Jump to content
Dogomania

Akrum

Members
  • Posts

    20500
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Akrum

  1. jeszcze 3 godziny i 10 minut i wyjeżdżamy po ciebie chłopaku :) już się nie mogę doczekać, już siedzę w pracy jak na szpilkach...
  2. wpłynęły pieniążki od: Pyrdka - 20 zł dziękuję cioteczko :) [IMG]http://www.picturesanimations.com/f/flowers/115.gif[/IMG]
  3. ja kiedyś miałam tymczasa większego od mojej Pestki... Pestka od samego początku się go bała, wycofała się, chodziła po ścianach, nie chciała w ogóle przesiadywać w pokoju razem z nami, ciągle sama, ciągle w kącie. Do dzisiaj mam jej zdjęcie, gdy przerażona siedziała wciśnięta w kąt. Po dwóch tygodniach (pomijając fakt że tymczasowicz otwarł sobie drzwi do pokoju gdzie był mój stary chory kot, który nie zdążył uciec i tymczasowicz go pogryzł - na szczęście kocura odratowaliśmy) poddałam się i tymczasowicz zmienił miejsce pobytu. Nie byłam w stanie patrzeć jak moja sunia się wycofała, jaka jest nieszczęśliwa. Zawsze powtarzam, pomagać pomagać i pomagać, ale nie kosztem naszych psich i kocich rezydentów. Dlatego ja wiem, że decyzja o oddaniu Luny była trudna, ale tak namawiałam Sarunie na oddanie Lunki, bo wiem jak musiała się czuć Korcia, wycofana, bojąca się Luny... to nie jest miły widok. Ja bym podjęła taką samą decyzję jak Sarunia. Czy czas by tu coś pomógł? Może tak, może nie - jedna wielka niewiadoma. Możliwe że gdyby Sarunia miała Lunkę przez kolejne dwa miesiące - może by się Luna z Korcią dogadały, a może nie i co wtedy? Po kolejnych dwóch miesiącach Luna zupełnie przywiązałaby się do Saruni i dopiero wtedy byłaby tragedia dla Luny, gdyby musiała opuścić dom, w którym czuła się taka bezpieczna i kochana. I Saruniu - nie zawiodłaś Lunki, dałaś jej to czego ona wtedy tak bardzo potrzebowała, dałaś jej bezpieczeństwo, miłość i obecność człowieka koło niej. Dałaś jej szansę na lepsze życie. To dzięki Tobie Luna teraz jest szczęśliwa. Umożliwiłaś jej start w lepsze życie :)
  4. wiem, ale czasami się zastanawiam - skąd na to brać kasę? jak wyjdziemy z jednych długów, to popadamy w kolejne i tak w kółko...
  5. [quote name='mmd']Napisałaś pani, że Negra ma gaz bojowy i go używa? :diabloti:[/QUOTE] hahaha dobre, ale się uśmiałam :)
  6. Konto Szarika na dobry początek roku zasiliły wpłaty: [SIZE=2]israel: 10 zł Pyrdka: 20 zł tula: 20 zł Akrum: 20 zł ślicznie dziękujemy :loveu: jednocześnie chciałam zaznaczyć że cd postu rozliczeniowego od roku 2012 jest prowadzony w poście nr 14 :)
  7. Dora jesteś dzisiaj w naszej lokalnej gazecie. Jeśli będzie jakiś odzew, będziemy przekierowywać osoby zainteresowane do Anity z SOS Husky :)
  8. Będzie zdrowa panienka, będzie wszystko dobrze :) Najważniejsze, że to nie jest właśnie dysplazja. To jest to, że gdy pies jest odławiany z ulicy, to nigdy nie znamy jego historii, nie wiadomo co się w jego życiu dokładnie działo.
  9. Cudowne jest to zdjęcie, gdzie Braszka z Laguną i Dolarem sobie leży pod biurkiem :) Tak się fajnie psiaki dogadują - piękny widok :) Braszka jest wspaniałą sunią, aczkolwiek skrzywdzoną przez człowieka i jeszcze długa droga przed nią. Jednak mam nadzieję, że nowy domek znajdzie i tam będzie się dalej spokojnie po woli do nowych ludzi i na świat otwierać.
  10. [quote name='Irek']Si, jesteśmy umówieni w połowie miesiąca choć doktór trochę niepocieszony bo to strasznie młode i chude. Ale umowa to umowa ![/QUOTE] spokojnie da radę, już teraz jest w o wiele lepszej kondycji niż na samym początku, wtedy to nie było mowy o sterylizacji, teraz jest już odkarmiona, nabrała masy,energii i odporności - będzie dobrze :) A przynajmniej im wcześniej teraz zimą, tym wcześniej na wiosnę będzie mogła skakać znów jak młoda kózka :) Ja przerabiałam ze swoją sunią kiedyś na wiosnę sterylkę i to był koszmar - ciepłe wiosenne dni nastały, ona chciała biegać, chciała skakać, a ja musiałam ją cały czas stopować, na smyczy prowadzać, by sobie niczego nie pozrywała przez pierwszy miesiąc. Dlatego wolę, gdy sterylki są zimą robione, gdy zimno na dworze i psiaki wolą w domku grzać dupki :) Będziemy trzymać w dzień sterylki mocno wszyscy kciuki i będzie wszystko w porządku, z taką ekipą kciukaczy - musi być dobrze :)
  11. Negra, dzisiaj kolejna próba, kolejny ważny dla ciebie dzień - zaprezentuj się porządnie, pokaż od najlepszej strony - no i może trochę od tej złej, by później zwrotu z adopcji nie było ;) i trzymamy kciukasy za twoj DS.
  12. Cioteczki, częstujcie się ślicznym banerkiem :) Musimy chłopaka pokazać światu i wyleczyć i nowy domek znaleźć. Już się nie mogę doczekać wyjazdu do przytuliska do Opalenicy, dzisiejszy dzień w pracy będzie się dłużył...
  13. wow, panienka ma coraz dłuższe te łapiny :) I jak ślicznie się z Paksem zakumplowała :) cudownie :) Ja wiem, że macie jeszcze troszkę czasu, ale czy rozmawialiście już z Waszym wetem na temat sterylizacji Lunki? Już jakiś termin ustalony?
  14. No jestem ciekawa, jak długo Dorcia będzie musiała na nowy domek czekać - mam nadzieję, że niedługo, aczkolwiek - niedługo będzie bazarem zrobiony między innymi na Dorę :)
  15. Sylwia, my to wszystko rozumiemy, tak jak pisałam wyżej, to nie uniknione - praktycznie za każdym razem gdy jakiś pies przychodzi nowy, to może coś przynieść. Ja też wprowadzając do domu nowego tymczasa odrobaczam i trzymam przez dwa dni w izolacji od moich, ale i tak czasami się zdarzy, że jednak coś przejdzie na moje. Najważniejsze by w pore zadziałać. Jeśli to tasiemiec - to nie wiem czy Cestal wystarczy. My Sambule aniprazolem odrobaczyłyśmy i niedługo powtórka z rozrywki, czyli po 10 dniach od ostatniego odrobaczenia znów dostanie dawkę aniprazolu. Póki co Maciek pisał, że nie widać żadnych obcych w kupaczu.
  16. [quote name='HelloKally']Zalinkowany bannerek, niżej kod do wklejenia do np. podpisu, trzeba tylko usunąć spacje. [ u r l=ht t p :/ / w w w.d ogomania.pl/threads/220234-Chory-stary-wi%C4%99c-mo%C5%BCna-wy rzuci%C4%87-...-ma%C5%8 2y-sznaucerek-w-schronisku-nie-prze %C5%BCyje.][I M G] ht tp:// i945.photo bu cket.com/albu ms/ad292/HelloKally/Sznaucereczek.jpg[/ I M G][/ u r l] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/220234-Chory-stary-wi%C4%99c-mo%C5%BCna-wyrzuci%C4%87-...-ma%C5%82y-sznaucerek-w-schronisku-nie-prze%C5%BCyje./page5"][IMG]http://i945.photobucket.com/albums/ad292/HelloKally/Sznaucereczek.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE] Dziękuję kochana za taki cudowny banerek :) Za chwilkę sobie go wrzucę do podpisu :) tylko musze pomyśleć jak to wszystko pomieścić co mam :)
  17. [quote name='ANETTTA']to bierzcie ja uzbieramy jakos te 150 zł zmieńcie moze tytuł albo kto moze kto pomoze??????[/QUOTE] tylko gdzie mamy ją umieścić po sterylce? w tym jest problem...przecież nie może wrócić po sterylce do kojca zewnętrznego. a ceny hoteliku napisałam wyżej jakie są...
  18. bo mamy bardzo fajnego weta, który nam pomaga przy bezdomniakach, który ma serce. Bez tego już dawno mieszkałybyśmy pod mostem :)
  19. wow, jakie śliczne zdjęcia jej porobiliście :) Z takimi to od razu nowy domek znajdzie :)
  20. [quote name='ANETTTA']za co tak tanio ???[/QUOTE] za sterylkę, ale raczej bym brała pod uwagę kwotę 150 zł, bo sunia jednak duża jest.
  21. jeśli chodzi o umieszczeni suni w hoteliku, to: hotel terier to bardzo dobry hotel, kojce są w ocieplonym i ogrzewanym budynku, każdy pies ma swój wybieg, są długie spacery, nauka chodzenia na smyczy, praca z psem i miłość. ale za to się płaci, niestety... 450 zł + 60 zł dopłata do karmy = 510 zł :( jeśli chodzi o sterylkę to zależy gdzie byśmy robili - jesli u naszego weta, to myślę że skoro ona jest tak duża to wyszło by 150 zł.
  22. jaguska - dziękujemy z całego serca :)
  23. jak dobrze, że Nuri nie rodziła niedawno i też że nie jest w ciaży. My z naszą haszczycą Dorą cały czas się zastanawiamy, co się stało z jej szczylami i gdzie je rodziła, skoro nikt jej nie szuka, jest zadbana, ma mleko w sutach i po badaniu wet stwierdził że rodziła jakieś 3 tygodnie temu, a od dwóch była widziana w lesie, potem zamieszkała w pewnym gospodarstwie i się z niego przez 3 dni nie ruszała, by iść karmić szczyle... eh..
  24. ja nie wiem, bo chłopaka osobiście jeszcze nie widziałam, ale jutro wszystko obadamy.
×
×
  • Create New...