elinka
Members-
Posts
3582 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by elinka
-
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[url]http://fooh.pl/pokaz/0856fd84685bae587877f5ed777f5742_Zdjecie044.jpg[/url] - czy Bingo nie ma ogonka, czy też tak mocno kołtuny mu się splątały, że aż ogonka unieść nie może? -
[quote name='niulka1992']Sunia ładnie zjadła. Fakt jest zalękniona ale to było nieuniknione ale już 2 razy wyszła spod stołu pod którym siedziała i pochadzała trochę po domku. [B]Dużo do niej mówimy[/B].[/QUOTE] niulka1992, oczywiście nie chcę tu się wymądrzać, bo nigdy nie witałam w domu trudnego psa, psim psychologiem też nie jestem, ale wydaje mi się, że na początek sunię lepiej zostawić w spokoju. Niech ona sobie Was poobserwuje, przyzwyczaja się do Was bez nacisku. No i fajnie by było, gdybyś na wątku teraz często i dużo o Dajtusi pisała. Wiem, że teraz Wasz dom jest pełen wrażeń i emocji, ale my tu biedaki, wszyscy siedzimy jak na szpilkach i bardzo wyczekujemy na nowe wieści. Na Dogo tak to już jest, że ciągle nam mało. :evil_lol:
-
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[quote name='Temida']Ja jutro z rana zadzwonię do luci, czyli p. Eli. Jeśli Adaś ma psiaczki zawieść to trzeba je jutro złapać i przetrzymać. Może coś razem ustalimy. Jak Adam by przyjechał to razem z nim podjadę.[/QUOTE] Temido, jeśli będziesz dzwonić do Luci, to zapytaj, proszę, jak Bingo zachowuje się w stosunku do ludzi, czy klapie ząbkami? Lucia pisała, że dzisiaj wybiera się do psiaka, a w postach na obu wątkach ciągle tylko powtarza się ten sam opis, z którego tak naprawdę to nie za wiele wiadomo. No i zapytaj jaki on jest duży, bo na zdjęciu nie wygląda na zbyt ogromniastego. Skoro jakiś domek ma go przyjąć na DT to informacje te są jednak istotne. -
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[quote name='leni356'] Kudłaty chłopczyk potrzebuje PILNIE pomocy, w tych dredach strasznie mu żyć Banerek:[/QUOTE] Imię też by mu się przydało. Dredzik jest ładne i pasuje. A ja znowu nie widzę banerka :placz: -
Niestety, tylko człowiek potrafi celowo dręczyć inne gatunki. Wyższość interesów własnego gatunku nad interesami innego gatunku zawsze była kwestią naszej egzystencji. Można by napisać, że na szczęście są tacy, którzy to dostrzegają i starają się temu jakoś zapobiec, pomóc. Jednak ośmielę się stwierdzić, że świadomie bądź nieświadomie, ale niestety, wszyscy bierzemy w tym udział. Ten film najlepiej obrazuje nasz szowinizm gatunkowy: [url]http://www.youtube.com/watch?v=gMcKcfmMJp8[/url]
-
Widzę, że Cioteczkom na płucach i psach nie zależy bo od 10 lipca nikt żadnego grosza tu nie odłożył. :shake: No, ale może chociaż zachęcę do podpisania petycji? Bardzo długo szukałam tego filmu. Kiedyś mignął mi on na klipach Agnieszki Chylińskiej, a teraz pośrednio dzięki Natussiaa i Kenny go odnalazłam. To bardzo ważny film! Na Dogo jest nas łącznie 30,275 użytkowników, rozsyłajmy link do znajomych i po wątkach, film można wklejać też do śledzika NK. Podpisujmy tę petycję już teraz! Oto ten film: [URL="http://www.webfetti.com/MySpace/Graphics/Smileys/Entertainment/Movies/Countdown.jhtml"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/85.gif[/IMG][/URL] [URL]http://www.ptroa.co.il/petition/[/URL]
-
[quote name='majqa']Aha, to przepraszam. Może kwestia przeglądarki? Ja w lisku widzę.[/QUOTE] ja też mam liska, a nie widzę :placz: [quote name='ania z poznania']Za jakiś tydzień-dwa Adam będzie wiózł Simensa, od Danusi do Marka, czyli jadąc z Łodzi mógłby zawieźć wybranego piesia do Danusi.[/QUOTE] A Danusia to gdzie mieszka bo rozumiem, że pies ma jechać z Gomunic, czy tak? Czy wiadomo jak duży jest ten dredzik 'Y'? I czy kłapie ząbkami?
-
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[quote name='lika1771']Jego były właściciel policjant, nie żyję już od dobrych paru lat, a pies został na bruku. Co do tego czy pozwala do siebie podejść, dotknąć się to nie ma z tym żadnego problemu, można śmiało stwierdzić, że potrzebuję tego.Pies jest w Radomsku[/QUOTE] Czyli sunia mieszka na ulicy już kilka lat? :-o A z kim na Dogo można się w jej sprawie kontaktować? Kto ma do tego psa dostęp? -
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[quote name='lika1771']Cioteczki nastepna bezdomna bida. [url]http://a.imageshack.us/img3/8523/c88f4859f52775bae478a4c.jpg[/url] [/QUOTE] lika, a skąd masz tę bidę? Gdzie ona koczuje, co o niej wiesz? -
Bardzo długo szukałam tego filmu. Kiedyś mignął mi on na klipach Agnieszki Chylińskiej, a teraz pośrednio dzięki Natussiaa go odnalazłam. To bardzo ważny film! Na Dogo jest nas łącznie 30,275 użytkowników, rozsyłajmy link do znajomych i po wątkach, film można wklejać też do śledzika NK. Podpisujmy tę petycję już teraz! Oto ten film: [URL="http://www.webfetti.com/MySpace/Graphics/Smileys/Entertainment/Movies/Countdown.jhtml"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/85.gif[/IMG][/URL] [URL]http://vimeo.com/10152570[/URL]
-
Bardzo długo szukałam tego filmu. Kiedyś mignął mi on na klipach Agnieszki Chylińskiej, a teraz pośrednio dzięki Natussiaa i Kenny go odnalazłam. To bardzo ważny film! Na Dogo jest nas łącznie 30,275 użytkowników, rozsyłajmy link do znajomych i po wątkach, film można wklejać też do śledzika NK. Podpisujmy tę petycję już teraz! Oto ten film: [URL="http://www.webfetti.com/MySpace/Graphics/Smileys/Entertainment/Movies/Countdown.jhtml"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/85.gif[/IMG][/URL] [URL="http://vimeo.com/10152570"]http://www.ptroa.co.il/petition/ [/URL]
-
Dzisiaj otrzymałam od mamy niulki1992 e-maila takiej treści: [QUOTE]Dnia 4-09-2010 o godz. 10:05 Anna K. napisał(a): Chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób można pomóc psiakom w potrzebie, przesyłając potrzebne pieniądze, itd...[/QUOTE]Pani Aniu, to, że zaadoptuje Pani Dajtusię wcale nie zobowiązuje Pani do przesyłania jakichkolwiek pieniędzy. Ale to miło, że Pani się pyta. :loveu: Jak zapewne już się Pani zorientowała, mamy tu na Dogo tyle bied w potrzebie, że te nasze możliwości, jednych może większe, innych mniejsze, ale nawet mimo szczerych chęci, nie są w stanie temu wszystkiemu tu sprostać. Dlatego każda chęć pomocy jest bardzo ważna. Każdy, nawet najmniejszy gest w tę stronę jest tu bardzo cenny. :fadein: A jak pomagać psiakom w potrzebie? Psom (i nie tylko, bo mamy tu także inne zwierzaki) można pomagać na różny sposób. Można wysyłać pieniądze, można wspierać akcje. Na przykład MikAga, która zaadoptowała moją tymczasowiczkę Mikę już od pewnego czasu regularnie wspiera Skarpetę Dla Kudłaczy. Teraz ta Skarpeta mogła pomóc Dajtusi. :eviltong: Zbliża się zima. Zapewne niebawem schroniska poproszą o dary w postaci karmy czy niepotrzebnych koców, kołder. W zeszłym roku na Dogomanii był wątek, na którym można było nauczyć się jak uszyć ze starej kurtki zimowy kubraczek, a później te kubraczki przekazywane były do schronisk i psich azyli. Na wątkach też często ktoś ogłasza dla bezdomniaków zbiórkę karmy, leków. [URL="http://www.webfetti.com/MySpace/Graphics/Smileys/Weather/Snowy/Windchill.jhtml"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/2010/0/1008.gif[/IMG][/URL] Na Dogomani bardzo popularną formą zbierania środków jest również wyprzedaż towarów na bazarkach. Każdy ofiarodawca może na nich wystawić wszystko, co tylko znajdzie w swojej szafie lub na półce. Jeśli ma Pani jakieś fajne, a niepotrzebne rzeczy, jakiekolwiek nadające się do sprzedaży przedmioty, kosmetyki lub cokolwiek, co komuś by mogło się jeszcze kiedyś przydać to proszę dać nam znać. Avii właśnie pisała, że chce zrobić bazarek dla Dajtusi. Można by jej coś podrzucić. Co prawda sunia ma już uzbierane pieniążki na transport, ale tym bazarkiem można by teraz w rewanżu wesprzeć Kundelkową Skarbonkę i Skarpetę dla Kudłaczy. :dog: Ale pomoc dla psów na Dogo to nie tylko finanse, chociaż one są jedną z zasadniczych spraw. Pomagać można czynnie sprawując na przykład opiekę nad zwierzętami w domach tymczasowych, prowadząc wolontariat w schroniskach, czy chociażby pomagając wyprowadzać starszej osobie psa na spacer. Można przeprowadzać wizyty przed i po adopcyjne, można pomagać w dowożeniu psa do lecznicy, czy chociażby można przewieźć psa przez miasto. Tak, tak! w W-wie i Krakowie często pojawia się ten problem. Jeśli tylko Pani będzie widziała się w jakiejś z tych form pomocy to swój akces można zgłosić rejestrując się na [URL="http://mapapomocy.dogomania.pl/index.php"]Mapie Pomocy Dogomaniaków[/URL]. Pieski można wspierać również merytorycznie. Angażujac się na wątku można pomóc w koordynacji adopcji psa, na wątek można podsyłać i wysyłać przydatne linki, można zapraszać inne Cioteczki do odwiedzin danego psiaka/wątku, wreszcie można zachęcać do zwalczania okrucieństwa i bestwialstwa wobec zwierząt, co właśnie zamierzam zrobić wklejając w następnym poście film. Nie wiem, może Cioteczki coś jeszcze tu zaproponują, ale wachlarz słania pomocy bezdomniakom jest naprawdę szeroki. Nie chcę, aby zabrzmiało to zbyt patetycznie, ale tak to już jest, że tylko człowiek potrafi celowo dręczyć inne gatunki. :-( Na szczęście są i tacy, którzy to dostrzegają i starają się temu jakoś zapobiec, pomóc.