-
Posts
2286 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Igam
-
[quote name='Andzike']Znalazlam takie zdjęcie Marcelka na wątku jednej z tymczasowiczek Sylwii :) [/QUOTE] Oooooo i znów latające pieski ;) Śliczny Marceli, tylko bojący troszkę, ale przy Andzikie na pewno się otworzy :)
-
Nelsonowa mamusia - NESIA - znalazła wymarzony domek !
Igam replied to Andzike's topic in Już w nowym domu
Dopiero wieczorkiem udało mi się wejść na Dogo i już sam tytuł spowodował, że mordka mi się śmieje ;) Cudowna wiadomość!!! I już lece na wątek Marcelka :) -
Dżafar już w swoim domku :) Trzymamy kciuki za 'zgodność charakterów'
Igam replied to sylwija's topic in Już w nowym domu
Masz racje Dżafarku ;) Schowaj się do budy przed tym deszczem :) -
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
Porozsyłałam info o domku dla 7-letniej kici A dlaczego Cygan wraca? Co się dzieje? -
[quote name='Ania-tygrysiczka']Z ogłoszenia miałam wczoraj jeden telefon. Pani z Pruszkowa, domek z ogrodem, szukała małego psa do domu. Stwierdziła, ze Kuba za duży... [/QUOTE] Znajdzie się i ten właściwy :) A podesłałaś może Pani inne, mniejsze już pieski?
-
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
Prawdopodobnie Norka, ta z obgryzionym ogonkiem - bardzo miła i spokojna suńka -
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
Porozsyłałam prośbę o pomoc, pytałam też osobiście... nikt ich nie chce :( -
Biała Podlaska.Suzi pojechała do Warszawy!Do własnego domku!
Igam replied to jostel5's topic in Już w nowym domu
Super reportarz :) Oj, ale ta książka to chyba nie o niej ;) -
Dżafar już w swoim domku :) Trzymamy kciuki za 'zgodność charakterów'
Igam replied to sylwija's topic in Już w nowym domu
[quote name='yumanji'] No i czasem sie zatrzymywal i skakal na mnie,opierajac sie o mnie pzrednimi lapami.Ze niby sie tak lubimy.[/QUOTE] A nie lubicie? :lol: -
mam dość psa, nie panuję nad nim na spacerach i on nad sobą chyba też
Igam replied to Bakteria's topic in Wychowanie
Bakterio, pisałaś, że piesek był u behawiorysty... A może by udało się zaprosić trenera do siebie. Przejdźcie się razem na spacer, zresztą dobry szkoleniowiec będzie wiedział doskonale co trzeba zrobić jak zobaczy psa w jego środowisku. Jest pare psich szkół w Białymstoku (google), ja ze słyszenia wiem tylko o Alpi. Wiem, że to tylko Twoja tymczasowiczka i wydatków na pewno masz sporo, ale może jak posłyszą, że to znajdka i że bardzo Ci zależy na ułożeniu psa tak, aby mógł wreszcie znaleźć swój domek, to może by pomogli... Na szczęście sunia nie jest agresywna, co jest dużym plusem. Ma tylko ;) typowo terierkowy charakterek. Niestety, w znajomym mi przytulisku także właśnie wraca tererierek już z 2 adopcji - ludzie nie potrafili sobie z nim poradzić :( Trzymam kciuki :) -
e tam, cokolwiek ;) przy takiej ślicznotce to tylko górnolotne myśli nachodzą ;)
-
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
A Nora jeszcze na Książęcej czy już u P.Joli? Tak się zastanawiamy z jeszcze jedną Dogomaniaczką ;) jak to zrobić, żeby Norcia znalazła wreszcie Swój Domek. Trzebaby ją do tymczasowego zabrać, żeby poduczyć domowych zachowań, z dala na razie od swory psów. Nauczyć chodzić na smyczce, poruszać się po mieście (samochody, itp), przyzwyczaić do jazdy samochodem itd I porobić jej dużo ogłoszeń :) -
mam dość psa, nie panuję nad nim na spacerach i on nad sobą chyba też
Igam replied to Bakteria's topic in Wychowanie
[quote name='karjo2']Skoro wszelkie formy pobudzenia maja byc wyeliminowane, to moze zlikwidowac spacery i jakakolwiek aktywnosc z czlowiekiem, wlacznie z tymi tutkami tez?...[/QUOTE] Czyli co? Uważasz, że powinno się psa odizolować, zamknąć w kojcu? Bo nie rozumiem. [quote name='karjo2']Dziwia mnie rady szkoleniowcow co do tak drastycznych ograniczen wyjsc z psem.[/QUOTE] Ograniczeń obejmujących szaleństwo psa na dworzu, czyli jeśli spacery, szczególnie w nowe miejsca go pobudzają, to na razie była rada, żeby je wyeliminować. A nie zaprzestać wychodzenia z psem. Ja w każdym razie tak zrozumiałam, z tego co napisała Bakteria. [quote name='karjo2'][...]pobawila sie w skupianie na sobie, wytrzymywanie w siadzie, lezeniu coraz dluzej. I powtarzanie tego xxxxxx razy w czasie spaceru, przerywanego chwila zabawy/ swobodnego lazenia, wszystko na smyczy/lince treningowej.[/QUOTE] Dokładnie, nauczyć skupiać na sobie uwagę. Jeśli na dworze jest za dużo rozproszeń to najpierw w domu, a potem dodawać coraz więcej bodźców [quote name='karjo2']Podobnie wprowadzilabym siad przed zalozeniem smyczy i obrozy, wyjsciem z domu, wyjsciem z klatki na dwor, kazda ulica, egzekwowane i nagradzane za kazdym razem. A ze na poczatku trzeba bedzie sobie poczekac nim pies klapnie na tylek przed spacerem, to odstepy miedzy wyjsciami musza byc na tyle niewielkie, by fizjologicznie wytrzymal ;)....[/QUOTE] Jeśli bardzo skacze jak bierzesz smycz to odwróć się tyłem, by się troszkę uspokoił. I potem siad. Bo jeśli skacze jak szalony to raczej ciężko mu będzie z tego skakania od razu spokojnie usiąść :) [quote name='karjo2']Igam, co z tego, ze pies sie meczy przy tropieniu, jak na razie jest problem nawet z chwilowym skupieniem na opiekunie, a zarcie ze sladu na ziemi perfekcyjnie zauczy zbieractwa smieci, nastepny problem do odkrecenia za chwile...[/QUOTE] Jak mnie uczono jak można w domu (lub też na dworzu) zmęczyć psa też się tego obawiałam. Ale pamiętajmy, że ma to na celu uspokojenie psa, jeśli inne metody zawodzą, a na leki jeszcze się nie zdecydowaliśmy. Poza tym pies ma to robić na komendę (zamykasz pokój, układasz ślad, a potem komenda szukaj). Jest to rodzaj dodatkowej zabawy dla psa, jeśli np. piłeczkami nie możemy się z nim bawić. A uczenie skupiania uwagi - to jak najbardziej i przez cały czas. Nagradzać za dobre, a złego nie zauważać :) Czyli jak się np. cmoknie, czy wypowie imię a pies spojrzy - nagrodzić (smaczkiem, słowem "dobry pies", pogłaskać, bo nagroda to nie tylko jedzenie). Jak się idzie na spacerze gadać do psa (jeśli za smaczki da się zabić ;) ) to mieć smaczka w ręku i co jakiś czas, jak się spojrzy, dawać mu. Jak idziesz, co jakiś czas zatrzymywać się i dać "siad" - jak usiądzie to smaczek. Ja nie jestem behawiorystką, wiem to tylko ze szkoleń w jakich uczestniczyłam i dalej się szkole. Dzięki zwierzakom które miałam i mam (wychowanie dzieci także daje bagaż doświadczeń ;) ) Po to jest to forum. Zbiór, często życiowych, doświadczeń. Jednemu pomocne, innemu nie. U mnie też nie wszystko się udaje, ale, tak jak i ludzie, jeden coś szybko załapuje, a inny potrzebuje więcej czasu i uwagi :) -
Ruda, pełna energii, kochająca ludzi sunia - już w super DS :)
Igam replied to Akrum's topic in Już w nowym domu
[quote name='Akrum'] kocha dzieci i nie robi im krzywdy, nie boi się ich - to duży plus, bo bardzo często o to ludzie pytają - o stosunek do dzieci.[/QUOTE] to super - jak nic nadaje się do zwariowanej rodzinki z dziećmi Rodzinko, Rodzinko, pokaż się :) -
mam dość psa, nie panuję nad nim na spacerach i on nad sobą chyba też
Igam replied to Bakteria's topic in Wychowanie
Oj, faktycznie ciężka praca z takim psiakiem. Rady behawiorysty są jak najbardziej dobre. Ludzie często myślą, że jak się pies nie wybiega za piłką czy patykiem to spacer nie jest wartościowy. Pies o wiele bardziej męczy się przy pracach umysłowych, tropieniu, szukaniu. Nawet rozsypanie suchych granulek po podłodze potrafi wyciszyć psa. Można z suchej karmy ułożyć ślad, czyli ułożyć co jakiś czas smaczek, żeby pies mógł sobie iść i po kolei zbierać kolejne granulki. Wszelkie gryzienie (patyki, skóry), szukanie ukrytych smakołyków, tak jak napisała Joanna83, także wycisza. Możesz spróbować wziąć pudło i do środka coś wrzucić (niech to nawet będzie zapakowane w kolejne warstwy np. gazety, żeby pies musiał się namęczyć nim się do tej nagrody dostanie). Co prawda śmieci w domu dużo, ale pies po takiej zabawie dużo szybciej pójdzie spać niż po bieganym spacerku. Może spróbuj użyć klikiera, jeśli na Ciebie nie chce zwracać uwagi. Nagradzasz nawet za samo spojrzenie się psa w Twoją stronę. Po jakimś czasie kontakt z psem powinien się poprawić. Jeśli nie używałaś klikiera, to poczytaj w necie, prosta rzecz, a jakże czasem pomocna. Życzę cierpliwości i wytrwałości :) -
Ale ludzie :( i jeszcze ta 8-latka... to już na prawdę trzeba zgłosić Trzymaj się Aniu!
-
Dżafar już w swoim domku :) Trzymamy kciuki za 'zgodność charakterów'
Igam replied to sylwija's topic in Już w nowym domu
Biedny Bartosz :( -
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
[quote name='bajk21.']Do tego ma wrócić z adopcji Cygan i prawdopodobnie Fido i jeszcze trzeba zabrać dwie suki z lecznicy, córkę i matkę z Woli Rasztowskiej, bo oni już w niczym nie pomogą, a leki, które otrzymują w lecznicy, mogą otrzymywać w domu, a ja przechodzę załamanie nerwowe, bo nie wiem gdzie mam to wszystko zabrać, bo u mnie jest już ponad stan i to bardzo dużo ponad. Potrzebne DT, dla którychś psów, bo ja nie mogę dopuścić, aby zaczęły się gryzć. Na hotel mnie nie stać, proszę pomóżcie.[/QUOTE] :( znów Fido! dlaczego? -
Dżafar już w swoim domku :) Trzymamy kciuki za 'zgodność charakterów'
Igam replied to sylwija's topic in Już w nowym domu
Dzień Dobry Dżafarku! Jak się dziś czujesz? :) -
Tina - Kto się zakocha w tej wspaniałej, kudłatej suczce? MA DS!
Igam replied to as_ko's topic in Już w nowym domu
Jestem, jestem. Ale nie znam żadnego fajnego domku, niestety. Wszyscy albo zapsieni, albo zakoceni ;) -
Biała Podlaska.Suzi pojechała do Warszawy!Do własnego domku!
Igam replied to jostel5's topic in Już w nowym domu
Emwu, mam łzy w oczach :) Skarb z Ciebie. Dzięki Tobie Suzi wróciła do życia :multi: