-
Posts
6192 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ihabe
-
Togaa ale Lolek z Twoją sforą żyje w zgodzie prawda? och Lolku ciotunia Iwonka zrobiłą z Ciebie małego monsterka;-) Mój West też jest prawie taki jak Lolek;-)
-
Piękny Bilon w Nowym Domku Dziękuję wszystkim za wsparcie Bilonika !
ihabe replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Bilon wygląda cudownie!!! Jest tak uroczy, że aż zaniemówiłam, Sama bym go chciała i to bardzo;-) -
[quote name='Szami']Niestety to co napisała ihabe to święta prawda , ja od 20 grudnia proszę , piszę maile , dzwonię do różnych organizacji ( nie będę wymieniać z nazwy )i niestety zero zainteresowania , nawet nie odpisują na maile. Z rozmów telefonicznych też nic nie wynika ( karzą podać nr. telefonu imię i nazwisko ) na tym koniec , nie wiem może nie mają czasu , ale po co zapisywać nr.tel. jak i tak nie oddzwonią . Prosiłam o pomoc w interwencji w sprawie dwóch psiaków trzymanych w tragicznych warunkach , one siedzą tam same już 3-4 lata , właścicielka przyjeżdża nasypać im coś do jedzenia raz na dwa trzy tygodnie. Niestety sama nic nie jestem w stanie zrobić też nie należę do żadnej organizacji . Pomagam jak mogę zwierzakom u mnie w mieście , opiekuję się też 10 psami u jednego starszego pana na wsi - ( odrobaczam , zawożę karmę , środki na odpchlenie w razie potrzeby leki ) więcej nie jestem w stanie zrobić . Niestety tamte dwa psiaki będą musiały żyć dalej w takim piekle .[/QUOTE] nie poddawaj się Szami!!!
-
[quote name='Gonia13']Cóż ja mogę... na razie mogę zaproponować jedynie jednorazową wpłatę :( Rozumiem różne organizacje- no brak miejsc... racja....- jak wszędzie... ale takie organizacje przeciez mają większe doświadczenia i możnaby chociaż spróbować doradzić inną opcję -nie od razu schronisko.... Ja liczyłabym choć na jakąś wskazówkę co można innego zrobić... Zaczną się teraz akcje ze "świątecznymi" prezentami :( bo psiaki się już domownikom znudzą :([/QUOTE] Ta no właśnie liczyła Pani Mariola i moja teściowa. Przecież ich zapewniłam, ze uzyskają pomoc. Jakaż byłam naiwna. W takich przypadkach trzeba działąc tylko z Dogo. Zabrac psa do domu, napisać watek i wspólnie szukać rozwiązania.
-
[quote name='marysia55']Iwonko, zapisuje sobie ten wątek. Na ten moment nie wiem jak pomóc, ale jestem i będę myslała. To co opisałaś to po prostu samo życie, ale jest dogomania i są tacy ludzie jak Ty i pozostali dogomaniacy.[/QUOTE] wiem jedno kochani, że aby pomóc tej suni trzeba jej znaleźć schronienie, gdzie mozemy ją poznać. Wtedy mozna zacząć robić ogłoszenia i próbowac jej znaleźć dom stały. Iwonko, wiem, ze nie masz głowy teraz do tego, przepraszam, że Cie niepokoję ale bardzo dziekuje za każdą Twoją radę:loveu:
-
[B][COLOR=red]Zapobiegać czy leczyć? Historia małej potrzebującej pomocy suni….[/COLOR][/B] Jesteśmy z mężem osobami nie zrzeszonymi w żadnej fundacji, ja osobiście rozważałam zapisanie do jednej z fundacji na Śląsku ( nawet wypisałam ankietę) ale już chyba tego nie zrobię ;-( Po stokroć bardziej efektywne jest chyba działanie z ludźmi z Dogo. W naszej rodzinie jesteśmy jedynymi osobami, które chcą coś zrobić i robimy wszystko co w naszej mocy aby pomóc tym biednym istotom. [B]Reszta rodziny to ludzie, którzy krzywdy nie[/B] [B]zrobią zwierzęciu ale pomóc też nie pomogą[/B]. Przykre ale prawdziwe. Tak więc w najbliżej rodzinie jesteśmy typem dziwoląga. Jednak nie poddawaliśmy się i przy każdej okazji wchodziliśmy na tory pomocy zwierzętom, ja wspominałam o sukcesach i tragediach z Dogomani oraz zawsze [B]wszystkim mówiłam, również swym znajomym, że człowiek jeśli[/B] [B]chce pomóc, nie powinien się obawiać, ze zostanie sam z problem, że są na Śląsku fundacje[/B], [B]które zawsze pomogą, prosiłam o oddawanie swego 1% na tego typu fundacje[/B]. [B][COLOR=red]Teraz tego żałuję ;-([/COLOR][/B] [U]Tyle razy mówiłam swojej teściowej, która kocha psiaki ale jakoś pozostawała w grupie drugiej mojej rodziny, że wystarczy chcieć pomóc, trzeba tylko zrobić pierwszy krok……[/U] [B]No i zrobiła! Jej bliska koleżanka słysząc historie mojej teściowej o niektórych akcjach zasłyszanych od swej synowej, chciała pomóc maleńkiej niechcianej suni z „meliny” w pobliżu. Psiak jest młodziutki, wygłodzony i zaniedbany. Wczoraj znalazła ją zmarznietą czekającą na ewentualne wpuszczenie do meliny, dygotała z zimna, jej sierść to był jeden[/B] [B]sopel lodu.[/B] [B][COLOR=red]Postanowiła ją zabrać do domu i zacząć działać[/COLOR][/B]. [B][U]Zatrzymać jej jednak nie mogła, gdyż dziś z samego rana wyjeżdżała pociągiem na pogrzeb na drugi koniec Polski. Z relacji mej teściowej słyszała, że Emir i S.O.S pomogą, przecież tyle razy pomagali. [/U][/B][I][COLOR=red]Przecież była na mojej stronie bezdomnepsy.pl, gdzie są linki do tych fundacji, gdzie czytała na ich stronach o ich pomocy[/COLOR][/I][COLOR=red].[/COLOR] [B][COLOR=red]Zadzwoniła i została spuszczona……[/COLOR][/B] [B]Usłyszała w obu przypadkach: nie mamy miejsc, proszę zadzwonić na straż miejską, przyjadą i odwiozą bezpańskiego psa do schroniska…..[/B] Ale przecież nie o to jej chodziło, nie o to nam wszystkim chodzi. [B][COLOR=red]Pani Mariola i moja teściowa powiedziały mi, że obecnie czują, że aby zdobyć uwagę tych fundacji, psiak musi osiągnąć rozmiary ewenementu medialnego, musi to być koszmar, musi być tragedia, musi być potracony przez samochód …..[/COLOR][/B] [B]Zdrowy , biedny i potrzebujący psiak powinien trafić do schroniska z potem my Dogomaniacy, być może go wypatrzymy, być może mu pomożemy.[/B] [B]Przykre ale prawdziwe!!!!![/B] [B][I]Fundacje cierpią na brak domów tymczasowych ale skutecznie też zniechęcają do siebie ewentualne potencjalne domy. Ta Pani, która zadzwoniła potrzebowała pomocy dla tego psiaka, jest już na tyle naszym człowiekiem, że wystarczy współpraca i będzie jednym z nas.[/I][/B] [B][I]Ja zaczęłam od zawiezienia psiaka do Hoteliku z Jamrowizny do Elbląga. Ale niedługo po tym oprócz moich dwóch psiaków , na tymczas trafiła mała Lilutka. Zaraz po Lilutce dom na swoje ostatnie miesiące znalazł starutki, chory i niewidomy Pixelek z Cichego Kąta., itd. Itd. Połknęłam bakcyla i żyję po to by pomagać. [/I][/B] Obecnie sunia wróciła do meliny, zapewne znów będzie wypuszczona na podwórze. Ida mrozy! Pani Mariola ma zapewnienie tych ludzi, ze chcą się zrzec tej suni, ze jej nie chcą. Co robić? Za miesiąc to będę miała wolne miejsce jako tymczas ale obawiam się, że za miesiąc będzie za późno. [B]Proszę Was o radę, sugestie. Jak możemy jej pomóc. Czy możemy jej pomóc?[/B] [B]Czy chcemy jej pomóc? [/B] Nie mam jeszcze zdjęć. O całej sprawie dowiedziałam się wczoraj wieczorem. Poprosiłam o zrobienie zdjęcia chociażby telefonem jak tylko ją zobaczą. W sumie to teraz już nie wiem co robić? To w co wierzyłam uległo w gruzy. Chyba rację ma moja mama, która mówi, że lat mi przybywa ale rozumu wcale a wcale.
-
Strasznie mi jej żal w tym abażurku;-( Bidulka.... to musi byc straszne nosić taką lampę na szyjce;-( Jak wkładałam to po kastarcji naszemu Westowi to stawał na środku korytarza, zaczynał się trząść jak osika i nie robił ani kroku, serce chciało mu wyskoczyć. Musieliśmy z tego zrezygnowac i tylko pilnować , żeby się nie lizał;-)
-
Buraj za TM :-( na zawsze w naszej pamięci!
ihabe replied to ihabe's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Super Teresko. może taki wiersz się nada, znalazłam na necie: [FONT=Tahoma][SIZE=2]" Dziękuję, że jesteś blisko.[/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2]Za serce, co niesiesz w pysku![/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2]Za ciężką mordę i łapy obie![/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2]I za kolory świata - co nosisz w sobie![/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2]Dziękuję, że każdej nocy [/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2]ogrzewasz mnie snem spokojnym,[/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2]Za Twe spojrzenia dziękuję i najwierniejsze oczy! [/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2]Dziękuję, że jesteś i że zawsze czekasz! [/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2]Za uśmiech dziękuję i miłość![/FONT] [SIZE=2][FONT=Tahoma]I za nadzieję w przyszłość![/FONT] [SIZE=2][FONT=Tahoma]Dziękuję, że we mnie nie wątpisz, [/FONT] [SIZE=2][FONT=Tahoma]choć powodów wiele, [/FONT] [SIZE=2][FONT=Tahoma]bo jestem tylko Twoim człowiekiem...[/FONT] [SIZE=2][FONT=Tahoma]Mój Pieseczku " lub [/FONT]Ach, żeby tak mieć swojego Pana! By otrzeć pysk na jego kolanach, By leżeć przy nim do góry brzuchem, I żeby drapał mnie za uchem. I by dał pić, gdy jestem spragniony, No i odpocząć, gdy jestem zmęczony. I chociaż mam nos owczarka, Z oczu mych szczera wierność wyziera. Weź mnie do siebie mój Panie, Będziesz miał u mnie wdzięczność bez granic. dziś zamówiłam dla Burajka karmę suchą oraz puszeczki mokre dla seniorka. Buziaczki Burajku -
Ach te śliczne oczęta, tak jak bym patrzyła w oczy Samsonka;-(
-
Boryska juz w kochającym domku. Zdjęcia z domku na 13 stronie :)
ihabe replied to J_ulia's topic in Już w nowym domu
[B][I]Ja dzisiaj dostałam garść wiadomości z cudownego domku Boryska. Chłopak dziś miał sciągniety juz opatrunek z łapki. Wszystko z łapka ok, tylko zanikły troszkę mięśnie i maluch musi popracować. W lutym lub w marcu Boryska czeka jeszcze operacja chyba miednicy ale rokowania wetów są rewelacyjne.[/I][/B] [I][B]Borysek jeszcze z opatrunkiem ala gips wskakiwał na łóżko, podobno szaleje jak mała lokomotywa, jest szczęśliwy i kochany. Bardzo słucha swego Pana;-) uwielbia dzieciaki a zwłaszcza maluszka jak ma ciasteczka w rączce, wówczas jest jego najlepszym przyjacielem.[/B][/I] [B][COLOR=Red]Kochani, prosimy o pomoc w uregulowaniu rachunków za Boryska, każda złotówka jest dla Fundacji na wagę następnego psiego życia!![/COLOR][/B] -
[quote name='Energy']Ihabe się przez Ciebie wzruszyłam :loveu: To Twój wiersz???[/QUOTE] och oczywiście, ze nie mój, kiedys za młodu to człowiek pisał wiersze i nawet powieści dla kolegów ze szkoły ale to juz n ie te lata;-)
-
Szpic Samson juz we wspanialym DS u wspanialej Ihabe.
ihabe replied to monika55's topic in Już w nowym domu
Och moje psiaki to całe moje życie;-) Jak tylko wracam z pracy to 3 cienie nie odstępują mnie na krok. Rozpoczął to Samiś, a teraz trwa rywalizacji między nimi, kogo Pani bedzie głaskała;-) Samcio to sie tak wycwanił, ze zawsze musi być najbliżej mnie. Mój mąż to już czasami ie może, gdyż dostęp do mnie na kanapę np jest bardzo utrudniony;-) -
Cudowna nasza Kładzia;-) Mam wielką do Was cioteczki prośbę, otóż muszę niestety na chwilę obecną troszkę zmniejszyć swą deklarację, o połowę na kładzię z 50 zł na 25 zł;-( Jest mi bardzo przykro ale od lutego mam wielkie zobowiązanie finansowe i prtzez jakiś czas muszę liczyć grosik do grosika. Kładzia jest dla mnie bardzo ważna dlatego nie chcę jej zostawiać całkowicie na lodzie;-( Bardzo was proszę o wyrozumiałość.
-
Zrobiłam na szybko bazarek dla sunieczki, chociaż tak na start....... [URL]http://www.dogomania.pl/threads/177196-Bajki-dla-najmA-odszych-DVD-VCD-dla-Darmy-na-testy-alergiczne?p=13845514#post13845514[/URL] Proszę pomózcie go porozsyłać, u mnie kiepsko z czasem;-(
-
Dużo mizianka dla Lolcia i Togii w Nowym Roku :-) Ten rok zobaczycie będzie właśnie tym rokiem szczęścia dla wszystkich naszych bidulek [CENTER][B][SIZE=4][FONT=Tahoma][SIZE=2]" Dziękuję, że jesteś blisko.[/SIZE][/FONT][/SIZE][/B] [B][SIZE=4][FONT=Tahoma][SIZE=2]Za serce, co niesiesz w pysku![/SIZE][/FONT][/SIZE][/B] [B][SIZE=4][FONT=Tahoma][SIZE=2]Za ciężką mordę i łapy obie![/SIZE][/FONT][/SIZE][/B] [B][SIZE=4][FONT=Tahoma][SIZE=2]I za kolory świata - co nosisz w sobie![/SIZE][/FONT][/SIZE][/B] [B][SIZE=4][FONT=Tahoma][SIZE=2]Dziękuję, że każdej nocy [/SIZE][/FONT][/SIZE][/B] [B][SIZE=4][FONT=Tahoma][SIZE=2]ogrzewasz mnie snem spokojnym,[/SIZE][/FONT][/SIZE][/B] [B][SIZE=4][FONT=Tahoma][SIZE=2]Za Twe spojrzenia dziękuję i najwierniejsze oczy! [/SIZE][/FONT][/SIZE][/B] [B][SIZE=4][FONT=Tahoma][SIZE=2]Dziękuję, że jesteś i że zawsze czekasz! [/SIZE][/FONT][/SIZE][/B] [B][SIZE=4][FONT=Tahoma][SIZE=2]Za uśmiech dziękuję i miłość![/SIZE][/FONT][/SIZE][/B] [B][SIZE=4][SIZE=2][FONT=Tahoma]I za nadzieję w przyszłość![/FONT][/SIZE][/SIZE][/B] [B][SIZE=4][SIZE=2][FONT=Tahoma]Dziękuję, że we mnie nie wątpisz, [/FONT][/SIZE][/SIZE][/B] [B][SIZE=4][SIZE=2][FONT=Tahoma]choć powodów wiele, [/FONT][/SIZE][/SIZE][/B] [B][SIZE=4][SIZE=2][FONT=Tahoma]bo jestem tylko Twoim człowiekiem...[/FONT][/SIZE][/SIZE][/B] [B][SIZE=4][SIZE=2][FONT=Tahoma]Mój Pieseczku " [/FONT][/SIZE][/SIZE][/B][/CENTER]
-
bardzo stare Gabi! nasza babuleńka odeszła :-( [*]
ihabe replied to Mysia_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Gabusiu, tak miło czytać jak Ci dobrze u Zuzi;-) Buziaki -
Schronisko w Gliwicach - potrzebna pomoc w ogłaszaniu psiaków!!!
ihabe replied to iwona213's topic in Już w nowym domu
JKuż dodaje okruszka do psiaczków;-) -
Szpic Samson juz we wspanialym DS u wspanialej Ihabe.
ihabe replied to monika55's topic in Już w nowym domu
Jak Samsonek usłyszłam, ze ciocia Tulasowa przesyła mu pozdrowionka to aż zawył z zachwytu :loveu::loveu::loveu: a oto zdjęcie Samsonka z Astisią, to jego maskotka, lekko ja podgryza jak się nudzi :evil_lol: [IMG]http://guli.it.pl/%7Eihabe/Samson/100103/IMG_4445.jpg[/IMG] -
Ja już przez nastepnego szpica spać po nocach nie mogę;-(
-
Znów ugryzł przed nowym rokiem. Atak był poprzedzony ostrym drapaniem się po tym oczku, którego juz nie ma. Niania napisała do Anny_Zbyskiej ale nie dostała żadnej odpowiedzi i nie wie co ma robić?;-( Domku też nie ma żadnego a nie wiem jak długo może tam jeszcze zostać.;-( Teraz to aż się boję ,że znów ugryzie i co pisać w ogłoszeniach?
-
Schronisko w Gliwicach - potrzebna pomoc w ogłaszaniu psiaków!!!
ihabe replied to iwona213's topic in Już w nowym domu
z Pszczyny, Pani starciła swego psiaczka kilka dni temu i nie może już żyć bez psiaka. Chętnie weźmie staruszka bo sama jest starsza, musi byc jednak nauczony czystości, chociaż troszke;-( Z Gliwic mam jej zamiar zaproponować 24, 25, 29, 31 i 35. Ale chyba mamy więcej staruszków? -
Schronisko w Gliwicach - potrzebna pomoc w ogłaszaniu psiaków!!!
ihabe replied to iwona213's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ola la']Wczoraj do nowego super domku w Warszawie pojechal Rosomak : [IMG]http://guli.it.pl/~ihabe/bezdomne_pl_gliwice/content/bin/images/large/IMG_2547.jpg[/IMG] Dziekuje jeszcze raz ihabe za transport :loveu:[/QUOTE] nie ma za co kochana. Rosiu zasługiwał na ten gest miłości z naszej strony. To była podróż ciężka ale miła bo z psiakiem. Do domu wrócilismy grubo po północy ale cali i zdrowi. Pani bedzie szukała jeszcze jednehop chyba psiaka, może suczkę, trzymajmy rękę na pulsie, Jak trzeba to znów dowieziemy, z mafią Wołomińską już mam układy;-) ps Potrezbuje typów małego psiaka do 10kg z krótka sierścią, może być staruszek . PILNE!!!! Mamy zainteresiwanego a psiaka brak;-) -
Szpic Samson juz we wspanialym DS u wspanialej Ihabe.
ihabe replied to monika55's topic in Już w nowym domu
[CENTER]Sylwestrowa Zabawa Samsona była niezwykła :evil_lol: [IMG]http://guli.it.pl/%7Eihabe/Samson/100103/IMG_4438.jpg[/IMG] Bardzo dziekujemy za życzenia i również życzymy wszystkim naszym przyjaciołom spełnienia wszystkich marzeń w 2010 roku [IMG]http://guli.it.pl/%7Eihabe/Samson/100103/IMG_4447.jpg[/IMG] Happy New Year!!!! :loveu::loveu::loveu: [/CENTER] -
Buraj za TM :-( na zawsze w naszej pamięci!
ihabe replied to ihabe's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Przelew za styczeń już wyszedł do Pani Joasi. Burajku buziaczki;-) a co do znalezienia domku..... to ciężko będzie bez ogłoszeń;-) a jak na chwilę obecną to Buraj ma ogłoszeń w sumie: 0