-
Posts
6745 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Kajusza
-
BLUSIA (dawniej Gandzia) za tęczowym mostem [*]
Kajusza replied to Kajusza's topic in Już w nowym domu
wczoraj Gosia napisała mi, że przelała 200zł reszte za jakiś czas przeleje. Koelka potwierdz na wątku jak kasa wpłynie. -
[quote name='motyleqq']chyba jestem na to za głupia :) wykupiłam licencję na kalkulator barfowy, ale jeśli wyskoczy mi tam samo mięso to mi się nie przyda, bo nie wyrobię na taki jadłospis :lol: a chciałam sobie życie ułatwić jakie kości podajesz głównie? w sensie z jakich zwierząt?[/QUOTE] hahahah miałam takie same odczucia po zapoznaniu sie z kalkulatorem ;-) Ja też ciągle mysle czy nie za mało mięsa daję .... ale jakbym miała dawać wg tej rozpiski 50% to barf drożej by kosztował niż np. TOTW ... dlatego wega dostaje tak mniej więcej: jeden dzień żwacze, drugi dzień podroby, półtora dni warzywa, jeden dzień mięso a reszta mięsne kości i są to korpusy z kurczaka, kaczki, kupry z indyka, szyje z indyka i skrzydełka z kaczki, nieraz kości wołowe dla szpiku bo mięsa tam nie ma wogóle. Mięso je w postaci albo takich ścinek z indyka z chrząstkami albo mielonką z aspolu: cielęcina, królik, jeleń albo dzik. [quote name='panbazyl']kalyna - mielonki podawać nie musisz!!!! Możesz jak masz. Ale nie musisz. Ja podaję bo mam. A jak nie mam to psy lecą na korpusach, mostkach, czymś na wzór żeberek, lapkach, szyjach i co tam uda mi sie znaleźć w rozsądnej cenie. A co do wetow i ich zaleceń karmienia... no cóż - jak do tej pory żaden wet mi nie dał odpowiedzi na pytanie z serii bardzo upierdliwych, czyli czy te gnaty co to wyciągają z zatkanych zadków psów to były gotowane czy surowe (gnaty, nie zadki). Za to prawie każdy wyklina mnie od czci i wiary za to jak im powiem co moje psy jedzą. Tylko potem mina rzednie jak dostają wyniki krwi a ja na dodatek chcę aby mi wyjaśniono dokładnie o co w tych kolumnach chodzi.... bo jak dla mnie to czarna magia okraszona słupkami cyferek. I szerokim łukiem omijam jak już muszę kupować jakąs suchą karmę te karmy reklamowane w wet gabinetach. Nie lubię komercji i szitu w eleganckim opakowaniu.[/QUOTE] ja też uważam., że pies powinien dostawać żarcie do gryzienia a nie tylko połknięcia ;-) Wega jak dostawała posiełk tylko z mielonki to zjadała w sekunde i patrzała dalej głodna :-D Co do wetów - moja wetka początkowo była przecina barfowi, jednak teraz, po jakimś mądrym seminarium z guru dietetyki już jest na tak :-) jednak dalej uważa, że drobiowe kości zabiją Wege i powinnam jej dawać je zmielone ...
-
BLUSIA (dawniej Gandzia) za tęczowym mostem [*]
Kajusza replied to Kajusza's topic in Już w nowym domu
kilka dni byłam bez dostępu do dogo ... dziś po raz kolejny zadzwonie do furciaczkowej ... -
BLUSIA (dawniej Gandzia) za tęczowym mostem [*]
Kajusza replied to Kajusza's topic in Już w nowym domu
Koelka czy Gosia przelała pieniądze za nadpłacony hotel? -
DONA rednose-ka ... po 2 latach w końcu w swoim domu!!
Kajusza replied to Kajusza's topic in Już w nowym domu
super :-) Poprosimy jakieś foteczki :-) -
nooo nawet mnie wylizała po twarzy :-D ale długoooo to trwało :-P
-
niestety ... ale w końcu wyzdrowieje i zaufa bez granicznie swoim nowym opiekunom :-) I zapomniałam ... z kotami (bo 2 tam mieszkają) narazie się mijają bo było już jedno spięcie - Luna goni je bez morderczych zamiarów ale koty jeszcze tego nie wiedzą ;-) Więc mijają się - jak jedne są w domu to Luna na dworze i odwrotnie ;-)
-
dziś z Koelką byłyśmy u Lunki ... która niestety choruje, jest zarobaczona, ma kaszel kenelowy, i całą czyję obtartą od kołnierza. Juz teraz lepiej się czuje, od razu p. Magda zdjęła jej kołnierz i rana już wyschła i tylko straszy gołą skórą ;-) Kaszel też powoli mija i jak całkiem wydobrzeje to zostanie porządnie odrobaczona. W tym wypadku niewiele przybrała na wadze ... Ogólnie zaaklimatyzowała się jednak jest bardzo nieufna i nadal nie podchodzi ufnie do człowieka ... nie pomaga też to, że od pierwszego dnia jeździ po wetach, ma robione jakieś zabiegi (z tą szyją, z podawaniem leków i zastrzyków).
-
DONA rednose-ka ... po 2 latach w końcu w swoim domu!!
Kajusza replied to Kajusza's topic in Już w nowym domu
[quote name='fioneczka']Ania proszę zweryfikować wpłaty na Donkę jeszcze raz bo atosia na astowym pisze że deklarację lipcową 100 zł przelała sprawdźcie jeszcze raz konto i uaktualnijcie rozliczenie[/QUOTE] przekaże Eli -
DONA rednose-ka ... po 2 latach w końcu w swoim domu!!
Kajusza replied to Kajusza's topic in Już w nowym domu
[quote name='pędzelopka']Odzywam się :P miesiące mi się zapętliły dziewczyny, ale to przez pracę. Przelew ode mnie poleci dziś wieczorem.[/QUOTE] dzięki :-) -
BLUSIA (dawniej Gandzia) za tęczowym mostem [*]
Kajusza replied to Kajusza's topic in Już w nowym domu
rozmawiałam z furciaczkową ... zapomniała przleać kase - zobowiązała się to zrobić dzisiaj, Koelka da znać jak kasa pojawi się na koncie. -
[quote name='Ewa&Duffel']Oj tak, żwacze z Primexu to perfumy w porównaniu z tymi z Aspolu :evil_lol: Ale za to pies je zjada prawie z miską :cool3: U nas mielonki Aspolu pies je normalnie (czyli wciąga nosem ;) ), za to tych różnych gryzaków typu tchawice czy krtanie wołowe nie chce nawet tknąc...jedyne, co mu weszło to szyje strusie... szkoda, bo gryzaki są spore i tanie i naprawdę fajnie się prezentują :([/QUOTE] a te gryzaki też z aspolu są? nie widziałam ich .. tylko serca wołowe .. których nie było ;-)
-
BLUSIA (dawniej Gandzia) za tęczowym mostem [*]
Kajusza replied to Kajusza's topic in Już w nowym domu
ale może od nich ten stan zapalny tak się utrzymuje ... nieznam się na psim uzębieniu i nie miałam na mysli wyrwaniu jej wszystkich ;-) -
szczerze to nie pisałam do nich, bo poprostu nie będę kupowała u nich mięs z kością ;-) tylko same mięsa ... i żwacze ... które faktycznie dobijają zapachem :-(
-
BLUSIA (dawniej Gandzia) za tęczowym mostem [*]
Kajusza replied to Kajusza's topic in Już w nowym domu
Asia ... a co z zębami? Będzie miała usuwane? -
DONA rednose-ka ... po 2 latach w końcu w swoim domu!!
Kajusza replied to Kajusza's topic in Już w nowym domu
[quote name='fioneczka']Aniu musisz wysłać PW z przypomnieniem, inaczej czarno to widzę na niebieskim też może uaktualnij wątki[/QUOTE] już uaktualnione ... jak osoby ze złożonymi deklaracjami nie odezwą się na wątku to wyśle pw ;-) -
DONA rednose-ka ... po 2 latach w końcu w swoim domu!!
Kajusza replied to Kajusza's topic in Już w nowym domu
[quote name='czikusiowa']skleroza : ) jutro pójdzie przelew[/QUOTE] dzięki :-) -
DONA rednose-ka ... po 2 latach w końcu w swoim domu!!
Kajusza replied to Kajusza's topic in Już w nowym domu
aktualne rozliczenie na dzień dzisiejszy [quote name='Kajusza'][FONT=verdana][B][SIZE=2][COLOR=#40e0d0]sierpień [/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=2][COLOR=#222222]50zł sundayrose, deklaracja stała (sierpień) wpłyneło 06.08.2012 40zł koelka, dekl. stała (lipiec), wpłynęło 04.08.2012 40zł Agnieszka z Fb, stała (lipiec, sierpień), wpłynęło 08.08.2012 [/COLOR]28,20zł bazarek Kajusza, wpłynęło 08.08.2012 202,23zł bazarek Kajusza, wpłyneło 20.08.2012 - 510zł [/SIZE][SIZE=2][COLOR=#000000]hotelowanie w okresie 28.07.2012-29.08.2012 (zapłacono 04.08.2012) [/COLOR] = na koncie 758,47zł [/SIZE][/FONT][/QUOTE] brakuje takich wpłat: kreseczka: za sierpień bira: lipiec, sierpień atosia: lipiec, sierpień kajusza: sierpień koelka: sierpień pędzelopka: sierpień gryzipiórka: sierpień czikusiowa: lipiec, sierpień Ewa K. z fb: sierpień -
BLUSIA (dawniej Gandzia) za tęczowym mostem [*]
Kajusza replied to Kajusza's topic in Już w nowym domu
rozliczenie na dzień dzisiejszy [quote name='Kajusza'][B]= 401,06zł sierpień: [/B]30zł Sundayrose, dekl. stała (sierpień), wpłyneło 06.08.2012 20zł butterfly, deklaracja stała (sierpień), wpłyneło 06.08.2012 28,20zł bazarek Kajusza, wpłynęło 08.08.2012 202,23zł bazarek Kajusza, wpłyneło 20.08.2012 160zł p. Teresa, deklaracja stała, wpłyneło 27.08.2012 [B]= 841,49 zł [/B][/QUOTE] furciaczkowa nie przelała nadpłaty za hotel. edit: brakuje wpłat: Kajusza: sierpień - 20zł koelka: sierpień- 20zł urwiniu: sierpień - 20zł lena2009: czerwiec, licpiec, sierpień - łącznie 60zl -
BLUSIA (dawniej Gandzia) za tęczowym mostem [*]
Kajusza replied to Kajusza's topic in Już w nowym domu
[quote name='wilczy zew']moja psica miała tak samo a było to zapalenie pochwy i nie trwało długo ale bez antybiotyku to nie przejdzie[/QUOTE] oby tak było :-) -
BLUSIA (dawniej Gandzia) za tęczowym mostem [*]
Kajusza replied to Kajusza's topic in Już w nowym domu
to trzymam kciuki za lejka, żeby antybiotyki pomogły :-)