-
Posts
2752 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Pocahontas
-
Jolek oj długo Cię nie było. myślę że to super informacja z tym hotelikiem.brawo.dobre masz serducho.
-
[quote name='bubek'], owczarek niemiecki, który nistety jest juz za Tęczowym Mostem.[/QUOTE] mam nadzieje że nie przez karmę:evil_lol:
-
[quote name='mam psa']hmmm, to ja nie widzę różnicy :crazyeye: [/QUOTE] ja też nie.na pierwszym foto jest owczarek krótkowłosy.na drugim długowłosy. ahaaaaa ja już wiem :eviltong:,po tej karmie tak się zmienił.sierść ma długą i lśniącą i odzyskał dawne kolory :evil_lol: he he karma działa cuda.
-
jak tylko coś będę wiedzieć na pewno napiszę:p:p
-
widzę że trochę temat umarł więc napiszę że jest sprawdzany domek dla Lando.jak dobrze wszystko pójdzie Lando trafi do domu w którym jest emerytowany maratończyk lubiący biegać codziennie. trzymajcie kciuki bo być może ten piękny pies w końcu znajdzie swojego człowieka:p
-
Jasper w nowym domku - trzymamy kciuki, zeby sie udalo :)
Pocahontas replied to sylwija's topic in Już w nowym domu
od początku obserwuje temat na forum shusky.na SO też chyba był. ja nie wypowiem się na ten temat bo mogłabym zostać zbanowana.szlag jasny człowieka trafia.jestem ciekawa kiedy ludzie zmądrzeją bo jak na razie siano we łbie i nic więcej...ba nawet siana nie ma. -
Gaga szczerze powiedziawszy ja też się nadal zastanawiam o co chodzi z tymi zdjęciami.ale to wie tylko ten co pisał i wstawiał.
-
Wiking z "poparzonym" pyskiem ofiara lansu potrzebuje waszej pomocy.
Pocahontas replied to Sayrel's topic in Już w nowym domu
Zasięgnęłam trochę języka: ENCORTON-Ten lek ,steryd stymuluje korę nadnerczy i przysadkę mózgową do wydzielania odpowiednich substancji zapobiegających stanom zapalnym itp.Odstawienie leku w ogóle w jego przypadku /według wyników badań/i tak jest niemożliwe, natomiast odstawienie tego leku w takim tempie niezależnie, może skończyć się jego śmiercią albo w najlepszym wypadku ciężkim uszkodzeniem organów wewnętrznych.Encorton to steryd stymulujący pracę wszystkiego w trzewiach!!! .Dawka zawsze jest uzależniona od wagi zwierzęcia.1mg na 1kg masy ciała.Encorton robiony jest w dawkach 10mg-20mg tab.Wikuś waży coś ok 16kg czyli Wikuś powinien dostawać, po dawce nie mniejszej niż 15mg, 1 i pól tab z 10 miligramowej dawki.Dawkę odpowiednią, tak chore zwierzę przyjmuję do czasu ustąpienia objawów' zapalnych ' czyli wysięki ropne ,krwawe guzy itp.Gdy jest poprawa naoczna/ Zmniejsza się dawkę leku do dawki podtrzymującej./jeśli nie, to trzeba robić AP z krwi gdy objawy nie ustępują, a dawkę trzeba zwiększyć/ I tak .Jeśli dostaje , a powinien dostawać dawkę podstawową czyli te 15mg na te16 kg masy ciała/Wiking powinien ważyć więcej z przyczyn rasowych,pamiętaj że zaniżona waga z niedożywienia psa zawsze wpływa na dawkowanie leku/,to dostaje lek 2x dziennie.Rano i wieczorem.Po ustąpieniu objawu, dawkę zmniejsza się z 2x na 1x dziennie i podaję się lek zawsze rano!!! Bardzo ważne, bo ten 'Lek " jest przyswajany po przez pracę innych organów o dziwo zgodnie z rytmem dnia.Czyli rano jest najlepiej przyswajalny! 7dni 1x dziennie dawka podstawowa 15mg ,po 7dniach jeśli nie jest zaobserwowany nawrót choroby czy inne objawy, to co drugi dzień i po następnych 7dniach, co 3dzień.itp.Czasem cudownie choroba wygasza się.:=Dawkę zwiększa się wraz z przyrostem masy ciała.Dawka może zejść do 4-5 dni pod warunkiem, że nie ma nawrotów choroby czyli lek jest dawkowany tylko podtrzymująco.Do leku wraca się od dawki uderzeniowej ale związanej z masa ciała chyba że wet stwierdzi inaczej. po tych lekach też zwierzę będzie mieć problemy. będzie miał straszne wprost pragnienie i będzie niestety więcej sikał. Wet poleca krem z fltrem firmy SVR z SPF 50+ działa na uva / uvb .SVR jest najlepszy./na op jest napisane100, bo to wskaźnik COLIPA jest.Fotoochrona jest chemiczna /specjalnie dla osób chorych/i do tego bardzo pielęgnująca.koszt około 40zł. [URL="http://www.nokaut.pl/kosmetyki/svr-50-ultra-max-krem-z-filtrem-bardzo-wysoka-ochrona.html"]http://www.nokaut.pl/kosmetyki/svr-5...a-ochrona.html[/URL] -
Koniec bazarku,oto wyniki :cool3: DZIĘKI WAM UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ Z [B]SAMYCH KOSMETYKÓW[/B]:[SIZE=5] [SIZE=7]710 [/SIZE]ZŁ :crazyeye::crazyeye::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::placz::placz: dziękujemy!!!!!!!!!!! [SIZE=2]DO TEGO DOJDĄ KOSZTY Z PRZESYŁEK TO JAKIEŚ 100ZŁ CZYLI RAZEM OKOŁO [SIZE=4]800 ZŁ[/SIZE]!!![/SIZE][/SIZE]
-
Wiking z "poparzonym" pyskiem ofiara lansu potrzebuje waszej pomocy.
Pocahontas replied to Sayrel's topic in Już w nowym domu
Koniec bazarku,oto wyniki :cool3: DZIĘKI WAM UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ Z [B]SAMYCH KOSMETYKÓW[/B]:[SIZE=5] [SIZE=7]710 [/SIZE]ZŁ :crazyeye::crazyeye::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi: dziękujemy!!!!!!!!!!! [SIZE=2]DO TEGO DOJDĄ KOSZTY Z PRZESYŁEK TO JAKIEŚ 100ZŁ CZYLI RAZEM OKOŁO [SIZE=4]800 ZŁ[/SIZE]!!![/SIZE][/SIZE] -
Koniec bazarku,oto wyniki :cool3: DZIĘKI WAM UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ Z [B]SAMYCH KOSMETYKÓW[/B]:[SIZE=5] [SIZE=7]710 [/SIZE]ZŁ :crazyeye::crazyeye::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi: dziękujemy!!!!!!!!!!! [SIZE=2]DO TEGO DOJDĄ KOSZTY Z PRZESYŁEK TO JAKIEŚ 100ZŁ CZYLI RAZEM OKOŁO [SIZE=4]800 ZŁ[/SIZE]!!![/SIZE][/SIZE]
-
Wiking z "poparzonym" pyskiem ofiara lansu potrzebuje waszej pomocy.
Pocahontas replied to Sayrel's topic in Już w nowym domu
oj potrzebuje.damy radę,zapraszam na bazarek-licytując pomagasz Wikusiowi. -
ja na pierwszego psa czekałam 24 lata :cool3: kiedy adoptowałam psa nie pozwalałam mu wchodzić na łózko.teraz czasem wskoczy do mnie za moim pozwoleniem ale długo nie wytrzymuje bo mu za gorąco(husky). dlatego taki widok jest bardzo rzadki i czasem uda się pstryknąć fotkę [URL=http://img510.imageshack.us/i/dsc00089co.jpg/][IMG]http://img510.imageshack.us/img510/1756/dsc00089co.jpg[/IMG][/URL] osobiście uważam że nie ma w tym nic złego.Czasem jak jestem sama w domu przytulenie się do przyjaciela daje wiele dobrego i na sercu i na duszy.
-
Wiking z "poparzonym" pyskiem ofiara lansu potrzebuje waszej pomocy.
Pocahontas replied to Sayrel's topic in Już w nowym domu
[quote name='Sayrel']No tak bo wrzucilam szoguna na watek wikinga przez przypadek;)[/QUOTE] albo ta nocna zmiana na mnie tak wpływa albo już muszę nosić okulary.wiesz że nie zwróciłam uwagi.Chyba chęć zobaczenia pięknego i zdrowego psa przysłoniła mi oczy. Sayrel o kaskę się nie martw.coś wymyślimy.z tego bazarku część pójdzie na Wikusia,na Szogunka i oczywiście Lando.moja siostra właśnie jedzie do mnie z walizką fantów na kolejne bazarki-dziewczyna porządki świąteczne robiła-więc następny bazarek zrobię po skończeniu tego abym nie zgłupiała ;-) -
Wiking z "poparzonym" pyskiem ofiara lansu potrzebuje waszej pomocy.
Pocahontas replied to Sayrel's topic in Już w nowym domu
jaki piękny ma pycholek!!!!:-o jestem w szoku że tak już ślicznie to wygląda.brawo dziewczyny,kawał dobrej roboty.aż chce się żyć:loveu::loveu: -
szkoda że matoły nie wiedzą że skoro chroni przed takim dużymi mrozami to chroni także przed upałem.
-
ten ogolony wyglądał niczym chiński grzywacz w wersji maxi :evilbat:
-
Wiking z "poparzonym" pyskiem ofiara lansu potrzebuje waszej pomocy.
Pocahontas replied to Sayrel's topic in Już w nowym domu
zapraszam na świąteczny bazarek!!! [url]http://www.dogomania.pl/threads/197727-Zestawy-kosmetyczne-super-prezent-na-%C5%9Bwi%C4%99ta-na-3-biedne-husky!do-15.12.2010-do-24-00?p=15876068#post15876068[/url] -
zapraszam na świąteczny bazarek!!! [url]http://www.dogomania.pl/threads/197727-Zestawy-kosmetyczne-super-prezent-na-%C5%9Bwi%C4%99ta-na-3-biedne-husky!do-15.12.2010-do-24-00?p=15876068#post15876068[/url]
-
Wiking z "poparzonym" pyskiem ofiara lansu potrzebuje waszej pomocy.
Pocahontas replied to Sayrel's topic in Już w nowym domu
kurcze.to na pewno zmniejszy szansę na ds.ale wierzę że znajdzie się dobra dusza...