-
Posts
10410 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
44
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by WiosnaA
-
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/845/76ym.jpg/"][IMG]http://img845.imageshack.us/img845/1279/76ym.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/690/2usa.jpg/"][IMG]http://img690.imageshack.us/img690/8641/2usa.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/401/7fzp.jpg/"][IMG]http://img401.imageshack.us/img401/4978/7fzp.jpg[/IMG][/URL] Wszyscy odpoczywają,a mój maluch nawet w upał chętny do zabawy;) [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/96/p1hj.jpg/"][IMG]http://img96.imageshack.us/img96/5042/p1hj.jpg[/IMG][/URL] ..
-
Dostałam post nr.2 i naniosłam rozliczenie.Sprawdźcie proszę,czy wszystko się zgadza i czy jest "zrozumiały":oops:. No i troszkę Dżamalka;) [video=youtube;GXSwkuGmmvs]http://www.youtube.com/watch?v=GXSwkuGmmvs[/video] Spacerek trudno mi samej nagrać,ale chociaż kilka chwil Wam pokażę. [video=youtube;T05OvVsgqPw]http://www.youtube.com/watch?v=T05OvVsgqPw[/video]
-
[quote name='kolejna kobietka']o ranyyy faktycznie szybciutko! trzymam mocno kciuki! :thumbs: [B]ps. a moze to Pani z fb?[/B][/QUOTE] Nie zapytałam skąd Pani wie o Dżamalku. edit. Faktura...pomyliłam końcówkę ,nie 50gr jak pisałam,tylko 90gr. [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/607/l2es.jpg/"][IMG]http://img607.imageshack.us/img607/6338/l2es.jpg[/IMG][/URL] Karta informacyjna, [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/196/akjb.jpg/"][IMG]http://img196.imageshack.us/img196/1613/akjb.jpg[/IMG][/URL] Wyniki, [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/59/3hr8.jpg/"][IMG]http://img59.imageshack.us/img59/9259/3hr8.jpg[/IMG][/URL] Niskie leukocyty,zalecono powtórkę badania za 2 tygodnie,bez leczenia w tej chwili.
-
Pani zadzwoniła i poprosiła przełożyć spotkanie,ponieważ przeciągnęła się jej wizyta u weta z chorym bezdomnym kotkiem(nie jej).Jutro ma zadzwonić i się umówimy. Odwiedziła nas dziś ciocia [B]zachary[/B] i chciała "schrupać" Dżamalka ;), głaskom nie było końca i Dżamiś był cały szczęśliwy:).
-
Dziś Pani przyjedzie najpierw do nas poznać Dżamalka....szybko to wszystko się dzieje i strasznie się denerwuję :oops:,ale podczas wizyty będę mieć pomoc cioci z dogo.
-
[quote name='Panna Marple']Dżamal pewnie potrzebuje trochę czasu, żeby nauczyć się normalnie jeść: że miska jego jest, że żarełko regularnie, etc. Załapie i będzie git:lol:[/QUOTE] Też mam nadzieję,że jak się trochę Dżamalek rozkręci,wyluzuje, to i apetyt wróci.Z zalecenia Pani doktor od dziś bierzemy Rumen Tabs,no i testujemy karmy,która najlepiej przypadnie do gustu.Coś tam jemy,ale na razie słabiutko i tylko z ręki.W domu jeszcze nie bardzo pewnie się czuje.Cichutki ,grzeczniutki,trochę pochodzi i leci na swoje posłanko,tylko na swoje,do innych się nie kładzie,stara się nikomu nie przeszkadzać.Amik chyba załapał,że Dżamalek na razie nie ma ochoty na zabawy i nie dokucza mu w domu,nie zaczepia,tylko kładzie się grzecznie koło niego.Wydaje mi się,że raczej nie mieszkał w domu albo krótko i zapomniał,obce jest mu wiele rzeczy.Na spacerze zupełnie inny Dżamalek ,wesoły,biega,skacze,tacza się w trawie :loveu:,nie może się tym wszystkim nacieszyć ,a mnie aż w sercu ściska jak patrzę na niego :-(.A dziś miał mega frajdę wieczorem, był na długiej lince :-).Wariowali chłopaki :-).Na pierwszych spacerkach szybciutko się męczył,odpoczywał,teraz już na równi z Amikiem gania. Aha,nie napisałam wczoraj,że Pani doktor wiek Dżamalka oceniła na 6lat i dostał od wetki paczkę Dentastików;). Faktury dziś nie wzięłam,ponieważ nie miałam info jaką wypisać,ale już dostałam odpowiedź od Kolejnej kobietki . Wyników tez nie odebrałam,bo nie zostały jeszcze wprowadzone do komputera.Pani doktor jednak powiedziała,że biochemia ok,ale morfologia taka sobie,za mało jest białych krwinek :shake:.Może być spowodowane stresem, albo osłabieniem organizmu.Do kontroli za dwa tygodnie. Jutro odbiorę i wstawię na wątek. [B]Na moje konto wpłynęły pieniążki: - [COLOR=#800000]300zł [/COLOR]od Anuli i Bogusik , [COLOR=#800000]100zł[/COLOR] od Panna Marple[/B].[B]... z całego serca Dziękujemy za pomoc dla Dżamalka!!![/B]:calus: Napiszę do moda o dodatkowy post na rozliczenia żeby na bieżąco nanosić.
-
Do oka nie ,tylko na ranki.A ogonek Dżamalek ma tak przycięty.
-
[quote name='Panna Marple']Poleciało 100zł dla kawalera. Przelew w drodze:lol:[/QUOTE] Bardzo, bardzo dziękujemy!!:) [quote name='Anula']Przelew poszedł.Ja swoje tymczaski karmię zależnie od wychudzenia na początku dwa razy ciepłym gotowanym ryżem z kurczakiem i warzywami a suchy drobnej granulacji stoi na okrągło no i oczywiście zawsze świeża woda,zmieniana kilka razy szczególnie latem.Później jak nabierze wagi dostaje tylko raz gotowane i suchy.Moje psiaki jedzą chętnie RC.[/QUOTE] Anula,dziękuję w imieniu Dżamalka i swoim! :) Kurczak z warzywami i ryżem,świeżutkie, pyszne,a Dżamalek tylko poliże ,samo mięsko z ręki trochę jeszcze przejdzie.Sucha karma u mnie stać w misce nie może,bo moje łasuchy zwiną ;).Jakiś sposób muszę znaleźć na niego,na razie to tak wygląda jakby próbował po trochę.Mam nadzieję,że to przejściowe i apetyt odzyska. Do ładnych zdjęć,to muszę kogoś do pomocy znaleźć ;),główka albo wąchaniem zajęta,albo zaraz przy mnie blisko. Wczorajsze, [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/10/zr2g.jpg/"][IMG]http://img10.imageshack.us/img10/5730/zr2g.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/14/1tv7.jpg/"][IMG]http://img14.imageshack.us/img14/1457/1tv7.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/543/oft9.jpg/"][IMG]http://img543.imageshack.us/img543/2559/oft9.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/15/b4uh.jpg/"][IMG]http://img15.imageshack.us/img15/6762/b4uh.jpg[/IMG][/URL] Tu udało się z bliska zrobić i widać trochę oczko. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/713/f11m.jpg/][IMG]http://img713.imageshack.us/img713/3553/f11m.jpg[/IMG][/URL]
-
U Dżamalka nic złego się nie działo,ale oczka mi się nie podobały,swędziały go chyba,bo łapkami sobie pocierał.Ma zaczerwienione kąciki,łzawią mu, po kąpieli odeszły jeszcze strupki,które były blisko oczu i zrobiły się małe ranki.Na szczęście nic groźnego,to od brudu,który się zbierał.Dostał maść Neomycynę do smarowania przez tydzień. Wczoraj odrobaczony i za 2 tyg podam kolejną dawkę. Uszka zdrowe,tylko wyczyszczone zostały,ząbki sprawdzone-ok,serduszko osłuchowo-ok.Pobraliśmy krew na badanie sprawdzić jak ogólnie ze zdrówkiem- w poniedziałek będą wyniki.Waży 12,30kg. Wzięłam obróżkę kiltixa (od razu założyliśmy) i kropelki frontline (za kilka dni zapuszczę),bo muszę szybciej zabezpieczyć od kleszczy.Później kropelki będę kupować w hurtowni razem z karmą gdzie mam sporą zniżkę,ale to trochę potrwa,a z zabezpieczeniem nie mogę czekać.Będę Dżamalka zabezpieczać tak jak swoje psiaki ... kleszczy u nas jest naprawdę dużo :shake:. Dżamalek jako bezdomniaczek dostał zniżkę za usługę (krople,obróżka bez zniżki) i w sumie rachunek wyniesie 202,50zł.Jutro będę w przychodni i wezmę fakturę. Za około 3 tyg. zalecone szczepienie na wirusówki. W przychodni Dżamalek był bardzo grzeczny :),całe badanie bez żadnych problemów. W tej chwili najbardziej co go interesuje to spacerki ,spacerki i trawka :-) oraz przytulanie i być głaskanym bez końca ;). Martwi mnie tylko brak apetytu:-(,jeszcze z ręki zje troszkę chrupek,mięsko z kurczaka,serka białego spróbował,ale normalnie w miseczce nie jest zainteresowany.Jutro kupię kilka rodzajów karmy na próbę,może któraś mu bardziej podejdzie niż Josera.
-
Byliśmy dziś z Dżamalkiem u fryzjera,chłopak jest czyściutki,pachnący:).Przy kąpieli był bardzo grzeczny,ale z suszeniem mieliśmy problem, okropnie się boi suszarki.Nie wiem jak zniósł wtedy suszenie u fryzjera jak był jeszcze w schronisku,może tu głośniejsza suszarka była.Dziś wyrywał się,trząsł się calutki jak galareta :-( i odpuściliśmy.Ząbków,agresji nie było wcale.Fryzjerka bardzo spokojnie podchodzi do psiaków i ścięła go trochę nożyczkami, maszynki do mokrej sierści nie mogła użyć.Długo byliśmy,sam wysechł,przymilał się do fryzjerki ;). Jutro postaram się zrobić zdjęcia.Nie specjalnie ładnie nożyczkami wyszło,i ta jego bródka mizerna,ale fajniutki jest teraz, taki młodszy :). Ten tydzień był pełen wrażeń i dni mi się pomyliły :shake:,myślałam,że dziś jest czwartek i jutro miałam jechać do weta,a jutro sobota ,a ja mam gości,nie wiem czy się wyrobię.U Dżamalka oczka trochę łzawią,kąciki ma zaczerwienione,na razie przemywam rumiankiem. Nie mam czasu wysłać nr. konta dla cioć,które chciały wesprzeć Dżamalka. [B]Kolejna kobietko[/B],może Tobie bym podała i Ty znajdziesz chwilę przesłać? Podaj mi proszę na pw. dane fundacji do wystawienia faktury u weta. Ciocia [B]MikAga[/B] ma moje konto i już wpłynęło dla Dżamalka [B]50zł[/B]..[B].Najserdeczniej dziękujemy![/B]:smile: Transport Dżamalka wyniósł [B]190zł[/B],zrobiliśmy 735km w obie strony. Paragon za paliwo...wiem,że faktury za paliwo Fundacja nie rozlicza. [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/802/h60p.jpg/"][IMG]http://img802.imageshack.us/img802/9928/h60p.jpg[/IMG][/URL] Na szybkiego wrzucę jeszcze chociaż to co mi wyszło w salonie. Dżamalek pyta,czy na pewno tej "maszyny" więcej nie będzie :shake:. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/534/bu69.jpg/][IMG]http://img534.imageshack.us/img534/1107/bu69.jpg[/IMG][/URL] Tylko czesanie poproszę :evil_lol: [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/22/ivzv.jpg/][IMG]http://img22.imageshack.us/img22/2082/ivzv.jpg[/IMG][/URL] Troszkę zgłodniałem,a pyszne przysmaczki były w miseczce u Pani fryzjerki ;) [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/594/ixav.jpg/][IMG]http://img594.imageshack.us/img594/373/ixav.jpg[/IMG][/URL]
-
[quote name='Bogusik']Jestem i bardzo cieszę się,że Dżamalek jest już u Was :loveu: Jak na początek,to i tak bardzo dobre wiadomości,a filmiki i zdjęcia,tylko potwierdzają,jego wspaniały charakter!Ciocia po fryzjerze/kąpieli/ po ok 4-5 dniach zabezpiecz go preparatem p/kleszczom.Macie tam piękne zielone,ale i pełne gąszczy tereny,idealne warunki dla kleszczy...Licho nie śpi!Niestety...[/QUOTE] Oj,o kleszczach to wiem,u nas masa tego :shake:.Teraz jest świeżo zabezpieczony czymś w schronisku,ale po kąpieli zabezpieczymy się dobrze.Moje psiaki noszą obróżkę kiltixa,ale sama to jest za mało,bo sunia kiedyś złapała kleszcza i przeszła babeszjozę,więc dodatkowo do późnej jesieni co kilka tygodni dostają jeszcze kropelki Fiprex albo frontline.Na razie odpukać,takie działanie się sprawdza(wetka mi poleciła).Znajoma mi natomiast mówiła,że obroża Prewentic jest bardzo dobra ,ale my nie używaliśmy i nie wiem czy zdała by egzamin bez kropli,boję się ryzykować, bo kleszczy u nas jest zatrzęsienie :-(.Jeśli taką używacie ,to powiedzcie,czy jest dobra.Taniej by wyszło niż to co ja używam w komplecie. [quote name='rodzice']kiedyś miałam w domu ukochana sunie Kamę która była nieślubnym dzieckiem brodacza monachijskiego . Dżamal jest niesamowicie do niej podobny . Moze własnie pomyslicie o fryzurce na brodacza ? Serce rosnie jak patrzy sie na niego :multi:[/QUOTE] O brodaczu myśl mi przeszła, lubię ;),ale nie wiem czy będzie pasować,dlatego chcę pójść do fryzjera.Nosek ma taki pudlowaty,ale sierść nie jest w groszki skręcona,uszka natomiast trochę sznaucerkowe ,sierść nie szorstka,miejscami prosta,na łapkach bardziej pofalowana,teraz zaniedbana,ale za jakiś czas będzie ładniejsza.Może" podciągniemy" go pod tego brodacza :-).Zupełnie bez bródki,to brzydko mu będzie. [quote name='MikAga']Cudnie,cudnie,cudnie!!![/QUOTE] Witaj Agnieszko!:-)
-
Aha, nie wiedziałam;). Na razie Dżamalka zabawy z Amikiem nie interesują,pomimo iż ten ciągle zaprasza.Bardziej podoba mu się kotek i jego zaczepia do zabawy,trąca delikatnie łapką,kładzie się przy nim :). Na podwórku zajęty tylko obsikiwaniem każdego drzewka i krzaczka po dziesięć razy za każdym wyjściem :evil_lol:,a w domu kilka rogów już też zaznaczone;),ale myślę,że szybko się nauczy. Ogólnie bardzo wesoły psiaczek,ciągle się uśmiecha :-).
-
W imieniu Dżamalka i swoim ogólnie Wam Wszystkim dziękuję za przybycie na wątek,za wczorajsze trzymanie kciuków, by wszystko dobrze się ułożyło.Zostańcie proszę z nami :). Tak jak [B]toyota[/B] pisała,Dżamalek,to pozytywny psiak,na razie jest bardzo grzeczny,delikatny,uważnie słucha i łapie co do niego mówię.Amik oczywiście "kieruje ruchem" co u nas wolno,a czego nie ;), np.że na sunię piesek wskakiwać nie może :razz: ...niby kastrowany,ale natura się odezwała ;),zobaczymy jak będzie później. Teraz jest b.gorąco u nas i wszyscy śpią porozkładani.
-
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/546/m6r2.jpg/][IMG]http://img546.imageshack.us/img546/4180/m6r2.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/534/kvzs.jpg/][IMG]http://img534.imageshack.us/img534/7870/kvzs.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/833/qqyf.jpg/][IMG]http://img833.imageshack.us/img833/8720/qqyf.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/829/82zl.jpg/][IMG]http://img829.imageshack.us/img829/2655/82zl.jpg[/IMG][/URL]
-
[quote name='kolejna kobietka']po tylu latach na trawce (pomijając jedno wyjście do fryzjera) do woli!!! :) widok nie do opisania![/QUOTE] Oj tak, nie wiedział biedny gdzie iść/biec, w którą stronę,co wąchać.Wczoraj w pewnym momencie jak mąż się zatrzymał,to chodził naokoło jego jak konik :-(.Powoli przekona się,że spacerki będą już zawsze. Jeszcze filmik na podwórku i trochę zdjęć,bo wiem,że czekaliście by maluszka zobaczyć;). [video=youtube;gdSCX5sQIbU]http://www.youtube.com/watch?v=gdSCX5sQIbU[/video] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/14/vl6h.jpg/"][IMG]http://img14.imageshack.us/img14/6759/vl6h.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/23/ku0s.jpg/"][IMG]http://img23.imageshack.us/img23/1322/ku0s.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/21/hfol.jpg/"][IMG]http://img21.imageshack.us/img21/6774/hfol.jpg[/IMG][/URL] Odpoczynek ;) [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/837/lq2z.jpg/"][IMG]http://img837.imageshack.us/img837/5935/lq2z.jpg[/IMG][/URL]
-
Tak było ;), A trasę z powrotem trochę zmieniliśmy, droga była lepsza i powrót szybszy. -pierwszy spacerek przy schronisku. [video=youtube;k2y7oNE5DPc]http://www.youtube.com/watch?v=k2y7oNE5DPc[/video] Amiczek grzecznie się spisał i koledzy spacerują, [video=youtube;pOx6uPIi7W8]http://www.youtube.com/watch?v=pOx6uPIi7W8[/video] Pyszna podlaska trawka;) [video=youtube;OmOAl1vf3_0]http://www.youtube.com/watch?v=OmOAl1vf3_0[/video]
-
Wczoraj nie miałam już siły pisać,wszyscy padliśmy. Pierwsza nocka za nami.Wróciliśmy późno,Dżamalek spał w garażu,cichutko odpoczywał.W samochodzie na początku koniecznie chciał wejść na przednie siedzenie,ale jak ruszyliśmy grzecznie leżał z tyłu,chwilami obserwował widoki za oknem , nie spał całą drogę. W książeczce jest wpis pierwszego szczepienia w schronisku z 28.07.09r,także był tam 4 lata .Ależ on się cieszył po wyjściu z kojca,wąchaniu i radości nie było końca :-).Jest zaczipowany,wykastrowany,szczepienie od wścieklizny 2.07.13r.Ma złamany kieł z prawej strony,jest trochę kamienia na ząbkach,ale z pyszczka nie śmierdzi specjalnie.Sierść trochę odrosła, wiadomo jest brudna,matowa.Swojego Amika strzygę sama,ale na Dżamalka nie mam pomysłu jak przyciąć i jutro umówiłam się do fryzjera,mam fajną gromerkę i coś pewnie doradzi. Dżamalek na razie jeść nie chce,ale toyota mówiła,żeby się nie martwić,bo wiekszość psiaków na początku po wyjściu nie ma apetytu,w schronisku jedzenia im nie brakuje.Dżamalek ogólnie jest szczuplutki i troszkę mógłby przytyć,zobaczymy jak będzie z apetytem. Oczywiście dziś spacerki już zaliczone.I na podwórku i na zewnątrz jest bardzo ciekawie.Wczoraj w furtce pierwszy powitał nas kotek,dali sobie buziaki ;) i dla Dżamalka bardziej ciekawe było wąchanie podwórka,dziś trochę nim bardziej zainteresowany;),ale pozytywnie. Dżamalek pozwala się wszędzie dotykać,jest łagodny,ciągle się uśmiecha do mnie podnosząc główkę,jakby pytał "fajny jestem?" :-). Rano było siku w garażu,dużo i w jednym miejscu.Na podwórku i na spacerze do tej pory nie było,podnosi nóżkę do sikania,ale "pusto",nawet kropelki nie ma,nie wiem za dużo wrażeń?,czy mam się niepokoić? Zapoznanie z moimi psiakami poszło bardzo dobrze ,również z Amiczkiem-szczekaczem :-),z sunią było wczoraj,a niedawno wróciliśmy z lasu z zapoznawczego spacerku dwójki maluchów.Mam trochę zdjęć i filmiki,chwilkę odsapniemy ,bo jest gorąco i będę wstawiać.
-
Na szybko teraz wpadam, później napiszę więcej.Jesteśmy już w domku,Podróż była długa,ale Dżamalek był super grzeczny :loveu:i jest przesympatycznym psiakiem :loveu:.
-
[quote name='kolejna kobietka']biedulinek :sad: i jutro wychodzi? czy to już pewne? .....[/QUOTE] Jutro rano wyjeżdżamy po Dżamalka. Trzymajcie kciuki!:kciuki:
-
We wtorek [B]toyota [/B]zajrzy do w schroniska i być może we środę pojedziemy po Dżamalka ;).
-
[quote name='Bogusik']Czy już wiadomo kiedy Dżamalek będzie zabrany i już bezpieczny...?[/QUOTE] Toyota do mnie jeszcze nie dzwoniła, a ja nie chcę przeszkadzać,może goście dłużej zabawili ;). W każdym razie u siebie wszystkie sprawy przeorganizowałam i mogę jechać nawet jutro.Skoro się zdecydowałam,to im szybciej będzie w domku tym lepiej:) [quote name='Anula']WiosnaA - staraj się pobierać faktury,na paliwo też tylko musisz mieć przy sobie dane Fundacji,a pieniądze z Dogo niech będą u Ciebie w razie nagłych wydatków.[/QUOTE] Ok ;).
-
Dziewczyny,swoje konto Wam podam jak Dżamalek będzie już u mnie :-).
-
Ok;). Ulv może z Krą była na zawodach?:cool3: Spokojnej nocki!
-
Zapiszę wątek Sawany. Fajnie,że sunieczka bezpieczna:).
-
Kosmate cudo , Deborah już rozpieszczana w nowym domku !
WiosnaA replied to togaa's topic in Już w nowym domu
Ciocia MikAga podesłała mi link i w końcu dotarłam ;).Faktycznie cukiereczka tu macie :-o...ale ślicznotka! :loveu: