Jump to content
Dogomania

Patisa

Members
  • Posts

    2484
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Patisa

  1. [quote name=':: FiGa ::']Następne ;) [url]http://i41.tinypic.com/293u2vl.jpghttp://i39.tinypic.com/33kekuv.jpg[/url] [/quote] Piękna ta Twoja Kropnica ;) A jaka bieluchna!:cool3:
  2. [quote name='Iwa-R']"Moje" trochę już podrośnięte misiaczki :) [URL]http://img149.imageshack.us/img149/403/582816249.jpg[/URL][FONT=verdana] [/FONT]http://img149.imageshack.us/img149/5285/5828162493.jpg[FONT=verdana] [/FONT]http://img149.imageshack.us/img149/7794/5828162494.jpg Pozdrawiam Iwa[/quote] Jakie wspaniałe Prosiątka!:loveu::loveu::loveu: Cudowne są! Na pewno lada chwila ktoś się po nie zgłosi;)
  3. [quote name='Saskja'] Ale na dworze jest już postęp i zaczyna się wspólne węszenie: [url]http://img21.imageshack.us/img21/7835/1003258.jpg[/url] [/quote] Oj, jak dawno Was nie odwiedzałam :placz: Co to za brzdąc marny? Jaki mięciutki:loveu:
  4. Dowód wpłaty przyszedł dzisiaj... "szybko" :lol:
  5. Dzięki wielkie wszystkim Wam za wsparcie!:calus: Debiuty są stresujące...:roll: Martens WPADAJ! :multi: Nasz występ zaczyna się o 11:25, będziesz świadkiem naszej ewentualnej porażki:evil_lol: Jadę do Płocka, chyba wrócę sobie dzień wcześniej, tj. w czwartek wieczór, żeby mieć 1 dzień na przygotowanie się i Froda. Uff... nie wiem czy coś napisze do sob. , raczej tak. Hehhe,,,powiem Wam, ze im bliżej soboty tym bardziej wariuję. Raz wydaje mi się,z e będzie dobrze i ajkby nam nie poszło to warto p[rzezyć coś takiego, a zaraz potem myślę sobie, ze dużo lepiej byłoby siedziec w domu i nie robic z siebie durnia, bo jesli coś spaprzemy...:???::eek: Pozdrawiam Was wszystkich, dzięki jeszcze raz za wsparcie - przyda się, na pewno. Mam nadzieję, ze udzieli mi się Wasz spokój ducha, Frodkowi tez :p
  6. Ale chodzi o pocztę polską?:cool3: Nie dostałam:shake: A hmm...co jeśli nie dostane na czas? w tym kraju wszystko jest możliwe:mad:
  7. łoooo....teraz to mnie przytkało!:-o Pięknie macie:loveu::loveu::loveu: To już wiem, do czego mam dążyć...jak kiedyś będę miała taką działeczkę to będzie oznaczało, ze jest dobrze :lol:
  8. Ja mam hopla na punkcie kynologii, zawsze chciałam zobaczyć na własne oczy jak wyglądają wystawy, poczuć jak to jest. Teraz Frodo jakoby otworzył mi furtkę w tę stronę. Zapisani jesteśmy na wystawę do Nowego dworu Mazowieckiego, na 4 kwietnia i uff...mam stresa, że szok! I o ile miesiąc przed wystawą zakładałam bardzo kolorowe scenariusze, o tyle teraz, an tydzień przed, dopadają mnie czarne myśli. Już wymyślałam, co może nam pójść nie tak, że przecież Frodo miał zwaloną socjalizację ( chwała "hodowcy" :/ ) i nie do końca udało mi się go "wyprostować, więc może się czegoś przestraszyć. Mieszkamy na wsi, tutaj nigdy nie zetknął się z tak ogromną liczbą psów i ludzi :shake: Dzisiaj byłą wielka próba generalna. Frodo pojechał na krajoznawczą wycieczkę do Sochaczewa, łazi l po mieście...i bardzo mnie uszczęśliwił! Stwierdzam śmiało - to genialny pies! Do obcych ludzi odnosił sie z pewną rezerwą, ale nie z wrogością, a to( z tego co czytałam) taka wrodzona i naturalna cecha dalmatyńczyków. ;) Bardzo szybko się zaaklimatyzował, chodził grzecznie obok mnie, radośnie merdając ogonkiem. Spotkał grubiutką suczkę w typie labradora - i wiecie co? Byłam zszokowana jego kulturalną postawą! Prawdziwy gentleman! Ciesze się, że nie jest typowym dalmatyńskim dominantem...przynajmniej w stosunku do Pań. :lol: Gdy ujrzał suczkę troszkę się zaciekawił, ale nie podleciał do niej "na chama". [B]Usiadł przed nią[/B] - wyraźny CS ( sygnał uspokajający) -komunikat dla drugiego psa " nie ukażę Ci swojej uległości, ale nie chcę się tutaj z Tobą spierać, kto jest ważniejszy. Uznajmy, że jesteśmy sobie równi". Po czym ziewnął bardzo okazale - kolejny CS mówiący " spokojnie, ja jestem nie groźny. Nie denerwuj się tylko." Byłam z niego[SIZE=4] TAAAAKA [/SIZE]dumna :multi::loveu: Labradorka była troszeczkę osowiała, ale kulturalnie przywitała się z Frodkiem, tez mu od ziewnęła. Wróciliśmy z wyprawy naprawdę zadowoleni,a przede wszystkim - trochę pozbyłam się czarnych scenariuszy i nabrałam wiary w Kropkarza. Udało mi się troszkę wywiedzieć, kto będzie z nami konkurował. Otóż... w klasie otwartej psów będziemy bezkonkurencyjni( bo jedyni :lol: ). Ale oprócz nas, będą 3 dalmaty: - Batory z Chrustów w championach, -suka w klasie otwartej wystawiana przez hodowle "z Chrustów" -suka w klasie pośredniej wystawiana przez Skulimowską Wiesławę No i my :cool3: Trochę nogi mi wacieją na samą myśl jak to będzie... ( a mojej siostrze gacie się trzęsą- tak mówi :lol: ) tak więc błagam, trzymajcie za nas kciuki. Żebyśmy my chociaż bardzo się nie zbłaźnili... :oops:
  9. [quote name='skipper'] [url]http://img291.imageshack.us/img291/8240/snieg2.jpg[/url][/quote] Niesamowity fryz!:-o:lol: [quote name='Au Clair de la Lune'] W zamian za to fundujemy im zimą labirynt w którym uwielbiają się ganiać :):):) [url]http://darklu.nazwa.pl/forum/labirynt/DSC09077.jpg[/url] [url]http://darklu.nazwa.pl/forum/labirynt/DSC09123.jpg[/url] [/quote] Świetny ten labirynt! To Wasza działka? Kurczę, wygląda jak taki Biegun Płn. Św. Mikołaja!:-o:loveu: A cotonki tam pasują jak ulał...:cool3:
  10. [quote name='cotons rule!'] Są też jednak cotonki, które autentycznie muszą zapracować na swoje utrzymanie. Ten np. zaledwie 10 - miesięczny malec miał obowiązek wykonać jesienne porządki w ogródku swojej Pańci. [url]http://img11.imageshack.us/img11/1948/sk1v.jpg[/url] Chwilę póżniej zasłużony odpoczynek w ciepłym kąciku, ale śladów ciężkiej pracy nie tak łatwo pozbyć się z mordki. [url]http://img12.imageshack.us/img12/8136/sk2.jpg[/url][/quote] Kurcze, fajny taki pomocnik:lol: Po nim "brudnej roboty" naprawdę nie widać. Siedzi sobie taka puszysta, biała kulka. Nie no, podbiły moje serce, totalnie :loveu: teraz będę cierpiała na cotonomanię zapewne przez kolejne pół roku...:lol:
  11. Dzięki za odp Magnum i Marihuana;)
  12. a parking to koniecznie trzeba opłacać? i to jets oddzielnie 15zł za parking i oddzielnie 10zł za bilety?
  13. Pom-pon , czyli rozumiem,z e te pierwsze wstawiane przez Ciebie foty to poty tych niehodowlanych sztuk?:cool3: A skąd Ty w ogóle te zdjęcia wytrzasnąłeś/ęłaś?( :oops: )
  14. Cześć Figostwo i Kropeczki!:lol:
  15. To tez tego się boję....:placz: A powiedzcie mi jeszcze...widownia ile płaci za bilety? moi rodzice przecież muszą wejść...
  16. łatwo napisać....:shake: o handlerze mogę zapomnieć. Poza tym, ja nie martwię się w sumie o siebie... bardziej boje się o Frodka. Martwię się, żeby mi nie stchórzyło toto, albo się gdzieś nie wyrwało...na podwórku hasa elegancko, ale w takim dzikim tłumie może zgłupieć. :shake:
  17. [quote name='Martens'] [url]http://i302.photobucket.com/albums/nn104/Blackpoint/Zdjcie030.jpg[/url] [/quote] Noo...Martensik odżyła to i Baryłka odżyła. Jaki Fikoskołek :loveu: "Chcieć to móc"- z czasem Białaska dojdzie do takiej wprawy, że będzie Was okładać takimi badylami równo :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
  18. [quote name='Iwa-R']Bardzo dziękuję :) Co do pomocy psiakom... zgadzam się, jest wiele osób które nawet nie kiwnie palcem, tak jest niestety wszędzie. Ja również mogę powiedzieć, że im więcej jeżdżę na wystawy i im więcej zdobywa mój pies, tym znajomych mam mniej. Wręcz dochodzi do tego, że kiedy są szczenięta na sprzedaż potencjalni nabywcy dostają różne informacje od "życzliwych" i rezygnują z zakupu. Cóż... życie. Ale są też takie osoby, które się poświęcają, więc nie można sytuacji uogólniać :) Pozdrawiam Iwa[/quote] Wiem, że lepiej nie uogólniać, chociażby dla własnego zdrowia psychicznego:razz: Ale wiecie, mnie poraził fakt,z e tych ludzi wcale nie jest mało,a ja głupia myślałam, ze to śmierdzący margines :placz: Iwa o takich "życzliwych" słyszałam, to prawdziwe *....., brak słów. Ale psiaki masz piękne, nie potrzeba nikomu żadnych podszeptów, wystarczy zobaczyć zdjęcia Esia i oszaleć z zachwytu można. [quote name='Martens']pati, Twój ostatni post pokrywa się w sumie z moimi przemyśleniami :p Z tym, że ja zetknęłam się raczej z wrogością ratujących psy w stosunku do hodowców, nawet dobrych (bo po co w ogóle rozmnażają, bla bla bla). [/quote] Szczerze? Tez słyszałam takie opinie, chciaż nie tak ostre i nie bezpośrednie... . Jednak wiesz, mi łatwiej jets bronić hodowców, tych dobrych, bo jetsem w tym zdecydowanie bardziej obeznana( teoretycznie) niż w kwestiach fundacji, ratowania zwierząt itp. Jedno jest pewne - obie skrajności sa jaknajbardziej błędne, mylne i niekorzystne dla psów. Hodowcy ślepi na bezdomne zwierzęta, to nie są dobrzy chodowcy, natomiast ludzie ratujący bezdomne psy, nie mający pojęcia o kynologi i hodowli czesto neistety, przez niewiedzę, także mogą zaszkodzić psom. [QUOTE]Melo śliczna, ona mi zaczyna przypominać francuskie gończe gaskońskie :cool3: Widzisz coś Ty narobiła, wiesz ile byś za nią zgarnęła na allegro :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE] hahah...czego ona ludziom nie przypomina:lol: [quote name='jbk']Też widziałam przypadki chełpienia się hodowców.... Ale powiem Ci, że "nasza" hodowla mnie pozytywnie nastraja :) Kiedy bym się do Kasi nie odezwała, to zawsze ma dla mnie czas, zawsze opowie, wytłumaczy, i robi to w tak sympatyczny sposób, że aż miło :) Bardzo się zaprzyjaźniłyśmy.[/quote] wiem jbk;) dlatego napisałam, ze zwątpiłabym zupełnie, gdyby nie fakt, że sama miałam niewątpliwą przyjemnośc pisać z Wami na tym forum, z [COLOR=Red][U]prawdziwymi [/U][/COLOR]hodowcami:cool3: Jak być hodowcą, to tlyko takim jak WY!:cool3: Miło mi, tym bardziej, Was u siebie gościć ;) [quote name='agaciaaa'][URL]http://img7.imageshack.us/img7/6889/im000760.jpg[/URL] rzeczywiście urosła! Ale nadal tak samo piękna :loveu:[/quote] [quote name='Moniek193']O boshe boshe ale jestem piękna [URL]http://img410.imageshack.us/img410/8760/im000790.jpg[/URL] :loveu:[/quote] Dzięki dziewczynki w imieniu Melodyjki. ;) Piekna jest, tez to przyznaje. Wielorasowiec jakich mało...przyponina wyzła, doga, gończego gasgońskiego...kto by pomyslał, że to małe bokserrro i małe dalmatto :evil_lol: Pozdrawiam:loveu:
  19. Czyli tak...my jesteśmy obok dogów i obok dobermanów? Jestem na ringu 3...Boże, jaka ja zielona jestem :placz: Chyba się zaraz popłacze ze strachu....:scared: Kurczę tak bym chciała, żeby to miało ręce i nogi( ten nasz występ - pierwszy:shake: ) Straszne...:nerwy: Pociesza mnie fakt, że będę jednym dalmatyńczykiem w klasie otwartej, będzie tylko jeszcze jeden w championach, Boże jak n dobrze! Przynajmniej moja klęska nie będzie miała wielu świadków :( A ja się łudziłam, ze tam nie będzie żadnego dalmata, a jest:placz: Klęska, klęska, klęska... :mdleje::mdleje::chaos::grab:
  20. No w mojej książce tez pisze, ze biały to jeden z rodzajów umaszczeń. Za to o niebieskim nic mi nie wspominają, a już natrafiłam na takie :cool3:
  21. Ostatnio coraz częściej natrafiam na wyjątkowo nieprzyjemnych użytkowników forów, którzy wybitnie unoszą się swoją "doskonałością" i "doświadczeniem". Nie ukrywam, że jest to niemało irytujące, gdy czytam bardzo pyszne posty hodowców, odnoszących się do "zwykłych" użytkowników jak to śmieci...:shake: Gdyby rzeczywiście przyćmiewali oni swoją wiedza i wielkimi czynami innych ludzi, to zapewne nikt nie miałby za wiele do powiedzenia, ale tak nie jest. Ci użytkownicy nie robią nic dla potrzebujących psów, nawet tych w typie ich rasy, na dobitkę często odnoszą się bardzo wrogo do ludzi, którzy tym psom pomagają. :lying: Jak zdążyłam się zorientować, nie są tez jakimiś "guru" dla kynologii światowej, więc nie rozumiem ich wyniosłości. :roll: Wiecie, trochę mnie to zmartwiło. Nawet więcej...jakoś tak chwilowo dostałam takiego nagłego obrzydzenia do hodowców, hodowli i całej kynologii. Stwierdziłam "nie, ja z tymi palantami trzymać się nie będę":evil_lol: Ale na szczęście przypomniałam sobie o niektórych użytkownikach dogo, hodowcach, których ni w ząb do tych nabzdyczonych palantów przypisać się nie da.:lol: Są mili, życzliwi, na pewno bardziej doświadczeni ode mnie, ale jakoś nigdy nie poczułam się pisząc z tymi osobami urażona albo zdegradowana do rangi "głąb":razz: Tak więc mój entuzjazm hodowlany powrócił, ostatecznie stwierdziłam, że nie z każdym muszę się trzymać;) Ale pewna rezerwa do hodowli jako takiej pozostała. Myślę, że jeszcze nie raz nie dwa przyjdzie mi się gorzko rozczarować. Czytając wypowiedzi takich osób można sobie bardzo łatwo zdać sprawę, że wkraczając w krąg hodowców, szczególnie jeśli ma się jakieś ambicje hodowlane, stąpa się po bardzo kruchym gruncie.:candle: To tyle z mojego "dzielenia się opiniami ":lol: Pozdrawiam ;)
  22. Chyba Ci się wydaje :lol: A Holly jeszcze fotek nie mam. :roll: napisałam ludziom, jak w przyszłym tyg. nic nie będzie to wezmę i zadzwonię :razz:
  23. A co mi zrobią jak posiałam w cholerę dowód wpłaty( ale skan wysłałam razem ze zgłoszeniem elektronicznym) ?:placz: Książeczkę zdrowia mam wziąć? To co przyjdzie do mnie w przyszłym tygodniu pocztą, i co jeszcze? No ringowkę, smakołyki i psa to wiem...;) A mam jeszcze takie pytanko...jak sprawdzają psu zęby to tylko rozchylają wargi czy cały pysk otwierają?
  24. Sa kolejne zdjęcia melodii w galerii Frodka i Sary;)
  25. Mam kolejne foty Melo, skubana urosła :-o [IMG]http://img7.imageshack.us/img7/6889/im000760.jpg[/IMG] [IMG]http://img410.imageshack.us/img410/8760/im000790.jpg[/IMG] [IMG]http://img136.imageshack.us/img136/8015/im000817.jpg[/IMG] ;) [URL="http://img136.imageshack.us/img136/8015/im000817.jpg"][/URL]
×
×
  • Create New...