Jump to content
Dogomania

Saphira

Members
  • Posts

    4589
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Saphira

  1. [quote name='Bambino']Kurcze Agatka, no nie wiem; napisałam o Fortunie-ona działa w Holandii, na wątku Panów Dwóch pisała, że zajmuje się niewielką ilością adopcji, żeby mogła nad wszystkimi domami czuwać i sprawdzać, jak piesy przez nią wyadoptowane się mają. Skoro Elza piesy wydała, to tu chyba nie ma strachu? A czemu mówisz, że adopcja zagraniczna nie?:shake:[/quote] Wydaje mi się, że ryzyko jest zawsze tak w Polsce jak i za granicą. Żli i dobrzy ludzie są wszędzie. Przeciwnicy adopcji zagranicznych uważają, że w Polsce łatwiej dopilnować psa po adopcji. Chyba rzeczywiście tak jest. Z drugiej strony odbieramy setkom psom szansę na adopcję ze strachu, że mogą źle trafić. Polska sie psami "zapchała" jako, że było kilka akcji typu Krzyczki i Krężel a profilaktyki w postaci sterylizacji i kastracji nie upowszechniono. Ja bym jednak zaryzykowała bo z tego co wiem na zachodzie bardziej policja i służby porządkowe pilnują praw zwierząt niż w Polsce. Niedawno byłam w Niemczech i nie widziałam ani jednego psa przywiązanego do budy na łańcuchu. Tam jest już inna mentalność, a takie rozwiązania jak łańcuch to traktowane jest jako znęcanie się nad zwierzęciem , które jest karalne.
  2. [quote name='Ania+Milva i Ulver']Nowy bazarek na Diane [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/fajne-roznosci-m-herbata-obraz-na-oplate-hoteliku-diany-do-5-grudnia-do-19-00-a-125735/#post11316325[/URL] Pomóżcie Paulinie opłacac hotel!!![/quote] Wpłaciłam dziś 100 zł dla Dianki ale co dalej :shake:
  3. [IMG]http://img221.imageshack.us/img221/6808/s5002981qj9.jpg[/IMG] A to kto ?
  4. Super ! a karteczki z życzeniami doszły ?:lol:
  5. W takim razie popytam może akurat....:cool3:
  6. Popytam znajomych. Czasami najciemniej pod latarnią. Rozumiem, że sunia jest teraz w Brodnicy ?
  7. Abra ! Żebyś Ty z takim obciążeniem w rowie nie skończyła :shake: Trochę rozsądku poproszę :lol:
  8. A jakie miała czy ma ogłoszenia w Polsce ?
  9. To właśnie jest najtrudniejsze. Taką sprawdzoną osobą na Dogo jest Reksiu i Pajunia. Pajunia pisała mi , że na swoim rancho w Niemczech, chyba jakaś posiadłość ma też pod Tczewem w Polsce, chodzi na spacerki z ponad 20 psami. Wymiękłam. Oni biorą ciągle na tymczasy psiaki na południu Polski i ogłaszają w Niemczech. Ja też jestem w tym zielona, ale można spróbować.
  10. Brrrrrrrrrr mnie by sie tam nie chciało na takie zimno wychodzić :lol:
  11. [quote name='Ania+Milva i Ulver']To już w rekach Estote-to ona jest opiekunką- adopcja zagraniczna moze byc niestety jedyną szansą dla Diany. Niestety przygotowanie psa do wyjazdu wiąże sie ze sporymi kosztami....[/quote] Nie jest tak źle. Właśnie jadą dwie suczki z Przemyśla od Pani Romy. Mogę zapytać ile wszystko kosztowało, ale jest to koszt szczepień, czipa i paszportu. Wydaje mi sie, że to około 150 zł, ale zapytam na wątku. Obie suczki jadą na tymczas do Reksia, która dalej będzie im szukać domków stałych. Problemem jest transport, ale znalazła się osoba, która poświęci dwa dni i pojedzie z psinami do Reksia. :lol: Sprawdziłam na wątku przemyskim. Koszt usługi weterynaryjnej czyli szczepienie, czip i paszport 115 zł w Przemyślu.
  12. Z tego co wiem Pajunia ma ponad 20 psów, ale może sie mylę :shake: A czemu w Niemczech mają się nim lepiej opiekować niż w Polsce to naprawdę nie wiem :shake:
  13. Plakaciki Birmy wydrukowane i wysłane :lol:.
  14. Nie wiem czy w tej sytuacji córka może ją zabrać bo mieszka razem z Klarą też sunia adoptowaną z Ostródy ze schroniska Pani Ewy. Mogłaby się zarazić.......:shake:
  15. [quote name='teapot']Gagata jesteś WIELKA!!!! :loveu: Tak dobrego wierszyka dawno nie czytałam! A tak poza tematem (za co przepraszam) - czy może któraś z Was zna kogoś w Ostródzie? Jamnisia, która miała trafić do Isadory jest bardzo chora. Potrzebny bardzo pilnie jest tymczas na jakieś 2 dni. Mała może nie przeżyć nocy a po 20 zostanie w schronisku sama.[/quote] Przeciez moja córka, która mieszka i studiuje w Olsztynie zaproponowała wziecie jej ze schroniska i zawiezienie 29 listopada do W-wy i nikt nie byl zainteresowany.:shake:
  16. [SIZE=4]MARGO ! A skąd Ty znasz mojego męża :mad::mad::mad:[/SIZE]
  17. Nie sądzę :shake: Lejdi ma szczepienia wystarczy je wpisać ! :lol: Weronika szybko wszystko zalatwi :lol::loveu: znowu posty sie przestawily :cool3:
  18. Jeszcze nie, ale wkrótce pojedzie i to razem z Lejdi. :loveu::loveu::loveu: Trzeba Lejdi szybciutko papierki załatwic i w drogę :loveu::loveu::loveu:
  19. Tak się jakoś złożyło :crazyeye::crazyeye::crazyeye: Dzieki Reksiu :Rose::Rose::Rose:
  20. Ale macie układy :crazyeye::crazyeye::crazyeye:
  21. Ewuś! Lepiej kupcie cos do środka do zamrażarki bo po co ma pusto stać :lol:
  22. Weroniko ! Posty się poprzestawiały. :shake: Te 400 zł to chodzilo o zaszczepienie wszystkich psów Pani Romy na wściekliznę i z jakiego funduszu to zrobić ?
×
×
  • Create New...