Jump to content
Dogomania

Selenga

Members
  • Posts

    6679
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Selenga

  1. Zapomniały ciotki o Czarusiu... A Czarus był wczoraj u okulisty. Niestety pan doktor potwierdził, że Czaruś nie widzi, może co najwyżej rozróżnia ciemno-jasno, ewentualnie jakieś cienie, ale obrazu nie widzi. Jedno oko (prawe) wogóle mu zanika, po prostu kurczy się martwa gałka oczna i za jakiś czas wogóle go nie będzie. Drugie oko ma zaćmę. I nie musi to być skutek pobicia, możliwe że Czaruś już się taki urodził. Może dlatego chciano go zabić, bo był "niepełnowartościowy"? A może ktoś go trącił znienacka, Czaruś w obronie warknął czy kłapnął zębami i dlatego "dostał za swoje"? Tego nie dowiemy się nigdy. W tej chwili chore oko nie powoduje żadnych dolegliwości i Czaruś powinien sobie doskonale poradzić W przyszłości może mu dokuczac jaskara i oko trzeba będzie usunąć. Pan doktor zbadał Czarusia bezpłatnie, tak więc tylko koszty paliwa na podróż mnie obciążyły :) A sam Czaruś jest psem idealnym - na znanym terenie radzi sobie tak, że nie widać wogóle że jest niewidomy, na spacerach kieruje się za głosem opiekuna i jest bardzo posłuszny, znalazł sobie na tarasie u Morii wolną budę i tam lubi sobie pospać, ale zawołany od razu wraca do domu. Wznowię Czarusiowi allegro z uaktualnionym opisem i mam nadzieję, że w końcu się uda znaleźć mu dobry dom
  2. [quote name='Isadora7'] W regulaminie jest zapis ze aukcje charytatwyną można mieć pod warunkiem... i tu nastepują warunki.[/QUOTE] Oni się nie przyczepili do tego, że aukcja jest charytatywna chociaż chyba ktoś czytał bo mimo że ani słowa o cegiełkach w aukcji nie było, to prawidłowo zinterpretowali słowo "dyplom" :) Oni stwierdzili że cegiełki nie mogą być rozsyłane drogą elektroniczną. Nawet dokładnie tak mi to napisali jako powód usunięcia aukcji :)
  3. Szanowne Cioteczki, proszę o zachowanie spokoju :) Aukcja na Mukiego była zgodna z regulaminem, przestudiowałam go dokładnie zanim wystawiłam pierwszą aukcję cegiełkową. Allegro przyczepiło się do elektronicznej wysyłki, ponoć to jest zabronione, ale w regulaminie takiego zapisu nie ma - nota bene wcześniej nie było wogóle możliwości wysyłki elektronicznej, sami dodali a w regulaminie zapomnieli o tym napisać. Co ciekawsze we wszystkich moich aukcjach adopcyjnych jest wyraźnie i dużymi literami napisane że aukcja jest charytatywna i nikt mi tych aukcji nie kasuje, w aukcji na Mukiego takiego sformułowania nie ma wogóle :) Wyjaśniam sprawę i na pewno aukcja zostanie wznowiona, najwyżej z lekką zmianą formy wysyłki :) Jednocześnie skontaktuję się z Panem Januszem i spróbuję Go namówić na założenia na allegro konta fundacji - w tej chwili wszystkie aukcje były robione z mojego prywatnego konta, więc nawet nie bardzo mogę wystąpić o rezygnację allegro z prowizji, fundacja może o to wystąpić i na pewno takie warunki od allegro otrzyma. Najważniejsze jest to, że dotychczas wykupione cegiełki nie przepadły - kupujący wpłacają pieniądze, a ja mam pełną listę osób, którym wyślę dyplomy :) Na dodatek allegro kasując aukcję, zwraca wszytskie opłaty, więc wychodzimy na plus, bo nie będzie ani opłat ani prowizji a i tak ponad 1000 zł zostało zebrane. Nic się nie martwcie - udało się zrobić na allegro taki ruch, że nawet kontrola się obudziła, to i z blokadą sobie poradzimy :)
  4. [quote name='Aga-33-76']Jestem pewna, że chętnych do nabycia cegiełek nie braknie. A właśnie cegiełek znów może braknąć.[/QUOTE] Spoko - najwyżej się przekwalifikuję i założę cegielnię... [QUOTE]Mam dwie rzeczy: płytę The very best of Amalia Rodrigues(portugalska muzyka fado) i biografię Led Zeppelin: Kiedy giganci chodzili po ziemi Micka Walla.[/QUOTE] Amalię Rodrigues to ja już od razu sobie zaklepuję :) Może być nawet po cenie rynkowej.
  5. [quote name='aka_nina']tak psychologicznie patrząc czy myślicie, że jak zostanie do wykupienia 200 cegiełek na allegro z 400 to aukcja zwolni tempo?[/QUOTE] Już zostało mniej... Dzisiaj poszło ponad 200 cegiełek czyli powiedziałabym, że tempo rośnie...
  6. [quote name='gonia66']HAhah..a nie mowilam w nocy, ze niebo sie trrzęsie i Anioły spadaja ciągle??Wreszcie zlecialy sie na wątek Mukinia...no a skoro tak to teraz bdla psiaka moze byc tylko lepiej....potrezevba ogloszen...duzo, duzo ogloszen...nio i jakies sliczne Allegro...zdjęcia sa dośc dobre- do ogloszen i do Allegro w sam raz..czy ktos jest na watku, kto sie na Allegro zna???Za wyróznienie i ppogrubienie zaplaci cioteczka Kama(ta o ktorej pisalam, ktora zauwazyla watek i mnie tu zawezwala, choc nie jest na dogo..tzn jest z nami ale sie nie loguje)Z tego co wiem, koszt pogrubienia i wyroznienia to jakies 20zł prawda????Gdyby ktos byl chetnuy nazrop bienie- pieniazki moge wyslac na "juz" na jego konto....[/QUOTE] oj gonia, gonia... mam to uznać za prowokację? :D
  7. [quote name='LadyBell']Widać dużą poprawę na brzuszku- już nie jest taki przekrwiony jak wcześniej. Maleństwo - dasz radę![/QUOTE] Niestety to NIE JEST poprawa. Ta jasna skóra to martwa skóra, która odpadnie zostawiając pod spodem otwarte rany. Dlatego lekarze z Ambuvetu załatwiają konsultacje z dermatologiem...
  8. [quote name='bela51']Widze, że nie podoba Ci sie dogomaniackie forum. Nikt Cie tu zatem nie trzyma, wprost przeciwnie. :lol:Powiedzialabym nawet, ze zdecydowanie tu nie pasujesz.:evil_lol:[/QUOTE] A ja bym powiedziała, że wręcz przeciwnie, bardzo pasuje. Dlaczego? Bo zwrócił(a) uwagę na coś czego żadna z pokrzykujących ciotek nie raczy zauważyć: [B]"Słuchajcie Pana Janusza o co prosi."[/B] To nie Wy drogie ciotki rozmawiałyście z opiekunką Mukiego tylko Pan Janusz. To nie Wy udzielałyście psu pomocy, tylko Pan Janusz i lekarze z lecznicy. Więc jeśli Pan Janusz napisał, żeby nie potępiać nikogo tylko zająć się pomaganiem psu, to przez zwykły szacunek dla człowieka, który realnie i konkretnie pomaga Mukiemu i nie tylko jemu, powinno się Go posłuchać. Bo on na prawdę wie lepiej niż stado ciotek klepiących w klawiatury i snujących własne scenariusze. Miłośc do zwierząt to nie klepanie w klawiaturę wściekłych inwektyw i wyrzucanie poza forum każdego kto ma inne zdanie, tylko ciężka i niewdzięczna robota przy żebraniu o pieniądze, szukaniu domu, opieka na tymczasach i sto innych rzeczywistych działań. Jak tak bardzo chcecie pomóc Mukiemu, to może któraś by skopiowała aukcję z allegro na inne portale ogłoszeniowe? Dyplomik udostępnię z najwyższą przyjemnością. To na pewno przyniesie więcej pożytku niż wymyślanie ludziom na forum. I żeby było wszytko jasne - z nikim nie będę wiecej na ten temat dyskutować, mam za dużo roboty, choćby z ogłoszeniami, żeby się bawić w przepychanki klawiaturowe.
  9. INSTRUKCJA WSTAWIANIA BANERÓW 1. wchodzimy na watek i wybieramy banerek - zdecydowanie najlepiej jest wybrać podlinkowany A. DLA UŻYTKOWNIKÓW INTERNET EXPLORERA 2. ustawiamy kursor na banerku i klikamy prawym klawiszem myszy 3. wybieramy opcję "Kopiuj" i klikamy 4. przechodzimy do swojego panelu z edycją sygnatury 5. ustawiamy kursor w miejscu gdzie ma być banerek i klikamy prawym klawiszem myszy 6. wybieramy opcję "Wklej" i klikamy B. DLA UŻYTKOWNIKÓW FIREFOX'A (i Opery chyba też) 2. ustawiamy kursor na banerku i klikamy prawym klawiszem myszy 3. wybieramy opcję "Kopiuj adres obrazka" i klikamy 4. w nowej karcie otwieramy swój panel z edycją sygnatury 5. ustawiamy kursor w miejscu gdzie ma być banerek i wybieramy znad pola edycyjnego znaczek z drzewkiem w kwadracie 6. w okienku, które się pojawi zaznaczamy na niebiesko tekst, klikamy prawym klawiszem myszy i wybieramy opcję "Wklej", a całość zatwierdzamy klikając "OK" 7. wracamy do karty z wątkiem 8. ustawiamy kursor na banerku i klikamy prawym klawiszem myszy 9. wybieramy opcję "Kopiuj adres odnośnika" i klikamy 10. przechodzimy znowu do panelu z edycją sygnatury 11. ustawiamy kursor na obrazku banerka i klikamy prawym klawiszem myszy (żeby się zaznaczyło) 12. wybieramy znad pola edycyjnego znaczek globusa z łańcuchem 13. w okienku, które się pojawi zaznaczamy na niebiesko tekst, klikamy prawym klawiszem myszy i wybieramy opcję "Wklej", a całość zatwierdzamy klikając "OK" i gotowe A ładnym kolorem brzuszka się nie sugerujcie - ta biała skóra jest martwa, będzie odpadała... To na prawdę dopiero początek długiego leczenia :(
  10. wyślij numer konta też na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] zobaczę za ile dni mogę zapłacić, ale z 5 to minimum, może 10 się uda jak go złapiecie i sprawdzicie ze nie ma czipa, to mu mogę zrobić allegro bo coś mi się wydaje, że on za bardzo zadbany jest jak na wyrzuconego
  11. I na tych nowych zdjęciach widać, że łapki tez ma poparzone - zaczyna odpadać sierść i skóra... Miałam wznowić allegro rano, ale tyle było monitów o nową aukcję z allegro, że wznowiłam teraz, rano tylko część fotek podmienię... [B][URL]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=829318402[/URL][/B]
  12. Dostałam prośbę o pomoc: "[I]Z bólem serca, ale jestem zmuszona znaleść rodzinę zastępczą dla naszego wspaniałego psiaka, taką co by go pokochała jak my. Razem z córką po rocznych badaniach, doszłyśmy do konkluzji że nie możemy posiadać zwierząt w domu. Alergia zaawansowana. W tym momencie również jesteśmy na chorobowym, a to już miesiąc. Moja 10 letnia córka rozpacza ale rozumie że to dla jej dobra. Chce, jeśli to możliwe odwiedzać go raz na jakiś czas. Ja SPONSORUJĘ ROK karmy dla niego, i proszę aby nie skończył w schronisku dla zwierząt.[/I]" Pies ma na imię KOKO, jest przepiękny, przesympatyczny, bardzo zadbany. Ma ok. dwóch lat, więc jest młody, jest zabawny i mądry. Nie brudzi w domu, książeczka szczepień w porządku. Jako szczeniak był znaleziony przywiązany do słupa niedaleko stacji kolejowej. Przy pierwszym kontakcie boi się mężczyzn, może był bity przez nich. [B]Kontakt w sprawie adopcji: tel. 784 380 605 e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] albo do mnie: tel. 601 440 478 e-mail: [email][email protected][/email] [/B] Na razie ma zrobione allegro, oczywiście wyróżnione [URL]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=829309553[/URL] Pomóżcie cioteczki ogłaszać psa w innych miejscach, bo ja już nie wyrabiam z ogłoszeniami po nocach... [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/koko/koko1.jpg[/IMG] [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/koko/koko2.jpg[/IMG] [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/koko/koko3.jpg[/IMG] [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/koko/koko4.jpg[/IMG] [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/koko/koko5.jpg[/IMG]
  13. Wreszcie obiecane allegro: [URL]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=829301191[/URL] Przepraszam za opóźnienie, ale nie wyrabiam się zupełnie...
  14. Pani weterynarz z Gdańska okazała się przemiłą osobą, przyjechała po Gapcia w sobotę, dzisiaj już cała rodzina jest zakochana w maluchu :) Sprawdziłam dzisiaj aukcję na Gapcia - WSZYSCY licytujący wpłacili zadeklarowane kwoty, niektórzy wpłacili więcej, kilka osób wpłaciło dużo więcej, kilka osób wpłaciło bez kupowania cegiełek żeby nam oszczędzić wydatków na prowizję allegro.
  15. Kolejne cegiełki będą ale rano - trzeba trochę tekst uaktualnić a ja mam jeszcze 2 aukcje do przygotowania, na inne psiaki. Też jestem w szoku - 200 cegiełek w jedną dobę to chyba rekord... Sprawdziłam dzisiaj aukcję na Gapcia - WSZYSCY licytujący wpłacili zadeklarowane kwoty, niektórzy wpłacili więcej, kilka osób wpłaciło dużo więcej, kilka osób wpłaciło bez kupowania cegiełek żeby nam oszczędzić wydatków na prowizję allegro. Mam nadzieję, że i w aukcjach na Mukiego też tak będzie.
  16. [quote name='aka_nina']dałam ogłoszonko z numerek aukcji na gumtree :P hehe może to coś da :)[/QUOTE] Nie wiem czy to dobry pomysł... Zanim ktoś z gumtree zajrzy to się cegiełki skończą.... Obstawiam, że jutro już będzie inny link do aukcji...
  17. 130 cegiełek w 24 godziny....
  18. [quote name='Agata,Sonia']Powiem tylko tyle: nie będę osądzać byłej właścicielki Mukiego,bo to nie moje zadanie...,ale nigdy,powtarzam [COLOR=darkred]NIGDY nie zrozumiem tego,że zrzekła się psa i to jeszcze w takich okolicznościach!!!!!!!!!!!![/COLOR] i cały czas zastanawiam się jak to jest możliwe,ze Muki wpadł do gara i nie mam poparzonych łapek?????? Wygląda to raczej tak jakby był oblany wrzątkiem... Przepraszam,ale musiałam to napisać.....[/QUOTE] 1. Łapki ma też poparzone. Jeżeli masz psa to go obejrzyj i sama zobaczysz, że brzuszek jest prawie goły a na łapkach jest sierść. Dlatego na brzuszku Mukiego tak bardzo widać rany. Skóra na łapkach jest osłonięta sierścią, ale tez pewnie jest uszkodzoan i tak jak to napisał p. Janusz - odejdzie za chwilę, po prostu martwa skóra odpadnie. 2. Zastanów się co piszesz na temat tej kobiety - mieszka w domu bez bieżącej ciepłej wody, na prawdę sądzisz, że byłoby ją stać na leczenie Mukiego? Pan Janusz wyraźnie napisał, że leczenie będzie długie i kosztowne. MIAŁA GO ZABRAĆ DO DOMU I PATRZEĆ JAK ODCHODZI? [B]PRZESTAŃCIE W KOŃCU SIĘ NAKRĘCAĆ OSKARŻANIEM KOBIETY O SADYZM I MALTRETOWANIE PSA, PRZESTAŃCIE WYMYŚLAĆ SCENARIUSZE - ŻADNA Z WAS NIE ROZMAWIAŁA Z TĄ KOBIETĄ, ŻADNA NIE WIE JAK BYŁO. PRZECZYTAJCIE UWAŻNIE TO, CO NAPISAŁ PAN JANUSZ I POMYŚLCIE CHWILĘ[/B]
  19. Kolejny raz wznowione allegro: [URL]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=828482010[/URL]
  20. Podacie mi ciotki tę kwotę za sterylkę czy nie?
  21. [quote name='aka_nina'] Jest już cegiełka na Allegro?[/QUOTE] Jest. I schodzi jak woda :) [URL]http://www.allegro.pl/item826786104_ugotowany_zywcem_szczeniak.html[/URL]
  22. Cieszę się, że w końcu pojawiły się na wątku głosy rozsądku odnośnie byłej opiekunki Mukiego. Nie chcę tego dalej ciągnąć, ale czytając wcześniejsze wpisy, zaczęłam się zastanawiać jak bardzo dogomania wypacza nasze postrzeganie świata i ludzi... Spotykamy się tu stale z przypadkami tak wielkiego, zamierzonego okrucieństwa wobec zwierząt, że opcja "nieszczęśliwy wypadek" wogóle nam nie przychodzi do głowy, niejako automatycznie każda krzywda zwierzaka dla nas jest zawiniona przez człowieka, jest ludzkim świadomym, umyślnym działaniem. Zupełnie jakbyśmy byli enklawą dobrych ludzi wśród sadystów i morderców... Na szczęście można zajrzeć na allegro wcześniej Gapcia, a teraz Mukiego i przekonać się, że to nie prawda :)
  23. A mnie się podoba to co niechcący wyszło: Awaria :evil_lol:
  24. Laura, to może zmień tytuł wątku :)
  25. [B]ALLEGRO CEGIEŁKOWE DLA MUKIEGO[/B]: [B][URL]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=826786104[/URL][/B]
×
×
  • Create New...