-
Posts
5410 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Olga7
-
Wyslalam link do jednej z ciotek -moze podsunie nam jakis pomysl i nieco tanszy hotel oraz dobrego weta ? Do Temidy nie idzie mi czemuś pw -może ktoś z was napisze-bo ona chyba z Radomska ale może gdzieś blizej Szydlowca da radę cos znalezc ?? Nie znacie tam zadnych niedrogich dt choć ,bo weta wtedy sie poszuka może ? Bo za ten hotelik-to moze wam zabraknąc kasy -jak na dluzej niz kilka dni pies zostanie ...Jak uwazacie -tak zrobicie .Czasu jest b.malo -pies wymaga natychmiastowej pomocy -jesli już nie jest za pozno ...:shake:
-
Teraz czytam nieco wczesniej na wątku ,że koszt tego hoteliku u weta w Radomsku -to ok.400-500 zl . Być może ja zle kojarzę ten szpitalik-hotelik ,ale ktoś mi w tamtym roku chyba mowil o tym wecie -nie jestem pewna czy to na pewno ten sam wet i hotelik . Z Radomska jest chyba Temida -o ile się nie mylę -pewnie wie o tym wecie .
-
Zapisuję wątek .Czy te wet w Radomsku to jedyna możliwość na dzień dzisiejszy ? Może zle kojarzę,ale chyba już slyszalam ,że to chyba tam koszt -samego pobytu psa/chyba z karmą / u tych wetów -przy lecznicy jest dość wysoki-ponad 600zl ? Moze pomylilam wetów i ten szpitalik - zaznaczam z góry !! .Może to nie w Radomsku a w innym mieście w tym wojew. Ktoś z Radomska pewnie dobrze się w tym orientuje i skoryguje, to co piszę. Jeśli są fundusze na pobyt Cywila i jego leczenie -to dobrze.Ja jednorazowo dorzucę choć kilka zł . Oby tylko udalo się psa zlapać i wyleczyć -taki piękny pies musi mieć swoj dom .
-
Hero - bronił większego od siebie. Nigdy go nie zapomnimy.
Olga7 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Bianko- dobrze się stalo ,że choć Fabiana uratowalyscie .Kto mogl przypuszczać ,że bohaterski Hero zniknie lub zaginie -albo stanie się coś zlego z nim ? Inaczej zginął by też Fabian . Jeśli naprawdę nikt celowo nie przyczynil się w schronie do zaginięcia Hero -i nie został zagryziony -to być może jeszcze odnajdzie się jakimś cudem ? Choć dziwnie jakoś tak się zlozylo,że pies zaginąl tuż przed zabraniem go przez wolontariuszki....Może to zbieg okoliczności -a może nie.. -
Hero - bronił większego od siebie. Nigdy go nie zapomnimy.
Olga7 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Gdybyśmy mogli przewidzieć ,że Hero zaginie albo zginie -po zabraniu stamtąd Fabiana ,ktory w dużej mierze zawdzięcza Hero życie oraz to ,że doczekal ocalenia -to pewnie Hero razem z Fabianem bylby zabrany ze schronu-jednoczesnie .... Poki co - będziemy czekać na odnalezienie Hero i mamy nadzieję ,że jednak żyje ,choć im dlużej go nie widać i nie można go odszukać -tym mniej optymizmu nam zostaje.:shake: Jescze kilka inf.o schronie zamojskim...[URL]http://www.boz.org.pl/ll/zamosc/index.htm[/URL] -
Życie Pinesi wisi na włosku ... Pineska odeszła ... [']
Olga7 replied to Pinesk@'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Może jeszcze ta rodzina się odezwie w spr.adopcji Pineski ? Czasem jakieś sprawy rodzinne ,czy wyjazd lub inne podobne uniemozliwiają kontakt przez neta .. -
Hero - bronił większego od siebie. Nigdy go nie zapomnimy.
Olga7 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Może jednak byla by szansa zmienić sytuację w zamojskim schronie -na dużo lepszą ,by psy tam nie musialy ginąć tragicznie na skutek zagryzień albo być usypiane ? Jak można pomoc tym psom i temu schronowi ? Sytuacja tego schronu od wielu chyba lat jest bardzo zla i wiele krytyki bylo juz dawno pod adresem kierownictwa schronu oraz personelu też chyba oraz TOZ-u ..Dopóki nie wymusi się na lokalnych wladzach poprawy sytuacji w schronie-pod każdym względem -nie zmieni się tam nic na lepsze .Byc może powinny wladze miasta zacząć od zmian personalnych w schronie -jesli tyle lat bylo tam żle a jest nadal tak samo ? Takich przypadków jest u nas w kraju dużo więcej -niestety... Biuro Ochrony Zwierząt : [URL]http://www.boz.org.pl/index.htm[/URL] Czarna lista schronisk : [URL]http://www.boz.org.pl/sch/czarna/lista.htm[/URL] oraz : [url]http://www.boz.org.pl/raport/2005/zorganiz.htm[/url] -
Elinko -dziekuję za pomysl z podwójną smyczą ,ale obawiam się ,że u nas nie bardzo chyba by sie to sprawdzilo .Sunia jest skoczna -skacze jak kangur a ciągnie jak koń:roll: .Ten drugi pies pewnie by musial fruwać jak ona ,ale może jednak razem by byla nieco spokojniejsza -gdyby ten drugi pies nie mial takiego temperamentu i charakterku wścibskiego -jak ona ? Kto wie ? Na razie to tylko przymiarki -poki co. Piękne te sunie obie masz Elinko ...:loveu: A te truskawy panabazyla -są faktycznie sensowniejsze i bardziej oplacalne ,niż to wynagrodzenie na etacie chyba -i znoszenie fochów i humorów nieudanego szefa ...Cięzkie czasy nastaly -pod wieloma względami ....
-
Elinko- wybacz te namowy ,ale dopiero dziś mialam chwilkę ,żeby poczytać nieco więcej postów tego wątku i doczytalam się ,z czego glownie wynika ta chęć rozstania z uroczą ,kochaną Majeczką .Znam też nieco ten ból ,choć dzieci mamy juz dorosle ,ale sama mam problemy ze stałą pracą zawodową.Jesli uda się coś znalezc -to jedynie w formie dorywczej ,ale nie na etat.Wiek już nie ten -wiadomo. A nad drugim psem zastanawiamy się często ,ale głownie pod kątem naszej wydolności fizycznej /czyli naszych sił/ do utrzymania dwóch ,energicznych psów na smyczy na wspolnych spacerach. Bez smyczy też nieraz sunia z nami czy innymi psami/tzn.szaleje do upadlego najczęściej albo pies nie ucieknie-wykonczony :)/ -w bezpiecznych miejscach oczywiście. :evil_lol: A co do zbyt wielu dyplomów i tytułów panabazyla i szukania pracy : może warto nie przyznawać się czasem do wszystkich dyplomów i schować choć jeden tytuł ? Wtedy nie będziesz górować wyksztakceniem i tytułem nad ewentualnym szefem i pracę uda się znależć ? Ja bym chyba tak postąpiła To tylko taka rada od serca -nie obraż się.
-
Ja też czuję ,że to bedzie bardzo cięzkie rozstanie dla was wszystkich i samej suni ....Jest jeszcze czas może na decyzję ,by sunia zostala u was -a pani może zdecyduje się na innego podobnego psa ? Też kudlaczka ...np. z tego samego schroniska [URL]http://www.psy-warszawa.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=309:jzorek&Itemid=77[/URL] [URL]http://www.psy-warszawa.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=321:mupet&Itemid=77[/URL] ....albo Mani-sznaucerki - z Jastrzębia Zdr. ? albo : [url]http://www.dogomania.pl/threads/178053-Sunia-mix-Pona-zwyrodnienie-krAE-gosA-upa-Potrzebne-na-CITO-wsparcie-by-mogA-a-dalej-zyAE[/url]
-
Cudna jest ta Maja- i gdyby nie ta pani chętna do adopcji Majeczki -to mialam teraz zamiar namawiać Elinkę ,żeby nie wypuszczala z rąk i z domu takiej ślicznej ,przemiłej suni po trudnych przejściach ..tym bardziej ,że tak pięknie i zgodnie bawi się z jej Loulą ..:loveu::p i w ogole jest taka kochana i urocza ..Mam nadzieję ,że leczenie skonczy się pomyślnie i sunia dlugo będzie cieszyć się nowym domkiem i swymi ludzmi ,ktorzy ją pokochają -jak Elinka choćby .
-
Czy to sznaucerka? kłebek strachu- Mania za TM*
Olga7 replied to monika55's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Postaram się choć doslać kilka zl na Manię ,bo chyba ostatnio zapomnialam o terminowych wplatach swych grosików na nią -przepraszam.Parę innych też chyba pominęlam-nieco zalatana jestem od Nowego Roku-muszę to nadgonić w najbliższym czasie i wyrównać ,choć to b.skromne wplaty. Moniczko-a czy możecie podac na początku wątku ,gdzie są kolejne fot.Mani -na ktorych stronach ? Bo wątek dośc dlugi i nie kazdy ma czas i cierpliowość czytać wszystkie strony .Dziękuję z góry. -
Czy to sznaucerka? kłebek strachu- Mania za TM*
Olga7 replied to monika55's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Ja też pamiętam zawsze o Mani i zagladam co parę dni do niej -po cichu tak i martwię się ,że Mania nadal szuka nie tylko DS, ale i domu tymczasowego -a czasem podpytuje kogoś ,czy nie moze wziąć tego, czy innego psa - do swego domu ,do adopcji -albo czy nie zna kogoś takiego w rodzinie czy wśród znajomych...../Tym bardziej,że wcześniej liczylam na tę adopcję Mani do Wroclawia -do p.Lilki -gdzie sporo starań też też dolożyłam ,ale ta osoba adoptowala innego psa ze schronu /dość trudnego i chorego/. Wierzę jednak ,że Mania doczeka lada m-c swego domu. -
Mała terierkowata sunia bez oczka, gryziona w boksie - MA ZAPEWNIONY DS!
Olga7 replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
Jestem pelna uznania i ogromnej wdzięczności dla Ciebie Ewo oraz takim aktywnym innym ludziom niosącym pomoc wielu zwierzętom przez wiele nieraz lat.Nie każdy potrafi tak poświęcać swoj czas i życie osobiste i rodzinne o nie każdy może -z różnych względów.Wszystkim jednak ,którzy na różny sposób pomagają bezdomnym zwierzętom -jesteśmy bardzo wdzięczni .Myślę,że wielu z nas pomaga na ile potrafi i może-każda pomoc się chyba liczy i jest potrzebna.Dziękujemy Wam .Wybacz to wypytywanie i marudzenie ,ale wynika ono z zatroskania i roznych wizji i sytuacji na jakie narażone są psy w schronach.Ufam,że ten pies doczeka niedlugo swego domu .Nieco nas uspokoilaś chyba.Bo sytuacja psa byla chyba b.trudna i balam się ,że nie dożyje już swego wybawienia. -
Zapisuję wątek Kudla pięknego i kudłatego .Może doczeka się domu niedlugo ..
-
Zajrzalam i ja także-zapiszę wątek i grosik na ratowanie tego psa postaram się czasem dorzucić. Gazzy-fotki koniecznie dajcie na początek wątku-jak wiesz sama pewnie.Trzeba ratować tego psa i jego wzrok-może jakoś się uda .
-
Hero - bronił większego od siebie. Nigdy go nie zapomnimy.
Olga7 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
[quote name='Rodzice Maciusia :)']Przepraszam, że offuję dalej na wątku Hero, ale odpowiem tylko Oldze. Tu jest jej wątek, są fotki i tam dopisz swoją dekl. Dziękuję Ci serdecznnie!!!!!! [url]http://www.dogomania.pl/threads/179511-MaA-a-terierkowata-sunia-bez-oczka-gryziona-w-boksie-PILNIE-SZUKA-FUNDUSZY-I-DT/page2[/url][/QUOTE] Dziękuje za doinformowanie Rodzicom Maciusia :) - już dotarlam do wątku też .z malym opóznieniem jednak ,bo tak raczej z doskoku ostatnio i stąd ten brak orientacji . -
Hero - bronił większego od siebie. Nigdy go nie zapomnimy.
Olga7 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
A ja nadal wyczekuję wieści ,że Hero jednak żyje i da się go uratować ....Byle tylko byly to dobre wieści ... -
Mała terierkowata sunia bez oczka, gryziona w boksie - MA ZAPEWNIONY DS!
Olga7 replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
Oby tak bylo Lady Swallow ,oby tak bylo ,że Niki bezpiecznie doczeka swego domu i ludzi .I mam nadzieję ,że jest jednak oddzielony od tych atakujących go psów ,bo boję się już każdego dnia ,że stanie się tam mu gorsze zlo niż podgryzanie i gryzienie a zaszczuty pies nie umknie zębom tych psów ...Oby byl już odseparowany jakoś i lada dzień zabrany do DS. Myslę,że kierownik go wyciagnął stamtąd i trzyma w bezpiecznym kącie. -
Mała terierkowata sunia bez oczka, gryziona w boksie - MA ZAPEWNIONY DS!
Olga7 replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
Dlatego też b.proszę Ewę E-S ,żeby koniecznie sprawdzila i nalegala na kier. ,aby pies bym bezwględnie oddzielony od reszty psów z tego boksu -a w najgorszym przypadku umieszczony wśród innych ,malych i lagodnych psów -np.z suczkami po strerylce /jesli jest taka możliwość oczywiście/ .Ten pies dość już wycierpial tam i ledwo uszedl z życiem -i nadal nie będę spokojna ,jesli on nie jest zabrany od tych agresywnych wobec niego psów . Nie chcemy czytać niedlugo ,że chętni do adopcji psa czekali na niego czy już planowali przyjazd -ale niestety pies już jest za TM -nie doczekal tego domku...:shake: Myslę ,że Ewa sama już o to pytala ,ale może slowa kier. ,że pies jest pilnowany -uspokoily je.Na czym polega to pilnowanie ? Bo dla mnie jest oczywiste ,że pies tak zagrożony zagryzieniem -powinien już dawno być odeseparowany od agresywnych psów .A pilnowanie -to może byc np. pobyt psa w budynku biura kier.czy w boksie kwarantanny ,albo innym oddzielnym pomieszczeniu -a nie zaglądanie do niego 2-3 razy dziennie,bo to nic nie da. Psy dopadną go w np. w nocy i zagryzą . Tak nie upilnuje się zagrożonego śmiercią w boksie psa.:shake: -
Mała terierkowata sunia bez oczka, gryziona w boksie - MA ZAPEWNIONY DS!
Olga7 replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
Ja tu szukam wątku ,żeby uspokoić sie ,że Nika żyje ,jest już bezpieczna w rękach E-S czyli Ewy -a tu takie nowiny. Nika okazala się Nikiem -a do tego trafi lada dzień do swego domu i będzie tam normalnie życ ,bezpieczny i szczęsliwy . Ewa -a jesteś pewna ,że ten kier. zabierze psa -lub zabral już dziś z tego boksu -żeby nie doszlo do tragedii nawet w ostatnią noc czy dzień przez adopcją psa ?? Bo nieraz już byly takie tragiczne przypadki ,że zamiast do adopcji danego dnia -pies trafial za TM -i zabraklo doslownie kilku godzin tylko do wybawienia psa...Martwia mnie te opisy ataków zmasowanych na Nika i jego bezbronnośc wśród tej gromady agresywnych wobec niego psów :shake:. Czy ten pies zostal już dziś oddzielony od innych psów ?? Co do oferowanej -deklarowanej pomocy : skierujcie proszę to na pomoc innemu psu wg waszego uznania. -
Podczytuję czasem wątek kieleckich/świętokrzyskich psów -trochę od początku i trochę od konca ,bo strasznie duzo jest stron- i dobrze ,bo to oznacza dużą aktywność ludzi niosących pomoc tamtejszym psom.:p Co do hoteliku u mariamc w Szczecinku -to chyba sporo ciotek już wie,że to najlepszy chyba i najnowoczesniejszy hotelik i schron także -w Polsce i także w Europie -jak wiem z relacji samej marimac i innych ludzi także . No i opieka oraz zaangażowanie kieorwniczki oraz personelu jest wzorcowe -niechby w kazdym schronie innym bylo choć nieco podobne jak tam w Szczecinku . Slyszalam o kilku takich dobrych -z sercem prowadzonych schronach w Polsce - m.in.w Bydgoszczy i Elblągu i jeszcze może paru też. . Zatem jesli tylko macie szansę umieścić tam jakiegoś psa -to nie marnujcie szansy i jedzcie tam nawet pociągiem -bo tam b.trudno o miejsce -zarowno w schronie jak i hoteliku . [URL]http://www.szczecinek.pl/strona.php?id=2252[/URL] [URL]http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090623/SZCZECINEK/931785828[/URL] [URL]http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090703/REGION/189921248[/URL] [url]http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090702/REGION/315530142[/url]
-
Mała terierkowata sunia bez oczka, gryziona w boksie - MA ZAPEWNIONY DS!
Olga7 replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
Jeśli tylko to możliwe- E-S już w ten poniedzialek -9.02.br zabierze Nikę do Rodziców Maciusia -inaczej sunia może nie doczekać następnego dnia. Takich naglych ,niespodziewanych zagryzień w schronach jest mnóstwo -nawet na kilka godz. przed adopcją do DS czy do hoteliku /choćby ostatnio Kacperek / [url]http://www.dogomania.pl/threads/178600-Kacperek-JuA-nieczego-nie-potrzebuje-Jeden-dzieA-w-swoim-domku-JuA-za-TM[/url] A sunia jest w ogromnym niebezpieczeństwie już od dawna -i agresja wszystkich psów wobec niej nasila się każdego dnia .Oby tylko zdążyć Nikę zabrać -poki zyje tam -bo nawet ta noc może okazać się dla niej tragiczna ! Ja po 10.02 wyslę na hotelik 20 zl zaraz w tym mcu-a potem postaram się 10zl/m-c .