Jump to content
Dogomania

dexterka

Members
  • Posts

    2180
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by dexterka

  1. [quote name='gosia2313']Łiluś dzisiaj nakarmiony i dostał michę ciepłej wody :)[/QUOTE] [IMG]http://i45.tinypic.com/jgplvr.gif[/IMG]
  2. planuję pojechać do suchego boru w niedzielę z plakatami.
  3. [IMG]http://i50.tinypic.com/en41g.jpg[/IMG]
  4. [IMG]http://i49.tinypic.com/2lduhq8.jpg[/IMG] [IMG]http://i47.tinypic.com/2i9kwlg.jpg[/IMG] [IMG]http://i47.tinypic.com/343j885.jpg[/IMG] [IMG]http://i45.tinypic.com/106bls5.jpg[/IMG]
  5. Jesteśmy po dzisiejszej sesji:) Bardzo ciężko jest uchwycić kiepskim aparatem dwa ruchliwe jamniki:P dzisiaj głównie Matylda z aparatem "współpracowała" [IMG]http://i48.tinypic.com/sxljs1.jpg[/IMG] [IMG]http://i50.tinypic.com/2ywe78i.jpg[/IMG]
  6. jestem na zaproszenie:) Później poczytam. Zajrzycie też do mnie? [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236759-Dwa-zag%C5%82odzone-jamnikowate-nieszcz%C4%99%C5%9Bcia-maj%C4%85-dt-tylko-do-ko%C5%84ca-roku?p=20097393#post20097393[/url]
  7. matko tyle śniegu dzisiaj u nas napadało... Igusiu gdzie ty jesteś? Moja koleżanka pracuje w galerii w Opolu od strony suchego boru. Napisałam właśnie do niej czy w tej galerii można porozwieszać plakaty. Czekam tylko na jej odpowiedź , a już później zmobilizuję ją do rozwieszania:) W końcu z niej też niezła "psiara"
  8. dziękuję wszystkim za odwiedziny. Oczywiście,że to mało czasu na znalezienie ds:( Ale ja mam nadzieję,że inne dt do tego czasu się znajdzie, fioletowy pies też szuka. O jamnikach pojawił się artykuł w gazecie wyborczej- dodatku opolskim oraz 24 opole. Link w pierwszym poście Jutro mam troszkę więcej czasu, więc obiecuje świeże fotki moich "grubasków"
  9. Matylda i Ferdek szykują się na poniedziałek do operacji. Ferdyś pozbędzie się klejnotów, a matylda wielkiego guza na listwie mlecznej. Prz okazji zostanie wysterylizowana. Strasznie zaczął jej ten guz dokuczać, ciągle się drapie po nim, a ostatnio zaczęła się uginać na nogach i szurać nim po chodniku:( Na szczęście ich stan fizyczny już pozwala na operację. Poza tym bardzo się zmieniły nie tylko pod względem fizycznym, ale i psychicznym. Coraz bardziej garną się do mnie, zaczęły mi ufać i przychodzić na zawołanie:) Na początku po 10 min zwiedzania ogrodu wracały do kojca, bo na więcej nie miały siły. Teraz ciężko mi je tam zagonić:) Koty gonią jak cholera, a gdy zagonią je na drzewo siedzą , szczekają,nie chcą odpuścić. Trzeba im znaleźć dom bez kotów. Za to z psami super się dogadują.
  10. [quote name='iwstar58']I w Tobie cała nadzieja dexterko... Jeśli mogłabyś tam lub w okolicę podrzucić parę plakatów, to byłoby super.[/QUOTE] Tak jak pisałam, bardzo się postaram, choć będę miała pod opieką dwa jamniory po operacjach... Może do nich zajrzycie? Tylko nie przerażcie się zdjęciami: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236759-Dwa-zag%C5%82odzone-jamnikowate-nieszcz%C4%99%C5%9Bcia-maj%C4%85-dt-tylko-do-ko%C5%84ca-roku[/url]
  11. Gosia jesteś kochana:) Były jakieś telefonu w sprawie Willego? Zajrzycie do moich zagłodzonych jamników? [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236759-Dwa-zag%C5%82odzone-jamnikowate-nieszcz%C4%99%C5%9Bcia-maj%C4%85-dt-tylko-do-ko%C5%84ca-roku[/url]
  12. witamy Ewelinę :) dziękujemy za obecność Ma ktoś jakiś pomysł na dt??
  13. za każdym razem gdy tu zaglądam liczę na pozytywne wieści...
  14. nie mam nawet kiedy zrobić porządnych zdjęć, dzisiaj znowu nie zdążę ... Ale zobaczcie jak Ferdek przytył:) [IMG]http://i45.tinypic.com/jp80ee.jpg[/IMG] [IMG]http://i46.tinypic.com/335e64y.jpg[/IMG]
  15. dzięki ,że jesteście:) jak najbardziej mogą być adoptowane osobno. Matylda potrzebuje spokojnego domku, kilku krótkich spacerów dziennie, wartościowego jedzonka i rąk do głaskania. Natomiast Ferdek( tak mówią na niego moi domownicy) gdy nabrał już trochę sił zaczął szaleńcze zabawy z moim Alfem. A oto dowód: uwaga kiepska jakość:P <br>[video=youtube;7XnOJWjm3u0]http://www.youtube.com/watch?v=7XnOJWjm3u0&feature=plcp[/video]
  16. Cioteczki zajrzycie do moich chudzin?? [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236759-Dwa-zagłodzone-jamnikowate-nieszczęścia-mają-dt-tylko-do-końca-roku[/URL] [url]http://i50.tinypic.com/33za8fb.jpg[/url]
  17. [IMG]http://i45.tinypic.com/nb2iau.jpg[/IMG] Matylda [IMG]http://i45.tinypic.com/v5fg90.jpg[/IMG] [IMG]http://i45.tinypic.com/veaj2s.jpg[/IMG] [IMG]http://i48.tinypic.com/2a7ub1d.jpg[/IMG] [IMG]http://i45.tinypic.com/15z1k0n.jpg[/IMG] WIĘCEJ ZDJĘĆ [url]https://picasaweb.google.com/109402763238656555159/Jamniki[/url]
  18. Fundacja Fioletowy Pies: Zostaliśmy poproszeni o pomoc dla tych dwóch piesków. Kiedy otrzymaliśmy mailowo ich zdjęcia załamaliśmy ręce (fot. gdzie pieski są za kratami). Ich historia "dobiła" nas jeszcze bardziej. Jeden z psów trzymany był na łańcuchu przy budzie, drugi w jakiejś komórce. Ich właścicielka wyjeżdżając za granicę zadzwoniła do urzędu gminy, żądając że albo psy zostaną od niej zabrane albo one je po prostu wyrzuci na ulicę. Urząd wziął psy pod swoją opiekę, ale nie mogąc zapewnić im odpowiednich warunków zwrócił się do nas o pomoc. My, widząc na zdjęciach straszliwie chudego rudzielca i siwą staruszkę, nie mogliśmy odmówić. Dzięki niezastąpionym Magdzie i Kubie, którzy zaoferowali im tymczasową opiekę, w ubiegły piątek pieski przyjechały do nas. W rzeczywistości wyglądają jeszcze tragiczniej niż na zdjęciach. Na rudym piesku spokojnie można uczyć się anatomii, a sunia, mimo że jest korpulentnej budowy i aż tak tego po niej nie widać, jest również mocno niedożywiona. Sunia dostała na imię Matylda. Ma około 10 lat. Jest bardzo zaniedbana, ma liczne guzy na listwie mlecznej i jak dojdzie do siebie będzie czekała ją operacja ich usunięcia. Piesek ma na imię Franio. Został oceniony na około 5 lat. Jest bardzo mocno niedożywiony. Ma poranione "klejnoty" i otarcia na łapach, prawdopodobnie od podłoża na którym przebywał. Pieski są bardzo miłe, przyjacielskie, garną się do ludzi, podczas wizyty u weterynarza cierpliwie znosiły wszystkie zabiegi. Na najbliższy miesiąc mają zapewnioną bardzo dobrą opiekę. Później będą musiały zmienić swoje tymczasowe miejsce i bardzo prosimy o pomoc dla nich! tel. 664 332 220 mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Ich wątek na fb [URL]http://www.facebook.com/media/set/?set=a.440137379382790.104114.138605206202677&type=1[/URL] Więcej zdjęć [URL]https://picasaweb.google.com/109402763238656555159/Jamniki[/URL] Psy przebywają u mnie na dt w warunkach kojcowo- budowych. Niestety po nowym roku wyjeżdżam na dwa miesiące i do tej pory musimy znaleźć im nowy dt/ds Tak wyglądały jeszcze pod opieką gminy: [IMG]http://i46.tinypic.com/2d7zm35.jpg[/IMG] [IMG]http://i48.tinypic.com/24g0dxg.jpg[/IMG] Zdjęcia po przyjeździe do nas: Franio [IMG]http://i47.tinypic.com/287zwra.jpg[/IMG] [IMG]http://i48.tinypic.com/24fzc53.jpg[/IMG]
  19. wczoraj rozmawiałam z dziewczyną spod Opola, która miała do mnie przywieźć psa na dt i podczas rozmowy okazało się,że mieszka blisko Suchego Boru i będzie miała na uwadze zaginięcie Igi. Rodzinka jej pracuje w nadleśnictwie w tym rejonie , więc obiecała wysłać ojcu ogłoszenie suczki, aby porozdawał leśniczym. Ma też zadzwonić do znajomej która tam mieszka i poprosić ją o przekazywanie informacji. Z całych sił postaram się na weekend tam pojechać. W tygodniu nie dam rady:( Fundacja z Opola w zeszłym tygodniu dzwoniła do osoby z Suchego Boru, która adoptowała od nich psaz pytaniem czy widzieli gdzieś ogłoszenia bądź czy widzieli suczkę. Niestety ani widu ani słychu. Karmelcia chyba jak chodziła od domu do domu po całej wsi to ich ominęła. No i iich dzieci, które wolny czas spędzają biegając po wsi też ogłoszenia jakoś przegapili....
  20. [quote name='Elza22']Oczywiście odpiszę Pani tylko Dora teraz to już nie kundelek tylko rasowa psina;-)[/QUOTE] matko faktycznie!!! dopiero teraz zobaczyłam nowe zdjęcia Dorki:) Cudowna była i jest:)
  21. akis czas temu robilam dorze ogloszenia i dzisiaj dostałam maila. moglby ktoś odpisac, bo ja nie znam suczki? [B][email protected][/B] [URL="http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/y3jt/"]Ogłoszenia tego użytkownika [/URL] Proszę napisać mi kilka słów o Dorze: kim są rodzice ( rzeczywiście lub przypuszczalnie) - na zdjęciach jest rozwichrzona i rozbiegana, więc trudno mi nawet ocenić jej wielkość. Zależy mi na bardzo łagodnym psie, który żyje w przyjaźni z innymi psami i kotami, no i rzecz jasna -z ludźmi. Jakie Dora ma przyzwyczajenia, na co reaguje niepokojem lub agresją? Czy jest pojętna i posłuszna? Czy jest po jakichś przejściach? Czy umie zachować czystość i czy nie niszczy ,gdy zostaje sama? Pytam, bo Dora przypomina troszeczkę naszą suczkę, która odeszła 2 lata temu. Nie wiem, czy chcę znów mieć psa i w perspektywie kolejne rozstanie ( psy jednak żyją krócej niż my), ale odruchowo reaguję, jeśli widzę jakieś podobieństwo, a ogłoszenia o psach do adopcji przeglądam regularnie od jakiegoś czasu. Niczego więc nie przesądzam,przyszłość pokaże, co się wydarzy. Serdecznie pozdrawiam. Katarzyna Jak widac babkla niezdecydowana, ale moze warto odpisac...
×
×
  • Create New...