Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Tego czarnego kudłacza z postu 751 wkleiłam na kudłacze w potrzebie. [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/146370-Kud%C5%82acze-w-potrzebie-w%C4%85tek-dyskusyjny-PROSZ%C4%98-O-NIE-CYTOWANIE-ZDJ%C4%98%C4%86/page258[/url]
  2. Taki śliczny kudłatek jest w Nowym Targu! [IMG]http://i49.tinypic.com/rania8.jpg[/IMG] [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/223647-Schronisko-na-tzw-KONCU-SWIATA-masa-psow-bezskutecznie-czekajacych-na-pomoc?p=19392313#post19392313[/url]
  3. O rany! Leo wreszcie wolny poza boksem! Tyle chłopak przesiedział za kratami. Morisowa! Dziękuję,dziękuję z całego serca - te słowa to za mało aby Tobie podziękować.Są i też zdjęcia wreszcie a więc Leo ma szansę opuścić boks i trafić do prawdziwego domu.Jeszcze raz bardzo dziękuję.Tak mi ten chłopak leżał na sercu.
  4. Bramka jest otwierana sporadycznie.Jesteśmy bardzo przewrażliwieni na tym punkcie,zawsze zamykamy za sobą zaraz jak wychodzimy czy wchodzimy ze względu na psiaki.Ale teraz właśnie zauważyliśmy jak zachowuje się Kaja,chciałam tylko napisać,że nie ucieka bardzo pilnuje się domu.Ulica nasza na szczęście nie jest ruchliwą,niekiedy tylko przejeżdżają właściciele do swoich posiadłości.Nasze osiedle jest położone na całkowitym uboczu Polkowic. Trochę fotek Kajuni z dzisiejszego dnia. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52564235_img_0554.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52564252_img_0555.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52564275_img_0559.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52564299_img_0561.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52564318_img_0562.jpg[/IMG]
  5. [quote name='Anula']Napisałam na poniższym wątku o pomoc finansową na operację suni.Czekam na odpowiedź. Jeżeli cokolwiek będzie ustalone odnośnie suni to będziemy szukać jeszcze pomocy finansowej aby starczyło na operację.Nie wiem jak będzie wyglądała sprawa rehabilitacji. [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/173217-Skarpeta-dla-kud%C5%82aczy-w-potrzebie-UWAGA-NOWE-KONTO?p=19293639#post19293639"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/173217-Skarpeta-dla-kudłaczy-w-potrzebie-UWAGA-NOWE-KONTO?p=19293639#post19293639[/URL][/QUOTE] [quote name='Anula']Dostałam odpowiedź - zgodę na dofinansowanie zabiegu: Tak, skarpeta może pomóc ale na wątku musi pojawić się faktura/paragon za zabieg... wtedy możemy zwrócić część kosztów tego zabiegu. Będzie to kwota w przybliżeniu około 100zł.[/QUOTE] [quote name='agastra']Nadal nie mamy transportu dla suni :shake:,nie mówiąc o funduszach...[/QUOTE] Pisałam wcześniej,że jest pomoc w formie 100zł tylko trzeba przedstawić fakturę,rachunek za operację.Tak samo Zamojska Fundacja też oferowała jakąś pomoc i też wystarczy im przesłać fakturę.Pisałaś,że pieniążki są na operację ale można je częściowo przeznaczyć na transport w ramach tej pomocy co napisałam wyżej.
  6. [quote name='Poker']Cudna sunia.Znajdzie najlepszy DS na świecie. Moje psiaki , które nie są ogólnie szczekliwe, na ogródku tez szczekają szczególnie na przechodzące psy. W koncu muszą sobie pogadać psim językiem. Jeżeli ona reaguje dobrze na odwołanie, to szczekania nie traktowałbym jako wady. Niektóre nasze tymczaski nie szczekały u nas, a robią to w DS i te DSy są nawet zadowolone ,że mają dzwoneczki.[/QUOTE] Sama już nie wiem co o tym sądzić.Kajunia ma bardzo donośny,gruby szczek.Ona jak szczeka to macha ogonem za bardzo nie rozumiem jej postawy.Jak odwołuję ją to oczywiście przybiega za każdym razem i w tym momencie nie wiem co mam zrobić czy ją głaskać bo może sobie pomyśleć,że dobrze robi,że szczeka i dostaje głaski.Tak samo ze smaczkami dawanie jej może być traktowane jako nagroda za szczekanie.W każdym razie jak huknę na nią to aż się przypłaszcza do ziemi.Nie pomyślcie Kochani,że podnoszę na nią rękę-nigdy nie uderzyłam psiaka tylko ostro mówię komendę Kaja do nogi i siad i ona to za każdym razem wykonuje nienagannie.Fakt może przesadzam z tym szczekaniem ale sądzę,że małego pieska tak by nie było słychać jak dużego.Też o tym intensywnie myślę czy szczekanie można zaliczyć do jej wady.W każdym razie jest fantastycznym psem o cudownym charakterze.Dzisiaj rano na spacerze Kaja szła bez smyczy.Cały czas szła przy nodze,czasami lekko zbaczając na trawkę aby powąchać zapaszki.Jest bardzo karną sunią.Jak bramkę otworzę praktycznie nie wybiega sama za nią,no chyba,że ja wyjdę ale jest przy mnie.Przesympatyczna,przekochana sunia. Pani z Legnicy zrezygnowała z adopcji Kajuni,wynalazła yoreczka.
  7. Jestem u Szerka ale fajny chłopak oby szybko znalazł domek
  8. [quote name='ocelot']Też tak myślę... Pani z Polkowic mi się nawet podobała, choć chyba ciut szczekaniem ja wystraszyłam. Pani z Legnicy bardzie transportem niż Kaja była zainteresowana, ale moze mylne moje pierwsze wrażenie.[/QUOTE] Napisałam do Pani z Legnicy maila,opisałam Kajunię i napisałam też,że szczeka broniąc swojego terenu.Nie zamierzam tego faktu ukrywać,ponieważ może to być rozczarowaniem w przyszłości. Jeszcze nie wiem czy pisałam wcześniej Kajunia przepięknie chodzi na smyczy,nie ciągnie,idzie przy nodze,nawet troszeczkę tak jakby za mną.Spacery z Kajunią to sama przyjemność. A tak Kajunia obgryza sobie kosteczkę! [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52538835_img_0553.jpg[/IMG]
  9. Dzisiaj wreszcie byłam z Kajunią moją niunią u weta.Kaja została zaszczepiona na wirusówki i choroby zakaźne.Jest to potwierdzone w książeczce.Zapłaciłam 40zł ale warto dać te pieniążki i być spokojnym,że nic nie podłapie.Kaja waży 13kg.Sądzę,że trochę przytyła bo szeleczki zaczynają być ciasne,musimy coś poszukać obszerniejszego.Idąc z Kajunią do weta spotkałyśmy Panią,która ma malutkiego pieseczka starowinkę i Pani przystanęła i nie mogła się nadziwić urodzie Kajuni.Wymiziała ją jak tylko mogła a Kaja była wniebowzięta.Powiedziała,że takie umaszczenie psiaka to rzadko można spotkać,nawet zauważyła przepiękne czarne długie rzęsy u Kajuni. Mieliśmy trzy zapytania o adopcję Kajuni: z Legnicy,Polkowic,Oławy - zobaczymy co z tego wyjdzie.Musimy dobrze razem z Anią zweryfikować domy.Nie oddam Kajuni mojej niuni byle gdzie i byle komu.Będzie u nas tyle czasu ile będzie potrzeba aż znajdzie porządny dom.
  10. No,no Dosieńka przyjedzie wyuczona to może Orlenka jeszcze poduczy. Życzę Wam samych wspaniałych chwil w Karpaczu spędzonych.
  11. Lika prześlij konto z pełnymi danymi na pw.Jedynie tak mogę pomóc w formie 100zł. Biedna Gaja tyle w życiu przeszła i jeszcze to się jej przytrafiło.
  12. [quote name='malagos']Zapytajcie MaDi, zadra, Tola - one są z Lublina/Zamoscia[/QUOTE] Dziewczyny wiedzą już dawno o PONce zawiadomiłam ich już wcześniej. Wynalazłam Hotelik u Murki jest to Janów Lubelski może by przechowała sunię? Nie znalazłam jednak tel. Mam pisać na pw zapytanie czy nie?
  13. Vicky62 masz zapchaną skrzyneczkę!
  14. [quote name='agastra']Tosia umówiona na zabieg na poniedziałek,na 15.30,ale... [B]osoba która miała wziąć małą do czasu transportu do DS,jak przyszło co do czego [/B][B]wycofała się [/B]:angryy:!!! [B]Dramatycznie potrzebny nam DT w okolicy Lublina na 2-3 dni !!! [/B][/QUOTE] Napisałam prośbę do kinga_kinga7 jest z Lubelskiego może pomoże w przechowaniu suni.Czekam na odpowiedź. Jeszcze myślałam o przechowaniu suni w Klinice - czy jest taka możliwość? Gdyby była to by było lepiej,ponieważ by była pod całodobową opieką.
  15. Osobiście nam już to szczekanie nie przeszkadza,przyzwyczailiśmy się i można to też wziąć za pozytyw,ponieważ broni swojego terenu szczekając.U mnie są specyficzne warunki,dom,ogród a więc każdy pies by się tak zachowywał.Przechodząc koło posiadłości wszystkie psy oszczekują a więc to jest chyba normą.Trudno powiedzieć jak by się Kaja zachowywała w mieszkaniu w bloku ale prawdopodobne jest,żę by słyszała przechodzących ludzi koło drzwi i też by szczekała.Natomiast hierarchia u nas zachowana,Kaja całkowicie jest podporządkowana Mikusiowi.Mikuś ostrzegawczo szczeknie na Kaję a Kaja błyskawicznie odskakuje albo odchodzi.Przewodnikiem jest na bank mikrusek,okruszek Mikuś.Niby takie nic ale ma władzę nad Kają.Szczerze mówiąc i dobrze,gorzej by było gdyby Kaja miała władzę nad Mikim.Kaja ma bardzo fajny charakter,jest przesympatyczna,uległa dla nas osobiście cudowna.
  16. [quote name='lika1771']Anula czy doszly pieniadze?[/QUOTE] Oj! najmocniej przepraszam doszły,doszły,dzisiaj sprawdzałam konto rano.Zaraz uzupełnię.Stokrotne dzięki.
  17. Na hotelik potrzebne są deklaracje stałe a nie jednorazowe.Co zrobimy jak Szymuś nie znajdzie domku w ciągu miesiąca hotelikowania?
  18. Kaja dalej obszczekuje.To jest silniejsze od niej.Ona na bank broni swojego terenu i już.Jednak absolutnie nie rzuca się do ugryzienia jeżeli ktoś wejdzie na podwórko czy do domu.Dzieci w pierwszym dniu obszczekała teraz traktuje je za swoich i nie obszczekuje jak wchodzą rano.Dzieciaczki spędzają czas u mnie,ponieważ są wakacje a rodzice pracują.To tylko tak dla wyjaśnienia.Jak ją odwołam od płotu w te pędy jest przy mnie i wbiega do domu a więc to nie jest uparty pies,który zajadle szczeka nie zważając na zawołanie.Nieraz zastanawiam się czy ona nie szczeka aby sobie poszczekać bo przy tym macha ogonem.szczerze mówiąc mam pierwszy raz takiego tymczasowiczka,który tak zajadle szczeka no ale każdy był inny i nie ma co się dziwić jeżeli chodzi o charakter.Rezydent i Kaja na wzajem się nakręcają ze szczekaniem.Pomimo szczekania,Kaja i tak jest cudowną sunią.W domu anioł na dworze cudowny szczekacz i już.Poza posesją idealny pies.
  19. A chłopaki nie mogą zrobić jakiejś zrzutki na Szymusia? Dokładam 20zł więcej nie mogę jestem zadeklarowana na maksa.
  20. [quote name='Siakach']napisałam do tequilla26, czekamy na wieści.[/QUOTE] Tak tylko tequilla26 ma 91 postów i ostatnio na Dogo była na początku grudnia a więc wątpię aby odebrała wiadomość.Wczoraj ją sprawdzałam.Kaja2020 ma chyba 9 postów i ostatnio była w maju.A izis1984 była w marcu na Dogo a więc wątpię czy dziewczyny odpowiedzą,dlatego podałam wątek pomocy dogo,może ktoś jest bystrzejszy i wypatrzy.Na tym wątku napisałam o poszukiwaniu osoby do przeprowadzenia wizyty.
  21. [quote name='Siakach']teraz najważniejsze jest by miała w końcu tę operację i sprawdzenie DS, bo jeżeli wszystko z DS byłoby w porzadku, to faktycznie nie ma co Tosi obciążać setkami km w samochodzie- Nałęczów-Lublin-Nałęczów-Krosno-Lębork. Od razu niech jedzie na DS- tylko trzeba sprawdzić DS, nie ma tu nikogo z oklic Lęborka???[/QUOTE] Lika1771 jest ze Słupska i ma 49km do Lęborka ale nie ma samochodu.Napiszę do Lili 1771 może kogoś zna. Jeszcze może ktoś tu poszuka: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/27419-BLYSKAWICZNA-MAPA-DOGO-http-mapapomocy-dogomania-pl-REJESTRUJCIE-SIE!?p=2259817#post2259817[/url]
  22. [quote name='basia34']Dorotko dobrze powiedziane temu Panu On ma dobrze i narazie niech tam zostanie.Buziaki .[/QUOTE] Dla Bastusia szukamy takiego lokum aby przebywał wdomu a nie lokum na podwórku to odpada. Na tablicy Bastuś ma ogromną ilość wejść - 555.
  23. Tak moja Kajunia jest przeurocza i śliczna.Uwielbiam patrzeć na nią a szczególnie jak sobie śpi przy mnie.Ona wie,że nic jej nie grozi,jest rozluźniona,spokojna.Jest cudowna.Mam rozładowane baterie do aparatu bo bym jej pstryknęła fotkę.Mówię Wam nieoceniony widok.Teraz dopiero wychodzą strupki jest ich sporo po zadrapaniach jakiś.W Schronisku może wystają jakieś druty od siatki,czy gwoździe nie wiem ale to wygląda na to,raczej nie pogryzienia chociaż może i pogryzienia sama nie wiem.Nie odrywam ich muszą same zejść bo będą blizny a i tak już na łapce ma jedną znaczną.Dzisiaj podesłałam Pani Kaję,ponieważ miałam jeszcze zapytanie o moją poprzednią tymczasowiczkę Kamę.Czekam na odpowiedź. Jeszcze nie zaszczepiłam Kajuni mojej niuni ale na bank będzie zaszczepiona w najbliższym czasie,przy okazji moją odrobinkę zważę.
  24. [quote name='docha']zaproponowałaś może hawańczyki?[/QUOTE] Dorotko o hawańczykach zapomniałam ale jak się odezwie ta osoba to napiszę i podeślę fotki.Na razie nawet nie wiem skąd jest i nie ma konkretnego dialogu.Czekam na odpowiedź i dziękuję za przypomnienie.
  25. [quote name='rodzice']miałam jeszcze ze 2 telefony o Kamusię - ktoś pisał już do ciebie ?[/QUOTE] Tak przyszedł jeden mail na który odpisałam i zaproponowałam Kaję.Czekam na odpowiedź. Dorotko bardzo dziękuję za podsyłanie zainteresowanych Kamusią.
×
×
  • Create New...