Jump to content
Dogomania

malibo57

Members
  • Posts

    10423
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by malibo57

  1. Tak, ta psina doznała cudu:) Należy mu się kanapa do końca życia, a wszystkim "pieskim aniołkom"chwała:loveu:
  2. No, jutro wielki i ważny dzień. Miejmy nadzieję, że wszystko potoczy się wg ustalonego harmonogramu. I jeszcze badania kontrolne - trzymajmy kciuki, aby były dobre, a przynajmniej lepsze, niż poprzednie.
  3. Jeśli przyczyną sensacji u Mony, zakładamy na początek, jest wątroba, to Mona powinna przejść na dietę nisko- lub bezbiałkową. To może być karma Hepatic w formie suchej lub mokrej. U starszych psów czasem podaje się Renal, który zawiera jeszcze mniej białka, również w formie puszek lub chrupek. Niestety, z domowej diety tylko gniecione ziemniaczki gotowane bez soli, z łyżeczką śmietany 12%. Tym można odżywiać psa przez tydzień lub dwa, a potem przejść na gotową karme. Miesko, niestety, wykluczone:(To przepis dra Olkowskiego - ma duże doświadczenie, jesli chodzi o padaczkę metaboliczna i neurologiczną. Hepatil i wit.B complex można kupić w każdej aptece, nie ma potrzeby stosowania leków wet. Jako exklusiv mozna jej podać również Essentiale Forte ( 1 kaps./dz.) - lek ludzki, dostępny w aptece bez recepty. Mona ma za sobą lata schroniskowej diety, nie jest też podlotkiem, ma prawo mieć obciążoną wątrobę.
  4. Tula, mogłabyś im może zrobić trochę zdjęć jeszcze? Bardzo by się przydały tu na wątku. Ciągle jeszcze się rozkręcamy:)
  5. Dorotka, nie martw się! W porę złapane - wszystko będzie dobrze. Z kleszczami ciężko wygrać. Podobno na Frontline się uodporniły?
  6. [quote name='Mal']Podaję nr konta do wpłat: [B]05 1140 2004 0000 3002 3685 9529[/B] z dopiskiem "dla psów z Radomia"[/QUOTE] tu jest nr konta do wpłat.
  7. Dzięki, Renatko! Tego nam trzeba właśnie:)
  8. No, to rozruch mamy za sobą. Co dalej? Jest plan, czy dopiero burza mózgów?
  9. [quote name='obraczus87']czy są jakieś deklaracje dla psiaków??[/QUOTE] Mamy 400 PLN deklaracji stałych i 310 PLN wpłat jednorazowych. Są w poście 33. Jeśli coś się zmieniło, to na korzyść:)
  10. [quote name='obraczus87']Tutaj od połowy grudnia będa wolne miejsca, w boksach zewn.... Może warto zając miejusce?? [url]http://www.dogomania.pl/threads/138597-HOTELIK-u-ZuziaM-12-wolnych-kojcA-w-od-poA-owy-grudnia[/url][/QUOTE] Mamy rezerwację (daleką dość) - tylko to jest bardzo daleko od Radomia, pod Zgorzelcem.
  11. [quote name='Panca']zapisuje sie na watku[/QUOTE] Witam! I cieszę się bardzo:)
  12. U mnie cisza... Ale jest nowa szansa.
  13. [quote name='Ewasupermama']Wczoraj miałam z Moną wypadek podczas spaceru. Wyszliśmy z domu: ja, pies Gasper i Mona; na smyczy. Po przejściu 30 m nagle, wg mnie bez ppowodu upadła na bok, cichutko skomlała i jakby coś ją poraziło. Po chwili się zsikała (myślę sobie, że tak robią ludzie jak mają złamany kręgosłup). Głaskałam ją i po jakieś minucie położyła się na brzuch i po kolejnych 30 s. wstała i kontynuowaliśmy spacer. Ale może mi ktoś napisze, co to mogło być? Czy ja coś źle robię, czy ma za dużo ruchu???[/QUOTE] To mogło być prawie wszystko, ale ostatnio jest tyle padaczek metabolicznych, że rutynowo przestawiamy psy na Hepatic. Przez pierwszy tydzień dieta ziemniaczana i osłonówki na watrobę. Badanie zawartości amoniaku we krwi (neurotoksyna) jest kłopotliwe ze wzgledów technicznych - powinno byc wykonane najlepiej do 15 min od pobrania. Mozna to zrobic na SGGW i chyba jeszcze na Gagarina i to wszystko w Warszawie. Mona jest tłuściutka i moze mieć nadszarpnietą watrobę - dietoterapia jej nie zaszkodzi - moze tylko pomóc.
  14. O rany! Ale Wy macie interesujące życie z Niuniem:) Medor, kochana, Ty nawet pewnie nie wiedziałaś, że do tej pory okropnie się nudziłaś?:diabloti:
  15. Witaj, Ty nasza Opoko Transportowa:) Tylko nie wiem, czy dr Garncarz przyjmuje tylko u siebie? Chyba nie. Pogadam z Lamią.
  16. Dzięki Paros:) Tak myślę, że poproszę Lamię o termin u dr Garncarza. Tylko musimy pomyśleć nad transportem.
  17. O, to duża zmiana! Jednym słowem, przeprowadzka? Czy Popielarnia jest daleko od Jaktorowa/Milanówka?
  18. Melduję się - zapisuję wątek.
  19. [quote name='AlinaS']Propozycja 750 zł za miesiąc za 2 psy czyli 325 za sztukę wydaje mi się niska ceną jak za warunki nie boksowe tylko pokój w domu. W cen wliczone jest jedzenie. Weterynarz przyjeżdża na telefon. Kwestia odległości ale to przecież koszt jednorazowy a nie stały[/QUOTE] Witaj Alino! Dawno się nie widziałyśmy/słyszałyśmy. Poznałyśmy się (telefonicznie) przy okazji naszych "poligonowych" biedaków:) Chyba dużo się zmieniło od tego czasu u Ciebie? Rozbudowaliście dom? Wspominałaś, że Wasz dom składa się z 2 pokoi i przebywają 4 pieski u Ciebie - chyba, że coś źle zrozumiałam? Jeśli przybyło u Was pomieszczeń domowych, to cudnie, chetnie bedziemy korzystać:) Będziemy w tym tygodniu w Milanówku, czy możemy wpaść z wizytą?
  20. Zaproponowałam jeszcze 2 hotele: w Konstancinie i w Dąbrówce Warszawskiej, za 800 i za 900. Nie negocjowałam jeszcze, to fakt - spróbuję:)
  21. Mal, kochana! To nie ta Dorota:) KPdZ to Dorotka SZ, a 100 jest od Dorotki K. Trzeba się cieszyć, bo deklaracji od KPdZ jeszcze nie mamy w rozpisce.
  22. Czy mogę zapytać, gdzie ten drugi hotel za 750? Jeśli w okolicach Warszawy, to może będę mogła udzielić informacji. A za ile w Serocku? W tej chwili mamy już 400 PLN stałych deklaracji. Jak na tak młody watek, to nieźle.
×
×
  • Create New...