowanie się bezdomnymi zwierzętami, od początku dekady, bez mała podwoiły się." I dlatego wszędzie powinien zostać wprowadzony obowiązek sterylizacji/kastracji. Jeśli ktoś bierze pieska to znaczy że stać go na utrzymanie a co za tym idzie stać go również na sterylizacje/kastracje. Zebrałam w jeden tekst wszystkie fragmenty nadające się do petycji. Musimy wkońcu zacząć tworzyć ten tekst. Każdy z tego wątku powinien wypowiedzić się na temat, co zmienić w tym tekście oraz kto zna to poprawić/dodać szczegóły. Co usunąć a co dodać^^ [COLOR=Blue][B]"[/B][B]Jesteśmy użytkownikami portalu dogomania.pl, skupiającym miłośników i obrońców bezdomnych zwierząt.[/B] [B]Już od lat znana jest nam tragiczna sytuacja bezdomnych psów i kotów znajdujących się w schronisku w Mysłowicach, które prowadzone jest przez TOZ - organizacje powołaną do ochrony i obrony praw zwierząt. [/B][/COLOR] [B][COLOR=Blue]W schronisku przebywa obecnie / liczba / psów i kotów. ([/COLOR][/B][COLOR=Blue][COLOR=Black]Tu można jeszcze rozwinąć).[/COLOR][/COLOR][B][COLOR=Blue] [/COLOR][/B][COLOR=Blue][B]Dotychczasowe próby wolontariuszy pragnących nieść pomoc zwierzętom w ich socjalizacji, adopcji....w nawiązaniu współpracy z dyrekcją schroniska, nie przyniosły pożądanych rezultatów. [/B] [/COLOR][COLOR=Blue][B]Mieliśmy nadzieję, że jakaś organizacja interweniuje w związku ze skargami na to schronisko. Dotychczasowe interwencje jednak nie przyniosły żadnej poprawy. W związku z tym postanowiliśmy wziąść sprawę w nasze ręce i w ten oto sposób powstała niniejsza petycja. [/B][/COLOR][B][COLOR=Blue]Wiele osób z naszego społeczeństwa próbowało dowiedzieć się więcej o psach z tego schroniska. Na początku otrzymaliśmy pozwolenie na robienie zdjęć [/COLOR][/B][COLOR=Blue][COLOR=Black](tu musi poprawić ktoś z Mysłowic wiedzący coś na temat robienia zdjęć)[/COLOR][/COLOR][B][COLOR=Blue]. Niestety, krótko to trwało. Osoby obce otrzymały zakaz wchodzenia do schroniska. Oznaczało to koniec możliwości ogłaszania psów i szukania im domów. Wiemy również, że schronisko nie wydało pozwolenia na wolontariat. Schronisko, które nie pozwala wchodzić na teren osobom postronnym, musi mieć coś do ukrycia. Przez schronisko przewijają się setki psów i równie szybko znikają z niego [/COLOR][/B][COLOR=Black](tu podać statystyki)[/COLOR][B][COLOR=Blue]. Jeśli uda się jakiegoś psa ogłosić, błyskawicznie zostaje on "wyadoptowany", jednak nikt nie wie gdzie. Również warunki sanitarne pozostawiają wiele do życzenia. Psy, które trafiają do schroniska zdrowe, po tygodniu lądują u weterynarza strasznie chore i na wpół żywe. Doskonałym przykładem takiej sytuacji jest Blue. (opis przypadku Blue). [/COLOR][COLOR=Blue]Wraz z Blue pojechała do schronu, na kwarantanne- Grasia... W ciężkim stanie pojechała do szpitaliku...nie dało się już pomagać tej dzielnej istotce w domu- mimo leków, kroplówek i ogromnego serca... Czy szpital da rade..??? W tej gromdce był również zdrowy piesek...maluszek...Odszedł na kwarantannie- nie dał rady...załoga schronu powiedziala: "PADŁ jeden"....nawet nie zdążył dostać imienia... TO psy o ktorych wiemy...a o ilu nie wiemy..??? Ile z nich umiera w ciszy.... W schronisku- miejscu, ktore ma na celu pomoc zwierzętom... Moze, gdyby nie zostaly schwytane, aby Im pomoc, żyłyby sobie do dziś... Chcemy, aby śmierć BLUE, małego psiaka i cierpienie Grosi nie było bezsensowne...juz nie możemy dłużej patrzyć i nic nie robić... To jest horror...Pod przykrywką miłości do zwierząt, za pieniądze ludzi- nasze pieniądze i sponsorów (choćby zespołu Myslovitz)- stwarza się tym bezbronnym ukochanym zwierzetom piekło na ziemi...Pora coś z tym zrobic... Odeszły te- odejda nastepne- tylko w milczeniu..."[/COLOR][/B]
  23. Dobrze by było mieć 3 hustki, 3 psy które się lubią i we trójke mogłybyśmy wyjść na miasto :D ja w tą sobotę jadę, Pinesk@ przy okazji oddam ci koszty przesyłki za tą książkę. Według moich wyliczeń to 7 zł, ale nie wiem czy tak jest^^'
  24. Niestety, TOZ chyba tylko udaje organizacje pomagającą zwierzętom. Mało które schronisko ma odpowiednie warunki, ale w takim razie te schroniska nie powinny wogóle istnieć. Ja jestem ciekawa czy OTOZ Animals wie co się dzieje w polskich schroniskach, które nie należą do nich. Wiem, że dzięki tej organizacji schroniska się zmieniają (jak chociażby schronisko do którego ja jeżdżę). Poza tym wolontariat pomógłby schronisku bo przecież wolontariusze też sprzątają itp. Według mnie wolontariat jest niezbędny w każdym schronisku. Ta petycja [url]http://www.psy.warszawa.pl/[/url] jest naprawdę niezła, sądzę że może pomóc w tworzeniu naszej petycji^^ A co do poparcia przez fundacje to co myślicie o tym aby każdy z nas poinformował stowarzyszenie działające na rzecz zwierząt w swoim mieście (jeśli takowe istnieje). Sąto przeważnie organizacje pozarządowe, ale im więcej ludzi wie, tym lepiej
×
×
  • Create New...