Jump to content
Dogomania

megii1

Members
  • Posts

    6569
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by megii1

  1. Pokerek lubi wszystkie psiaki ale szczególnie spodobała mu się nasza Sara. Próbuje nawet konkurować o jej względy z naszym hotelowiczem Goldenem:)
  2. Już jestem:) Przedstawiam fotorelację z pierwszych dni Pokerka u nas. Chłopak pięknie się zaaklimatyzował, polubił ze wszystkimi, ma apetyt, potrafi już nawet szczeknąć jak widzi ze miska się do niego zbliża. W tym tygodniu planujemy dla niego kąpiel bo bez tego Pani weterynarz będzie musiała czyścic mu zęby i uszy w masce gazowej. Umówiłam się z Iwną,z e razem z ciasteczkami z bazarku postara się podesłać mi leki na stawy dla przystojniaka bo chodzenie to jego słaby punkt - takie ma sztywne nóżki biedaczek:( Poker mimo, że tyle lat był w schronisku ani razu nie załatwił się tam gdzie nie trzeba czyli w kojcu lub na kostce - zawsze swoje potrzeby załatwia na spacerze lub wybiegu.
  3. A oto Romek:) Dziękuję za pomoc:) Romek ma dzis poranna głodówkę bo o 13:00 jedziemy na pobieranie krwi i USG. Poza tym chłopak czuje się już całkiem, całkiem. Uśmiecha się, skacze, cieszy, obszczekuje inne psiaki i apetyt ma jak zwykle ogromny. Zobaczymy co pokaże Usg i krew ale myślę, ze idzie ku dobremu:) [IMG]http://images46.fotosik.pl/760/fd262174b0682fffmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images41.fotosik.pl/805/0de1a8de91e1591dmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images35.fotosik.pl/615/8e25b40575101271med.jpg[/IMG] [IMG]http://images37.fotosik.pl/765/c2cafe95f662fbbfmed.jpg[/IMG] a tu dwa nasze rudzielce z Serocka - jeden to Lisek mój tymczasowicz, który stanął w mrozy przy naszym domu i teraz szuka domu no i Romek. Chłopaki razem mieszkają i super się dogadują. [IMG]http://images39.fotosik.pl/805/64cd76318d059cfamed.jpg[/IMG]
  4. A oto Kropeczka - z nowymi opiekunami:) Bardzo ładnie się zaaklimatyzowała, polubiła z kolegą, pani jest w niej zakochana. Martwię się tylko żeby jej nie przekarmiła bo Kropka na posiłki ma do wyboru trzy miski - dwie z różnościami gotowanymi i trzecią z sucha karmą. Tak się najada dwoma z gotowanym, że zapomina o suchej karmie. Resztę widać na zdjęciach:) [IMG]http://images39.fotosik.pl/805/972e0e76808aad5amed.jpg[/IMG] [IMG]http://images50.fotosik.pl/813/c13490ba10176643med.jpg[/IMG] [IMG]http://images46.fotosik.pl/760/02c6a3ee34b63b15med.jpg[/IMG]
  5. [quote name='Awit']A może on już w domu, tylko my nic nie wiemy...[/QUOTE] Nie ma niestety:( Wieczorem wstawię fotki.
  6. [quote name='megii1']Mysza, doszły fotki?[/QUOTE] Oj widzę, ze doszły:)
  7. [quote name='Felka z Bagien']A czy już wiadomo jakie są koszty dotychczasowego leczenia Romka i te planowane na najbliższą przyszłość?Bo przecież trzeba zbierać pieniądze.Kto jest opiekunem Romka, w sensie prawnym lub moralno-zwyczajowo-przyjętym?[/QUOTE] Do tej pory koszty lkeczenia wygladają tak: 100 zł wizyta weta z zastrzykami i kroplówkami 60 zł badanie krwi 40 zł wizyta weta i kroplówka 40 zł wizyta weta i kroplówka 40 zł i kroplówka W sumie wychodzi 280 zł w tym na 200 zł Romenka zrobiłą już przelew a ja na dniach dostarczę jej rachunek albo sama go wstawię na wątek. Na 80 zł tez poprosze o rachunek jak przelew w płynie na konto wetki. Ja zapłaciłam niecałe 17 zł za antybiotyk Romka i 27 zł kosztowało jego odrobaczenie i to tez Romenka mi przelała. Najbliższe koszty ( w poniedziałek) to: badania krwi - 60 zł USG - 100 zł
  8. Ja dałam Elimirze na 100 % książeczkę Grafita i było w niej wpisane jego imię. Nie mieliśmy nigdy w hotelu Figla:)
  9. Jutro napisze więcej bo teraz padam ale z Romkiem jest już lepiej. Nie ma temperatury, zaróżowił się, szczeka, macha ogonkiem, cieszy się aż podskakuje. Nie ma możliwości większego uszkodzenia żadnych wewnętrzynych organów bo pies by się już dawno wykrwawił. Dostaje antybiotyk, wczoraj i dziś była kroplówka - każda po 40 zł i w poniedziałek jest USG - koszt około 100 zł i ponowne badania krwi, żeby zobaczyć czy wyniki krwi są lepsze i czy po prostu psiak się odbudowuje.
  10. Usg jest w poniedziałek bo wczesniej się nie da - Usg będzie w Serocku czyli na miejscu. Wg weterynarza nie ma potzreby szybkiej akcji bo Romek nie ma krwotoku (już by go nie było) tylko być może śledzona, wątroba albo nerki są uszkodzone mechanicznie; może na śledzionie jest guz i dobrze by było to zobaczyć. Brzuch nie jest tkliwy więc nic Romka specjalnie nie boli. Dziś miał bardzo dobry humor, miał mega apetyt i aż podskakiwał jak zobaczył miskę. Tylko temperatura dziś 37,7 także za niska. Dziś w kroplówce dostał witaminy z grupy B i lek który Romenka ma na paragonie z apteki i lek ten będzie dostawał przez parę najbliższych dni. Po za tym ma leukocytozę czyli jest stan zapalny w organizmie. Ważne będą kolejne badania krwi bo będzie można zobaczyć czy jest poprawa. Wczorajsza wizyta weterynarza to 100 zł; 60 zł badania krwi i 40 złotych dzisiejsza kroplówka ale wszystko będzie na rachunku. Jutro znowu kroplówka, w poniedziałek USG i badania krwi.
  11. Rachunek za sterylizację Kropki: [IMG]http://images46.fotosik.pl/751/d5ef3c0c6295b41cmed.jpg[/IMG]
  12. Romek ma niestety babeszję. Wczoraj był niewyraźny, dziś nie chciał wyjść praktycznie z budy. Ma temperaturę 40 stopni, jest blady. Dostał kroplówkę, leki; miał też pobraną krew- jutro będą wyniki ale czerwone krwinki opadły szybko na dno co wskazuje na babeszję. Zobaczymy co z wątrobą i nerkami ale chłopak przy kroplówce posikał się takze przynajmniej mocz jest w porządku - jasny i ładny. Nie ma krwawień i nie ma biegunki ale znaleźliśmy kolejnego krwiaka - na udzie (widać na drugim zdjęciu) - nie będziemy z nim nic robić, czekamy aż sam się wchłonie. Wg wetki wszystkie urazy, krwiaki Romka są powierzchowne - nie boli go to specjalnie, nie reaguje przy dotykaniu tych miejsc, przemywaniu ich; gdyby krwawienia były wewnątrz organizmu Romek nie dożyłby nawet do dnia przyjścia do hotelu. Romek jutro znowu ma kroplówkę i dostanie krople do tego oka gdzie jest krwiak. Nie znam jeszcze rachunku za leczenie ale pewnie jutro będę już znała kwotę. [IMG]http://images43.fotosik.pl/803/94230add68b06047med.jpg[/IMG] [IMG]http://images47.fotosik.pl/803/716f632ab8d74c6amed.jpg[/IMG] [IMG]http://images41.fotosik.pl/796/0d5794639c212a03med.jpg[/IMG] [IMG]http://images43.fotosik.pl/803/34e2a501d8d2707dmed.jpg[/IMG]
  13. U Romka i dobrze i źle. Dobrze bo ma apetyt i nie ma biegunki. Źle bo ma kolejny krwiak - na łopatce, już nie goliliśmy bo nie ma sensu go stresować. Znalazłam kolejne kleszcze i krew zaczęła się sączyć. Kleszcze zdechłe ale dziurki po nich zostały. Romek ma też krwiaka na oku - nie widać go ale jak się podniesie powiekę już jest. Ktoś go moim zdaniem nieźle potraktował... [IMG]http://images43.fotosik.pl/800/9d6b5e31c706e8abmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images50.fotosik.pl/801/e33a81f91fbc752cmed.jpg[/IMG]
  14. U nas tez miał apetyt ale dostawał po półtora kubka karmy trzy razy dziennie. Ja się boję co może być po przekarmieniu, szczególnie u psiaka po przejściach. Ja się dołożę 10 zł miesięcznie dla Grafita. W maju proszę o pw z danymi do przelewu. W kwietniu odlicz sobie tą kwotę od opłaty hotelowej Grafita. Był do 10 kwietnia czyli zaokraglając w dół:) i licząc po 11 zł za dzień proszę o przelanie na konto hotelowe 90 zł, a 10 zł niech idzie jako moja kwietniowa deklaracja.
  15. Ciagle zapominam o tym watku a tu tyle do napisania:) Kropka od wczoraj po sterylizacji, czuje sie dobrze, jutro dostanie jeszcze jeden zastrzyk i koniec leczenia. A w sobotę jedzie już do swojego domu:) Państwo kupili jej już karmę z jagnięcina i drugi worek z kurczakiem żeby Kropa miała wybóri dzwonią i pytają o jej stan zdrowia. Koszt sterylizacji to razem jutrzejszym antybiotykiem 310 zł. Ja daję 30 zł; wkleję rachunek na wątek a do przelewu będzie w związku z tym 280 zł.
  16. Ona jest taka maks do kolan:)
  17. [quote name='Felka z Bagien']To może od razu porobić mu jakieś badania,USG?Ale skoro dopiero po kilku dniach była krew w kupie,to miejmy nadzieję,że to ze zmiany w odżywianiu.A jak on się zachowywał,bo odniosłam wrażanie, że wszystko było o.k.A ten krwiak nie był wyczuwalny wcześniej?Może pogryzł się z jakimś innym psem?[/QUOTE] To nie wygląda jak krwiak od pogryzienia, nie ma ran po zębach. To ewidentnie uderzenie. Dajmy chwilę Romkowi na rekonwalescencję i lekom na działanie:)
  18. [quote name='zachary']Megii1, to wetka nie może wystawić rachunku na Twój hotelik? My wpłacimy Tobie pieniądze za wetkę przez romenkę .....Chyba,że tak nie można....[/QUOTE] Mi jest to obojętne:) Może być i na hotel.
  19. [quote name='romenka']Megii1 o jakie dane chodzi?Jestem zakręcona.[/QUOTE] Pani weterynarz poda jakąś kwotę za leczenie Romka i żeby pokazać na wątku ile to kosztowała, chciałabym żeby wetka mogła wypisać rachunek z czyimiś danymi.
  20. Zajrzyjcie do Romka:( Szczególnie na ostatnie strony... [url]http://www.dogomania.pl/threads/205634-POTRZEBNE-DEKLARACJE-NA-HOTEL-DO-JUTRA!Ten-pes-zginie-bez-WAS[/url]!!!
  21. [quote name='tripti']skąd tam krwi tyle??? matko![/QUOTE] Po prostu najzwyklejszy w świecie spory podskórny krwiak, który dzięki kleszczom ma ujście na zewnątrz.
  22. A tu już chłopak wybudzony. Pobył parę godzin w domu, żeby dojść do siebie po przymusowym spaniu. Dziś ma niestety głodówkę, jutro tez ma dostać jeść symbolicznie. Romek bardzo ładnie zachowuje się w domu - nie znaczy terenu, jest spokojny i zrelaksowany - domowy kanapowiec:) To bardzo biedny psiak, dużo u nas takich bid ale on jest wyjątkowy. On tak ufa człowiekowi, tak chce być blisko niego... a ktoś tak go potraktował... [IMG]http://images50.fotosik.pl/797/e4ce81465fec7dc6med.jpg[/IMG] [IMG]http://images47.fotosik.pl/797/9e472377f64ae393med.jpg[/IMG] [IMG]http://images49.fotosik.pl/796/aa81449c089f644bmed.jpg[/IMG]
  23. Krwiak musiał powstać w wyniku urazu mechanicznego. Wetka, znając tutejszych ludzi, obstawia bardzo mocne kopnięcie.... Pod szyją jest sporo krwi, do tego dziury po kleszczach. Ma to swoje plusy bo krwiak szybciej się zmniejszy. Dzis chłopak oprócz głupiego jasia dostał antybiotyk na biegunkę i stany zapalne skóry (schotapen - nie wiem jak to się pisze) nospe w zastrzyku, lek przeciwzapalny i jakiś lek zwiększający krzepliwość krwi. Pojutrze wetka przyjedzie jeszcze raz i wtedy powie jaki będzie rachunek. Proszę na pw o dane do rachunku. [IMG]http://images39.fotosik.pl/790/54df6a4fe83cd2a3med.jpg[/IMG] [IMG]http://images49.fotosik.pl/796/169878bac90d7fe1med.jpg[/IMG] tu stan zapalny po kleszczu:( [IMG]http://images41.fotosik.pl/790/1b783ae715c93154med.jpg[/IMG]
  24. Widzieliście fotki Romka z soboty... dziś to wyglądało tak jak na pierwszym zdjęciu. Przyjechała wetka, dała Romkowi głupiego jasia i u mnie w domu zaczęła mu golić miejsce gdzie była zakrwawiona sierść. Romek oczywiście spał sobie już przy tych zabiegach. Po wygoleniu okazało się, ze on ma ogromnego krwiaka na szyi (widac na zdjęciach) a przez liczne dziury, które porobiły kleszcze sączy się krew z tego krwiaka. Wygląda to średnio cekawie. Do tego w miejscach gdzie kleszcze dłużej były (a wyjełyśmy jeszcze z wetką z dziesięć) robi się stan zapalny skóry. Dodajmy do tego jeszcze biegunkę z krwią wg wetki spowodowaną stresem, zmianą żywienie (tym że w ogóle od paru dni je), odrobaczeaniem i chłopak jest na dzień dzisiejszy w średnim stanie ale będzie ok. Oczywiście nie muszę pisać, że krwawienie nie jest w żaden sposób spowodowane przez obrożę przeciwkleszczowa podobnie jak ogólny stan psiaka:) Ta obroża może pomogła mu przeżyć bo kleszcze które dziś wyjmowałyśmy były już martwe tylko nie wypadły. [IMG]http://images47.fotosik.pl/797/ad17938a333c5490med.jpg[/IMG] [IMG]http://images41.fotosik.pl/790/47b1ec318f3dd221med.jpg[/IMG] [IMG]http://images40.fotosik.pl/778/ac18f3b5b9297305med.jpg[/IMG] [IMG]http://images39.fotosik.pl/790/8100cf29b0fba3b1med.jpg[/IMG] [IMG]http://images37.fotosik.pl/750/0e165ee89bdfd6a3med.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...