-
Posts
6680 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Selenga
-
Iga już w nowym domku!!!:) Dzieki GB za dt!!:)
Selenga replied to Ania+Milva i Ulver's topic in Już w nowym domu
może chcesz starą kołdrę? jak jej się rozłoży na podłodze to może to chwyci? -
Przygotowałam trochę fantów, ale nie wiem czy przy tych wszystkich innych wspaniałościach wam się spodobają... Jak to wam dostarczyć?
-
Puśka szczęśliwa, w końcu znalazła dom. Elza, Bambino - dziękuję!
Selenga replied to Agata69's topic in Już w nowym domu
[quote name='Agata69']Moja autystyczna sunia uciekła w popłochu 2 dni temu. Nie mogę spać ani jeść, szukam ją pół nocy, wstaję o 5 rano znowu szukam. Widziano ją w różnych miejscach jak biega jak oszalała. Czuję się jakby mi serce pękło....[/quote] wydaje mi się, że to kwestia czasu żeby się pojawiła na tyle blisko żebyś mogła ją znaleźć. Zwłaszcza, że ludzie o niej wiedzą i pewnie dadzą znać. [quote]Wody nie miały nadal, pani twierdzi że Dino wypija każdą ilość. Nalałam im wodę, wypiły, Dino rzeczywiście jakbu wody nie widział nigdy.[/quote] Dobrze by było sprawdzić co z jego nerkami. Jeśli wypija każdą ilość to raczej nie jest normalny objaw [quote]Saba uwielbia najmłodszą dziewczynkę. Nie chciała wejść do auta, dopiero weszła za Esterką. Jak zabierałam sunię, mała płakała. [/quote] Chociażby z tego powodu podjęłaś dobrą decyzję :) Kupię dzieciom tę książeczkę. Co myślisz o niespodziance wysłanej dzieciom pocztą? -
nie żyje wczoraj jeszcze było wszystkow porządku, biegała nawet, cieszyłam się, że ze stawami się poprawiło, pięknie jadła wieczorem dostała krwotoku najbardziej prawdopodobna przyczyna to perforacja guza wątroby brzuch jej się wydął okropnie, wykrwawiała się, mocno spadła jej temperatura ciała, bardzo ją bolało wezwałam weterynarza do domu strasznie się męczyła i ok. pólnocy zdecydowałam, że nie ma sensu jej dłużej męczyć była już w agonii
-
Puśka szczęśliwa, w końcu znalazła dom. Elza, Bambino - dziękuję!
Selenga replied to Agata69's topic in Już w nowym domu
Z moich obserwacji też wynika, że często to co my uważamy za zaniedbywanie psa, jest wynikiem braku podstawowej wiedzy na temat opieki. Większość ludzi nie zdaje sobie wogóle sprawy z tego, że pies musi mieć wodę dostępną cały czas, bo skoro sami piją od czasu do czasu to pies pewnie też tak ma. Jeśli ludzie rzeczywiście lubią psy, to wytłumaczenie im pewnych zasad na pewno pomoże. Nie traktowałabym też oddania na leczeni do schroniska jako całkiem dyskwalifikujące - jak wiadomo leczenie psa kosztuje, nie każdego na to stać, a według większości ludzi, w schronisku zwierzęta się leczy a nie od razu zabija. Skoro pies miał raka a mimo to go nie uśpili, tylko starali się znaleźć dla niego miejsce, gdzie mógłby być leczony, to wcale o nich tak najgorzej nie świadczy. Nie wiem w jakim wieku są dzieci, ale może dobrze byłoby im sprezentować książkę o pielęgnacji psów? Jeśli uznasz to za dobry pomysł to mogę taką książkę im kupić. -
Iga już w nowym domku!!!:) Dzieki GB za dt!!:)
Selenga replied to Ania+Milva i Ulver's topic in Już w nowym domu
cześć cioteczki :) Iga była u mnie bardzo krótko, ale musze powiedzieć, że mnie zaskoczyła, nie sądziłam że taki mały szczeniol ze schroniska może się słuchać. Nie powiem żeby chętnie słuchała, ale jednak jak powedziałam "nie rusz" czy "zostaw", to wykonywała polecenie łypiąc na mnie niezdowolona czy przypadkiem nie odpuszczę :) Ale będzie z nią GB miała ubaw - to żywe srebro, nawet na minutę nie usiadła spokojnie. Zjadła kotu zabawkę, wciągnęła mi robótkę na drutach pod tapczan, wytarła kurze pod tapczanem, zrobiła siku i wieeelką koopę, naszczekała na Sagę (ale moja staruszka nie z takimi smarkaczami sobie dawała radę). Gotowanego jedzenia Sagi nie tknęła, ale jak już namierzyła suchą karmę Sagi, to się bardzo zdecydowanie próbowała do niej dobrać. Kotka się schowała wysoko i siedziała tak cicho, że musiałam jej potem szukać, tak więc reakcji na kota nie dało się sprawdzić :) No a poza tym to ona jest CUDNA :) -
Jak tybetański terrier śpi na działkach! MA DOM!
Selenga replied to iwop's topic in Już w nowym domu
Skoro on jest tybetańczyk to może Norbu? To tybetańskie imię -
Ależ ja nie sabotuję wcale :) Wiadomo - wasza opieka jest tymczasowa. Ale z punktu widzenia psa to niby za czym ma tęsknić? Poprzedni pan to d...ek i p....nt, a nowego swojego własnego człowieka pewnie nie umie sobie wyobrazić :) Ma was i jest szczęśliwa, nie wie, że może być jeszcze szczęśliwsza.
-
[quote name='t_kasiek']jakie ona ma smutne, stesknione oczka :([/quote] Smutna i stęskniona to ona raczej nie jest - pod taką opieką jaką ma u Anny Marii i Grzegorza to raczej nie tęskni za poprzednim właścicielem :)
-
Cudności :D Jak sobie przypomnę to przerażone, maleńkie biedactwo, wciśnięte w kąt przy drzwiach łazienki, dygocące ze strachu i zdenerwowania nowymi rzeczami wkoło, to aż trudno uwierzyć że to ten sam psiak. Ale tak miało być :) jak zobaczyłam przed lecznicą jak twój TZ czule bierze małą na ręce, to wiedziałam, że w końcu do was trafi :)
-
Panie, dlaczego mi to zrobiłeś ? Dyzio w nowym domu.
Selenga replied to basia0607's topic in Już w nowym domu
Lisek = Dyzio To ten sam psiak :) -
Oj wielka, wielka radośc :multi: Nawet nie przypuszczałam, że tak wielka... Kapselek i Dyzio to pierwsze psiaki wyadoptowane z moich aukcji na allegro. Obydwa jednego dnia. Transport Dyzia na Śląsk już umówiony. Pewnie ciotki, które miały szczęście przyczynić się do wyadoptowania jakiegoś biedacta wiedzą co czuję :)
-
Panie, dlaczego mi to zrobiłeś ? Dyzio w nowym domu.
Selenga replied to basia0607's topic in Już w nowym domu
Dyzio został wylicytowany na allegro :-D Pani jest zdecydowana zabrać go do siebie. Napisała, że ma w domu już foksa (trochę rozpuszczonego), 2 nimfy (Klark i Waldek) oraz Pepina Wspaniałego (najwspanialszy kanarek pod słońcem). Pod koniec czerwca Pani przeprowadza się do Mamy gdzie jest taras,ogród i dużo miejsca do biegania i spacerów. Oprócz Dyzia Pani chce również adoptować Kapselka z tego wątku: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10201839[/URL] Też go wylicytowała i napisała, że jest zdecydowana go wziąć. Teraz trzymajcie kciuki żeby nic złego się po drodze nie wydarzyło i żeby psiaki rzeczywiście trafiły do najwspanialszego domu pod słońcem. -
Kapselek został wylicytowany na allegro :D Pani jest zdecydowana zabrać go do siebie. Napisała, że ma w domu już foksa (trochę rozpuszczonego), 2 nimfy (Klark i Waldek) oraz Pepina Wspaniałego (najwspanialszy kanarek pod słońcem). Pod koniec czerwca Pani przeprowadza się do Mamy gdzie jest taras,ogród i dużo miejsca do biegania i spacerów. Oprócz Kapselka Pani chce również adoptować Dyzia z tego wątku: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=108495[/URL] Też go wylicytowała i napisała, że jest zdecydowana go wziąć. Teraz trzymajcie kciuki żeby nic złego się po drodze nie wydarzyło i żeby psiaki rzeczywiście trafiły do najwspanialszego domu pod słońcem.
-
GIZMO -Wydłubane Oczy - Pojechał do Niemiec po nowe życie:)
Selenga replied to magda z.'s topic in Już w nowym domu
Dorotikus przekazała najnowsze wieści. Był w schronisku w Piotrkowie obecny właściciel Gizma i opowiadał jak się Gizmo wspaniale zaklimatyzował, jak rządzi resztą stada i jak śpi z nimi w łóżku. No i jak fantastycznie sobie radzi mimo, że nie widzi - jego ulubioną zabawą jest bieganie za piłeczką. Ten Pan zabrał teraz ze schroniska w Piotrkowie jeszcze jednego psiaka, więc Gizmo będzie miał kolegę z Polski. Jak sam Pan żartował, będą sobie mogły chłopaki poszczekać po polsku ;-) Pan przywiózł pani Marii sporo fotek Gizmusia, ale w formie papierowej, więc fotki wrzucę jak tylko dorotikus uda się je od pani Marii pożyczyć i poskanować. -
Trzymajcie kciuki, bardzo, bardzo mocno trzymajcie....
-
[quote name='monika55']Udalo mi sie zmienic nr tel.Ale jesli pozostale ogloszenia maja nieaktualny numer, to nic dziwnego ze nikt nie dzwoni.[/quote] na allegro jest aktualny
-
Brdzo się cieszę, że Saba ma w końcu jakąś szansę :) Już przekazałam wieści do dorotikus, ona sama niestety nie może się dostać na dogo. Zaraz wyślę na PW kontakt do dorotikus. Ja niestety nie znam odpowiedzi na twoje pytania. Trochę informacji po niemiecku o Sabie jest na stronie http://www.hundehilfe-polen.de/html/notfalle_des_monats.html#saba bo Saba jest pod opieką fundacji Hundehilfe Polen, oni ją też ogłaszają w Niemczech jako psa do adopcji. Przedstawiciele Hundehilfe są w Piotrkowie co miesiąc i zabierają kilka psów zawsze, przede wszystkim zabierają te, którym znaleźli dom - może można byłoby skorzystać z tej drogi adopcji, chyba sporo formalności by się uprościło. Ale to już najlepiej uzgodnić z kierownictwem schroniska - kontakt bezpośrednio do schroniska to tel. (0 44) 649-80-85
-
[quote name='fizia']Dzięki serdeczne za ogłoszenia :Rose:- Kapselek miał ich sporo, ale trzeba poodnawiać [/quote] allegro odnawiam mu cały czas na bieżąco, jak tylko jedno się kończy od razu jest wznawiane