Jump to content
Dogomania

ockhama

Members
  • Posts

    5022
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by ockhama

  1. :hmmmm: przed zbiorową fontanną, może bardziej centralnie na placu - koniecznie trzeba będzie to osobiście sprawdzić w grudniu ;)
  2. zrobiłabym raz jeszcze badania krwi - pełną morfologię i biochemię oraz hormony TSH (hormon przysadki mózgowej) i T3, T4 - OB jest konieczne (stan zapalny tarczycy lub ew proces nowotworowy) no i zobaczymy - najważniejsza jest trafna ocena wyników przez veta i ich wzajemne pokojrzenie/zastawienie bo jest wiele chorób dających podobne wyniki i mających podobne do siebie objawy a inne przyczyny. Trzeba ustalić z vetem na co jeszcze można utoczyć krwi z Haśko ;)
  3. [quote name='Maupa4']...Ale nam to w sumie trudno dogodzic ... najpierw za zimno, potem sniegu za dużo ... mrozy zbyt tęgie ... sople za długie ... wiosny brak ... stale leje ... a teraz po dwóch dniach słońca już upałów nam dośc ... :roll: [/QUOTE] :diabloti: ... tak a'propos "zimno"... [quote name='Maupa4'][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images40.fotosik.pl/44/f9b79a2d9f9729ed.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE] teraz to miejsce wygląda tak... baaardzo gorąco i wody przybyło ;) [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/347/552906597eb13ab8med.jpg[/IMG][/URL] [quote name='Bila'] No tylko jemu apetytu nie odbiera. Nie rusza się, a żre:mdleje:[/QUOTE] a co będzie sobie żałować... tak wysoka temperatura to już mu tłuszczyk samoistnie spala :diabloti: [quote name='Bliss'] możecie kliknąć ... spamerka :roll:[/QUOTE] kliknięte... ale na FOKUSa z Wrześni.
  4. [quote name='malawaszka']...może by faktycznie zacząć od zbadania tarczycy? :mdleje: [quote name='ockhama'] Pojęcie "problemy neurologiczne" - dość szerokie... tak jak i przyczyny/powody "zaburzeń neurologicznych" - temat rzeka - guz lub tętniak mózgu, zaburzenia hormonalne, nadciśnienie, zaburzenia ukrwienia mózgu i zwyrodnienie rdzenia kręgowego, ostarość... Skutki/objawy - różne w zależności od jednostki chorobowej - zaburzenia motoryczne lub zaburzenia świadomości (otępienie, depresja, brak apetytu, śpiączka, ale też i nadmierne pobudzenie, drgawki, abstrakcyjne zachowanie, agresja, szał). tak tylko przypomniałam... i już znikam bo... [quote name='zerduszko']A teraz dostanę w czambo :P
  5. [quote name='Agnieszka Co.']A dzis jest Dzień Przyjaciela - naprawdę.[/QUOTE] no to wszyscy sobie życzmy wzajemnie tych realnie prawdziwych i szczerych własnych przyjaciół - a przynajmniej jednego!
  6. ale... ja tam rzadko chodzę :razz: omijam pączkowe miejsce kuszenia... ale... dam radę :diabloti: polezę i sfocę i wkleję... czego się nie robi dla "najgorszych" przyjaciół ;) a na razie masz cd. tej samej "fasady" [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/347/d8904d58abc149c5med.jpg[/IMG][/URL]
  7. w centrum na ulicy od ulubionych pączków ;) u mnie takich działań z polotem/bolcem nie ma bo ja na zaściankowo-tradycyjnej bronowickiej wiosce mieszkam :diabloti:
  8. zerknij... "wesoła" ściana w magicznym ;) [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/347/a27c6247afab6a00med.jpg[/IMG][/URL]
  9. [quote name='Bila']Może i nie lubisz, [B]ale ja Ci trochę pozakazuję[/B]:diabloti:[/QUOTE] ok. :multi: dla mojego dobra :razz: no i dobrze że ktoś po przyjacielsku i szczerze chce się o mnie martwić ;) ... bo najgorszy wróg lepszy niż fałszywy przyjaciel.
  10. [quote name='Bila']Żadna, już przekroczyłaś wszelkie dopuszczalne normy:diabloti:[/QUOTE] to prawda... tylko jak do tego podejść :hmmmm: no jest happy full wypas pod kazdym względem :multi: czy też gdzie się nie obrócić tam sciana z granicą normy :diabloti: a wiesz że ja nie lubię ani norm, ani granic, ani zakazów, ani nakazów :evil_lol:
  11. [quote name='zerduszko']Jeśli tylko te dwie choroby są brane pod uwagę, a w przypadku guza nic się nią da zrobić, to czy nie wystarczy zobaczyć jak Haśko zareaguje na leczenie wylewu? Z tego co ja się orientuję, to tomografia nie wykonana od razu po wylewie nie da jednoznacznej odpowiedzi. I na pewno nie tylko tomografia, ale też należy brać pod uwagę rezonans. Niekoniecznie chce mi się wierzyć, że to nie może być całkiem coś innego. Dlatego uważam, że powinien obejrzeć go specjalista, zanim wyda się lekką ręką taką sumę na badane, które da odpowiedź tylko na pytanie czy jest guz czy nie i nijak nie odp. na pytanie jak go leczyć, ani jakie jeszcze badania wykonać. Leczenie zawsze zaczyna się od podstawowych badań, najbardziej szczegółowe i drogie zostawiając na koniec. Akurat jestem teraz w trakcie diagnostyki neurologicznej i jakoś nikt od razu mnie nie wysyłał na rezonans, bo a nóż coś wyjdzie ;) Nie bardzo się znam,ale jeśli tomografia da odpowiedź tylko na pytanie czy on ma guza, to uważam, że to nadgorliwość i wyrzucenie kasy w błoto. to właśnie sugerują lekarze obecnie kierujący leczeniem Hasko... Myślę że malawaszka ma problem również z ogłaszaniem psa do adopcji bo nie do końca wiadomo co pies "ma", na co powinnien nastawić się ewentualny DS... choć z drugiej strony nawet młody i teoretycznie zdrowy pies może być niespodzianką nie tylko pod względem zachowania ale i niespodzianką zdrowotną. Pogadać, pokonsultować i popytać nigdy nie zawadzi.
  12. [quote name='lucySxy']Dzisiaj dopiero zobaczylam wszystkie zdjecia Majeczki, te z podrozy i z domku! ona jest taka slodka i sliczna.I jest naprawde drobniutka, widac na niej ta bide i niedostatek .....ale teraz juz tylko dobrze bedzie... [B]Caluski dla Majeczki[/B],:p[/QUOTE] dziękujemy ;) wycałuję... A na marginesie... zmiana imienia nie ma dla niej żadnego znaczenia... bo Margo nie słyszy - przyjechała z Warszawy do Krakowa z jednym kanałem słuchowym zarośniętym całkowicie a drugim z uszkodzoną błoną bębenkową. [quote name='Bila']I nie pękaj. [B]Damy radę[/B]:multi:[/QUOTE] jak już nie pękłam w lutym... no to teraz tym bardziej nie pęknę :diabloti: wiem że damy... i dzięki :loveu: że jesteś z nami od samego początku...
  13. [quote name='Bila']Banda czworga?:cool3:[/QUOTE] dobra... no to powiedz/wal jaka cyfra jest szczęśliwie sugerowana finalnie? :diabloti:
  14. [quote name='Bila']:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: Luiza, a na tej kanapie Oriśka by się jeszcze zmieściła?[/QUOTE] i owszem :lol: i w Golfie też... i w gabinecie u weta również... ale mi w mojej pale to już by się nie pomieściła... :diabloti: opanowanie ich czworga na gościnnych występach - bezcenne... ale nierealne!
  15. [quote name='Maupa4']To jak już od pół godziny wiemy, że gadamy na dwóch watkach równolegle to ja bardzo poproszę o wklejenie takiego zdjęcia tu ... [IMG]http://rlv.zcache.com/lenin_marx_engels_socialist_bumper_sticker-p12823428766043553783h9_325.jpg[/IMG][/QUOTE] mówisz i masz... [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/347/4c076321478daad3med.jpg[/IMG][/URL] i... [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/347/2ea647197d835816med.jpg[/IMG][/URL] lub... [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/347/fcdd3792f2582abamed.jpg[/IMG][/URL] albo... [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/347/b6807a87dc8080a3med.jpg[/IMG][/URL] oraz... [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/347/32ce75ec75642348med.jpg[/IMG][/URL]
  16. [quote name='Bila']No wiesz, ja widziałam, że Jej się bardzo u Ciebie spodobało:lol:. I towarzystwo odpowiednie:loveu:[/QUOTE] tak to prawda - towarzystwo jest najważniejsze :razz: [quote name='Maupa4'] Znowu aferę chcesz wywołac ... :crazyeye:[/QUOTE] ja? :crazyeye: to ja jestem Prorok czy co? :eviltong: [quote name='Maupa4']...Jak sama wiesz ja dopiero dziś po tygodniowych morderczych wysiłkach umysłowych wpadłam na genialny pomysł co do nowego tytułu tego wątku ... [B]Jak wiemy blondynki są nieskomplikowane, myślenie nie jest ich ulubionym zajęciem i tzw mocną stroną[/B][/QUOTE] :hmmmm: a jednak chyba sama prowokujesz... blond-aferę :diabloti: [quote name='Maupa4']A tu to chwilowo nie możesz liczyc na mnie ... ... napisz podanie w przyszłym tygodniu rozpatrzę ... :siara:[/QUOTE] no tak :-( a jak się to ma do: [quote name='Maupa4'] Bo Ty wiesz ... mówisz i masz ;)[/QUOTE]
  17. [quote name='Bila']To teraz na Margowym wątku poprosimy info, co wetka gadała[/QUOTE] Doktoressa nadal potwierdza konieczność wykonania korekty/poprawek po poprzednich 3 zabiegach... Dziś dostała kolejną Convenię (8 raz) a za dwa tygodnie następna iniekcja z tego antybiotyku. Ucho drożne nadal ma być koniecznie codziennie czyszczone i odkażane płynem Otodine oraz dalej mamy codziennie szamtać do kolacji Caniviton Forte i Ecomer. To ostatnie Margo uwielbia jak cukiereczki ;) Za miesiąc kontrolnie wymaz z ucha tak pro-forma bo Proteus Mirabilis tak łatwo nie odpuści... ale może przynajmniej Gronkowca już nie ma... obie mi powtarzacie: trzeba myśleć pozytywnie :diabloti:
  18. [quote name='malawaszka']no własnie ja nie wiem jakie inne badania - weci do których teraz Haśko chodzi nic nie mówią, żeby jakieś badania robić więc nie wiem :shake: a mogłam jednak iść na weterynarię Proszę, musisz sama do nich zadzwonić... taki los Matki Przełożonej :razz:
  19. [quote name='Bila']Tak zdecydowanie Margo musi mieć swój wątek:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:[/QUOTE] [quote name='Maupa4']Zdecydowanie tak ale ... ... ale miło by było jakby nadal wpadała w gości ... ;)[/QUOTE] to teraz będziemy gadać na obu wątkach? :diabloti: [quote name='Bila']Na pewno wpadnie, bo jest coraz bardziej towarzyska:lol:[/QUOTE] to prawda, tak jakoś jej się zachciało chcieć ;) magiczny wpływ Szekspira i Colette ;) że o Ori i kociej bandzie już nie wspomnę ... :razz:
  20. [quote name='Bila']:loveu::lol::iloveyou::buzi:[/QUOTE] no nie mów mi że się tego już dawno nie spodziewałaś... :eviltong: [quote name='Bila']Witanko:multi::multi::multi: A ja miałam iść dziś wcześniej spać:cool3::evil_lol:[/QUOTE] co tam... szkoda życia na spanie ;)
  21. [quote name='Maupa4']O ja cie ... :multi: Zdecydowanie najwyższa ... ... tym bardziej że ja wiem że Maja/Margo od dawna ma ten swój dom ... Tytuł też zmieniamy ? :cool3: Na jaki ??? Bo Ty wiesz ... mówisz i masz ;)[/QUOTE] "O ja cie" ??? no gadamy o tym że zostanie u mnie - z wielu powodów :razz: - już od lutego... :mdleje: Maupa = Prorok :diabloti: Tytuł :hmmmm: Zmieniamy :multi: Muszę pomyśleć... wszelkie sugestie od wszystkich mile widziane :razz:
  22. [quote name='Maupa4']Maja w sobotę 30 stycznia jedzie do swojego domu.[/QUOTE] No i pojechała... do Krakowa... ale że na miejscu wyszło nam tu parę "niespodzianek" to już nie jest w tym domu do którego jechała tylko w tym w którym już została. A zainteresowanych losami Maji (obecnie Margo) od 30 stycznia do obecnych czasów polecam "migawki z życia" gościnnie (od postu 17171) na gościnnym wątku: [url]http://www.dogomania.pl/threads/37453-Cztero%C5%82apy-Maupy4-Moja-Mona-odesz%C5%82a-...-A-%C5%BCycie-...-A-%C5%BCycie-jak-to-%C5%BCycie-...-%29/page1718[/url] Choć może juz nadchodzi czas na jej dawną i obecną historię właśnie tu... pozdrawiamy ;) [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/347/4c076321478daad3med.jpg[/IMG][/URL]
  23. Dobry Wieczór Wiecie co Laski... już chyba najwyższa pora przenieść wątek Maji: [url]http://www.dogomania.pl/threads/173454-BF-Maja-zaniedbana-skatowana-szuka-domu[/url]! do... [I]Już w nowym domu[/I] ...bo jako obecna i ostateczna mamusia Margo wiem że Maja/Margo już domu nie szuka.
  24. no i ok. ;) ja tak tylko sobie pytałam/sugerowałam - może rzeczywiście lepiej jest wiedzieć na 100% to trzymamy :thumbs: za konsultację z vetami i czekamy na Twoje info.
  25. Tak zastanawiałyśmy się dziś z Becią że może najlepiej gdybyś osobiście=telefonicznie skonsultowała się z Doktoressą prowadzącą obecnie Haśko aby zapytać co Wam i psu da realnie owo badanie - zważywszy na wiek psa i poziom medycyny weterynaryjnej w kraju to zabieg jest raczej utopią. Jakich, przynajmniej teoretyczne, mozna się spodziewać wymiernych efektów/korzyści "po" badaniu tomografem i co mozna będzie zrobić jeszcze dla psa jeśli potwierdzi się np owy guz mózgu. Ewentualny zabieg? Możliwości wykonania? Rokowania późniejsze?
×
×
  • Create New...