Jump to content
Dogomania

marlenka

Members
  • Posts

    5270
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by marlenka

  1. [quote name='sleepingbyday']eee? nie no juz nie mogę.... fifi - jest źle jak na 4miesięcznego szzceniaka powinna więcej umiec, ale będzie lepiej, no przeciez raz, od niedzieli jest u normalnych ludzi, a dwa, że ponoć szybko łapie. dajmy jej czas. wczoraj miałą zakupiona smycz, obrożę (ta, w której przyjechała, była bez kółka do zaczepienia smyczy!!!!), karme, smaczki na nagrody i sznurek do zabawy. a, i adresówkę. poleciłam kong, bo mała to gryzak. ma ktos używany kong lub piłkę na smaczki do pozyczenia fifi?[/QUOTE] Co to jest kong na smaczki ????
  2. Nic nikt nie pisze , Graffi co u CIebie????
  3. [quote name='sleepingbyday']przeczytałam i czekam na przelew. z odsetkami. Kochana Ty się ciesz zem taka cierpliwa i Ci go nie oddałam . Dzis troche z pracy wróciłam później i sie okazało że Barak z Nugatem mi ... rozebrali choinkę :( A ksiądz dopiero w sobotę , ale na szczęście miałam bombki ze styropianu ( wiedziałam ze to sie tak skończy ) i nic sobie idioci nie zrobili . Prócz tego że dostała prawie szału jak zobaczyłam w jakim stanie jest pokój , ale robieranie choinki mam juz za sobą .
  4. Gdzie Promil teraz przebywa???
  5. [quote name='magdola']Zobaczymy jak będzie za parę dni bo Puszek może do mnie jednak przyjechać i Kurczak zostanie tam gdzie jest :([/QUOTE] O kurcze :( szkoda ze nikt nie chce Kurczaka ( wogóle co za brzydkie imię , taka ładna sunia? i Kurczak ja nazwali hihi) Mi ona na Pyze wygląda :) zresztą każdy pies z Boguszyc powinien sie nazywac sunia - Pyza , pies - pączek . To tak na rozluźnienie nastroju :) Lecę do domku może wpadnę wieczorkiem . Pa
  6. A co z sunią sie stanie - z matką tych maluszków ???
  7. Słuchajcie nie ma co się kłócić . Można spróbować PROSIĆ o zwrot kosztów szczepeinia jeśli szczepienie jest kompletne i w ksiązeczce jest numer czipa . Anna33 te dane które mi wysłałaś do pitów wystarczą tak ?? Bo rozsyłam po ludziach mailowo .
  8. [quote name='Talcott']Też tak sądzę! przy adopcji innego psa ( nie od OS) chętnie dałam datek i pokryłam koszty transp. Datek to brzmi o wiele przyjaźniej:loveu:[/QUOTE] Co do kosztów transportu to po prostu trzeba mówić od razu przy pierwszej rozmowie że TRZEBA pokryc koszty paliwa i tyle . I nie liczyć sobie po 1,5 z km ale faktycznie za paliwo . Ewentualnie jeśli ludzie za zwrot kosztów nie chca to wtedy szukaćim psa w ich rejonie i tyle . Takie jest moje zdanie . Ważne zeby jakikolwiek pies miał dom , nie trzeba od razu skreślac takich ludzi bo może ich nie stac na wyłożenie 200 zł tak od razu a chcieliby psa mieć w domu .
  9. Słuchajcie a moze spróbowac na początku mówić że mile widziany datek na rzecz innego bezdomnego psa . Bo nie wiem jak to ma się odbywac na konto fundacji kasa ma być wpłacana czy jak ??? I wtedy zobaczymy . Może nie mówmy ze zwrot kosztów szczepienia , czipowania itd . Moze lepiej mówić że jest to datek na rzecz innych psów , lepiej to brzmi ... Mozemy spróbować .
  10. Ja czekam z niecierpiwościa na ulotki dostałam od Anny 33 dane do umieszczania na pitach i napewno rodzinę zmusze do tego a co tam jak nie mają psów to niech chociaz dadzą kase w ten sposób . Napewno tez pieniądze przekaża ludzie którzy adoptowali psy ode mnie - moze nie wszyscy ale wiekszośc . I dalej będe szukać chętnych do przekazania kasy a że moja teściowa jest księgową to wiecie co zrobię ..... albo kasa na OS z wszystkich pitów które rozlicza .... albo synuś wraca z adocji :)
  11. No własnie. Pani która ode mnie adoptowała Zuzie wpłaciła na Ciaputke 30 zł ( mało bo mało ale zawse lepsze to niz wcale) ale sama wypatrzyła ja na Nk i zaoferowała się z pomocą . Może zostawiac ulotkę i prosić żeby ten 1 proc. podatku dawali .Nie wyobrażam sobie żebym była zmuszona pobierać ta opłate . Jak to ugryźć żeby było dobrze?? Acha wyczytałam na stronie OS że Nugat toleruje zwierzeta - to nieprawda on ich niecierpi , denerwują go , ganai za nimi . Chłopak żyje w stresie . On absolutnie się nie daje do jakichklowiek zwierzat .
  12. Agnes prawda jest taka ze jak bierzesz ze schroniska psa to tez jakąs opłatę robisz . Poza tym ostatnio rozmawiałam z Joanna83 z Białegostoku co miała szczeniaka z Boguszyc na Dt że oddając psa za darmo ludzie traktują go tak ze jakby cos się działo to zawsze moga oddac . Moim zdaniem 40 zł to jest mało ja bym sie przychylała do 100 zł i by było na innego psa . Z drugiej strony jak ktoś ma wziąc psa i zapłacić za jego transport to za 200 zł kupi sobi e" rasowego " szczeniaka na giełdzie i rzeczywiście moga się zniechęcić . Sama nie wiem . Z jednej strony to ja wiem sama po sobie że jak adoptowałam Baraka to szukałam bezdomniaka bo chciałam pomóc jakiemuś psiakowi i jakbym miała zapłacić 100 zł za niego to bym zapłaciła ( mam nadziejeże SBD ego nie przeczyta :)) ale wiem ze ludzie wychodzą z takiego założenia ze jak mają płaćić to kupią sobie na giełdzie kundla za 10 zł . No nie wiem , co lepsze . Tak jak napisałaś biorąc psa na Dt sami go utrzymujemy , ja szczepiłam na własny koszt , leczyłam uszy , oko . Ewentualnie można wspomnieć ze jest zwrot za szczepienia i datek na innego bezdomnego psa , ale to raczej nie powinno być przymusem .
  13. Kur... co się dzieje ???? Wzieła psa jako małą puszysta kuleczkę i już się Wam odmieniło ?? Marta jak to wyjaśnisz ??? Nastepna osoba łamiąca umowę , po prostu świetnie .
  14. Nie ona pewnie zartowała , jest na zabój zakochana w swojej Zofii .
  15. Oj SBD chciała szczeniaka shit su - mozemy jej powiedziec ze szczeniak a shits s u z niej zrobimy :)
  16. [URL="http://img694.imageshack.us/i/chestervelkurczaksunia1d.jpg/"][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/8430/chestervelkurczaksunia1d.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://g.imageshack.us/img694/chestervelkurczaksunia1d.jpg/1/"][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/chestervelkurczaksunia1d.jpg/1/w341.png[/IMG][/URL] [URL="http://img695.imageshack.us/i/chestervelkurczaksunia1.jpg/"][IMG]http://img695.imageshack.us/img695/4633/chestervelkurczaksunia1.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://g.imageshack.us/img695/chestervelkurczaksunia1.jpg/1/"][IMG]http://img695.imageshack.us/img695/chestervelkurczaksunia1.jpg/1/w341.png[/IMG][/URL] [URL=http://img297.imageshack.us/i/chestervelkurczaksunia1.jpg/][IMG]http://img297.imageshack.us/img297/4633/chestervelkurczaksunia1.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://g.imageshack.us/img297/chestervelkurczaksunia1.jpg/1/][IMG]http://img297.imageshack.us/img297/chestervelkurczaksunia1.jpg/1/w341.png[/IMG][/URL] [URL=http://img101.imageshack.us/i/chestervelkurczaksunia1.jpg/][IMG]http://img101.imageshack.us/img101/4633/chestervelkurczaksunia1.th.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img695.imageshack.us/i/chestervelkurczaksunia1a.jpg/][IMG]http://img695.imageshack.us/img695/2227/chestervelkurczaksunia1a.th.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE] KOMU KURCZAKA???
  17. [quote name='magdola']Cruella Daemon:diabloti:[/QUOTE] Hahaha lepiej bym tego nie określiła :) Cholercia jak ona to zobaczy to nam się oberwie nieźle . Wieczorem uszy mi spuchną .
  18. Basterku nikt o Ciebie nie dzwoni :(
  19. [quote name='sleepingbyday']ja chcę! jorka albo szitsu, bo te rasy bardzo mi się podobaja ;-). szczeniaka, nie musi byćz rodowodem, nie będe go męczyć wystawami tylko kochac.[/QUOTE] uważajcie !!!!!! Ostatnio mi SBD powiedziała ze nie lubi szczeniaków , zastanawia mnie po co jej "modne " rasy ??????
  20. dzis zadzwonię do przyjaciólki SBD i spytam jak mała się zachowuje . Wiem od SBD że zupełnie jest nienauczona niczego . Sika gdzie popadnie , sra gdzie popadnie . Próbuje się stawiać , gryzie . Ogólnie to jest źle . Jak pogadam dziś z opiekunką Fifi to napisze co i jak , czekam na zdjęcia .
  21. [quote name='dorobella']I Baster będzie miał dom[/QUOTE] Gdzie Baster będzie miał dom??
  22. Koniec radosci . Pani zadzwoniła do mnie zaraz potem jak rozmawiałam z Anna33 i powiedziała ze ona czeka na Nugata ale żeby nie daj boze się w taką pogode wybierac do niej bo ona nie chce nikogo narażac na wypadek że poczeka kilka dni . Ucieszyłam się ze tej Pani naprawdę zalezy . 2 godziny póxniej Pani zadzwoniłą spłakana że miała własnie telefon i jej kuzynka miała wypadek i narazi epani musi jechac do niej na jak długo nie wie ale jak wróci i Nugat będzie u mnie to ona go napewno weźmie . Nie wiem co o tym myślęć rozmawiałam z Joanna i Asia mówi że pani napewno nie zmyśliła nie wyglądała na taka , zobaczymy czy się odezwie . Narazie jakby co szukamy dalej domu bo to nigdy nic nie wiadomo . Domek by był fajny ale ... zobaczymy.
  23. [quote name='Piromanka']Należy spróbować. Dajmy mu szansę.[/QUOTE] Tez tak myslę , teraz tylko kwestia transportu . Wolałabym zawieźć go sama i zostawić w nowym domu i być spokojną ze wszystko będzie oki , ale niesety nie stac mnie na takie wycieczki :(
  24. Asia juz zdała mi relację z wizyty przedadopcyjnej . I więc tak ..... Pani mieszka w domku jednorodzinnym , warunki sa dobre , podwórko ogrodzone pies by nigdy nie zostawał sam na podwórku , przy domu ma taras ogrodzony że nie ma możliwości wyjścia z tarasu na podwórko sam . pani miała jamnika który umarł na łózku ( nieomieszkała Asi wskazac na którym ) nie przeraża jej sikanie w domu jej jamnik robił identycznie to mu rzucała na podłoge gazety . Pani jest w wieku około 60 lat ale dobrze sie trzyma , ma 2 dzieci w razie choroby zajęli by sie Nugatem , jej poprzedni pies był karmiony karma zakupioną w sklepie zoologicznym na wagę lub gotowanym jedzeniem jakis serca z kaszą . Dziewczyny jak myślicie ?? Wegług Joanny83 jest to dobry dom , ja tez mam takie przeczucie . Co robimy ??? Anna33 czy jeślibym zawiozła Nugata to fundacja zwróciłaby pieniądze za benzynę ??? Jak to wygląda???
  25. siedze jak na szpilkach .........................................
×
×
  • Create New...