Jump to content
Dogomania

Andzike

Members
  • Posts

    14756
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Andzike

  1. [quote name='zerduszko']On tu je koło lustra? [url]http://img526.imageshack.us/img526/1249/stp62781.jpg[/url] [/QUOTE] Koło Lary, która też okazuje się byc pudlem :D
  2. Uuups, trochę mi się zapomniało ;) Kropek w poduszkach ;) [IMG]http://img52.imageshack.us/img52/4498/06022012113.jpg[/IMG] [IMG]http://img859.imageshack.us/img859/6585/06022012112.jpg[/IMG] [IMG]http://img594.imageshack.us/img594/4976/06022012111.jpg[/IMG]
  3. W takim towarzystwie można chorować :D
  4. Hehe, kochliwa z Ciebie dziewczyna ;) Gwarantuję Ci, że na żywo Golden też by Cię zauroczył - co najlepsze jemu wydaje się, że jest malutkim maltańczykiem albo yorczkiem i lubi sobie znienacka przycupnąć np u mnie na kolanach...:roll: a ważymy jakoś tak podobnie ;) Poza tym jest mistrzem w bezszelestnym ładowaniu się do łóżka nad ranem, tylko czasem nie zauważy, że pod kołdrą leży człowiek i kładzie się na nim ;) No i jest mistrzem grillowania - zw.ninją - wystarczy 5sek nieuwagi i Twoja pięknie spieczona kielbaska ląduje w złotej paszczy ;) Fantastyczny pies, nic dziwnego, że wszystkie tymczasowiczki aikowo i nie tylko są w niego wpatrzone ;) A jakby się ktoś pytal jak wygląda leonberger na poduszce - to wygląda tak:loveu: [url]http://img534.imageshack.us/img534/8489/img00237201109180757.jpg[/url]
  5. Pudel!!!:evil_lol: Jasne, że dobrze! :D
  6. [IMG]http://img848.imageshack.us/img848/9323/stp62785.jpg[/IMG] [IMG]http://img40.imageshack.us/img40/4009/stp62784.jpg[/IMG]
  7. Pamiętacie Frędzla? ;) [IMG]http://img267.imageshack.us/img267/1980/stp62782.jpg[/IMG] [IMG]http://img526.imageshack.us/img526/1249/stp62781.jpg[/IMG] [IMG]http://img828.imageshack.us/img828/2022/stp62795.jpg[/IMG] [IMG]http://img252.imageshack.us/img252/6064/stp62792.jpg[/IMG]
  8. To aikowy rezydent - Golden - siła psiego spokoju i dobroci w kudłatym ciele :loveu: Zajrzyj tutaj (to wątek poprzedniej tymczasowiczki aikowo - prawda, że dziewczyna ma talent do znajdowania cudnych psiaków w okolicy? ;) ) [url]http://www.dogomania.pl/threads/206342-Pi%C4%99kna-pr%C4%99gowana-kr%C3%B3lowa-Saba?p=17102318&viewfull=1#post17102318[/url]
  9. Wspomnienie weekendu ;) [IMG]http://img62.imageshack.us/img62/2425/p1240405.jpg[/IMG] [IMG]http://img854.imageshack.us/img854/6962/p1240400.jpg[/IMG] [IMG]http://img804.imageshack.us/img804/4338/p1240396.jpg[/IMG] [IMG]http://img138.imageshack.us/img138/6898/p1240394.jpg[/IMG]
  10. Wspomnienie weekendu - aikowo, to nie tak jak myślisz ;) A to wspomnienie weekendu ;) [IMG]http://img62.imageshack.us/img62/2425/p1240405.jpg[/IMG] [IMG]http://img854.imageshack.us/img854/6962/p1240400.jpg[/IMG] [IMG]http://img804.imageshack.us/img804/4338/p1240396.jpg[/IMG] [IMG]http://img138.imageshack.us/img138/6898/p1240394.jpg[/IMG]
  11. Pluszaczki spełniły swoją rolę i dziś dziewczyny nie narozrabiały :) A to wspomnienie weekendu ;) [IMG]http://img62.imageshack.us/img62/2425/p1240405.jpg[/IMG] [IMG]http://img854.imageshack.us/img854/6962/p1240400.jpg[/IMG] [IMG]http://img804.imageshack.us/img804/4338/p1240396.jpg[/IMG] [IMG]http://img138.imageshack.us/img138/6898/p1240394.jpg[/IMG]
  12. [quote name='Klauzunka']i jak znam życie to pewnie wymusiła albo na czerwonym pomknęła....ehhhh ta [B]Andzike[/B]....;)[/QUOTE] Sobie wypraszam ;) ewentualnie mogłam zamulić przy zjezdzie ;) ale nigdy nie wymuszam ;) [B]Aikowo[/B] - 100zł, z rozliczanego właśnie skorupkowego bazarku leci do Ciebie na konto na przeciwalergiczną karmę :)
  13. [quote name='magenka1']jutro zostanie wysłane sznurek do gryzienia może to na dłużej wystarczy :)[/QUOTE] Dzisiaj zostawiłam ze cztery pluszaczki, żeby miały do wyboru, ale w samochodzie mam jeszcze całą torbę ;) Poza tym dziś TZ będzie wcześniej w domu, więc sprzątanie gąbeczek zostawiam jemu:diabloti:
  14. Dotarła lutowa deklaracja od mamynabank - dziękuję bardzo! :)
  15. [quote name='Klauzunka'][B]Andzike[/B] ja wysłałam przelew za swoje zakupy.[/QUOTE] [quote name='AniaiJanek']A ja jestem ślep bo wiadomości nie widziałam :D Dzisiaj robię przelew a z odbiorem się jakoś umówimy :D[/QUOTE] Dziękuję :) Dotarły nowe wpłaty, wątek rozliczeniowy zaktualizowany - dziękuję bardzo ! :)
  16. Ciekawe co dziś zmalują ;) Mam nadzieję, że będą odsypiać przedłużony weekend na wsi ;) Zapomniałam wcześniej napisać, że szczepienie + usunięcie obcej cywilizacji z uszu - 71zł, skorzystamy z funduszy na Szirę zgromadzonych na koncie Mikropsów :)
  17. Kochani, dzięki za wszystkie dobre rady i chęć pomocy! :) AniaiJanek - jeśli nic wcześniej nie przyniesie poprawy to z zachwytem skorzystamy z Twojej wspaniałomyślnej propozycji :loveu: AniaiJanek, Klauzunka, czekam na odpowiedź na pw w sprawie Nurkowego bazarku! ;)
  18. [quote name='wiosenka']Sorki ale powróciłam do Nuri po bazarku, bo już nie ogarniam i musiało mi umknąć info po 5dniach bez netu nie nadrobiłam zaległości :(.[/QUOTE] Spoko, mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej :) A co do wapna, to naprawdę niegłupia myśl, nie wiem czemu sama na to nie wpadłam, ale nigdy nie miałam psa z najmniejszym problemem skórnym... po Nuri będziemy z aikowo ekspertkami:evil_lol:
  19. [quote name='wiosenka']Ale są przecież przeciwhistaminowe, wapno? Ponowie pytanie o to którą karmę dostawała? Łosoś z ryżem?[/QUOTE] Nie widziałam wcześniej Twojego pytania, a na wątku wszystko jest ... Od tygodnia je karmę Purina Sensitive - łosoś z ryżem, poprawy nie widać, wiem, że jest za wcześnie. Co do leków przeciwhistaminowych i wapna - ciekawa uwaga, szkoda, że pojawia się dopiero teraz, mogłam poruszyć ten temat u weta. [quote name='Florentynka']No może nużeńca widać, ale to może być masa innych rzeczy, których nie widać od razu. Ja bym nie wykluczała chorób skórnych. Skoro już pobierają zeskrobinę, to niech dadzą urosnąć, będzie przynajmniej pewność, że to alergia pokarmowa, jeśli nic nie wyrośnie.[/QUOTE] Zeskrobina przypuszczam, że rośnie aż do sobotniej kontroli, ale upewnię się jeszcze jutro.
  20. [quote name='wiosenka']U mnie dobrze się sprawdził Wolfsblut, bo niestety nawet po karmach weterynaryjnych była alergia. [I]A ze sterydem trzeba uważać, w moich doświadczeniach raczej maskowały problem.[/I][/QUOTE] Całkowicie się z Tobą zgadzam i gdybym nie spędziła ostatnich czterech dni z Nuri non stop i nie widziałabym jak ona się męczy tym, ze chce się drapać cały czas, a wie, że nie może i cały czas słyszy "Nuri, fe", "Nuri, zostaw", "Nuri, nie drap się" itp itd to pewnie bym mocniej kręciła nosem u weta. Ale jeśli Nuri ma to przynieść ulgę do czasu, dopóki nie ustalimy przyczyny - to niech tak będzie.
  21. [quote name='Florentynka']Ale tak szybko wiadomo, że nic nie ma w zeskrobinie? Hmmmm.... Jakoś mi się zdawało, że hodowla szczepów bakterii trwa chwilkę...[/QUOTE] Nam z mamąnabank też się tak wydawało, ale okazuje się, że nużeńca widać pod mikroskopem po zakropleniu 10% roztworem NaOH lub 10% KOH (cokolwiek to jest ;) ) i odczekaniu 10-20min... [SIZE=1][I][url]http://artykuly.animalia.pl/artykuly.php?id=933[/url][/I][/SIZE] W sobotę tak czy siak Nuri będzie miała kontrolę po sterydzie i przypuszczam, że nowe pobranie zeskrobin, bo piszą, że nawet jeśli wynik jest negatywny, to po tygodniu należy badanie powtórzyć. Autentycznie chyba chciałabym, żeby to była nużyca.
  22. [quote name='Florentynka']O, uwielbienie dla dzieci to fajna , adopcyjna cecha. Gorzej, że dzieci często występują w pakiecie z pluszakami, i to takimi którym nie należy wygryzać oczek i nosków...[/QUOTE] Oczka i noski zostały zmasakrowane przez Nelkę ;) Szira je "tylko" wybebesza ;)
  23. Nuri odwiedziła dziś weterynarza, drapie się niestety coraz bardziej, nie było na co czekać, trzeba się było temu przyjrzeć ... :( Po pierwszych oględzinach weterynarz podejrzewała ... nużycę :mdleje: - wskazywały na to wyłysienia na oczach trochę przypominające okularki, zaognienie objawów w czasie cieczki (spadek odporności), charakterystyczny, "mysi" zapach. Nuri dostała Advokate na nużyce i pobrano jej zeskrobiny z trzech różnych miejsc (między innymi z nieszczęsnego uszka, które rozdrapuje sobie coraz bardziej...). Już się w sumie cieszyłam, że to nużyca, przynajmniej wiadomo, co z tym robić i jak to leczyć... Po 2h telefon z lecznicy - to jednak nie nużyca :mdleje:- skóra czysta, badanie nic nie wykazało.... wygląda na to, że jest to jednak alergia pokarmowa... Niestety karma Purina Sensitive, którą teraz Nuri wcina, to za mało - trzeba ją przestawić na weterynaryjną karmę przeciwalergiczną :mdleje: Doraźnie Nuri dostała steryd, bo tym drapaniem męczy się ona sama najbardziej - wie, że nie może się drapać, ale to silniejsze od niej :( U weterynarza była niesamowicie cierpliwa i grzeczna, nawet skrobanie uszka jej nie przeszkadzało. Niesamowicie dzielna sunia!!! :D Koszt wizyty - 112zł (pobranie i zbadanie zeskrobiny, advocate, steryd w zastrzyku + tabletkach do soboty - wtedy aikowo pojedzie na kontrolę).
  24. Tłumnie przybywających na wątek Sziry ;) informuję, ze panienka została dziś zaszczepiona na wirusówki i wyczyszczono jej porządnie uszy (mamanabank może potwierdzić, że coś co tam zamieszkało tworzyło całkiem nową cywilizację...:roll:). Trochę bidula padnięta, odpoczywa po ostatnich atrakcjach na wsi i dzisiejszym poznaniu mamanabankowego stadka :loveu: PS. Szira to fantastyczny pies do dzieci :loveu: uwielbia je z wzajemnością :) PS2. W imieniu swoim oraz narożnika dziękuję mamienabank za walizkę pluszaków - dwa zostały już pozbawione oczek i nosków, resztę pewnie wybebeszy jutro Szira w czasie mojej nieobecności ;)
×
×
  • Create New...