Jump to content
Dogomania

Cudak

Members
  • Posts

    9634
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cudak

  1. [quote name='Enigma79']Witajcie, chętnie dołożę 30 zł do transportu dla psinki. Poproszę o przesłanie danych do przelewu. Trzymam kciuki za udane odebranie pieska nikczemnikowi.[/QUOTE] Dziękujemy, [B]Hałabajówka[/B] poda konto :)
  2. [quote name='Clean'] Myślę że ten gbur nawet nie wie że Cudak portowe koty dokarmia.[/QUOTE] Z okna domu widzi port jak na dłoni :( i widział mnie tam pewnie nie raz, a koty wchodzą na teren jego posesji - żaden problem im w zemście dać parówkę z trutką na szczury. Facet ma opinię chorego psychicznie, nie pracuje. Naprawdę boję się ryzykować życie kotów. Gdyby nie to nawet bym się nie zastanawiała - bo co mi może zrobić... Jedyne wyjście to właśnie żeby dobrowolnie oddał tego psa, a o drugiego (którego ma przy domu - też wygłodzony i na łańcuchu non stop, bity) bardziej się czepić - tak by nie kojarzył tego ze mną, a zrozumiał, że warunki w jakich trzyma psy są niegodne z ustawą. [B]Olga7[/B] - pies "pilnuje" opuszczonych budynków. Kase za niego chciał na 100% po to, by kupić ze schroniska następnego. Z ogłoszenia też bez problemu może wziąć psa, nie często ludzie sprawdzają warunki, czy interesują się dalszym losem zwierzaków, które oddają - cieszą się, że problem z głowy :(
  3. [quote name='toyota']To nie jest dom dla żadnego psa. To był koszmar. Jutro szerzej opiszę.[/QUOTE] Dziękuję za poświęcenie czasu na wizytę :) Myślę, że przydałoby się Urgo odrobaczyć, bo minęło już kilka mies czasu, kiedy był odrobaczany i w dalszym ciągu bardzo prosimy o wsparcie na jedzonko dla niego..
  4. Nie wiem tylko, czy się go da tak "od ręki" zabrać..
  5. A sierpień chociaż doszła wpłata za DT?
  6. Mam nadzieję,że będę mogła się dobrymi wieściami podzielić...
  7. Mam nadzieję, że jutro dowiemy się, jak z finansami - może starczyłoby na budkę...
  8. Prawdopodobnie jutro będę widziała się z [B]Lupi[/B], zapytam o Lexusa...
  9. Dziękuję [B]Lara[/B] Nie miałam ze sobą nic do jedzenia :( no i nie spodziewałam się takiego widoku :(
  10. [quote name='Hałabajówka']Ja mogę w czwartek przyjechać najwcześniej.[/QUOTE] Kurcze, przydałoby się go do tego czasu przetrzymać gdzieś, żeby potem nie było jaj, że przyjedziesz, a on nie będzie chciał go oddać. Spróbuję na fb poszukać kogoś, kto by go na te 3-4 dni przetrzymał, tylko [B]potrzebne wsparcie na paliwo[/B]... [B]Brakuje 90 zł. [/B]
  11. [quote name='sonia1974']Szara rzeczywistość na wsi co trzeci pies tak wygląda i wisi na łańcuchu całe życie . Mogę jednorazowo 20zł dać na psinkę[/QUOTE] Dziękujemy :loveu: [B]Hałabajówka[/B], wyślesz swoje konto?
  12. [quote name='Hałabajówka']Jak dostanie mandat czy coś w ten deseń to może nie weźmie następnego, co? Ja mam miejsce od zaraz więc czekam na info. Za zwrot kosztów transportu mogę po niego przyjechać w tym tygodniu.[/QUOTE] Ile byłoby potrzebne na transport? Kurcze teraz pomyślałam - on mieszka przy porcie, w którym dokarmiam/leczę/sterylizuję bezdomne koty, może je po złości zacząć truć, jeśli zgłoszę to na policję :shake:
  13. [quote name='elinka']Taki plan działania byłby najlepszy. Ale [B]Cudak[/B], czy Ty jesteś gotowa tym się zająć? A faceta można by już teraz poinformować o takich zamierzeniach i ostrzec, żeby nie szukał sobie kolejnego psa. EDIT: tylko może i lepiej nic facetowi nie mówić bo walnie psa łpatą w łeb i pozbędzie się kłopotu[/QUOTE] Nie mam zamiaru z nim już wcale rozmawiać. Jeśli będą deklaracje i transport do [B]Hałabajówki,[/B] to wszystko załatwiać będę z sąsiadką tego gbura. Tylko naprawdę jestem pewna, że zaraz pojawi się tam następny psiak :( Wg właściciela warunki i kondycja psa są świetne, a on sam jest uosobieniem dobra, bo wziął go ze schroniska i kupił mu łańcuch.
  14. Wybiorę się jutro na policję i mam nadzieję, ze dowiem się, jak to powinno wyglądać (odebranie psa). A tymczasem.... potrzebne deklaracje i ewentualny skarbnik, transport..
  15. [quote name='Hałabajówka']z goleniowa do mnie jest 105km ;) bo ja mieszkam pod Białogardem obecnie.[/QUOTE] No, ale gdybyś mieszkała ciut bliżej (w tej samej Gminie chociaż ;)), to można by psa zabrać już dziś i działać w kierunku ukarania/poniesienia konsekwencji przez właściciela, który psa do takiego stanu doprowadził. Na 100% na jego miejsce weźmie innego psa, do pilnowania opuszczonej posesji.
  16. [quote name='elinka']Cudak, a czy ten "ludź" oddałby nam psa?[/QUOTE] Zostałam poproszona o pomoc w szukaniu domu dla tego psiaka przez sąsiadkę właściciela, której szkoda zwierzaka, który głoduje i marznie, nawet w największe ulewy nie ma gdzie się schronić... Podjechałam zrobić zdjęcia, a właściciel powiedział, że chce za psa 65 zł, bo tyle w schronisku zapłacił :crazyeye: to mu podziękowałam - płacić mu nikt za tak zaniedbanego i wystraszonego psa nie będzie. Odjechałam i zaraz ta sąsiadka zadzwoniła, że zgodził się go oddać. Obawiam się, że właściciel może znów zmienić zdanie, więc trzeba szybko działać. Nie wiem tylko... czy nie lepiej byłoby może spróbować go odebrać (zgłosić na policję, do SG), żeby za to zaniedbanie miał przynajmniej nieprzyjemności. Po odebraniu trafiłby do gminnego kojca i mógłby stamtąd pojechać do DT. Ustawa o ochronie zwierząt łamana jest bezsprzecznie (łańcuch,z którego pies nie jest spuszczany, brak budy/schronienia, niedożywienie psa) - może jest szansa by został ukarany? Jeśli psa wezmę - pomogę mu się pozbyć problemu, a za chwilę na łańcuchu będzie wegetował następny, tylko groźniejszy.
  17. [quote name='Hałabajówka']Hej mam wolny kojec bo w tym tygodniu wydałam jedną tymczasowiczkę do fajnego domu.[/QUOTE] Czemu bliżej nie mieszkasz..... [B] Czy ktoś mógłby wstępnie zadeklarować jakiś grosik na transport i utrzymanie psiaka w DT?[/B]
  18. Pies, 3 lata, bardzo łagodny i przerażony. na pewno będzie wdzięczny i wiernym psem, jeśli dostanie szansę na dom...
  19. [quote name='beta ata']W sklepach JYSK są bardzo tanie polarowe kocyki. Najtansze są białokremowe, dość cienkie, chyba 130/160cm, zdaje się, że po 6 zł, trochę grubsze kolorowe są droższe . JYSK "wystepuje" chyba częściej niż IKEA, skoro nawet tu u mnie w Jeleniej Górze jest... W necie można sprawdzic wykaz sklepów. edit: Sprawdziłam. Tu są: [URL]http://www.jysk.pl/210/452/4500603/a/catalog[/URL] Na stronie JYSK, w prawym górnym rogu jest przycisk "znajdź sklep".[/QUOTE] Dziękuję za podpowiedź :) Z ostatniego bazarku (książkowego) jest już 75 zł i z poprzednich muszę policzyć, jak stoimy, to na trochę kocyków już będzie :)
  20. Pewnie, że lepiej miałby w schronisku.... :( Nawet imienia nie dostał, wzięty chyba do pilnowania posesji, a że nie nadaje się do tego.... to i na budę i "normalne" karmienie nie zasługuje :(
  21. Dziękuję [B]elinka[/B], ze zajrzałaś... Nie wiem - czy takie pies nie kwalifikuje się do odebrania przez Gminę? Wychudzony, bez schronienia, na dodatek bity?
  22. No to kciuki trzymam :) [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/232986-Mix-labka-sk%C3%B3ra-i-ko%C5%9Bci-na-%C5%82a%C5%84cuchu-BEZ-BUDY-bardzo-pilnie-DT[/url]!!!!!! - zajrzyjcie chociaż, DT potrzebny bardzo pilnie - wychudzony psiak, na łańcuchu pod gołym niebem :(
  23. [quote name='magdola']Cudak, takie coś to LIPA;( miałam, nie polecam, nie ogrzewa, bardzo sie deformuje.... Ale ja coś tam mam w piwnicy....jakieś stare legowisko polarowe, mogłabym komuś przekazać. Co do konta to moge chwilowo uzyczyc swoje, potem postaram sie założyć nowe specjalnie dgm to moge zostać skarbnikiem, ale musicie mi powiedzieć co i jak;)Poza tym czasem mnie nie ma na dgm kilka dni z powodu mojej suni, ale raczej staram sie zaglądać codziennie, chociaż na chwilke.[/QUOTE] Super, jakbyś mogła zostać skarbnikiem :) W pn [B]Lupi[/B] powinna sprawdzić ile uzbierało się na jej konto. [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/232986-Mix-labka-sk%C3%B3ra-i-ko%C5%9Bci-na-%C5%82a%C5%84cuchu-BEZ-BUDY-bardzo-pilnie-DT[/url]!!!!!! - zajrzyjcie chociaż, DT potrzebny bardzo pilnie - wychudzony psiak, na łańcuchu pod gołym niebem :(
×
×
  • Create New...