Tego dużego to się nie rozsadza tylko trzeba uciąć w miejscu zwężenia i odcięty kawałek posadzić.To jest kaktus o nazwie opuncja.
Tylko uważaj,bo to jest taka zaraza,że ma kolce których nie widać ( taki puszek ) i potem włażą w palce i nie można tego usunąć bo takie krótkie i mało widoczne.
Ten odrywany kawałek można przytrzymać pęsetą.