-
Posts
10423 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by malibo57
-
Sochaczew - kolejny podhalańczyk pozbawiony domu MA DOM
malibo57 replied to luka1's topic in Już w nowym domu
No, jutro wielki i ważny dzień. Miejmy nadzieję, że wszystko potoczy się wg ustalonego harmonogramu. I jeszcze badania kontrolne - trzymajmy kciuki, aby były dobre, a przynajmniej lepsze, niż poprzednie. -
Sochaczew - O Monie, która wciąż ma nadzieję MA DOM!!!
malibo57 replied to luka1's topic in Już w nowym domu
Jeśli przyczyną sensacji u Mony, zakładamy na początek, jest wątroba, to Mona powinna przejść na dietę nisko- lub bezbiałkową. To może być karma Hepatic w formie suchej lub mokrej. U starszych psów czasem podaje się Renal, który zawiera jeszcze mniej białka, również w formie puszek lub chrupek. Niestety, z domowej diety tylko gniecione ziemniaczki gotowane bez soli, z łyżeczką śmietany 12%. Tym można odżywiać psa przez tydzień lub dwa, a potem przejść na gotową karme. Miesko, niestety, wykluczone:(To przepis dra Olkowskiego - ma duże doświadczenie, jesli chodzi o padaczkę metaboliczna i neurologiczną. Hepatil i wit.B complex można kupić w każdej aptece, nie ma potrzeby stosowania leków wet. Jako exklusiv mozna jej podać również Essentiale Forte ( 1 kaps./dz.) - lek ludzki, dostępny w aptece bez recepty. Mona ma za sobą lata schroniskowej diety, nie jest też podlotkiem, ma prawo mieć obciążoną wątrobę. -
Owczarki ze śmietnika w Radomiu - Ares już w domu, Mars czeka nadal.
malibo57 replied to red's topic in Już w nowym domu
Tula, mogłabyś im może zrobić trochę zdjęć jeszcze? Bardzo by się przydały tu na wątku. Ciągle jeszcze się rozkręcamy:) -
Dorotka, nie martw się! W porę złapane - wszystko będzie dobrze. Z kleszczami ciężko wygrać. Podobno na Frontline się uodporniły?
-
Owczarki ze śmietnika w Radomiu - Ares już w domu, Mars czeka nadal.
malibo57 replied to red's topic in Już w nowym domu
[quote name='Mal']Podaję nr konta do wpłat: [B]05 1140 2004 0000 3002 3685 9529[/B] z dopiskiem "dla psów z Radomia"[/QUOTE] tu jest nr konta do wpłat. -
Owczarki ze śmietnika w Radomiu - Ares już w domu, Mars czeka nadal.
malibo57 replied to red's topic in Już w nowym domu
Dzięki, Renatko! Tego nam trzeba właśnie:) -
No, to rozruch mamy za sobą. Co dalej? Jest plan, czy dopiero burza mózgów?
-
Owczarki ze śmietnika w Radomiu - Ares już w domu, Mars czeka nadal.
malibo57 replied to red's topic in Już w nowym domu
[quote name='obraczus87']czy są jakieś deklaracje dla psiaków??[/QUOTE] Mamy 400 PLN deklaracji stałych i 310 PLN wpłat jednorazowych. Są w poście 33. Jeśli coś się zmieniło, to na korzyść:) -
Owczarki ze śmietnika w Radomiu - Ares już w domu, Mars czeka nadal.
malibo57 replied to red's topic in Już w nowym domu
[quote name='obraczus87']Tutaj od połowy grudnia będa wolne miejsca, w boksach zewn.... Może warto zając miejusce?? [url]http://www.dogomania.pl/threads/138597-HOTELIK-u-ZuziaM-12-wolnych-kojcA-w-od-poA-owy-grudnia[/url][/QUOTE] Mamy rezerwację (daleką dość) - tylko to jest bardzo daleko od Radomia, pod Zgorzelcem. -
Owczarki ze śmietnika w Radomiu - Ares już w domu, Mars czeka nadal.
malibo57 replied to red's topic in Już w nowym domu
[quote name='Panca']zapisuje sie na watku[/QUOTE] Witam! I cieszę się bardzo:) -
Owczarki ze śmietnika w Radomiu - Ares już w domu, Mars czeka nadal.
malibo57 replied to red's topic in Już w nowym domu
:buzi::buzi::buzi:Asia!!! -
U mnie cisza... Ale jest nowa szansa.
-
Sochaczew - O Monie, która wciąż ma nadzieję MA DOM!!!
malibo57 replied to luka1's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ewasupermama']Wczoraj miałam z Moną wypadek podczas spaceru. Wyszliśmy z domu: ja, pies Gasper i Mona; na smyczy. Po przejściu 30 m nagle, wg mnie bez ppowodu upadła na bok, cichutko skomlała i jakby coś ją poraziło. Po chwili się zsikała (myślę sobie, że tak robią ludzie jak mają złamany kręgosłup). Głaskałam ją i po jakieś minucie położyła się na brzuch i po kolejnych 30 s. wstała i kontynuowaliśmy spacer. Ale może mi ktoś napisze, co to mogło być? Czy ja coś źle robię, czy ma za dużo ruchu???[/QUOTE] To mogło być prawie wszystko, ale ostatnio jest tyle padaczek metabolicznych, że rutynowo przestawiamy psy na Hepatic. Przez pierwszy tydzień dieta ziemniaczana i osłonówki na watrobę. Badanie zawartości amoniaku we krwi (neurotoksyna) jest kłopotliwe ze wzgledów technicznych - powinno byc wykonane najlepiej do 15 min od pobrania. Mozna to zrobic na SGGW i chyba jeszcze na Gagarina i to wszystko w Warszawie. Mona jest tłuściutka i moze mieć nadszarpnietą watrobę - dietoterapia jej nie zaszkodzi - moze tylko pomóc. -
Sochaczew - BANDERAS , powrót marnotrawnego MA DOM
malibo57 replied to luka1's topic in Już w nowym domu
O rany! Ale Wy macie interesujące życie z Niuniem:) Medor, kochana, Ty nawet pewnie nie wiedziałaś, że do tej pory okropnie się nudziłaś?:diabloti: -
Witaj, Ty nasza Opoko Transportowa:) Tylko nie wiem, czy dr Garncarz przyjmuje tylko u siebie? Chyba nie. Pogadam z Lamią.
-
Owczarki ze śmietnika w Radomiu - Ares już w domu, Mars czeka nadal.
malibo57 replied to red's topic in Już w nowym domu
Dzięki Inez:) Będę pisać! -
Dzięki Paros:) Tak myślę, że poproszę Lamię o termin u dr Garncarza. Tylko musimy pomyśleć nad transportem.
-
Owczarki ze śmietnika w Radomiu - Ares już w domu, Mars czeka nadal.
malibo57 replied to red's topic in Już w nowym domu
O, to duża zmiana! Jednym słowem, przeprowadzka? Czy Popielarnia jest daleko od Jaktorowa/Milanówka? -
Melduję się - zapisuję wątek.
-
Owczarki ze śmietnika w Radomiu - Ares już w domu, Mars czeka nadal.
malibo57 replied to red's topic in Już w nowym domu
[quote name='AlinaS']Propozycja 750 zł za miesiąc za 2 psy czyli 325 za sztukę wydaje mi się niska ceną jak za warunki nie boksowe tylko pokój w domu. W cen wliczone jest jedzenie. Weterynarz przyjeżdża na telefon. Kwestia odległości ale to przecież koszt jednorazowy a nie stały[/QUOTE] Witaj Alino! Dawno się nie widziałyśmy/słyszałyśmy. Poznałyśmy się (telefonicznie) przy okazji naszych "poligonowych" biedaków:) Chyba dużo się zmieniło od tego czasu u Ciebie? Rozbudowaliście dom? Wspominałaś, że Wasz dom składa się z 2 pokoi i przebywają 4 pieski u Ciebie - chyba, że coś źle zrozumiałam? Jeśli przybyło u Was pomieszczeń domowych, to cudnie, chetnie bedziemy korzystać:) Będziemy w tym tygodniu w Milanówku, czy możemy wpaść z wizytą? -
Owczarki ze śmietnika w Radomiu - Ares już w domu, Mars czeka nadal.
malibo57 replied to red's topic in Już w nowym domu
Zaproponowałam jeszcze 2 hotele: w Konstancinie i w Dąbrówce Warszawskiej, za 800 i za 900. Nie negocjowałam jeszcze, to fakt - spróbuję:) -
Owczarki ze śmietnika w Radomiu - Ares już w domu, Mars czeka nadal.
malibo57 replied to red's topic in Już w nowym domu
Mal, kochana! To nie ta Dorota:) KPdZ to Dorotka SZ, a 100 jest od Dorotki K. Trzeba się cieszyć, bo deklaracji od KPdZ jeszcze nie mamy w rozpisce. -
Owczarki ze śmietnika w Radomiu - Ares już w domu, Mars czeka nadal.
malibo57 replied to red's topic in Już w nowym domu
Cześć Ziuteczka:) -
Owczarki ze śmietnika w Radomiu - Ares już w domu, Mars czeka nadal.
malibo57 replied to red's topic in Już w nowym domu
Czy mogę zapytać, gdzie ten drugi hotel za 750? Jeśli w okolicach Warszawy, to może będę mogła udzielić informacji. A za ile w Serocku? W tej chwili mamy już 400 PLN stałych deklaracji. Jak na tak młody watek, to nieźle.