-
Posts
10423 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by malibo57
-
[MLB] Alfik - Mały, śliczny, dobrze wychowany kudłacz:)
malibo57 replied to Hotel KADIF's topic in Już w nowym domu
Najgorsze jest to, że w ich zakichanym Kodeksie Etyki i Deontologii stoi, jak wół, że jeden lekarz nie może wypowiadać się krytycznie o postępowaniu medycznym innego, bo grozi mu sąd koleżeński w Izbie. Nawet, jeśli błąd w sztuce jest ewidentny. Sic! Znacie? To przeczytajcie [URL="http://www.ppr.pl/artykul-ppr-1446.php?_resourcePK=1446"]Kodeks Etyki i Deontologii[/URL] Wg tego Kodeksu, to nie interes pacjenta, czyli zwierzęcia jest wazny, tylko człowieka... Takie jest motto tego Kodeksu. Chyba czas na zmiany. -
FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!
malibo57 replied to magdyska25's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Franio zostaje u Ajlii przynajmniej jeszcze tydzień. Na środę planujemy badania krwi i usg. Po wynikach - decyzja o kastracji. -
[MLB] Alfik - Mały, śliczny, dobrze wychowany kudłacz:)
malibo57 replied to Hotel KADIF's topic in Już w nowym domu
Tak, świetnie jest. podajemy psu cefalosporynę III generacji, nagle słyszę " to nie działa na boreliozę, proszę podać tetracykliny", przyjmuję za dobra monetę, zgłaszam pretensje do weta, który przepisał cefalosporynę, a potem agata-air sprawdza w necie i... "[COLOR=#000000][FONT=Arial]Do leczenia należy dobierać cefalosporyny najnowszej generacji: pierwsza generacja leków jest nieskuteczna[/FONT][/COLOR][COLOR=#717171][FONT=Arial] [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Arial]Trzecia generacja jest obecnie najskuteczniejsza z uwagi na jej niski MBC (0,6 dla ceftriaxone) i okazała się być skuteczna w przypadkach, w których zawodzą penicyliny i tetracykliny." [/FONT][/COLOR]I dalej: "[COLOR=#000000][FONT=Verdana]przy leczeniu boreliozy stosuje się cztery kategorie antybiotyków ogólnego zastosowania. [B]Tetracykliny [/B]w tym [U]doksycyklina[/U] i minocyklina przy zbyt małych dawkach działają jedynie bakteriostatycznie. Przy zbyt małym stężeniu leku we krwi często zdarzają się niepowodzenia w leczeniu zarówno wczesnych jak i późnych stadiów choroby. Jednak wysokie dawki są źle tolerowane. Np. [B]doksycyklina[/B] może być bardzo skuteczna o ile osiągnie się wysoki poziom leku w organizmie przez duże dawki doustne (400 do 600 mg dziennie) lub przez zastrzyki." [/FONT][/COLOR]Człowieku, lecz się ( i swojego psa) sam! -
Sochaczew - BANDERAS , powrót marnotrawnego MA DOM
malibo57 replied to luka1's topic in Już w nowym domu
Witamy! No, wreszcie, że tak powiem:) -
FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!
malibo57 replied to magdyska25's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Ten zespół przedsionkowy jest niepotwierdzony. -
No, łapina prawa dawno temu połamana i będzie zawsze słabsza, ale, jak schudnie i łyknie trochę Celadrinu, to pewnie nie będzie utykał
-
FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!
malibo57 replied to magdyska25's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Matko, dobra Duszyczka - dziękujemy, Kochana! Franulek potrzebuje teraz nas wszystkich. -
FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!
malibo57 replied to magdyska25's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Szukajmy BDT, bo deklaracji to Franiowi na karmę i leki ledwie wystarczy. -
Od 23.05., bo wcześniej nie był taki wyrywny, wręcz przeciwnie:cool3:
-
Popatrz, popatrz, jak to byt kształtuje świadomość. W poprzednim miejscu lekarz mógł z nim zrobić wszystko, teraz poczuł sie pewniej i rozrabia z Julka i Iskrą - i to jak!
-
Jesteś:) Miło Cie widzieć! Ciocia Majqa całowała i holowała dziś Rudolfa do weta:) Kochana Cioteczka poświęciła chłopakom ( Rudiemu i Franiowi) calusieńki wieczór. Ciocia/Wujek Ajlii też. Rudi ma: 1. Podcięte pazurki 2. Wyczyszczone uszy 3. Zbadana i zmierzona przepuklinę - na szczęście nic nie trzeba robić. 4. Obejrzane zęby - coś tam jest, ale do obserwacji. 5. Waży 29kg - a powinien jakieś 23kg - rozplanowano akcję odchudzania. Aha, Rudolf obszczekał samolot...
-
He, he! Siła spokoju - widać czuje się bezpiecznie. Nas burza zahaczyła tylko ogonkiem. Przelew poleciał - dziękuję! Czy Jance czegoś trzeba?
-
FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!
malibo57 replied to magdyska25's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
I przestawał rzęzić, jak go przytulałaś:loveu: -
FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!
malibo57 replied to magdyska25's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='majqa'] Edit: Ta bida nie świszcze, a rzęzi. Dam Wam porównanie. Ktoś Was goni do upadłego. Stajecie i oddech jest częsty, krótki, rwany, raz za razem, raz za razem, tak, że nie sposób przestać. Rzężenie ustało jeszcze w podróży, oddech się unormował. Skrzynkę odgruzowałam, przepraszam, ale mam jeszcze sytuację awaryjną u Alfa. Majqa, stokrotne dzięki za poświęcenie Franiowi całego wieczoru, za gotowość, za "chcenie", no, co Ci będę mówić:) -
Owczarki ze śmietnika w Radomiu - Ares już w domu, Mars czeka nadal.
malibo57 replied to red's topic in Już w nowym domu
Pani Asiu, proszę potwierdzić, jeśli pieniądze za kwiecień i maj wpłynęły na konto hotelu. -
FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!
malibo57 replied to magdyska25's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Poproszę za chwilę Majqę, żeby sprawdziła, czy czegoś nie pokręciłam - ma notatki. -
FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!
malibo57 replied to magdyska25's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Kochani! Franio został dziś zabrany do lecznicy w Łodzi, gdyż miał świszczący oddech, który bardzo zaniepokoił Ajlii. Jutro wkleję opisy z kart pacjenta, które otrzymam e-mailem. A dziś, na podstawie dwóch relacji - Ajlii i Majqi, która poświeciła dzisiejszy wieczór na towarzyszenie Franiowi i Rudolfowi, za co gorąco dziękuję! - przedstawiam stan zdrowia Frania: 1. Wykonano ekg i rtg serca, płuc i oskrzeli - Franio ma , jak na jego wiek, zdrowe serce - świszczący oddech, który się nasila pod wpływem emocji może mieć 2 przyczyny a - alergiczną b - zakrzywiona tchawica Franio dostał steroid w injekcji, po godzinie świszczący oddech się uspokoił, co wskazuje na alergię. W związku z tym, Franio musi być karmiony bardzo dobra karmą, nie może to być Josera bytowa, ani karma gotowana, ani parówki, ani kaszanka, ani puszki ( chyba, ze z najwyższej półki). Od jutra Ajlii spróbuje przestawiać Frania na suchą karmę Vitake z ew. dodatkiem dobrej puszki lub tylko moczoną. Franio już próbował tej karmy w formie suchej ( sam się poczęstował) i dał radę. 2. Skrzywienie główki Frania oraz sposób chodzenia może być remanentem udaru, ale może tez być objawem zespołu przedsionkowego. Jutro postaram się ściagnać kartę pacjenta sprzed 16 miesięcy - może jest w posiadaniu ms_arwi. 3. Franio ma świerzb w obu uszach - dostał stosowne krople. 4. Franio ma stan zapalny białkówek oczu - otrzymał stosowne krople, do obserwacji skuteczności, potem trzeba je zmienić lub kontynuować. 5. Franio ma łupież i świąd skóry, który może być wynikiem ( miejmy nadzieję) nieodpowiedniego karmienia. 6. Franio ma niesymetryczne jadra, jedno jest powiększone - wskazuje to na proces nowotworowy ( złośliwy lub nie) - wskazanie do natychmiastowej kastracji. 7. Wskazane poszerzone badania krwi - dziś nie mogły być wykonane, gdyż Franio nie był na czczo. -
Melduję się u Topika z Franusiowego wątku i potwierdzam wpływ kwoty 100,- do Franusiowej Skarpetki:) Gorąco dziękuję w imieniu Frania, który dziś był na przeglądzie u lekarza i będzie potrzebował każdej złotóweczki na leczenie. [INDENT][URL="http://www.dogomania.pl/threads/176179-Staruszek-ze-skrAE-conAE-gA-owAE-bez-naszej-pomocy-nie-przeA-yje-do-NowegoRoku-Szukamy-DT"][IMG]http://i40.tinypic.com/de2vyo.png[/IMG][/URL] [/INDENT]
-
[quote name='malibo57']Mam do oddania: 1. Theospirex retard 150mg - 50 tabl. ( data przyd. 10.2013) 2. Theospirex retard 150mg - 44 tabl. ( data przyd. 06.2013) 3. Theovent 100mg - 30 tabl. ( data przyd. 12.2012) 4. Theovent 100mg - 23 tabl. ( data przyd. 05.2012) 5. Lotensin 20mg x 2 op. po 28 tabl. ( data przyd. 02.2012[/QUOTE] Zaklepane dla schroniska w Białej Podlaskiej - przepraszam, że nie napisałam wcześniej. Dostałam rano PW w tej sprawie.
-
FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!
malibo57 replied to magdyska25's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Rozmawiałam z byłą opiekunką Frania, potwierdza, że otrzymywała co miesiąc 300zł za opiekę nad Franiem i, że ana666 bardzo jej w tej opiece pomagała - przywoziła np., puszki dla Frania. I, ogólnie, pomagała jej w ciężkiej sytuacji życiowej. Moim zadaniem jest wątpić, więc mam sobie za złe, że nie zapytałam wczoraj;-) Miseczki zostaną wysłane, stojak daje się rozkręcić. Dziś wieczorkiem Frania obejrzy lekarz z referencjami, chcemy, żeby go ogólnie zbadał, obejrzał oczy, bo nie są czyste, uszy i pazurki oraz ogólnie ocenił jego stan. Franio dość mocno dyszy, chcemy sprawdzić, czy to brak kondycji, czy inna przyczyna. Monisiu, chciałam właśnie, żebyś zrobiła to, co zrobiłaś - uważam, że Gonia powinna wiedzieć, co się dzieje i mieć możliwość, za Twoim pośrednictwem, aby wypowiedzieć się w tej sprawie. -
FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!
malibo57 replied to magdyska25's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
W takim razie, pozostaje Ci Monisiu, zapytać Gonię w mailu, o co chodziło i dlaczego nie było info o kotłowni na wątku. -
Nie, jest tylko "zapasiona", co obciąża jej układ motoryczny
-
FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!
malibo57 replied to magdyska25's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Ana666 nie wiedziała, ze zabieramy Frania - ustaliłam to bezpośrednio z opiekunką. -
FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!
malibo57 replied to magdyska25's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='ana666'] pisałam o tym ze siedzi w kotłowni, ale dostałam po tym poście Pw ze mam to usunać ze tam spi i siedzi wiec te info usunełam. [quote name='malibo57']A, od kogo dostałaś Ano, PW w sprawie kotłowni? Przypominam i bardzo proszę o odpowiedź na to pytanie - wyjaśnijmy sobie wszystko. Hebanowa, to wielka pomoc dla Frania, tym większa, że fachowa:)