Jump to content
Dogomania

Patisa

Members
  • Posts

    2484
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Patisa

  1. Ale ta metamorfoza jak świetnie ujęta, ja aż z wrażenia oczyska przetarłam :lol:
  2. [quote name='Au Clair de la Lune']To chyba taka kynologiczna choroba... Nasze środowisko jest właśnie w trakcie kolejnej terapii :)[/quote] w takim razie trzymam kciuki za scalenie rodziny ( kynologicznej). Rozumiem, że są różni ludzie, niektórzy nie potrafią za bardzo myśleć o dobry wspólnym, ale przecież każdemu miłośnikowi danej rasy zależeć powinno na tym, aby hodowcy zrzeszali się, wspólnie ulepszając rasę. szkoda, że nie wszędzie tak jest. Z moich obserwacji na temat "moich" ras wynika tyle, że o ile bokserowa rodzina żyje w zgodzie i harmonii( przynajmniej w większości wypadków) to już pośród dalmatyńczykowatych jest kruchutko. A powiem Wam szczerze - to bardzo zniechęca do rasy. Ja jednak mam wspaniałego psa, który nie pozwoli mi zrezygnować z kropciastych :p Tak więc trzymajcie się razem, żeby hodowanie cotonów było jak najbardziej przyjemnym i "rodzinnym" hobby;) - tego Wam życzę ( sobie zresztą też ;) ) Pozdrawiam. Pati
  3. a co polecasz do poczytania od tej Inki Sjosten?
  4. Widzę, że nie tylko w kręgach "moich" ras jedni lubią kopać dołki pod drugimi...:roll:
  5. [quote name='aneczka23']PIES MORDERCA [url]http://images46.fotosik.pl/88/8b13cfffc5a35188med.jpg[/url] [/quote] Strzeżcie się psa mordercy!:evil_lol: Boskie Żaboje, jak zawsze :loveu:
  6. [quote name='aneczka23']:obrazic:poczułam się taka niekochana i niechciana :obrazic: mój post znalazł się na poprzedniej stronie, już niedoczytałaś jak bardzo w Was wierzymy i w Wasz debiut. Już nie wspomnę, że nasłałam tu Yanę :p żebyście mogły się wzajemnie wspierać i focić. buu :placz: Al i tak życzę samych sukcesów i pięknej ustawiania się jutro Wam czworgu:B-fly:[/quote] jej Aneczka, przepraszam Cie bardzo! :ices_bla:To musiało jakoś tak wyjść, bo napisałaś jak ja pojechałam do Płocka do internatu,a potem najwidoczniej nie zauważyłam... :shithappens: WYBACZ MI PROSZĘ!:Rose: To Ty podesłałaś mi Yanę, kurczę dziękuję!:calus: Masz piękne psy, ten debiut i 5 miejsce to pomyłka jakaś byłą...:???: Dobrze,z e się nie zniechęciliście:thumbs: Mówisz, że będziesz w niedzielę? Ale w NDM?
  7. Fajnie macie, tyle psich piękności:loveu:
  8. Ja pochwalę, tak jak co poniektórzy przede mną, "Tajemnice psiego umysłu" oraz " Jak rozmawiać z psem" Stanleya Corena. "Sygnały uspokajające" Turid Rugaas też warto przeczytać. Nie wiem czy ktoś już polecał..."Zapomniany język psów" Jan Fennel - świetna książka o tym, jak zbudować pozytywne i poprawne relacje ze swoim psem. O tym jak bez użycia przemocy wytłumaczyć mu kto jets "alfą":p Całkiem dobrym przewodnikiem po rasach jest ksiązka "Psy" Bruca Fogla, dużo zdjęć, opisy całkiem dobre, sporo ciekawostek.;)
  9. [quote name='MEGNUM']Rodowód nie jest potrzebny. Weź ksiązeczke zdrowia i wszystko co dostałaś pocztą.[/quote] Ok. Dzięki ;)
  10. Impresja, przeszyłam Was odwiedzić i osobiście podziękować za dobre rady ( w wątku dla wystawowych żółtodziobów- jak ja ;)) [quote][URL]http://img72.imageshack.us/img72/3884/p3201140.jpg[/URL] [URL]http://img72.imageshack.us/img72/3884/p3201140.jpg[/URL][/quote]Piękne seterzątka! Gratuluje sukcesów!:multi: P.S. A wybieracie się do NDM jutro?
  11. Oj tam Yuna, nigdy nie mów nigdy. Ćwiczyłaś z nią? Trzeba być dobrej myśli ( i kto to mówi :lol: )
  12. No niby jest spokojny, ale gdy znajdzie się w tak głośnym i obcym sobie otoczeniu może zgłupieć. Ale mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze. Tobie i Yunie też życzę powodzenia;)
  13. Nie no, chyba niemożliwe, żeby sprawdzali czy suki są w cieczce...:razz: Z tego co ja kiedyś czytałam, przecież suki w cieczkach mogą być na wystawie, tylko chyba są oceniane później...?:razz: A i jeszcze takie pytanko... mam brać rodowód?
  14. bonsai, Ty to tego pieseczka trafiłaś...takie cacko ze schroniska!:cool3::-o
  15. Ooo...to fajnie masz. Ja muszę wszystko robić sama, co nie ukrywam, trochę mnie przeraża:placz:
  16. Przecież tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Europy to wielki prestiż, niejeden hodowca śni o tym po nocach :p Szczerze gratuluję! Samych takich sukcesów ;)
  17. Już znalazłam źródła :evil_lol: Kurczę, ale tak mnie gryzie...dlaczego te psy niewystawowe sa w pozach wystawowych? Co to, w jakimś kraju sa dopuszczone do wystaw?:razz:
  18. Nie Ty wystawiasz? A kim się wysłużyłaś?:cool3:
  19. Czy ta prosba przestrzegania godz. wystawiania podana na potwierdzeniu oznacza, ze mam po prostu się nie spóźnić? Nie musze byc od 8 rano?
  20. Tak. Bo w hodowli jest trochę tak, ze potrzebne jest szczęście :p I oby Wam wszystkim sprzyjało jak najdłużej!;)
  21. [url]http://img6.imageshack.us/img6/3762/obraz132.jpg[/url] no cudowne bombki :loveu: Witam serdecznie i dziękuję za odwiedzinki:multi: Yuna, jak sie ciesze, ze będziecie w sobotee! Znajomy bokser! O której, który ring? Możemy przyjść pokibicować?
  22. W związku z tym, ze poruszyłam ten wątek w galerii Kiłi, postanowi.lam, że i u siebie wrzucę kilka recenzji;) Polecam lektury o psiej psychice "Jak rozmawiać z psem" i "Tajemnice psiego umysłu" Stanleya Corena. Dobra jest też książka o psich sygnałach uspokajających( i dość zwięźle napisana) "Sygnały uspokajające "Turid [I]Ruggas Czytam teraz książkę Jan Fennel "Zapomniany język psów". Szczerze powiem bardzo pozytywnie mnie ta książka zaskoczyła. Jest tam napisane o tym jak należy zachowywać się w stosunku do psa na co dzień by ustalić raz na zawsze kto jets alfa:p Wiem jak to brzmi, ja generalnie unikałam wszystkiego co związane ze słowem "alfa", bo od razu kojarzyło mi się to z dyrdymałami Fishera. Ale Jan Fennel pisze naprawde rozsądnie. Gdy ustali się jak wyglądac mają poprawne relacje człowiek - pies, gdy żadne nie ma jakichkolwiek wątpliwości, z całą pewnościa łatwiej jets budować na tym fudamencie inne relacje, np. posłuszeństwo podczas szkolenia, labo chociazby posłuszeństwow domu. Jak się okazało, czasem nawet jeżeli pozornie wydaje się, ze pies nie próbuje nad nami dominować to nie do końca uznaje nasze przywództwo, co pociąga za sobą szereg innych kłopotów z psem m.in. "napady głuchoty", gdy na ogół posłuszny nam pies czasem nas olewa, albo właśnie takie zachowanie jak u Umy. Psy często przejmują rolę przywódcy i robią to w taki sposób, ze właściciele nawet się nie orientują, ze zostali zdegradowani w domowej hierarchi. najgorsze jets to,z e nasze domowe pupile czesto absolutnie nie sa przygotowane na to, by byc "alfą", prztłacza je zbyt wiele obowiązków, sa z tego pwoodu znerwicowane. Do nas nalezy zdjąc ten obowiązek z psa, dla dobra nas obydwu:p Gdy, np. pies czuje się odpowiedzialny za swoje "dziecko" ( którym widocznie jetseś Ty :cool3: ) broni go przed wszelkimi niebezpieczeństwami, wariuje, gdy dziecko mu znika z oczu( np. gdy wychodzisz z domu) , ciągnie na smyczy, bo sądzi, że to on jako pierwszy musi zbadać teren, ucieka z posesji, bo uważa, że musi zapewnić byt dziecku( polowanie:razz: ) i wiele wiele innych. Nie twierdzę, że zaraz wsyzstko wystapi u każdego psa, ale moim zdaniem, coś w tym musi być. Gorąco polecam lekturę. Ja gdy wróciłam dzisiaj do domu, zrobiłąm krok pierwszy, tak dla sprawdzenia czy działa i o dziwo rezultaty widziałam od razu. :-o Frodo, ktory zawsze na mnie skakał, żebym nie wiem jak sie broniła, dziś nawet sie o mnie nie otarł. Weszłam do domu, przebrałam się, rozpakowałam zakupy i przywołałam psado siebie, po czym wymiziałam. Strasznie mi sie to podoba:p Powodzenia w układaniu pupli. [/I]
  23. [quote name='Yana']my też debiutujemy :razz: i widzę, że tego samego dnia, bo w sobotę i też się stresuję, może nie tym, że moja boksia się przestraszy, ale wprost przeciwnie, że zamiast ładnie kłusować będzie ciągnęła jak szalona w kierunku jakiegoś psa :diabloti: próby wychodzą nam dobrze, ale nie wiadomo co małpa na wystawie wymyśli :diabloti: i też jesteśmy bezkonkurencyjni czyli jedyni w swojej klasie :evil_lol: a o której godzinie się wystawiacie ?[/quote] Ojej Yana super! Kurczę, tak strasznie liczyłam na to, żeby ufocić sie z jakimś boksiem prawdziwym!:loveu: My zaczynamy o 11:25, ring 3, mój num to 993 ;) A Wy gdzie? Kurcze ale się ciesze!:multi:
  24. Cześć Kiłi po długim moim niebyciu u Ciebie :oops: Czytam sobie co się ostatnio u Was dzieje... dziwne to zachowanie Umadła:???: Jak chcesz jakieś lektury, takie o psiej psychice ogólnie, to polecam "Jak rozmawiać z psem" i "Tajemnice psiego umysłu" Stanleya Corena. Dobra jest też książka o psich sygnałach uspokajających( i dość zwięźle napisana) "Sygnały uspokajające "Turid [I]Ruggas Czytam teraz książkę Jan Fennel "Zapomniany język psów". Szczerze powiem bardzo pozytywnie mnie ta książka zaskoczyła. Jest tam napisane o tym jak należy zachowywać się w stosunku do psa na codzień by ustalić raz na zawsze kto jets alfa:p Wiem jak to brzmi, ja generalnie unikałam wszystkiego co związane ze słowem "alfa" bo od razu kojarzyło mi się z dyrdymałami Fishera. Ale Jan Fennel pisze naprawde rozsądnie. Jak sie okazało, czasem nawet jeżeli pozornie wydaje się, ze pies nie próbuje nad nami dominować, nie do końca uznaje nasze przywództwo, co podziaga za sobą szereg innych kłopotów z psem m.in. "napady głuchoty", gdy na ogół posłuszny nam pies czasem nas olewa, albo własnie takie zachowanie jak u Umy. Szczezre powiem, ze na podstawie tej książki mogę stwierdzić, ze Uma trochę przejeła rolę przywódcy. Gdy pies czuje się odpowiedzialny za swoje "dziecko" ( którym widocznie jetseś Ty :cool3: ) broni go przed wszelkimi niebezpieczeństwami, wariuje, gdy dziecko mu znika z oczu( np. gdy wychodzisz z domu) , ciągnie na smyczy, bo sądzi,z e to on jako pierwsyz musi zbadać teren, ucieka z posesji, bo uważa, że musi zapewnić byt dziecku( polowanie:razz: ) i wiele wiele innych. Nie twierdzę,ze zaraz wsyzstko wystapi u Umy, ale moim zdaniem, coś w tym musi być. Gorąco polecam lekturę. Ja gdy wróciłam dzisiaj do domu, zrobiłąm krok pierwszy, tak dla sprawdzenia czy dziaął i o dziwo rezultaty widziałam od razu. Frodo, ktory zawsze na mnie skakał,z ębym nie wiem ajak sie broniła, nawet sie o mnie nie otarł. Weszłam do domu, przebrałam się, rozpakowałam zakupy i przywołałąm psa po czym wymiziałam. Strasznie mi sie to podoba:p Życze pwoodzenia w układaniu Umci, mam nadzieję,z e coś pomogłam tym moim ględzeniam. Pozdrawiam Pati, Frodo i Sara;) [/I]
  25. Wcinacz na pewno zadowolony z torciku był:lol: A ja się spóźniłam z życzeniami:oops:
×
×
  • Create New...