Jump to content
Dogomania

Igam

Members
  • Posts

    2286
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Igam

  1. [quote name='obraczus87']Ja mam konto PayPayl - służe swoja pomocą. Podaję maila: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Gdy otrzymam pieniazki wyslę dalej na wskazane konto :)[/QUOTE] Super :) Bo właśnie nie za bardzo wiedziałam jaki rodzaj konta jest potrzebny? Czy wystarczy ten najprostszy?
  2. [quote name='jogolcia@pdx']Ale do rzeczy, ponieważ nie mieszkam w Polsce (i w związku z tym nie mam polskiego konta bankowego), jedyny sensowny finansowo przelew powinien się odbyć przez system PayPal. Nie jest to trudne, tylko wymaga cierpliwości ( np. początkowo może zająć kilka dni sprawdzenie konta polskiego poprzez przelewy małych kwot przez ten system i potwierdzenia tych przelewów), ale poza tym działa szybko, i jest nieporównywalnie tańszy od bankowych przelewów zagranicznych...Jeżeli ktoś ma konto Paypal, albo może je założyć dla p.Joli, to chętnie dorzucę kilka gorszy ( nie są to miliony, ale chyba lepsze niż pusta kasa)...Proszę o kontakt jeżeli będzie taka możliwość (a wysłałam już pieniążki do kilku miejsc w PL, takich nie robiących wielkich awantur z ww. powodu)....[/QUOTE] Jogolciu, bardzo dziękuję w imieniu P.Joli za zainteresowanie się tym wątkiem. Każda pomoc jest tu naprawdę szalenie potrzebna. Sytuacja w Przytulisku jest bardzo zła. Niestety nie mam konta PayPal, ale dla dobra sprawy :) postaram się je założyć - chyba, że ktoś z Was już je ma.... Obiecuje, że nikt nie będzie Cię Tu oceniał. Każdy z nas pomaga jak może. Pozdrawiam Cię serdecznie
  3. [quote name='Simba123']Hej, mam dla przytuliska legowiska ale niestety nie mam jak ich dostarczyć. Rozchorowałam się a w weekend mam szkołę więc też odpada. Czy ktoś z Warszawy będzie się wybierał? Mieszkam na Mokotowie.[/QUOTE] Jeśli nikt nie będzie tam jechał, to Pani Jola bywa czasami w Warszawie. Zadzwoń do Niej i się zapytaj. Ja tak w zeszłym tygodniu przekazałam rzeczy :)
  4. Herciu, na górę, HOP Może Cię Ktoś wypatrzy
  5. Dziś u mnie w pracy postawiłyśmy puszkę na "psiaki" - ciekawe czy coś powrzucają....
  6. To świetna wiadomość. Bardzo jestem ciekawa jak teraz wygląda :)
  7. Herciu, co u Ciebie? Jak zdrówko?
  8. [quote name='paros']Pilnie potrzebna pomoc :cry: w sumie 3 owczarki sa bez dachu nad głową!!!! :cry::cry::cry::cry:[/QUOTE] Psiaki świeżo wysterylizowano-kastrowane. TYMCZAS PILNIE POTRZEBNY!!!
  9. [SIZE=4]Potrzebny na cito tymczasowy domek dla 3 owczarków[/SIZE] [B]Hery[/B] [B]Rufiego[/B] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/196159-Piękny-ONek-Rafi-biega-po-wsi-DT-na-CITO-bo-pies-zniknie!!-W-wa[/URL] i ślicznej, rocznej [B]Tary[/B], która w dniu wczorajszym pojechała na sterylizację do Warszawy i którą prawdopodobnie dziś wieczorem trzeba będzie zabrać, a Pani Jola nie ma czym (dziś rano wysiadł akumulator) i nie ma zupełnie gdzie jej umieścić. [SIZE=4][COLOR=red]Błagam - pomocy!!![/COLOR][/SIZE] kontakt z Panią Jolą tel. 501 980 665 [URL="http://www.znajdki.pl"]www.znajdki.pl[/URL]
  10. [quote name='paros']Olga dziękuję, dopiero wieczorem wróciłam do domu i przeczytałam. Ale sytuacja wygląda tak, Rafi nie ma dachu nad głową i niedługo owczarka Hera wyjdzie z kliniki i też jest bez domu. Jakby umieścić je w hotelikach to też jest problem z opłatami, to są duże psy a licząc 20 zł dziennie to jeden w hoteliku kosztuje 600 zł a dwa 1200 zł. I to za jeden miesiąc a co dalej? Nie mamy nawet na pobyt miesięczny jednego. Zbieramy na leczenie Hery i nikt nie odzywa się. [SIZE=4]Może do tych pieniążków na hotelik dołożyć a [COLOR=red]za około 1000 zł można postawić duży kojec na dwa psy[/COLOR]!! Będzie dla Rafiego i Hery, a potem dla innych w potrzebie. Tylko [B]musimy zbierać NA CITO[/B] bo Rafi we wtorek wyjdzie po kastracji.[/SIZE][/QUOTE] Zgadza się - sytuacja tragiczna Oprócz Hery, Rafiego, do sterylizacji pojechała wczoraj piękna, roczna ON'ka Tara. Mimo, iż podobno było uzgodnione, że może tam zostać na cały posterylizacyjny okres, pan doktor, jak ją zobaczył, powiedział, że godził się na małego pieska.... Osoba (nie P.Jola!), która to załatwiała, zawaliła sprawę. Pan dokor powiedział, że dziś wieczorem trzeba będzie ją zabrać!!!! Po pierwsze - nie ma gdzie - bo w Przytulisku nie ma warunków na trzymanie posterylkowej suni A po drugie - samochód Pani Joli dziś rano odmówił posłuszeństwa - podobno akumulator Czy któś ma pomysł co zrobic??? Potrzeba domków, nawet tymczasowych, dla trzech owczarków - Tary, Hery i Rufiego [SIZE=4][COLOR=red]POMOCY!!![/COLOR][/SIZE]
  11. [quote name='kasiaprodex']poprosze o nr konta[/QUOTE] skrzynkę masz zapełnioną :) a numer konta znajdziesz na stronie Przytuliska, czyli [URL]http://znajdki.pl/strona2.html[/URL]
  12. [quote name='kasia310']Wątku nie miała, z tego co ja wiem sunia jest ok. do kotków, nie wybrażam sobie nawet by było inaczej, jest taka delikatna.... Jeśli chodzi o chodzenie po schodach to myślę, że dla jej bezpieczeństwa lepiej uważać.[/QUOTE] OK dzięki za odpowiedź Choć wczoraj nie czekając na nią poszłam do takiego jednego fajnego domku, gdzie mieszkają właśnie 3 kociaki i myślałam, że może zdjęcia suni przekonają - niestety, póki mieszkają tam te koty, o psach nie chcą słyszeć (koty to chorowite, powypadkowe znajdki) Ale rozumiem, że coś się kroi :) więc trzymam mocno kciuki
  13. A jak Figunia radzi sobie z chodzeniem po schodach? Czy miała już kiedyś wątek na Dogo? Chodzi mi czy np. była sprawdzana "na koty"?
  14. [quote name='JOAPG']Igam, melduję że karmę dowiozłam[/QUOTE] Dziękuję za super szybką akcję dostarczenia karmy ;) Właśnie odebrałam podusie od [B]Dafnomani[/B]i - na pewno się przydadzą, pięknie dziękuję. Mam też co nieco dostać od Kuchni P. Postaram się to podrzucić w najbliższy weekend, także, jeśli ktoś jeszcze miałby coś dla Kocio-Psiej Gromadki to bardzo proszę o kontakt.
  15. [quote name='shadow1']mam możliwośc dostania karmy z przecye-np uszkodzony worek czy coś takiego,ale żarło jest pełnowartościowe.Czy taki gift jest mile widziany ?:cool3:[/QUOTE] Na pewno :) Ja także dziś odebrałam 2 worki karmy. Miły Pan z "Kuchni Pupila" nie dość, że oprócz obiecanego jednego dołożył drugi, to jeszcze zaniósł i zapakował mi do samochodu :) Dziękuję Postaram się je zawieźć w ten lub następny weekend , ale jeszcze nie wiem czy to się uda, więc gdyby ktoś na 100 % jechał to bardzo proszę o kontakt
  16. To cudnie oglądać rozbawionego Borysa :) Byłam w Przytulisku w niedziele. Zawiozłam m.in. koce, materacyki, które dostałam od koleżanki (- dzięki Basiu!!!) Rozmawiałam z Panią Jolą, zaczyna brakować jej karmy. Na pewno wielu z nas robi zakupy w internetowych sklepach - podzwońcie, popytajcie czy nie mają produktów, których już nie sprzedadzą (pogniecione puszki, ponadrywane opakowania z karmą). Ja do jednego właśnie dzwoniłam - worek 10 kg karmy czeka :) Odebrać karmę z ul. Konstruktorskiej jakoś odbiorę, ale nie wiem kiedy znów znajdę czas, żeby pojechać do Przytuliska. Gdyby ktoś się wybierał to bardzo proszę o kontakt.
  17. [quote name='Draugia']Wiecie może jaka szkoła prowadzi zajęcia przy Centrum Olimpijskim? Widziałam kiedyś w weekend jak się zbierali tam ludzie z psiakami, ewidentnie na jakieś zajęcia...ale nie miałam czasu podejść i zapytać co i kto tam prowadzi :/[/QUOTE] Tam na pewno prowadziła zajęcia Agnieszka Nojszewska z Dobrego Psa
  18. To świetnie :) W jakim wieku robi się te badania? Rozumiem, że nasze maluchy jeszcze za małe :)
  19. Już wiem, że niestety w najbliższy weekend nie uda mi się podjechać, żeby zabrać rzeczy od koleżanki i pojechać z nimi do P.Joli... Postaram się to zrobić 16 lub 17 października
  20. [quote name='zoja.']jeśli kołdra z pierza to nie.. trudno się po tym sprząta podwórko ;) Cała reszta TAK TAK TAK[/QUOTE] Rzeczy są w workach i koleżanka nie za bardzo pamięta co tam w nich jest. Wezmę wszystko, na miejscu się sprawdzi co się przyda a co nie ;) Ja też bardzo chętnie bym ten program obejrzała. A ze szczęścia Oskarka cieszę się niesamowicie :lol:
  21. [quote name='time_to_say']w tą sobotę wychodzę za mąż [/QUOTE] Gratuluję!!! :) Co do ziewania u psów, to jest ziewanie, takie kiedy pies jest śpiący i ziewanie, które ma na celu uspokojenie sytuacji - poobserwuj sobie. Czasem, w nerwowych momentach pies siada i zaczyna ziewać lub oblizywać się - to jest sygnał, który ma uspokoić i samego psa i otoczenie. Tak wogóle, to obserwowanie wysyłanych przez psy sygnałów uspokajających (a jest ich trochę) jest fajną zabawą i pozwala zrozumieć co i kiedy dla psa jest nieprzyjemne lub niekomfortowe. Pozdrawiam
  22. Kciuki trzymane :) Koleżanka ma stare koce, psie materacyki, chyba kołdrę i jakąś wykładzinę czy dywan. Jeśli da to się upchnąć do mojego autka, to postaram się w najbliższy weekend to podrzucić. Chyba się przyda???
  23. [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Ja do [B]Time_to_say[/B] [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Czyli Fifi trafiła do Ciebie jak miała 4 miesiące?[/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Przez ten czas mogła już doświadczyć zła ze strony człowieka. Może ktoś wchodząc do kojca odsuwał nogą lub nawet kopał skaczące psiaki?[/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Poza tym urodziła się i mieszkała na malutkiej przestrzeni, gdzie nie było miejsca na zabawy, ani utrzymanie czystości, a i ich mama nie miała miejsca, gdzie choć na trochę mogłaby odpocząć od szczeniąt. Szczeniaki, będąc zamkniętymi, także nie miały możliwości kontaktów z człowiekiem.[/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Dlatego Fifi musi się pomalutku nauczyć życia wśród ludzi [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Dobrze jej, cieplutko u Ciebie w domku, dlatego niechętnie wychodzi, szczególnie rano, na dwór. Wiem, że na to potrzeba czasu, ale spróbuj ją wynosić na rękach z domku i być przy niej, kiedy się załatwia - oddzielić zabawę na dworzu od załatwiania potrzeb. Możesz mówić „idziemy siusiu” i chwalić ją jak się załatwi - powiedzieć „dobry piesek” „śliczna panienka” itd., itp. ;)[/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]A w domku nie karcić, bo zrozumie, że w ogóle załatwianie się to coś złego i będzie to robić jak nikt nie będzie widział.[/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Co do pracy, to tak jak już pisano, dawać jej jeść, obgryzać kostki z ręki. Do zabawy dawać zabawki jak dla kotka, leciutkie, mięciutkie. Zainteresować ją nie liną do przeciągania, piszczącą zabawką, tylko piórkiem, listkiem. [/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Włożyć smakołyk do tekturowago pudełka z wyciętym niewielkim otworem (na tyle dużym, żeby się nie zaklinowała) - niech szuka; zawinąć kawałek kiełbaski w papier - niech popracuje. [/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman][SIZE=3][FONT=Times New Roman]W domku, a także i na dworzu możesz jej ułożyć ślad ze smakołyków (czyli poukładać na ziemi ścieżkę ze smaczków, tak, żeby tego nie widziała, ani żaden inny zwierzak tego nie zjadł) – to także bardzo rozładowuje napięcie u psów.[/FONT][/SIZE] Jeśli czegoś w domu się boi, usiąść tam (tak, żeby mała to widziała) i dotykać delikatnie ręką, jakby się samemu było psiakiem. Jeśli Fifi podejdzie zaciekawiona, nie podtykać jej tego pod nos, tylko czekać aż sama podejdzie. [/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]I chwalić ją za wszystko.[/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Dobrym sygnałem uspakajającym jest ziewanie. Jeśli widzisz, że pies się jakąś sytuacją stresuje – ziewać ;) (niech inni domownicy też tego spróbują).[/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Co do spacerów, to tak jak napisała kajro2, chodzenie luzem wcale nie jest, szczególnie dla strachliwych piesków, dobre. Często dużo spokojniejsze są na smyczy.[/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Kup obróżkę i/lub szelki i, malutkimi kroczkami, przyzwyczajaj ją do tego.[/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Może na początku nie chcieć chodzić, usiądzie lub się położy, ale nie zrażaj się. Nauczy się na pewno. Trzymam kciuki :)[/FONT][/SIZE]
  24. [quote name='zoja.']Mój Rudzik poszedł do adopcji.. Cieszcie się beze mnie :P Mnie zżera egoizm.[/QUOTE] hip hip hurraa :) i oczywiście mój głos oddany na Jedyne Przytulisko :)
  25. [*] [*] [*] Biegaj, Tilciu, po niebiańskich łączkach P. Jolu, dziękuję
×
×
  • Create New...