elinka
Members-
Posts
3582 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by elinka
-
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
Na krakowskim gumtree znalazłam takie ogłoszenie: [URL]http://krakow.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-oddam-mix-west-terriera-W0QQAdIdZ228309731[/URL] -
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
Najem się czosnku, napiję imbiru. Jak nie przejdzie, to jutro pójdę do lekarza. Tylko proszę Dziewczyny, bardzo ostrożnie otwierajcie ten wątek! [URL="http://www.webfetti.com/MySpace/Graphics/Smileys/Humor/Stinks/Rotten-Breath.jhtml"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/10/10_15_7.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.webfetti.com/MySpace/Graphics/Smileys/Humor/Stinks/Rotten-Breath.jhtml"] [/URL] -
Dziewczyny, z tych 77 ogłoszeń chyba nic nie będzie. nadinne18 prawdopodobnie wycofa się z pomysłu pomagania w ogłoszeniach. [URL="http://www.dogomania.pl/threads/191959-Pomog%C4%99-w-og%C5%82aszaniu-bezdomnych-zwierz%C4%85t-%29-77-stron-adopcyjnych%21?p=15303055&viewfull=1#post15303055"]http://www.dogomania.pl/threads/191959-Pomog%C4%99-w-og%C5%82aszaniu-bezdomnych-zwierz%C4%85t-%29-77-stron-adopcyjnych!?p=15303055&viewfull=1#post15303055[/URL] Przykro mi Miauczerku. [URL="http://www.dogomania.pl/threads/191959-Pomog%C4%99-w-og%C5%82aszaniu-bezdomnych-zwierz%C4%85t-%29-77-stron-adopcyjnych%21?p=15303055&viewfull=1#post15303055"]:sad:[/URL]
-
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
I ja witam Wszystkich. Przez to wczorajsze nieustanne wpatrywanie się w ekran coś stało się z moim lewym okiem, teraz mam tylko jedno. Drugie zaklejone.[URL="http://www.webfetti.com/MySpace/Graphics/Smileys/Super-Smileys/Baddies/Cyborg.jhtml"] [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/15/15_4_129.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.webfetti.com/MySpace/Graphics/Smileys/Super-Smileys/Baddies/Cyborg.jhtml"][/URL] -
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
majqo, wszystko jest w porządku. Najważniejsze, że doszliśmy do konkretnych ustaleń. ;) -
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
majqo, nie chodzi mi o sprzątanie psa spod nosa, bo jak pisałam, w kolejce ustawił się do mnie już psi ogonek. Prosiłam tylko o proste przedstawienie sytuacji, bo opcja z hotelikiem zupełnie mnie zdezorientowała. Dlatego za wyjaśnienie tematu dziękuję. A telefon do paptikole, jeśli to on ma coś wspólnego z lasem, to chyba gdzieś powinnam mieć. Zresztą na dzwonienie nadejdzie czas, jak Bingo będzie miał jechać do mnie. -
[quote name='Asior']dziołszki SZUKAM DLA koleżanki szczeniaka, który docelowo będzie niewielki.. DOM SPRAWDZONY, pro zwierzęcy :) fretkowy zresztą....[/QUOTE] Asior, a może pies mniejszy od żelazka Twojej koleżance by się spodobał? [url]http://www.dogomania.pl/threads/192276-moja-pani-chcia%C5%82a-mnie-u%C5%9Bpi%C4%87...2-5kg-male%C5%84stwo-w-typie-chihuahua[/url]
-
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[quote name='majqa']Słuszna uwaga. Boks zewnętrzny. Klamka co do strzyżenia teraz nie zapadła. O tej godzinie, kiedy wsio się dograło nie mam już śmiałości dzwonić i upewniać się co do spraw fryzjerskich. To można odłożyć, jeśli Sylwia zechce pomóc i go wstępnie odgracić z dredów. Śmiałości dzwonić do Sylwii o tej godzinie też już nie mam. Jutro zadzwonię do niej. Mam nadzieję, że charakter psa okaże się super i że Elinka wtedy zdecyduje się ostatecznie na niego (w znaczeniu DT), a wtedy na jej terenie trzeba będzie znaleźć fryzjera i pomóc w opłaceniu go. Sylwia, jakiś czas temu napisała mi smsa, że ma, jak na złość, problem z dostaniem się na dogo. [B]Ważne, że to, co najważniejsze udało się ustalić[/B].[/QUOTE] Ale co jest ustalone? Bo ja już kompletnie się pogubiłam?:placz: To w końcu Bingo przyjeżdża do mnie czy też jedzie do tego hoteliku? Na początku pisałyście, że w hoteliku po obcięciu futra psiakowi będzie zimno, bo tam boksy są na zewnątrz, a teraz znowu wrócił temat tego hotelu i do tego trzeba jeszcze płacić za pobyt psa 100zł więcej. U mnie dzisiaj ruszyły kaloryfery, piesek by miał domowe ciepełko. No, normalnie nic nie rozumiem. Na Dogo jest jeszcze inny pies, któremu chciałabym dać DT, jeżeli nie Bingo to chętnie wezmę tamtego pieska. Czy ten hotel jest już pewny? -
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[quote name='papatkiole']a kto w ogóle powiedzial że Bingo nie jedzie? to że nei jadą do niemiec nie znaczy ze teraz się obrażę i nie dowioze ich do lodzi. No badźmy poważni :) Zależy mi na tym by nie były na ulicy i tyle w temacie ;) Kar0la daj mi na siebie namiar na PW jak możesz, to jutro z trasy zadzwonię i sie jakos umówimy.[/QUOTE] Tak jak pisałam wcześniej, całkowicie się w tych przewozach już pogubiłam, nic więcej. Majqa pisała, że być może pojedzie tylko jeden, myślałam, że chodziło jej o Iksika. -
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[QUOTE][INDENT][IMG]http://www.dogomania.../images/misc/quote_icon.png[/IMG] Napisał [B]papatkiole[/B] [URL="http://www.dogomania.../showthread.php?p=15326904#post15326904"][IMG]http://www.dogomania.../images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL] Psiaki by były w łodzi pomiedzy 10-12-stą.[/INDENT][/QUOTE] [quote name='majqa']Albo jeden z psiaków jeśli zdecyduje się na jamora Kar0la. Wtedy potrzebny byłby desant drugiego do Elinki.[/QUOTE] Ja już kompletnie w tym wszystkim się pogubiłam, ale jeśli mogę coś zasugerować, to z Łodzi do Inowrocławia jest o wiele bliżej niż z Radomska, łatwiej by było znaleźć transport i koszty też by były mniejsze. Czy nie lepiej, gdyby Bingo też pojechał do tej Łodzi? -
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[quote name='Kar0la']Schronisko to nie jest dobre rozwiązanie. Lucia skoro nie chcesz by psy jechały do Niemiec to może jednak skorzystać z propozycji Elinki i niech Bingo jedzie do niej na tymczas? Elinko na jakich zasadach mogłabyś przyjąć psa? [/QUOTE] Bingo może mieszkać u mnie za darmo, ale nie mam pracy, więc musiałabym mieć finansowe wsparcie na weta i na karmę. No i na fryzjera, jeśli w Łodzi nic nie wyjdzie. Mam niesterylizowaną sunię więc chłopak po przyjeździe musiałaby być zaraz ciachnięty. Mieszkam w mieście, w bloku, 4pietro, 3 pokoje + balkon. Dookoła jest dużo zieleni, skwerki, a niedaleko mamy park uzdrowiskowy, przez który codziennie (oprócz dni deszczowych oczywiście) chodzę do przedszkola po moją córkę (3km w jedną stronę) Czasami z moimi tymczasowiczami robię wypady nad jezioro. W robieniu ogłoszeń nie jestem zbyt dobra, ale zawsze do tej pory pomagały mi Cioteczki i jakoś to szło. No i bez przeprowadzenia wizyt przed adopcyjnych nigdy nikomu żadnego tymczasika nie oddałam. -
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[quote name='papatkiole']Pani prowadząca ta fundację to Gitta Eschenbrücher[/QUOTE] A jak nazywa się fundacja i czy mają swoją stronę [URL="http://www.?"]www.?[/URL] No bo w google znalazłam coś takiego: [URL]http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=de&u=http://www.tierschutzhof-vierpfoten.eu/&ei=2S-FTIf8BMnMswbKpNiaBQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CBsQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3DGitta%2BEschenbr%25C3%25BCcher%26num%3D30%26hl%3Dpl[/URL] [URL="http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=Gitta+Eschenbr%C3%BCcher"][/URL] -
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
Bingo chyba jednak nie ma tego ogonka, czyli to pudel jak nic. Nawet wielkością pasuje 8) -
Iksik z ulicy już w DS. Czy na pewno się uda? Trzymajmy kciuki!
elinka replied to __Lara's topic in Już w nowym domu
[quote name='IVV'][B]dzieki majqa ! mysle ,ze jesli Adam moglby sie wypowiedziec tu ,to moze rozwialoby to watpliwosci wielu osob na dogo. Adam bardzo prosze :)[/B] ja to mam jakas gesia skorke z tymi zagranicznymi fundacjami:roll: jest tak wiele roznych, ktore poszukuja psy do doswiadczen,najlepiej ida bezdomniaki..[/QUOTE] Przyłączam się do tej prośby. Nie mam nic przeciwko temu, aby oba te psiaki skorzystały z szansy, jaką ta fundacja może im dać, tym bardziej, że dla Iksika nie ma jak dotąd żadnych innych propozycji, jednak jeśli i zanim, to dobrze by było, gdybyśmy jednak coś więcej dowiedzieli się na temat działalności tej fundacji. Na ten przykład chciałabym się dowiedzieć jak nazywa się ta fundacja, gdzie działa na terenie Niemiec i czy ma swoją stronę internetową? Przecież każdy z osobna nie będzie pisał PW do p. Adama. No chyba, że nasze osoby w tych wyjaśnieniach nie są brane pod uwagę. -
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
Oczywiście, że się zgadzam. :fadein: Przecież już nawet tak tam mniej więcej działałyśmy. Jedynie problem jest z tym brakiem czasu. Już od dawna miałam zrobić w tych 25domkach porządki, ale kto by tam dał radę za jednym podejściem tyle domków wysprzątać? No nic, wygląda, że teraz będę musiała. :mdleje::evil_lol::evil_lol: Acha, Leni, myślę, żeby jednak kudłaczy zaadoptowanych nie usuwać, bo w poście drugim wklejam linki do postów na wątku o nich. Po drugie ludzie często pytają się, czy te domki w ogóle adoptują jakieś wklejane tam psy, więc wolę, jak informacja o adopcji pojawia się w poście danego psa, niż żeby ten post całkowicie usunąć. Co o tym myślisz? -
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[quote name='papatkiole']Obawiam się że tutaj nei ma konkretów, tylko gdybanie ludzi. Nie wiem jakich informacji na temat psa z ulicy się spodziewasz? Nikt się nie gorączkuje, [B]po porstu zamiast gdybac i pisac pierdoły na watku [/B]wolę działac i zabrac psy z ulicy, a nie czekać bóg wie ile jeszcze czasu. Wszystko kosztuje, a póki co nie ma za dużo finansów na nie. Intersu w tym nikt nie ma, to jest tylko dla dobra psów.[/QUOTE] Hej, papatkiole! Obrażasz mnie tymi [I]'pierdołami'[/I]. Od trzech dni niczym więcej się nie zajmuję, jak tylko sprawami dwóch psiakow z Dogo tj. Dajtusią i Bingo. Przez weekend nawet z córką nie zdążyłam iść na spacer, obiady gotował mój mąż, napisałam dziesiątki e-maili, PW, sms-ów, telefonów, zużyłam całą kartę telefoniczną, ale dzięki temu Dajtusia wczoraj pojechała do swojego domku. Teraz rozpatruję danie DT dla Bingo, dlatego proszę uważać ze swoimi ocenami. Zawsze miałam nadzieję, że na Dogo spotykają się ludzie kulturalni i chciałabym, aby tak pozostało. A dla jasności mieszkam zbyt daleko, aby móc fizycznie zabrać te psy z ulicy. Niestety, mogę tę akcje wspierać tylko wirtualnie. -
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[quote name='kora78']ja swoja jednorazowa wplate przeznaczam na cokolwiek dla dobra psa. jestem ZA Niemcami skoro tak szybko moze miec opieke, co nas niewiele bedzie kosztowac, to lepiej to wybrac i[B] zakladac,ze pies ma fajny dom[/B]. [B]A my poswiecimy czas, uwage i pieniadze na kolejne polskie psy na ulicach, zima idzie.[/B] Po co kombinowac? Jak ktos personalnie ma obiekcje przed wysylaniem do Niemiec, niech bierze psa na swoja glowe, niech mu da dt darmowe i szuka domu, bo zbierajac kase na niego, zabiera innym bezdomniakom. Do wyłuszczania plusow i minusow adocji zagranicznych sa osobne dzialy i watki do tego stworzone. Zamiast sie cieszyc.....[/QUOTE] No właśnie, wtedy pozostanie to tylko w sferze założeń. Czy nie jest to pójście po najmniejszej linii oporu? Ja, jeśli już zgłaszam się na jakimś wątku psiaka, to staram się poświęcić mu należytą uwagę, bez względu na to ile jeszcze psów błąka się po ulicach. -
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[quote name='papatkiole']a mozesz zapronowac jakies konkrety?[/QUOTE] Przecież w pierwszej wersji pies miał pojechać do Łodzi, tam miał zostać kilka dni. Basia Z (o ile nic nie przekręciłam) miała dojechać, aby go ostrzyc, później miał jechać do Łowicza, albo, gdyby psiak okazał się bezkonfliktowy miał pojechać do DT. Zdaje się był Toruń, tak? Już się pogubiłam, u kogo ten pies ma być w Łodzi, ale te kilka dni w zupełności by wystarczyło, aby określić charakter psiaka. A to jest niezbędna informacja, aby potencjalne DT mogły się zdecydować na jego przyjęcie. Przyznam, że nawet sama rozpatrywałam taką ewentualność. Mam jednak czteroletnią córkę i bez bliższej wiedzy o psie nie mogłabym przyjąć pod swój dach jakiegokolwiek psa. Dlatego już kilka razy prosiłam na wątku, zresztą nie tylko ja, o jakieś bliższe informacje o Bingo. Ale jesteście tak zajęci tą wywózką psa (oczywiście bez obrazy, stwierdzam tylko fakt ;) ), że nikt nie dostrzega tych pytań. Pisałam nawet w tej sprawie PW, ale i tak nie uzyskałam odpowiedzi. Niestety, opis Bingo, jaki ciągle jest kopiowany w posumowaniach na wątku przez Majqę nie jest wystarczający. To jest za szczupła informacja, aby zadecydować o tym, czy pies może zamieszkać z małym dzieckiem czy też nie? Lucia i przypuszczalnie Temida mają z Bingo styczność, mogłyby przecież coś bliżej o nim napisać. -
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[quote name='leni356']Tak, fundacje nie mają obowiązku informowania o dalszych losach psa. Takie są realia.[/QUOTE] A czy te Niemcy dla Bingo to konieczność? W sumie jak nie będzie wiadomo, gdzie trafi to tak samo jakby pozostawiło się go na ulicy. Skąd pewność, że dom w Niemczech będzie tym, w którym Bingo powinien zamieszkać? To ładny psiak, sam dowód jak duże zainteresowanie już tutaj wzbudził. Myślę, że bez problemu i bardzo szybko znajdzie domek i w Polsce. Po co tak się gorączkować? Pośpiech nigdy nie był dobrym doradcą. -
Zapisuję drobinkę. Beato, zrób maleńkiej zdjęcie z boku, tak, aby była ją całą widać i nie z góry. Pokaż też jej wielkość ustawiając ją koło doniczki, telewizora lub jakiegoś innego wymownego obiektu. Może to być na przykład Twoja dłoń. Proponuję imię Luminka, co by się okazało, że lek ten wcale nie jest potrzebny. ;)
-
betty, nie jestem żadnym znawcą sztuki, ale kotek mi się podoba no i widać znakomicie czas relaksu. Patrząc na ten malunek sama chętnie bym odpoczęła [URL="http://www.webfetti.com/MySpace/Graphics/Smileys/Hobbies//Leisure/Eating//Drinking/Hot-Chocolate.jhtml"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/2010/0/1009.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.webfetti.com/MySpace/Graphics/Smileys/Hobbies//Leisure/Eating//Drinking/Hot-Chocolate.jhtml"] [/URL]
-
Iksik z ulicy już w DS. Czy na pewno się uda? Trzymajmy kciuki!
elinka replied to __Lara's topic in Już w nowym domu
Zapisuję jamnisia. Ciekawe czy Iksik będzie cieszył się równie wielkim zainteresowaniem co jego kolega z drugiej ulicy Bingo? A czy ktoś zgłaszał już chłopaka na jamnikach? - [url]http://tiny.pl/hxnw7[/url]