Jump to content
Dogomania

JinnyAl

Members
  • Posts

    401
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by JinnyAl

  1. Tak trzymać, Vince! Tylko powiedz księdzu, żeby rozgłosił z ambony, że jeśli ktoś we wsi ma małe dzieci, to niech się z nimi pożegna, bo Vince kupuje psa, którego nie będzie umiał wychować. :-(:-(:-(Ręce opadają...:-(:-(:-(
  2. [quote=][B]Marysia_i_gończy[/B] (poza tym cała dyskusja zaczęła się od pytania JinnyAl, która będzie mieć gończego). [/quote] Tak, tak, JinnyAl zadała pytanie i teraz czyta co piszecie i obserwuje, jak toczy się dyskusja. Nie wtrąca się za często, bo jeszcze się nie zna (ale się pozna:evil_lol:). Na razie mi zrobiliście burzę mózgu i musi się pod czuprynką poukładać :) Nadal nie mam pojęcia, gdzie mogłabym iść na szkolenie tropowe z moim przyszłym psem (no, mam jeden pomysł może, ale taki średni chyba). Zachęcam do dalszej dyskusji :loveu::loveu::loveu:
  3. JinnyAl

    Gliwice :)

    [quote name='ma-ja']Podaj jej moj numer GG niech sie skontaktuje, zobaczymy czy z buldozkiem tez mi wyjdzie :cool3: :p[/quote] Dzięki :) Podam jej, to może się odezwie, jak już się przestanie krygować :) :*
  4. Acha, WOW, no to szczęka mi opadła :evil_lol:
  5. Odkopałam temat, żeby i tu unaocznić, że rasom nieuznanym przyznaje się CACIBy, chociaż nic z nimi dalej nie da sie zrobić. Sukces SZABLI i BEMRODA Kłusująca Sfora - gończy polski w Helsinkach :D [FONT=Arial Narrow] [/FONT][FONT=Arial Black][FONT=Arial Narrow][COLOR=green][FONT=Verdana][URL="http://www.goncze.com/nemrod_ks.htm"][COLOR=green]Nemrod[/COLOR][/URL] – Zwycięstwo Europy 2006 + BOB, [/FONT][/COLOR][URL="http://www.goncze.com/szabla_ks.htm"]NEMROD otrzymał CACIB, dotarł do półfinałów BOG. [/URL][/FONT][COLOR=green][FONT=Verdana][FONT=Arial Narrow][URL="http://www.goncze.com/szabla_ks.htm"][COLOR=green]Szabla[/COLOR][/URL] [/FONT]– Młodzieżowe Zwycięstwo Europy Kroczek naprzód do uznania rasy... :) [/FONT][/COLOR][/FONT]
  6. JinnyAl

    Gliwice :)

    Hej, Gliwiczanie, nie znacie przypadkiem kogoś, kto udzielając indywidualnych lekcji nauczy moją znajomą i jej buldożkę francuską pozycji wystawowej? (przepraszam, że tak z grubej rury...) ;)
  7. Obejrzałam linka poniżej. Trochę ciężko mi się zorientować po pies chyba z Czech jest (czy Słowacji? Jakiś słowianin w każdym razie) i mimo, że jest angielska wersja strony, to wszsytkie tytuły i nazwy są czeskimi skrótami, ale ogólenie kumam, że piesio jest wykształcony, mądrala i bierze udział w zawodach, wiele wygrywa - czyli nie gupi fcale. Jak będę mieć więcej czasu to poszukam polskich stronek o dalmatkach mądralach. A czy możecie mi powiedzieć, do czego ta rasa została stworzona? Wiem, że są w grupie 6, tzn, że to psy myśliwskie. Jak myśliwskie konkretnie?
  8. Nom, ja też miałam wpadkę przy pierwszym podejściu. Szukałam gończego bez rodowodu, jak najtaniej, żeby był super ładny i najlepiej jeszcze w moim mieście i już zaraz :P Ale dogomaniacy sprowadzili mnie na ziemię, na szczęście łagodniej niż Ozuzi, bo nie wiem, czy bym nie zwiała, gdybyście mnie wtedy tak zjechali :) Dlatego justince też wybaczamy, właściwie to chyba chodziło o brak wprawy w forumowaniu, a nie o wpadkę "merytoryczną" :evil_lol:
  9. [IMG]http://img462.imageshack.us/img462/3915/imgp38417yk.jpg[/IMG] Wygląda, jakby sterowała uszami :) Uwielbiam długouchy :loveu::loveu::loveu:
  10. Przyłączam się do gratulacji! :) PS: Olcha, nie wiem, czemu, ale patrząc na Twoje zdjecia mam wrażenie, że pies nie siedzi na kocyku, tylko na dachu samochodu, np malucha... Nie wiem, czemu tak, ale tak mi się to widzi. Wtedy jest jeszcze bardziej śmeiszne :) Pozdrawiam brzydliwą piesę :D
  11. [quote]Jinny a czy ty kiedykolwiek w to wątpiłes?? :P Wy macie piekne dalmaty a ja mam najpiekniejszego kundlka pod słońcem [IMG]http://manu.dogomania.pl/emot/lol.gif[/IMG] [/quote] Nie wątpiłam, nie miałam swojego własnego zdania na ten temat, bo nie znałam żadnego kropkowanego osobiście, ale jak już tak ktoś pyta, to <Oj to chyba zaraz obraże wszystkich właścicieli dalmatyńczyków teraz... ale wcale nie mam takiego zamiaru> to niektórzy powiadają, że cechą główną dalmatyńczyków jest to, że są bardzo wesołe, zawsze skore do zabaw, niegdy nie dorośleją i nie są najmądrzejszymi z piesków raczej... Czekam aż obalicie ten mit i będę mogła polemizować z tymi, co mi tak mówili : ) Acha, ale linku z psem na rowerze nie wkleiłam w tym celu weryfikującym, tylko dlatego, że akurat go znalazłam. Chociaż raczej potwierdza, że to inteligentny pies ten łaciatek. :)
  12. [quote name='Klementynka'][B]JinnyAl[/B] ależ skąd! nie napisałam tego personalnie do nikogo, chodzi o to że spotkałam się w necie z tak różnymi bzdurami, że nauczyłam się podchodzić do nich z dystansem (mimo że czasem trudno odróżnić bzdety od prawdy). to że ktoś wypowiada się pozytywnie o którejś szkole świadczy dla mnie o tym, że dobrze się tam czuje i to jest super :) a nie przypominam sobie żebyś gdzieś pisała, że jakaś "szkoła jest do d.. i absolutnie tam nie idźcie" - to byłoby nie fair. ale napisanie mnie się tam podoba bo... albo mnie się tam nie podoba bo... to najnormalniejsza sprawa, dzięki temu osoby czyatające mogą poznać opinie innych i jakoś wstępnie przeprowadzić selekcję a potem iść i przekonać się na własne oczy! na szczęście mamy w czym wybierać :)[/quote] Ok, ok. przewrażliwionam chiba :loveu:
  13. Piękna! Łapeczki ma śliczne, takie jaśniejsze :) A jeśli ona cały czas wychowuje się z kotami, to może myśli, że jest taka jak one? I potem zobaczy psa i się bardzo zdziwi :evil_lol: Czy już postanowiliście, że zostanie u Was? Czy na razie nie zdajecie sobie z tego sprawy i tylko przywiązujecie się z dnia na dzień coraz bardziej? hihi :loveu: :loveu: :loveu:
  14. [quote name='leemonca']No właśnie, co??? chyba nic![/quote] Nie mam teraz czasu przekopać forum, za miesiąc mogę tego poszukać, ale coś czytałam, że można. Serio, serio...
  15. No ale np zadzwonić do... kto się zajmuje dostarczaniem bezpańskich psów do schroniska?? Hycel schroniskowy, coś takiego? To do tej instytucji zadzwonić, żeby sukę zabrali, powiedzieć, że właśnie została pokryta, żeby jej dali... no właśnie, co? coś się robi, żeby nie doszło do ciąży (przepraszam, jeszcze nie wiem, ale coś czytałam, że można). HM?
  16. [quote=] nie należy wierzyć we wszystko co piszą w necie bo osób złośliwych i zarozumiale przekonanych o swojej mądrości jest wiele.[/quote] [B]Klementynko[/B], czy Ty to o mnie piszesz...? (bo chyba ja najmocniej faworyzuję jedną szkołę tutaj) Jeśli tak, to chciałam wyjaśnić, że nie piszę niczego złośliwie i nie jestem zarozumiale przekonana o swojej mądrości. Bronię swojego zdania popierając je argumentami, a także jak najbardziej dopuszczam, że mogę się mylić. (nie chcę wywoływać sporu)
  17. Ważne też jest, żeby pies dogoterapeuta wyglądał przyjaźnie, tak, żeby dzieci już z powodu samego wyglądu chciały go głaskać. Np nawet najłagodniejszy na świecie i najbadziej przyjacielski pręgowany bokser czy pitbullek nie od razu wzbudzają sympatię. Za to np do goldena ręka sama wyrywa się do głaskania. Czyli tak, jak napisali: golden retriever, labrador retriever - najczęsciej, bo białe i puchate i chyba najłatwiej wyszkolić. (tzn i tak zawsze trzeba duuużo pracy) Bardzo ważna druga rzecz - temperament psa. Testy, żeby go określi są opisane np tu: http://www.mojepsy.v.pl/index.php?lang=0&f=szkolenie/testy_s.html (co prawda nie pod kątem dogoterapii, ale można wywnioskować, jakie cechy są pożadane) A tu link do fundacji selekcjonującej i szkolącej psy m. in. do dogoterapii http://fundacja.alteri.pl/ :)
  18. Boszeee, piękne zdjęcia robisz!!! Podziwiam szczerze. Pies piękny - pewnie po części dlatego takie zdjecia :) Pozdrawiam!
  19. [quote=][B]puli[/B]: Teraz śmiesza mnie ci co współczujaco mówią:ale ma pani roboty,ale kłopot itd.Mam co chciałam i już.[/quote] Właśnie :) Ze szczerym współczuciem mówią, że tyle kłopotu, po co mi..? A ja chce te kłopoty wszystkie! Nie moge się ich wręcz doczekać, z pełną świadomością. Wcale nie liczę, że będzie różowo i bezproblemowo. Będzie mokropodłogowo, o piątej rano zimno na spacerze, może nawet pożegnam się z jakimiś ulubionymi butami - extra, będę robić foty :) I uczyć piesa, uczyć, codziennie konsekwentnie i latać znim po haszczorach. Żeby nie było, że off topic... [B]ozuzi[/B], trzymam kciuki za Ciebie i Iśkę. Może jekieś zdjęcia krófciowe nam wkleisz?
  20. [quote name='bellatriks']Odnosnie tych słów uważam, iż jest różnica. Jeśli coś takiego przyjdzie do głowy rozpieszczonemu bachorowi, to kiepsko.:mad: Ale co, jeśli podobne myśli najdą kogoś, kto interesuje się kynologią, prenumeruje pisma o psach, regularnie odwiedza DGM by pogadać z ludźmi o takiej samej pasji i czasami ma dość tego, że przez całe swoje zycie nie może mieć psa? I może trochę przykro robi mu się, gdy oglada dziesiątki uzupełnianych codziennie na Dogo galerii, bo nie ma się kim pochwalić ani czyich szaleństw w parku opisywać? Kocha psy i nie byłby w stanie przyjaźnić się z kimś, kto ich nie lubi?:cool3: Oczywiście ta osoba nie będzie krzyczała "chcę psa i już!". Ale jesli to jedyne prawdziwe odwieczne marzenie pojawia sie w codziennych rozmyślaniach? Jak uważasz? Bo według mnie jest różnica[/quote] Kurcze, Ty chyba o mnie piszesz normalnie... :D Chociaż właśnie czasem myślę, że to że "Muszę mieć psa!" "Ja dłużej nie wytrzymam bez psa", "Chce mieć psa i już!" to właśnie znaczy, że rozpieszczony bachor ze mnie. Zwłaszcza jak rodzina i znajomi kiwają z politowaniem głowami i mówią, że mi odbiło, że pies to taki obowiązek, że nawet nie mam pojęcia, że po miesiącu mi się znudzi itd. A ja siedze od roku na necie i czytam strony o psach, o rasach i strony hodowli i Was na forach śledzę (jak uczycie psiaki sikać na dworze, jak niektórzy borykają się z chorobami, co na błyszczącą sierść, o wystawach i konkursach, o kochanych zniszczeniach wyrządzanych przez niedopilnowane albo pozostawione same w domu szczeniory i o wszystkich duetach psio-ludzkich) i szlag mnie trafia, że nic kudłatego pod nogami mi się nie kręci. Bu... :-( Ale doczekam się tej psiny w końcu, mimo przeciwności, że alergia (phi, co z tego, że będę chorować, ja psa MUSZĘ), że rodzice psa nie chcą (zobaczą, to pokochają), że czasu nie mam (to znajdę), że leń ze mnie (2 h spacerów dziennie obowiązkowo czy lato, czy zima będzie i koniec), stanę na głowie żeby psa mieć, bo jak nie to zwariuję. Wypożyczanie znajomych psów nie wystarcza. Nom, wg mnie to mam dość szczeniackie podejcie - chcę psa i koniec, kropa. :diabloti:
  21. [quote name='gayka']Jasne, obiecuję że będą. Tylko niestety będę prosić o pomoc w ich umieszczeniu!;)[/quote] A zdjęcia wkleja się tak (skopiowana instrukcja musi): [FONT='Times New Roman']1.Wejdź na strone [URL="http://www.imageshack.us/"][COLOR=#58341e]http://www.imageshack.us/[/COLOR][/URL] 2. Klikasz "Przeglądaj", wybierasz zdjęcie ze swojego komputera, klikasz "otwórz" 3. Wciskasz ikonkę "Host it!", kopiujesz link pierwszy pod zdjęciem np. [I M G]http://img102.exs.cx/img102/3735/Zima1.jpg[/ I M G ] 4.Wklejasz w post i gotowe [/b][/FONT]
  22. Ja ogłaszam dość czepiania i krytykowania! Już się dziewczyna poprawić obiecała, to dajmy szansę, wskazówki i rady. Ja ją szczerze podziwiam, że po takiej zj**ce i tak tutaj wróciła, a mogła zmienić nicka i więcej się nie pojawić jako ozuzi. Będą z niej ludzie. Fakt zaczęła niefortunnie, ale wybrnęła z tego i trza uświadamiać dalej. Nabijacie się, że pies śpi na kanapie. A ja założę się, że połowa forumowiczów nocami grzeje tyłeczki o boczuś swojego czterołapa :P A że młoda? To ma nad nami przewagę. Zanim dojdzie do naszego wieku wiele się jeszcze o psach nauczy i w wieku dwudziestukilku będzie wiedzieć więcej niż ja teraz :P(jak jej stąd nie wykurzymy...) No to tak jak powiedział [B]MichalMi [/B]po[B] Madzi[/B] [quote=]4 lata to młody pies i jeszcze dużo przed nim- oczywiście pod warunkiem że zmienisz sposób odżywiania i wprowadzisz dużo ruchu.[/quote] i w tym kierunku powinnaś działać. Batony wykreśl z jej jadłospisu, wszelkie słodycze w ogóle. Na forum jest cały wielki temat "żywienie", dowiesz się tam, co jest zdrowe dla psa i czemu nie puszki. Ja polecam BARF, ale to już wyższa szkoła jazdy: [URL="http://www.dogs.gd.pl/psiejstwo/barf.html"]http://www.dogs.gd.pl/psiejstwo/barf.html[/URL] Nie wiem nic o cane corso, ale [B]puli[/B] coś sugeruje, że do agility nie bardzo. To może jakiś inny sporcik psi? A może posłuszeństwo, jak nie lubi hopsać? Poczytaj na forum rasy :) I poczytaj też jakieś książki o szkoleniu może. I dowiedz się, ile ruchu potrzebuje Twój pies. Właśnie zostałaś uświadomiona na temat rasowy=rodowodowy. Trochę ostro co prawda. No ale taka zasada, że pies bez rodowodu jest kundelkiem w typie jakiejś rasy. Na dogomanii tez dużo się o tym trąbi. Poczytać mozesz tu: [URL="http://rodowod.republika.pl/"]http://rodowod.republika.pl/[/URL] [URL="http://www.ols.vectranet.pl/~husky/rasowy/rodowod.html"]http://www.ols.vectranet.pl/~husky/rasowy/rodowod.html[/URL] Nie zniechęcaj się do pracy z Twoim psem, tym bardziej, że piszesz, że go kochasz. A co, jeśli Twoi rodzice planowali, że zrobisz karierę sportowca. Nie wyszło Ci. Ale nie uważają, że mają zmarnowane dziecko, kochają Cię i na pewno są rzeczy, w których jesteś świetna. Żaden pies nie jest "zmarnowany" i z współpracy z każdym można mieć dużo satysfakcji (obustronnej). Tylko właśnie pies sam z siebie nie nabędzie tych magicznych umiejętności, trzeba go tego systematycznie uczyć. Że nie nadaje się do agility? Pracuj z Isztar, będzie Ci wdzięczna.
  23. [quote name='Hania']Nie - i je nie twierdzę, ze ogar6y są agresywne, tylko, ze są właśnie normalne. Tylko, ze wiel;u hodowców opowiada o tej rasie jako własnie o psach, które nigdy nie warkną, nigdy nie dziabną innego psa itp. I potem jest zdziwienie. A moje są chyba z pluszu ;) - dają wszystko ze sobą zrobić, ale są tego uczone od małego. I dobrych manier. I np takich bzdur jak np wskakiwanie do wanny na rozkaz - bo wychodzę z założenia, że nie będę się męczyć wkłądając tm tyle kilo ogara, a kąpac musimy się często.[/quote] Tak z ciekawości.. Jak brzmi ta komenda? :loveu:
  24. [quote name='cuciola']bede trzymac kciuki! jesli chodzi o wiazanie wstazeczek na szyjach maluchow.. fajnie ze do nas wchodzi ten zachodni obyczaj ale ja bym sie bala wiazac wstazeczek..a noz jeden szczeniak jakos zablokuje drugiego i nieszczescie gotowe..co o tym sadzicie? o wiazaniu wstazeczek?[/quote] Prześlicznie wyglądają te wstążeczki :) Ale ja tez się zastanawiałam, czy nie może się jakiś wypadek zdarzyć. I wymyśliłam tyle, ze powinny być zawiązane tak, że jak się mocno pociągnie, to żeby się rozwiązały. Albo zeby to były raczej kawałki jakiejś włóczki, czy wełny, słabego sznurka, zeby się łatwo dał przerwać. Z drugiej strony wtedy maluchom ciągle będzie trzeba wiązac je na nowo, ale przecież nie wszystkim naraz si e pourywają i będzie się dało zaraz zawiązać nową. Takie maluchy chyba często się ma na oku... Może bezpieczniejsze by było paćnięcie farbką np na ogonku? Akwarelą, nieszkodliwą. Tylko że mama może zlizać :loveu: A od jakiego wieku można obróżkę założyć? Na niektórych zdjęciach miotów widać wszsytkie szczeniory w kolorowych obróżkach. Ale starsze już. No i z tej strony na to patrząc, to może jednak nie ma żadnego niebezpieczeństwa??
  25. Ja też mówię, że nie wojna ;) Wymiana zdań. Po prostu jestem przekonana, że w Alteri jest super i lepszej szkoły nie znalazłam. Ale jestem otwarta na argumenty i nadal zbieram opinie. Zobaczymy, jakie będą wrażenia coztego, może ja jakoś zbyt entuzjastycznie podchodzę :) (żyjemy w dobie telefonów i poczty elektronicznej i netu, dzięki temu Was poznaję ;) )
×
×
  • Create New...