Jump to content
Dogomania

megii1

Members
  • Posts

    6569
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by megii1

  1. Dostałam sms od Morissowej. Griza już po RTG - wody w płucach nie ma jest za to stan zapalny. I cienie na wątrobie.
  2. Przez to wszystko nie napisałam najważniejszego. U Grizki była wetka - Sunia ma bolesny brzuch, brzydko słychać w płucach, jest odwodniona, skóra mało elastyczna. Wetka podejrzewa płyn w płucach co spowodowane jest złym krążeniem, problemami z sercem. Dlatego Grizie lżej oddycha się na dworzu gdzie jest chłodniej niż w ciepłym domu, dlatego ma problemy z ułożeniem się na kocyku. Ale to tylko podejrzenia na podstawie osłuchania Suni. Zaleciła rentegen płuc. Sunia dostała antybiotyk i zdaje się leki przeciwzapalne ale Morissowa pewnie napisze nazwy bo ja już zapomniałam. Koszt wizyty i leków 30 zł.
  3. Jeszcze się nie rzuca ale Pan powiedział, że Jużak nie ostrzega tylko od razu gryzie i trzeba patrzeć na jego spojrzenie - jak patrzy krzywo to będzie zaraz gryzł:)
  4. Grizka wyjechała właśnie z Morisową, Apsą i Kwlem do Warszawy:) Trzymajcie kciuki za wyniki badań - część będzie chyba jeszcze dziś.
  5. Zobaczymy co dziś powie wetka. Jakby potrzebne było USG to Morissowa umówiła Grize na 20 września.
  6. Grizka dziś wieczorem zaczęła ciężko oddychać. Rozmawiałam z Kwl-em i powiedział, ze może być tak, ze coś ja mocno boli:( Jutro przyjedzie do nas weterynarz - poproszę o dokładne obejrzenie i osłuchanie Suni a w czwartek może pojedzie na wycieczkę do Warszawy.
  7. Tylko, ze ja nie wiem co mogę napisać. Sunią zaopiekuje się Gosia - super dziewczyna , która jest tez na dogomanii. Znamy się już trochę i bardzo lubimy. to bardzo dobry, ciepły spokojny człowiek i na pewno poradzi sobie z Glorią:) Gosia umieszczała u mnie w hoteliku bezdomne psiaki ze swojej i tym samym mojej okolicy i mamy ze sobą stały kontakt. W niedzielę spotkałyśmy się i opowiedziałam o sytuacji Glorii, Gosia poprosiła o pokazanie wątku ... i dalej już poszło:)
  8. [quote name='Ania102']Megii a była Twoja koleżanka U Tosi?[/QUOTE] Kolezanki jeszcze nie było ale ja dzwoniłam. Cały dom jest zakochany w Tosi - pierwszej nocy chciała spać z Panem w łóżku ale pokazano jej nówkę sztukę pontonik - zrozumiała i śpi już tylko tam, ma parę długich spacerów dziennie bo każdy chce z nią chodzić i generalnie jest pupilką całej rodziny. Jak dla mnie lepiej trafić nie mogła:)
  9. [quote name='morisowa']cholera, no! obstawiałam tą wątrobę, a tu wyniki lepsze niż ostatnio, co się dzieje?? jestem za usg u Marcińskiego - skoro coś jest źle, to miejmy pewność co do usg. Już tyle historii słyszałam - co kto widział na usg a co pies miał w środku po otworzeniu...[/QUOTE] To kiedy Grizka będzie miała wycieczkę? Wiecie ona nadal szuka kamyczków, znosi nam patyki do domu i w ogóle jest przesłodka... tylko słabsza i chudsza.
  10. Ida, proszę cię, nawet tak nie pisz bo ja i tak cała roztrzęsiona jestem. To jest tak mądra Sunia... wyjątkowa.
  11. I już je wiem o co chodzi. Wyniki na kartce będę miała jutro ale to co wiem jest w normie albo prawie w normie. Kreatynina 0,78, Alat 106 (norma jest do 50 ale Griza miesiac temu miała 350 więc jest dużo lepiej), Mocznik lekko obniżony - 16 (norma od 20), glukoza 80. Moja wetka sugeruje USG bo podobno w ciagu miesiąca wiele może się wydarzyć w organiźmie starszego psiaka...
  12. Nie jest dobrze:( Są na razie początkowe wyniki ale Griza ma 20 tys leukocytów a norma jest do 10 tys... Sunia ma poważny stan zapalny... Może to być wszystko - wątroba, nerki, zęby. Dziś powinnam mieć bardziej szczegółowe wyniki, może wyjdzie co dokładnie się dzieje.
  13. [quote name='Paulina78']megii to na słonia :D:D:D ????!!![/QUOTE] Jechałam po ten kołnierz o 22 do lecznicy całodobowej - innego nie mieli:(
  14. Pozdrowienia od Grizy:) [IMG]http://images46.fotosik.pl/333/0c60f389397f1a17med.jpg[/IMG] [IMG]http://images43.fotosik.pl/351/e0730d99157f1921med.jpg[/IMG] [IMG]http://images43.fotosik.pl/351/a58829661f323862med.jpg[/IMG]
  15. Pozdrowienia od Leona:) [IMG]http://images38.fotosik.pl/347/e778c4500076c926med.jpg[/IMG]
  16. A to dwie fotki z wczoraj z ogródka, w chełmofonie:) [IMG]http://images46.fotosik.pl/333/131b7e2eb9347c9fmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images45.fotosik.pl/353/0938619a286de3afmed.jpg[/IMG]
  17. Tara chyba na razie nie ma ogłoszeń bo nie ma dobrych zdjęć. Jak widzi mnie z aparatem to ucieka jak najdalej. Może jutro będzie u mnie Renata to ja ją przytrzymam a ona porobi fotki. Martens, a Ty kiedy nas odwiedzasz? Ja dziś i jutro jestem cały czas w domu.
  18. A ja znam światełko i też czekam:)
  19. Grizie jeszcze zostało 9 tabletek leków na stawy. Podawać do końca czy już zrobić przerwę? witaminki, które przywieźliście jeszcze ma.
  20. Grizka już po pobraniu krwi. Wyniki będą dziś po południu także wkleję i napisze jak nie będzie widać. Koszt zwykłej morfologii o jaką prosił KWL to [B]60 zł[/B] a ode mnie ma jeszcze bardziej rozszerzoną w kierunku wątroby i nerek. Zobaczymy co wyjdzie.
  21. Wyleguje się na kanapie, zajada smakołyki i jest wielkim przytulakiem. Ale niestety zaczęła majstrować przy szwach na brzuchu i oprócz fartuszka nosi też wielki kołnierz. Zdjęcie szwów dopiero w sobotę także trochę się pomęczy.
  22. A gdzie on ma ogłoszenia? Ma allegro?
  23. Zapisuję:) Tylko nie wiem jak mogę pomóc:( Jedyne co mogę to zrobić mu allegro jak ktoś wyśle mi fotki i tekst.
  24. Ludwa włąśnie dziś rozmawiałam z Panią w okolicach Wyszkowa, która ma miejsce w stajni przygotowane specjalnie na psiaki - podobno ciepło, nowe budy itd. Będę tam jutro , bo Pani jest zainteresowana nasza Mafią to jakbyś chciała znać szczegóły daj znać:)
  25. Tośka ma już nowy domek. Bedzie mieszkać w Konstancinie koło Warszawy, w zamkniętym osiedlu segmentów. Dom, ogródek 400 metrów, dwójka chłopców 6-9 lat i oczywiście rodzice. Państwo przyjechali do mnie po innego psiaka ale Tosia urzekła dzieci spojrzeniem i stoickim spokojem i nie chcieli bez niej wyjechać:) W poniedziałek odwiedzi ich moja koleżanka i zda relacje jak sobie radzą:) [IMG]http://images49.fotosik.pl/351/34b819cea92a0caamed.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...