Jump to content
Dogomania

tatankas

Members
  • Posts

    28631
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by tatankas

  1. [quote name='Kapsel']Okazało się, że psiak jest szkieletorem bo jest bardzo chory, na tej posesji przebywa też kundelek i bardzo ładnie wygląda. Okazało się też, że to nie bokser, tylko mieszaniec. Ale fakt jest oczywisty, ze dobrze ze ludzie zwracają na psy uwagę i dzwonią chcąc im pomóc i to się bardzo chwali.[/QUOTE] Tak tak,to bardzo dobrze,że zgłaszają,ale sama wiem,jak się czułam chodząc ze swoją rudą staruszką(była chora na białaczkę i zżerała ją ona od środka) na spacery czy po mieście,bo do końca traktowałam ją jak dawniej,żeby nie czuła się opuszczona.Ludzie,którzy mnie znali z rynku na którym robiłam zakupy,w ciepłe dni wynosili jej ze sklepów wodę do picia,czy dawali jakiegoś smaczka,niestety zdarzały się i takie co patrzały jakbym psa głodziła,rok czasu tak mi nikła w oczach i nie raz wybuchnęłam krzycząc:"co nie widziała pani/pan chorego/umierającego psa".Od tamtej pory nie osądzam ludzi puki nie dowiem się całej prawdy :(
  2. A ja dalej nie otrzymałam wiadomości w jakim mieście jest psiak???
  3. Hej,już jestem,gdzie psina jest???.Może trochę wysoki i dziobek za duży,ale boksiowy faktycznie bardzo
  4. KOTEK Z WYPADKU ZE STARYM ZŁAMANIEM,JUŻ PO OPERACJI,KOSZT SAMEJ OPERACJI I PRZEŚWIETLENIA 440ZŁ Kotek przebywa u nas w siedzibie od kilku dni,dwa dni temu miał operację,wczoraj noga mu strasznie spuchła,musieliśmy znów jechać z kotkiem do Szczecina na zmianę opatrunku i kontrolę,dziś znowu z rana dziewczyny pojechały.
  5. DO ADOPCJI: Gwiazdeczka jest sześciomiesięczną kotką zabraną z ulicy, gdzie ciągle groziło jej niebezpieczeństwo ze strony agresywnych ludzi oraz innych zwierząt. 6 tygodni temu została pogryziona przez psa w lewą przednią łapkę, ale dzięki pomocy obecnej opiekunki rana została całkowicie wyleczona. W trakcie leczenia została także odrobaczona i odpchlona, a następnie trafiła do tymczasowego domu w którym obecnie przebywa. Gwiazdeczka bardzo szybko przyzwyczaja się do ludzi, uwielbia głaskanie za które odwdzięcza się głośnym mruczeniem. Jest nauczona korzystania z kuwety, lubi bawić się wszelkiego rodzaju zabawkami i w pełni akceptuje obecność innych kotów. Gwiazdeczka jest kotką bardzo grzeczną i przyjacielską, która szuka stałego domu oraz opiekunów, którzy ją pokochają. Cypisek to około 10-miesięczny kocurek zabrany z miejsca nieprzyjaznego i niebezpiecznego dla kociaków. Miejsca graniczącego z ruchliwą ulicą, nieprzyjaźnie nastawionymi ludźmi i psami, które zabawiają się gonitwami za wystraszonymi kotami. Kotek jest odrobaczony i odpchlony. Jest nauczony korzystania z kuwety, lubi bawić się różnego rodzaju zabawkami i jest przyjaźnie nastawiony zarówno do ludzi, jak i do innych kotów. Obecnie przebywa w domu tymczasowym czekając na kogoś, kto go pokocha i da szansę na szczęśliwe kocie życie.
  6. Zresztą wpisz w wyszukiwarkę bullowate do adopcji a wyjdą wszystkie te rasy,a nie tylko asty :)
  7. [quote name='ageralion']Tak, uparlam, bo ludzie nie wiedza co to bulle, a nie tylko milosnicy ras szukaja u nas pomocy :) Amstaffa dzieki mediom, znaja wszystcy, bulle kojarza im sie jedynie z Redbullem... potega telewizji i gazet ;)[/QUOTE] No to jest dokładnie tak samo z amstaffem,też kojarzy się tylko z jedną rasą.Wiem o co ci chodzi,mi o to samo,ale w odwrotną stronę,ktoś będzie miłośnikiem rasy,to nie będzie szukał pitbulla czy red nose w fundacji asta,a chyba lepiej,żeby znalazł się znawca na psiaka,niż laik-takie moje zdanie.Nie gniewaj się-pytacie to swoje zdanie wypowiadam.
  8. [quote name='ageralion']Z mojego doswiadczenia i rozmow z ludzmi. Zwykly Kowalski nie rozroznia asta i pita, myli pitbulla i bullteriera, a co to staffik wogole nie wie. Jak przedstawiam sie przez telefon, zawsze dodaje Szczecinskie Amstaffy, lub cos podobnego z astem, bo na okreslenie TTB Szczecin ludzie milkna i tak naprawde nie wiedza co uslyszeli, jak dodaje Pomoc Amstaffom ze Szczecina, jest reakcja "Aaaaaaaa amstaffy" ;) Dlatego moja propozycja to [B]"Nadzieja Amstaffa - TTB Szczecin"[/B] Kazdy bedzie wiedzial z czym sie je amstaffa, a dla wtajemniczonych i tych, ktorzy sa z nami od poczatku oraz znawcow ras, bedzie TTBS ;) Wogole te hasla, mozna zapisac i wykozystac w przyszlosci na koszulkach :cool3: Np propozycja bullgang "Pomoc gryzobullom" :evil_lol: czy Tigi84 "BulLOVE"[/QUOTE] Widzę,że się uparłaś na tego amstaffa,ja jednak dalej twierdzę,że [b]"Nadzieja Bullowatych-TTB Szczecin"[/b] byłaby lepszą nazwą
  9. [quote name='decik']Scoobol to mój pierwszy boksik (też po wilku) - i już napewno rasy nie zmienię :) Zdecydowałam się na niego w 10 sekund kiedy znajoma weterynarz zadzwoniła, że ma 5 miesięcznego boksia do uśpienia (bo ma krzywy zgryz!!!!!!!!!) - pojechałam, zabrałam i już tak razem ponad 2 lata :):[/QUOTE] Jak można uśpić psiaka,bo ma krzywy zgryz.Masakra jakaś :( [quote name='sylwuś']Mój Adaś wybłagał by wrócić jutro do domu zaraz po lekcjach (czyt: nie chciał iść na świetlicę) by przyjść się pożegnać z Lackym (dla niego Lukiem;)) Wiem że łatwo się z nim rozstać nie będzie. Po poprzedniej naszej kilkumiesiecznej tymczasowiczce Bibi też łatwo nie było:placz: Ale tak miało być... tłumaczę dzieciom, że zrobiliśmy dobry uczynek (Adaś idzie teraz do I Komunii więc dobre uczynki/grzechy itd są jak najbardziej na czasie), że pomogliśmy, że taka jest w tym nasza rola. Jestem dumna z moich dzieci![/QUOTE] Moja córcia 3 letnia po kilku godzinach wyje,że pan zabiera jej psa,ze starszymi jest jednak dużo łatwiej :)
  10. Dziewczynom ta nadzieja chodziła po głowie,więc może "Szept nadziei bullowatych"lub sama "Nadzieja bullowatych" ,"Ostatnia szansa bullowatych "lub "Szansa dla Bullowatych","Ratujmy bullowate".Coś w tym stylu-pomieszałam wszystkie pomysły i gupieję :D
  11. BULLowate jak najbardziej ok,właśnie takiego uniwersalnego słowa mi brakowało :)
  12. [quote name='decik']Tylko transport :) Ja już mam swoje boksiowe szczęście :) Koleżanka tak się w moim zakochała, że postanowiła zmienic upodobania z wilczurów (niestety niedawno musiała uśpić swojego staruszka)[/QUOTE] No i żałować na pewno nie będzie,ja mam od 12 lat boksie i nie zamienię nigdy na inne,inne mogą być na dokładkę jedynie :D
  13. Trzymamy kciuki.A Małgosi pewnie teraz strasznie pusto i cicho :( Niestety tak to już jest,że zwierzaki z DT zostawiają nam wiele pustych miejsc i myśli :(
  14. No właśnie ludzie to takie stwory,że jak czytają ast,to ast i koniec.Tak jak jest z fundacją Rottek,jak rotek to nie doberman.Ja jestem przeciw umieszczeniu w nazwie fundacji nazwy danej rasy. To już niech będzie ten "Szept nadziei TTB"
  15. [quote name='Alicja']cudny jest ... [URL]http://img84.imageshack.us/img84/6100/lakus1.jpg[/URL] czasem zazdroszczę tym co mają boxie .....[/QUOTE] Nie ma co zazdrościć,tylko sobie sprezentować,zresztą twój Ozzulek też niczego sobie chłopisko :D
  16. [quote name='YxNinaxY']tylko, że TTB ma na celu pomoc Terierom Typu Bull a nie tylko amstaffom, są też staffiki, pit bulle, bulteriery..[/QUOTE] Dlatego właśnie ja też nie wybrałam tej nazwy,może połączyć i będzie " Jedyna Nadzieja Szczękościsków"
  17. No widzisz jak fajnie,będziemy mieć rękę na pulsie,ale jak szczyl podrośnie to przeprowadza się w okolice lodogryfu na stałe,gdzie mieszka właściciel :)A zresztą zawsze mogę tam podjechać w drodze do mamusi :)
  18. [quote name='tatankas']Dostałyśmy zgłoszenie wczoraj od mieszkanki Polic,że jej córka została obdarowana przez znajomych,którzy wyjechali za granicę-szczeniakiem,ale córka w ogóle nie jest odpowiedzialną osobą,mieszka w centrum Szczecina,pies nie wychodzi na dwór,nie dostaje picia,bo sika,a jak sika to dostaje po dupie.Ogólnie wcześniej matka odebrała im kota,którego rzucali po ścianach,też przejęliśmy nad nim opiekę.Miała nam dzisiaj sunię przywieźć,ale tłumaczyła się,że nie ma czym i nie może książeczki psa znaleźć.Powiedziała,że przywiezie za tydzień,bałyśmy się o życie psiaka,więc wsiadłyśmy w samochód i same po niego pojechałyśmy.Jej byli państwo podobno wzięli ją od pani,która ogłaszała szczeniaki do oddania,pani mieszka za Lidlem w Policach,a szczeniaki oddawała zainteresowanym pod Netto w Policach i to nie sama osobiście,ale wysyłała ze szczeniakami jakąś dziewczynkę.Wiemy co to za osoba,bo kilka miesięcy temu mieliśmy zgłoszenie o biegających psiakach po ulicy przed posesją i byłyśmy tam,więc szczeniaki zostały przez nas rozpoznane.Będziemy iść do tej pani na rozmowę,bo gdy proponowałyśmy jej pomoc w znalezieniu dobrych domków dla szczeniaków,to powiedziała,że nie potrzebuje pomocy.Szczeniak przebywa teraz w domu tymczasowym,będziemy robić mu ofertę adopcyjną i szukać mu dobrego i odpowiedzialnego domku stałego.Sunia jest po matce spanielce rudej,ale w ogóle nie przypomina matki,podobna jest do sznaucera,wielkości będzie do kolana gdzieś tak.Chętnych do adopcji prosimy o telefon 888-816-843 Zaczynam dzisiaj ogłaszać sunię,bo książeczki jej raczej nie otrzymamy.Oto pierwsze ogłoszenia: http://szczecin.szerlok.pl/oferta/4-miesieczna-sunia-do-adopcji-toz-police-ID5Hp1.html http://ale.gratka.pl/ogloszenie/12309567_4_miesieczna_sunia_do_adopcji_toz_police.html http://www.morusek.pl/ogloszenie/51620/4-miesieczna-sunia-DO-ADOPCJI-TOZ-Police/ http://www.adopcjapsa.pl/adopcja-psa-pies-szuka-domu,ogloszenie,30824,L2Fkb3BjamEtcHNhLXBpZXMtc3p1a2EtZG9tdSxzenVrYWosemFjaG9kbmlvcG9tb3Jza2llLCy2cmVkbmkscDAuaHRtbA==.html http://www.naszszczecin.pl/dom-i-ogrod/inne/police-4-miesieczna-sunia-do-adopcji-toz-police.htm http://szczecin.olx.pl/item_page.php?Id=182303985&g=6 http://www.petworld.pl/ogloszenie/psy/4-miesieczna-sunia-do-adopcji-toz-police/29409 Na razie starczy :)
  19. To ja jestem za "Pomoc Szczękościskom"-świetna nazwa i nic nie trzeba więcej tłumaczyć,wszystko jasne,chyba że "Ostatnia szansa Szczękościsków",coś w tym stylu :)
  20. Właśnie podpisałam umowę z panem od czekoladki.Faktycznie [b]caliowa[/b] widziałaś naszą czekoladkę :) Piesek jest na razie u babci właściciela,puki nie podrośnie i nie nauczy się czystości w domu,pan pracuje długo i psiak musiałby zostawać w domu na długo,a tak jest z babcią na pięciu pokojach :) pan ma do mnie maila i będzie wysyłał zdjęcia i nowe wiadomości a także ma namiary na Dianę,ma zamiar iść z psiakiem na szkolenie.Będzie dobrze :)
  21. Moje siostry to by usiadły na podłodze by się w pełni delektować tymi wspaniałościami hehehe,tak samo narwane jak ja :) Im więcej psiaków tym lepiej,szkoda,że nas jak na razie nie stać na więcej niż jednego,ale za to cała trójca ma po jednym :D
  22. [quote name='YxNinaxY']No to super :) Wszyscy są za wcześniejszym spotkaniem?[/QUOTE] No pewnie,że wszyscy za :)
  23. [quote name='ageralion']Czarny juz dawno w domu... jakims...[/QUOTE] No i nie wiadomo,czy się cieszyć czy płakać :( A za Alfreda trzymamy kciuki :)
  24. Może tego czarnego ze schroniska,ni to boksio,ni amstaf,a mnie bardzo przypomina mini doga :) Jest tu w albumie: [url]https://picasaweb.google.com/tatankas6/SzczyleHuskiRotekICzarnyZeSchronu?authkey=Gv1sRgCIj14P3LwsnY1gE#[/url] ciekawe,czy on jeszcze jest w schronie :(
×
×
  • Create New...