Jump to content
Dogomania

JinnyAl

Members
  • Posts

    401
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by JinnyAl

  1. [B]GAWRA z Beskidzkiego Matecznika[/B] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img164.imageshack.us/img164/3771/gawrazbeskidzkiegomatecznika10.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img236.imageshack.us/img236/6707/gawrazbeskidzkiegomatecznika15.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img70.imageshack.us/img70/9559/gawrazbeskidzkiegomatecznika2r.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img50.imageshack.us/img50/7259/gawrazbeskidzkiegomatecznika3r.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img69.imageshack.us/img69/3968/gawrazbeskidzkiegomatecznika4r.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/6449/gawrazbeskidzkiegomatecznika5r.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img232.imageshack.us/img232/5889/gawrazbeskidzkiegomatecznika8r.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img488.imageshack.us/img488/5428/gawrazbeskidzkiegomatecznikare.jpg[/IMG][/URL]
  2. [B]HULTAJ Wilczy Pazur i MAJOR Ziębowe Wzgórze[/B] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img490.imageshack.us/img490/766/hultajwilczypazurimajorzi281bo.jpg[/IMG][/URL] [B]HULTAJ Wilczy Pazur[/B] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img488.imageshack.us/img488/3598/hultajwilczypazur2resize2ub.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img197.imageshack.us/img197/6105/hultajwilczypazurresize9vh.jpg[/IMG][/URL]
  3. Wrzucam moje fotki, (jakość kiepsa, no trudno). Mam same gończe, a przeważa Major i Gawra, Salma i Opus :) [B]MAJOR Ziębowe Wzgórze [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img161.imageshack.us/img161/4211/majorzi281bowewzgrze1resize2mj.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img61.imageshack.us/img61/1536/majorzi281bowewzgrze167sg.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img247.imageshack.us/img247/5850/majorzi281bowewzgrze174qk.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img247.imageshack.us/img247/6408/majorzi281bowewzgrze2resize0kn.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img62.imageshack.us/img62/824/majorzi281bowewzgrze3resize9lh.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img67.imageshack.us/img67/431/majorzi281bowewzgrze4resize0rv.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img67.imageshack.us/img67/6928/majorzi281bowewzgrze5resize6wt.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img67.imageshack.us/img67/9528/majorzi281bowewzgrze6resize9sj.jpg[/IMG][/URL] [/B]
  4. [quote name='Hania']Oczywiście, ze nie wiedziałam bo ja ludzi tylko po psach poznaję :diabloti:. Trzeba mi mówić, ze Ty to Ty. Przepraszam. :oops2: A Jaśmin pociągowy był niezły - będzie co wspominać :evil_lol:[/quote] Szpoko, w sumie nie wiem czemu się nie przedstawiłam z nicka. Szalej (Jaśmin) był nieziemski! Szkoda, że nikt akurat nie filmował... yhm... tzn chciałam powiedzieć - dobrze, że sobie krzywdy nie zrobił :evil_lol:
  5. Nesuniaaa, trzymam kciuki za sunie i nowe domki maluch[I]ów...:-( [/I][FONT=Arial]A wiecie co? od kilku miesięcy czekałam na moją wymarzoną suczkę z wymarzonej hodowli, po wymarzonym kryciu i wreszcie urodziły się szczeniaki. Same chłopaki... [/FONT]
  6. [quote name='Hania']No wiesz co? Byłaś i nawet nie podeszłaś "cześć" powiedzieć :-([/quote] Ale, ale byłam koło Ciebie z Anią i Jaśminem (tak, to ja go nie dopilnowałam i zapierniczał ze stołem przez ringi). Witałam się na pewno... Potem co prawda poszłam na "gończą wyspę", ale jeszcze przy ringu ogarów stałam też długo... Chyba po prostu nie wiedziałaś, że ja to ja :)
  7. [quote=][B]musia: [/B]No to teraz czas na foty gończe, Andrzej robił. [B]Wyspa gończa[/B] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img49.imageshack.us/img49/9298/pict0001x0xl.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][/URL] [URL="http://imageshack.us"][/URL][/quote] Dzięki Andrzej za doopę na 1szym planie :mad: A moje fotki wkleję wieczorem :)
  8. ja też już straciłam zapał do pisania im maili...
  9. Spróbuję maksymalnie uprościć sprawę, matematyczne równania tego, co kupujemy z jakim psem... Dla tych, którzy jeszcze nie zrozumieli...[B] Posiadanie psa z papierami to snobizm?[/B] [U][COLOR=Orange]pies z papierami[/COLOR] = ekterier + charakter + zdrowie[/U] [U][COLOR=Orange]pies bez papierów[/COLOR] = eksterier - charakter - zdrowie [/U] Prawdziwa miłość polega na kochaniu za charakter i dbaniu o czyjeś dobro, a nie na kochaniu tylko wyglądu. Więc jak ktoś mówi, że chce rasowego psa bez rodowodu, bo chce go tylko do kochania, to to jest bzdura. I sam siebie okłamuje, bo nie chce psa kochać, tylko móc nim szpanować za jak najmniejszą cenę. I to jest dopiero snobizm. To tak jak mieć super przystojnego chłopaka/dziewczynę, żeby móc się nią/nim chwalić przed znajomymi. Tylko, że oprócz wyglądu najlepiej, żeby ta osoba buzi nie otwierała, bo wstyd, że coś głupiego powie, albo np chłopak przystojny, tylko, że leje dziewczynę (taki agresywny pies), albo dziewczyna, która w wyglądu przepiękna, ale ma migrenę 24h/7dni w tyg i nie da się z nią nic robić, charakteru nam odpowiadającego w ilości = 0, czyli nie mamy o czym razem rozmawiać, nie umiemy się dogadać, nie takiej osoby szukaliśmy... Ale wygląda ładnie, prawda...? (jeśli kogoś obraziłam, to przepraszam za sprowadzenie człowieka do psa) Dla pełni porównań: [U][COLOR=Orange]dorosły kundelek ze schroniska[/COLOR] = brak eksterieru + charakter[/U] (gdy pies jest dorosły, to widać) [U]+/- zdrowie [/U](psa trzeba często długo leczyć po pobycie w schronisku i tym, co mu zafundował poprzedni właściciel). I to jest dopiero prawdziwa miłość. [U][COLOR=Orange]szczeniak ze schroniska[/COLOR] = brak eksterieru +/- charakter +/- zdrowie[/U] (chociaż dałabym plus, bo w takcih warunkach przetrwają tylko najsilniejsze maluchy) A to jest rozsądne wyjście, kiedy nie chcemy wydawać pieniędzy, a chcemy obdarzyć psa miłością i móc liczyć na brak większych problemów. Racjonalnym postępowaniem jest też kupowanie rasowego psa z papierami, kiedy liczymy się z wydatkiem.
  10. Dodam do tego co Patka wyliczyła - koleżanka kupiła labradorkę bez papierów, bo przecież nie będzie wystawiać - pies ma atopowe zapalenie skóry i większość czasu, kiedy nie śpi spędza na drapaniu się i wygryzaniu, ma łyse placki, a od sierści biało w całym domu.
  11. Dziękuję za odpowiedź. Więc znajoma miała rację... A oceniane są bez różnicy cięte i nie cięte? Gdybyś znalazła ten wykaz krajów przypadkeim to proszę wklej. Na str ZKwP nie ma, to od razu mówię, bo przekopałam calusieńką :) A czy nie pociąga się do odpowiedzialności weterynarzy za obcinanie ogonów i uszu? Przecież to nie problem dojść, jaki to weterynarz... Pozdrawiam :)
  12. Przezytalam wątek (niestety średnio uważnie, bo bedąc w pracy, ciachaczem). Szukałam informacji, jak to jest z dobermanami z kopiowanymi uszami i ogonem na wystawach. Czy są dopuszczane? Inaczej oceniane? Znajoma ma 4 miesięcznego dobka z ciętymi uszkami i ogonem i mówi, że można takie psy wystawiać, że są dobrze oceniane. Ale chciałam spytać Was, bo nie wydaje mi się to takei oczywiste...
  13. [quote name='myszka1111']Niestety cavalierka nie było.Ale wczoraj wieczorem dzwoniła do mnie kuzynka i pytała czy jeszcze chcemy psiaka bo u jej sąsiada na wsi urodziło się 5maluszków kundelków.2suczki już wzięte.Zostało jeszcze 2pieski i suczka.I mam pytanie jakiego psiurka wziążć?Suczkę czy pieska?Pieski będą śedniej wielkości.Jade po psa za kilka dni.Dzisiaj wszystko dla psiura kupuje(miski,obróżkę itd.)Pozdrawiam.[/quote] zrównoważonego. takiego, który się nie będzie Ciebie bał, jako obcej osoby zobaczonej po raz pierwszy i nie wygląda na najbiedniejszego=najsłodszego. Spróbuj się dowiedzieć, jaki pies jest tatusiem i jaka jest matka szczeniąt. Jak są agresywne albo bojaźliwe to chyba nie powinnaś brać... W ogóle to właśnie zdecydowałaś się na wielki znak zapytania... ja bym się bała tak postąpić, zwłaszcza przy dziecku. (moja nowa historia - koleżanka odziedziczyła 5 miesięcznego basseta, bo jego właścicielom urodziło się dziecko i sobie nie dawali rady :]) i przekonaj z koleżanką sąsiada, żeby wykastrował sukę...
  14. Fotka wspaniała :loveu: Nabieram przekonania, że kształtujesz nową rasę [I]retriever polski :) [/I]A tamto tamto, to... y-yk. Nie powiem :evil_lol:
  15. [quote=] [B]JinnyAl [/B]kto Ci mógł takich bzdur nagadać, co? Aldona od Wasyla? Ale ona widziała Unkę więki temu, w szczenięcym szaleństwie jeszcze... musia? musia nigdy nie widziała Uny luzem, tylko na wystawach... Może ktoś ogarkowy? Ania od Jaśmina? :niewiem: Poza tym, przerywanie produkcji? To wstrętne, nigdy tego mojemu psu nie zrobię![B] :nono:[/B] [/quote] Oj widzę, że nie zgadzasz sie zdecydowanie na takie porównanie :) W takim razie wolę nie zdradzać, czyje to słowa :P już porzucam ten wątek (wątek odwoływania, nie Wasz wątek-galerię oczywiście!!!) jeszcze tylko sprostuję, że chodziło o stopień perfekcji, w jakim macie opanowane przywołanie, a nie posadzanie Cię o stosowanie w takiej sytuacji. Metafora taka... bambucza no... ;) Pozdrawiam bardzo :*
  16. [quote=] [B]JinnyAl [/B]:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: po pierwsze się dziwię, że obejrzałaś wszystkie, a po drugie - skąd to zdanie?? :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: tym bardziej, że Una nie jest zbyt wielką amatorką kup... [/quote] Ale to chodziło nie o odwołanie od konsumpcji, tylko od produkcji... i to był zdecydowanie komplement :evil_lol: A w waszym Duecie Una gra funkcje reprezentacyjną doskonale, ale właśnie dlatego, że ma w swoim cieniu troskliwego menedżera :D
  17. Super filmiki!!! Obejrzałam też pozostałe. Extrrra. Zwłaszcza "waruj" w pełnym biegu i targetowanie kapcia. Oglada się świetnie w domu, przed komputerkiem (zagryzając chipsem o 1szej w nocy :evil_lol:), ale za tym pewnie stoi mnóóóstwo pracy :cool3: Moje uznanie dla pań (: Dotąd o wyczynach Uny tylko slyszałam (między innymi zdanie, które zapadło mi w pamięć, że "Marysia potrafi Unę od koopy odwołać"). ANIA CHCIEĆ WIĘCEJ UNOWEGO FILMIKA!!! Muszę powiedzieć, że kamera Unę lubi i odmładza, albo może to obiektyw aparatu pokazuje ją jako dojrzalszą? to już pewnie Ty wiesz najlepiej, ja jej na żywo nie widziałam. Ale z filmików (tych najnowszych), to bym jej dala niecały roczek normalnie :lol: A Marysiu, nie wiesz może czy gdzieś na necie znajdę jeszcze jakieś fiilmiki z gończymi?
  18. [quote name='myszka1111']Mam nowy login.A jaki mały pies byłby najodpowiedniejszy?Z dużych ras zastanawiałam się nad Nowofunlandem i Bernardynem jednak te psy są ogromne i w dodatku mają długą sierść.A jaki pies małej rasy byłby dobry?[/quote] Powtórzę się, ale polecam: [U][B][COLOR=DimGray]buldożka francuski[/COLOR]ego[/B] [/U](8-14 kg). Są łagodne, nie wymagają dużo spacerów, łatwo podporządkowują się także dzieciom (tak czytałam).
  19. Jaka ona śliczna! Rozrabiaka mała :) Chociaż widze, zę wcale nie taka mała! Łapsa ma niezłe, ja jej wróżę wzrost ONkopodobny raczej :) Śliczna psinna... Na jednym zdjeciu ma minkę, jakby coś zbroiła i dobrze o tym wiedziała :D
  20. Myszko111, zastanów się czy warto brać psa bez rodowodu... Ostatnio odwiedziła mnie znajoma z suczką labradora. Widziałam pierszy raz tego psa i chociaż wzorca rasy nie znam, to na oko zauważyłam, że pies jest jakiś mały, za mały jak na rasowego. Zapytałam o rodowód - nie miał. Bo tak było taniej - znajoma wytłumaczyła, kiwając głową jakby to było oczywiste, najlepsze rozwiązanie. Sunia jest prześliczna, przekochana, co prawda w zabawie gryzie po rękach jak porąbana, ale miękkiego pyska można przecież nauczyć. To była krótka 5-minutowa wizyta, pies postał/posiedział trochę w przedpokoju. W tym czasie wysypało się z niego 3 garście futra. Głaszcząc sunie zauważyłam, że w kilku miejscach ma małe łyse placki bez sierści. Wygryza sobie tam futro. Zapytałam znajomą, która wytłumaczyła, że właśnie wracają od weterynarza, który podejrzewa atopowe zapalenie skóry i byli na kórejś kolejnej wizycie na zastrzyku przeciwko swędzeniu. Pies się drapie, wygryza sobie sierść, bo go swędzi skóra. Nie wygląda to ciekawie i pies się musi strasznie męczyć. Na dodatek koleżanka mówi, że odkurza codziennie, bo pies okropnie linieje. Mają z psem mnóstwo kłopotów Z tego, co mi wiadomo atopowe zapalenie skóry, to choroba dziedziczna. I właśnie pies bez rodowodu jest na nią najbardziej narażony. Ujawnia się najwcześniej w 1szym roku życia, u szczeniaczka nie da się poznać. Pseudohodowcy nie zadbają o to, żeby sprzedać Ci zdrowego psa. Nie licz na to. Za to troskliwi hodowcy starają się minimalizować przekazywanie dziedzicznych chorób. Więc jeśli wydasz teraz te 1200 zł, to masz spore szanse zaoszcędzić je potem na weterynarza, zaoszczędzisz sobie też kłopotu i psu cierpienia. A jeśli Twój labek miałby tak linieć, jak tamta suczka, to wszędzie sypiąca się sierść na pewno nie wpłynie dobrze na zdrowie Dawida. Inną w pewien sposób dziedziczną chorobą, częstą u dużych psów, u labków nierodowodowych szczególnie, jest dysplazja, czyli problem ze stawami. Wcześnie wykryta -> operacja za 500 zł + koszty badań itp, to drugie tyle. Czyli wychodzi na jedno, jakby kupić psa z rodowodem (w sprawie kosztów, bo jeszcze kłopot i psie męki). Więc przemyśl jeszcze raz czy wolisz wydać 1200 zł teraz, czy później na leczenie. Jeśli później, to równie dobrze możesz psa kupić za pół orku, a przez ten czas odkładać pieniądze na rodowodowego... A tak całkiem z innej pietruszki... Może buldożek francuski...? Jeśli można mówić o rasach przyjaznych dizeciom, to one są bardzo w porządku pod tym względem. Oprócz tego nieduże, więc dziecka nie staranują, a ząbki mają ułożone tak, że raczej mocno nie mają szans ugryźć. No i nie potrzebują aż tyle spacerów. Oczywiścei z rodowodem (za około 1500zł). To wyżej, to jeśli koniecznie chcesz szczeniaka. Ale dorosły psiak to tym bardziej jest jak najlepszy wybór. Zwłaszcza że ominą Cię wszsytkie kłopoty z ostrymi ząbkami, załatwianiem się w domu (pomyśl- na czas kwarantanny pies załatwia się TYLKO w domu. Co 20 minut. Normalnie człowiek jest wykończony zajmują się takim szczeniakiem. A szczeniakiem i dzieckiem jednocześnie...? Pilnować, żeby pies nie gryzł Dawida, nie gryzł zabawek Dawida, nie udławił się zabawką Dawida, żeby Dawid nie udławił się psią karmą, żeby Dawid nie wdepnął w psią michę, w psią kupę, nie zrobił psu krzywdy - jednocześnie na oku 2 dzieci trzeba mieć...) Zatem - psinek ze schroniska będzie super - nawet rasowe się często zdarzają, jak dobrze poszukasz, to i labkopodobnego znajdziesz (czyli takiego jakbyś kupiła za te 300-500zł) a przynajmniej widać, co z niego wyrosło. A skąd się biorą te psy w schronisku? Właśnie stąd, że ludzie kupują psa z pseudohodowli, bo tanio, więc niewiele się zastanawiają, tylko biorą, a potem się okazuje, że nie dają sobie rady i pozbywają się kłopotu. Dygresja: Dzisiaj przez telefon rozmawiałam z babcią. Opowiadała, że sąsiadka ma nowego psa, jakiś duży, babcia nie zna rasy, z opisu mi pasuje mi do setera. Otóż sąsiadka znalazła go błąkającego się po mieście. BYł łagodny i ufnie patrzący, z wyrazem oczu mówiącym "Weź mnie do domu". No i wzięła. Nakarmiła, wyspała, powyciągała kleszcze i przy okazji zobaczyła tatuaż na uchu. Odnalazła właścicieli, myślała, ze pies im zaginął i że szukają, zrozpaczeni. Okazało się, że pies ma 5 lat i rodowód. A jego właścicielom urodziło się dziecko, więc wywalili psa na ulicę w innym mieście, wiedząc, ze ładny i moze ktos weźmie. Kobita się z nimi spotkała i zamiast oddać psa spowrotem, to do domu wróciła z rodowodem, książeczką zdrowie, paszportem i legowiskiem. Taka historia. Urodziło się dziecko i nie dawali sobie rady z dwójką podopiecznych... (boszeee, znowu się rozpisałam... a świeżymi historiami sypię jak z rękawa :D) Jaka by nie była Twoja decyzja, daj sobie trochę czasu na jej podjęcie. Przemyśl wszystkie "za i przeciw" pieskowi za 300 zł, psu z rodowodem i ze schroniska. Pozdrawiam i życzę słusznego wyboru :*
  21. [quote=] I sterowała uszami [IMG]http://img371.imageshack.us/img371/9478/imgp39075fk.jpg[/IMG] [/quote] Jaaaakie uszy fajnemokre uszyyyy! :) Ostatnio doszłam do wniosku, że prawdziwe uszy to długie uszy. Te krótkie przeszkadzają w głaskaniu, nie falują na wietrze tak wspaniale, nie nadają się do sterowania i w ogóle dobre ucho = ucho długie. Una w wodzie z piłeczką wygląda super, Una roxx, Una rulezz i te inne młodzieżowe slangi, które nie do końca rozumiem :D JA TEŻ KCEM TAKĄ UUUNĘĘĘĘ!!!
  22. [quote name='Vince']no chyba po to tu sie ty zarejestrowałem zeby sie czegos dowiedziec, taki madry/madra jestes, bo w tym temacie cos wiesz, a moze pogadamy na tematy na ktorych ja wiem sporo..?[/quote] (Vince wybrnął dyplomatycznie z tajemniczej projekcji -ciekawe, czy zajrzał do słownika, ciekawe- za to zafiksował się na tym, że chce się czegoś dowiedzieć, a to niestety nie prawda :D), Na tematy o których Ty wiesz sporo? nie możemy! :) To jest forum o psach i temat o dobrych radach dla zagubionego chłopca. A ja nie mówię, że dużo (bo jeszcze tyyyyyylu rzeczy nie wiem) wiem, tylko że staram się dowiedzieć jak najwięcej o tym, jak z tym psim stworzeniem postępować (nie tylko, żeby mu się krzywda nie działa, ale żeby cieszył się swoim psim życiem i żeby duet pani-pies był obustronnie szczęśliwy i dopasowany)
  23. [quote name='Vince']HA HA HA takie to śmieszne było... no to zaszpanuj nam wiedza co to jest jak juz sprawdziłas w słowniku, ja nie musiałem tego robic bo wiem złotko...[/quote] Vince, powiedz nam zatem, proszę :) Obiecuję, że nie będę się śmiać :) Mówisz, że wiedzą można szpanować. To zaimponuj nam i poszerz swoją wiedzę o wychowaniu psów.
  24. Vince o innym forum ASTów: [quote=]nie musiałem sie tłumaczyc skad bede miał psa... [/quote] Czyli nie przyznałeś się skąd bierzesz. Pewnie pozwalasz im myśleć, że z dobrej hodowli (dziwne, że nie zapytali z jakiej). Czy to, że nie masz zamiaru psa wyprowadzać tyle ile potrzebuje też przed tamtymi forumowiczami zatajasz? [quote=] nie pale juz od 1 maja,a nigdzie nie napisalem ze jestesm kulturysta, ale prawda jest ze cwicze i ineteresuje sie tym nie gorzej niz [I][U]koszem[/U][/I].. [/quote] Ja też się interesowałam ostatnio koszem. W tesco widziałam taki śliczny kosz na śmieci w kształcie głowy tygryska. Widzieliście też? :evil_lol: Szkoda, że nie mam dziecka, kupiłabym mu do pokoju taki. Ale nic straconego - Vince, czy na giełdzie w Mysłowicach sprzedają tanio jakieś dzieci? [quote=] [B]Behemot[/B]: O jakim sporcie, serdeńko? Nie pisałam o żadnym sporcie. Czyżby projekcja? [/quote] Behemot, moge się założyć o grubaśną kasę, że Vince nie wie, co to jest projekcja. To niegrzecznie mówić do kogoś językiem, kótrego wiesz, że nie rozumie... Wątek jest zarąbisty! Nie kończmy go nigdy! Relaksuje bardziej niż "Najśmieszniejsze komentarze dot. Waszych psów" :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:
  25. Una mówi: "Dobra, rób to zdjęcie jak musisz. Ale nie licz na to, że się uśmiechnę. I tak wiem, że fotografujesz mnie tylko dlatego, że mam nowe szelki. A nad jezioro aparatu nie wzięłaś..." :razz:
×
×
  • Create New...