-
Posts
6863 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by magdola
-
Przerażona, dzika sunia o imieniu Lena... MA DOM !!!!! :-)
magdola replied to MyrkurDagur's topic in Już w nowym domu
Lenka znalazła dom, teraz domu szuka Lenek :D -
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
magdola replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[quote name='Madallena']Jutro w Pytaniu na sniadanie beda porady, niestety, nie obejrze :( Pies moich rodzicow ogromny bydlak a trzesie sie jak galareta i ucieka do szafy... Moja mama podaje mu neospazmine (od jutra juz) a w Sylwka wklada wate do uszu i daje ostro z glosnoscia telewizora albo muzyke nastawia na opor. Troche pomaga, ale od 23 30 do 01 siedzi razem z nim w szafie :)[/QUOTE] Ja oglądałam, był też przypadek siedzenia z psem w wannie....... Poza tym nie można się nad psem rozczulać, tylko pewnym głosem go uspokajać i głaskać. -
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
magdola replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[url]http://www.dogomania.pl/threads/176467-Pudel-w-schronisku-bardzo-zaniedbany-i-brudny-szukamy-domu?p=13774430#post13774430[/url] Takie cudo i takie zaniedbane.... Bakusię można zdjąć z pierwszej :) -
Prześliczna mała młodziutka Hienka-Tycia już W NOWYM DOMKU :)
magdola replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
To zobaczymy co da sie zrobić :) -
Prześliczna mała młodziutka Hienka-Tycia już W NOWYM DOMKU :)
magdola replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Jak by była po sterylce to by się jej coś może załatwiło... Piętro w domku, z kotem, duży ogrodzony teren i golden "jajeczny" do towarzystwa (jako sąsiad), dlatego po sterylce :( -
Fajnie i jakie ładne budy :D
-
Przerażona, dzika sunia o imieniu Lena... MA DOM !!!!! :-)
magdola replied to MyrkurDagur's topic in Już w nowym domu
Świetne wieści :) -
Przerażona, dzika sunia o imieniu Lena... MA DOM !!!!! :-)
magdola replied to MyrkurDagur's topic in Już w nowym domu
:crazyeye::multi::lol:Ale wiadomości...... -
Baka już w Kochającym Domku!!!!! Jest już szczęsliwa !!!
magdola replied to Tola^^'s topic in Już w nowym domu
[quote name='leni356']Magdolo, ale super wieści :loveu: :loveu: Jest sunia podobna do Bakusi, żeby polecać pozostałym chętnym na Bakusię, jeśli mozesz to powysyłaj zdjęcia Funi, ona marznie w schronisku, a może się komuś spodoba? Funia ma około 3 latek: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/176184-FUNIA-mix-jamnika-szorstkowA-osego-marznie-w-schronisku[/URL] [IMG]http://i38.tinypic.com/2eq9c7r.jpg[/IMG] [IMG]http://i36.tinypic.com/e331j.jpg[/IMG] [IMG]http://i38.tinypic.com/ix76sj.jpg[/IMG][/QUOTE] A może to jakaś rasa? PS. Nie wiem kiedy znowu pojawie się na necie o wczoraj mieliśmy włamanie do mieszkania. Psy całe -
Przerażona, dzika sunia o imieniu Lena... MA DOM !!!!! :-)
magdola replied to MyrkurDagur's topic in Już w nowym domu
Dziękuję Megii :) Śliczna dziewczynka. Strasznie mi się podoba:):loveu::loveu::loveu: Wcina przysmak z pedigree....??? -
Czy jest jakaś mała pudelka najlepiej mini ok 5 kg, "w sile wieku" (nie szczeniak) i po sterylce. Dogadująca się z innymi psami , zwłaszcza większymi . Mam chętny domek i chętnie przedstawie propozycje.
-
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
magdola replied to leni356's topic in Już w nowym domu
A ten Szarek to jaki wielkościowo jest ? -
Baka już w Kochającym Domku!!!!! Jest już szczęsliwa !!!
magdola replied to Tola^^'s topic in Już w nowym domu
[quote name='ana666']a co z domkami? idziesz na wizyty przedadopcyjne po świetach?[/QUOTE] Na raie Bakusia jest u mnie i Bóg mi świadkiem, że przyszły domek musi być superextra najlepszy, bo inaczej będzie miał ze mną do czynienia, a tak poza tym, to Baka chyba zostaje "w rodzinie" bo nie zniosłabym tego , że jej juz więcej nie zobaczę. Wczoraj ją delikatnie wykąpałam, bo rana już wg mnie zagojona, nawet opuchlizna zeszła. jest teraz pachnąca jak fiołek:) i mięciutka jak kaczuszka. Nawet mój TZ, który był nie bardzo przekonany do naszego DT i strasznie byl oschły do Baki - teraz zastanawia się czy Bakę nie zamienić na naszą Airę....:D ;p A dziewczyny mogą bawić się non stop. I strasznie się ze soba zżyły i jw nie wyobrażam sobie, żeby Bakusi nie widzieć dłużej niż tydzień:) O nią już się martwić nie musicie . Niestety po ostatniej sesji szlag trafił aparat, ale mam jeszcze telefon i jak znaję chwilę o fotek będzie cią dalszy :) \EDIT: Krótko mówiąc proponuję zmienić tytuł wątku na coś w stylu: Mam już ciepły domek i nie wiem czy szukam kolejnego domku... :D Ludzie się zakochują tym małym najukochańszym "pseudo Yorku":) -
Baka już w Kochającym Domku!!!!! Jest już szczęsliwa !!!
magdola replied to Tola^^'s topic in Już w nowym domu
Okazało się, że Bakusia to "beztlenowiec". najlepiej jej się śpi pod kołdrą, jak najbliżej ludzia;) -
Siemens już w swoim domku, Samsung ma nowy hotel i wątek.
magdola replied to ata's topic in Już w nowym domu
:megagrin::cool2: Brawo!!!!!!!!!!!!!!:loveu: -
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
magdola replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[quote name='leni356']Super, dzięki za propozycję, na pewno skorzystamy. Jeśli jest więcej domków na Bakusię to też warto zwizytować i inne kudłaczki polecać, ale najpierw wizyty[/QUOTE]Dzisiaj miałam kolejny konkretny telefon bo na sms-y raczej nie odpowiadam, a zdarzają się typu: "Ile za psa?" -
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
magdola replied to leni356's topic in Już w nowym domu
W związku z tym, iż mam u siebie Bakusię i dałam ogłoszenie w lokalnej gazecie, mam spory odzew ludzie różni, część pozytywna, część nie.. I tak sobie pomyślałam, że mogłabym pomóc niektórym bidom potrzebującym DT lub DS umieszczając tam ogłoszenia. Dopóki nie zbankrutuję to mogłabym pomóc ;) I dać kontakty do konkretnych osób odpowiedzialnych za potencjalnego osobnika..... -
Siemens już w swoim domku, Samsung ma nowy hotel i wątek.
magdola replied to ata's topic in Już w nowym domu
[quote name='Malwi']ja widzę że zakochana para nam się robi ;) Opera i Samsung ... telefon i przeglądarka internetowa <hahaha>[/QUOTE] Raczej telefon z przegladarką internetową :) -
Przerażona, dzika sunia o imieniu Lena... MA DOM !!!!! :-)
magdola replied to MyrkurDagur's topic in Już w nowym domu
[quote name='megii1']Ja też tak uważam i szczerze boję się trochę bo ona teraz uważa tylko mnie. Moze za jakiś czas polubi też innych domowników. Może inne osoby ale na razie tylko mi się daje dotknąć...[/QUOTE] Taka mi myśl przyszła do głowy, że fajnie jakby Lenka została u Megii ..... Pewnie to niemożliwe, ale pomarzyć można........................................... -
Baka już w Kochającym Domku!!!!! Jest już szczęsliwa !!!
magdola replied to Tola^^'s topic in Już w nowym domu
[quote name='leni356']A co to takiego? Kerabol? Ja mam problem z sierścią mojej suni, na razie olej palmowy za drogi, ratuję się innymi preparatami[/QUOTE] KERABOL Właściwości: Biotyna należy do rozpuszczalnych w wodzie witamin z grupy B. Niedobór tej witaminy powoduje u zwierząt zapalenie skóry, wypadanie sierści, zaburzenia pigmentacji włosa u psa. Biotyna wywiera wpływ na czynności gruczołów łojowych, które przy jej niedoborze produkują wprawdzie więcej wydzieliny, jednakże różniącej się swym składem od normalnej. Dochodzi wówczas do tworzenia się łusek, a następnie do wysychania skóry. Cynk wchodzi w skład ponad 200 enzymów i białek, jest niezbędny do funkcjonowania każdej komórki organizmu. Najwięcej zawierają go tkanki zewnętrzne: skóra i włosy. Niedobór u psa objawia się m.in. zmianami skórnymi - zrogowacenia, wypadanie sierści, utrata pigmentu. Zwierzęta żywione dietą pozbawioną cynku rosną wolniej i występują u nich zaburzenia w rozwoju owłosienia. Szczególnie rasy długowłose mogą mieć wydłużony okres wzrostu włosa. Karma uzupełniona cynkiem ma pozytywny wpływ na zachwiany metabolizm skóry i szybko usuwa objawy niedoboru. Preparat dzięki połączeniu tych składników zapewnia: - błyszczącą, gęstą i mocno osadzoną sierść, - krótki okres linienia, - gładką, elastyczną skórę, - poprawioną pigmentację, - zdrowe poduszki i pazury. Wskazania: Wypadanie włosów, krucha, matowa sierść. Schorzenia skóry takie, jak: stany zapalne i egzemy. Biotyna również u zdrowych zwierząt poprawia jakość włosa, sierść staje się bardziej wytrzymała, przybiera wyraźniejszą barwę i połysk. Zwierzętom wystawowym zaleca się często wyższe dawki biotyny. Widoczna poprawa jakości skóry i sierści u zdrowych zwierząt pojawia się po 3-5 tygodniowej kuracji. Poza tym najlepsze efekty są jak się to podaje połaczone z Omeganem: Działanie: Omegan to naturalny, biologicznie czynny, aktywny produkt, istotny dla utrzymania zdrowotności skóry. Zawarte w tranie i oleju sojowym witaminy oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe optymalizują metabolizm, zapobiegają wypadaniu włosów, wzmagają odporność miejscową i ogólną organizmu, a także hamują procesy zapalne. Omegan sprzyja ogólnemu rozwojowi organizmu, w tym układu kostnego. Wskazania: Omegan przeznaczony jest dla psów i kotów w celu poprawy wyglądu okrywy włosowej i funkcjonowania skóry. W zalecanych ilościach może być też stosowany jako pokarm uzupełniający, który poprawia walory smakowe podawanej karmy lub jako przysmak, nagroda. Dawkowanie: preparat zaleca się stosować jako dodatek do karmy w dawce dziennej 10ml (2 łyżeczki do herbaty) na 10kg masy ciała. Czasami jest tak, że psy wyczują to w jedzeniu lub wodzie i "lipa". Tak jak w moim przypadku więc wolępodawać Gammolen bo jest w tabletkach takich miękkich, robie w takiej kapsułce dziurkę i pies "memła", wiec jak nie polknie to chociaż olejek "pójdzie" Albo po prostu wrzucić do pysia i potrzymać chwilę pyszczek, żeby połknął i już. A kerabol trzeba mieszać z jedzeniem albo wodą. Opis gammolenu: [URL]http://www.krakvet.pl/gammolen-preparat-poprawiajacy-kondycje-skory-kaps-p-4998.html[/URL] -
Baka już w Kochającym Domku!!!!! Jest już szczęsliwa !!!
magdola replied to Tola^^'s topic in Już w nowym domu
A ja Wam ogloszę, że Baka chyba zostaje w rodzinie:) Okazało sie przypadkiem, że mój chrzestny chciałby psiaczka. Nie pracuje, bo jest na rencie (jest w pełni sprawny) i szuka kompana. Mieszka w bloku z córką (moja siostrą cioteczną) i jej TZ. W domu były psy, i inne zwierzęta też najczęściej znajdy, które dożywały końca swoich dni. Ostatnia sunia, która z nimi mieszkała odeszła za TM bardzo krótko po śmierci swojej ukochanej pani. Miała ok 16 lat i była ratlerkowata.... -
Baka już w Kochającym Domku!!!!! Jest już szczęsliwa !!!
magdola replied to Tola^^'s topic in Już w nowym domu
[quote name='Kiri211']Co wchodzę na wątek to Bakusia robi się coraz piękniejsza:)[/QUOTE] Ona się robi coraz fajniejsza... A na spacerze dostaje świra:diabloti: Fajna z niej babka, nawet nie myślałam. Żałujcie że jej nie znacie :eviltong: I codziennie dostaje porcję kropelek Kerabolu na sierść:loveu: -
Przerażona, dzika sunia o imieniu Lena... MA DOM !!!!! :-)
magdola replied to MyrkurDagur's topic in Już w nowym domu
Bardzo się cieszę. Mówiłam że będą z niej "ludzie" Jeszcze troszeczkę i .... Dzięki megii1 :) -
Baka już w Kochającym Domku!!!!! Jest już szczęsliwa !!!
magdola replied to Tola^^'s topic in Już w nowym domu
Mam chętnych Państwa na Bakusię. To Pani z dorosłym synem. Mieszkają razem w dwóch pokojach. W domu był pies owczarek kaukaski przez 13lat. Dwa lata temu odszedł za TM i Państwo nie mogli się przełamać na kolejnego psiaka. Oboje pracują, jednak Pani pracuje do 12, to Bakusia byłaby bardzo mało sama w domu, albo i wogóle. Zgodzili sie na wizytę przed i po, oraz maja chęć wpłaty na inne bidy. Pani powiedziała, że poczeka na małą bo bardzo im sie podoba i widać, że jest tego warta. Dla mnie to wszystko jest za piękne..... Acha i mieszkają dość blisko mnie. Powiedziałam, że gdyby coś to oddam ją najwcześniej jak ja wykąpię i wypielęgnuję. I jak sie ranka zagoi :) Ludzie bardzo przyjemni i mili, ciepli, ale nie oceniajmy ich powierzchownie. :diabloti: Jestem z nimi w kontakcie.