Jump to content
Dogomania

Erica

Members
  • Posts

    1790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Erica

  1. Na Dogomanii jest też bardzo dużo szczeniąt do adopcji. Nie wszystkie są w schroniskach, wiele z nich jest w domach tymczasowych ( DT). Większośc z nich ma założone książeczki zdrowia i przynajmniej częśc szczepień. Serdecznie zapraszam Ciebie i Twpich rodziców do działu Przygarnę Psa [url=http://www.dogomania.pl/forum/f97/]Przygarne psa - Dogomania Forum[/url] , możecie tam założyc wątek, w którym opiszecie jakiego pieska szukacie ( wiek, wielkośc, umaszczenie, cechy charakteru) i na pewno Dogomanicay pomogą Wam znaleźc tego jedynego, wymarzonego psiaka. Jeszcze jedno - gdzie Twója tata zamierza kupic pieska? Bo jeśli nie chcecie kupowac psa rodowodowego (tj rasowego) z hodowli zarejestrowanej w Związku Kynologicznym, a myślicie raczej o szczeniaku "z bazarku", to musicie wiedziec, że psy sprzedawane w ten sposób ( jako rasowe, [U]bez rodowodu[/U]) to są psy pochodzące z pseudohodowli - często nie odpowiednio żywione ( co rzutuje na ich zdrowie), rozmnażane tylko z chęci zysku. Dla ludzi sprzedających je nie liczy się dobro psów - te psiaki najczęściej nie są odrobaczone, nie mają szczepień ( bardzo często ich książeczki zdrowia są podrabiane :shake:), nigdy nei można miec też 100% pewności czy wyrosną z nich dokładnie takie pieski ( także wielkościowo) jakie miały byc.
  2. Ja się na strzyżeniu kompletnie nie znam, ale może można by na początek oferowac tylko usługi u klienta ( nie ma kosztów wynajmu lokalu)? Tylko wtedy trzeba odpowiednio więcej zainwestowac w kampanię reklamową...
  3. :hmmmm: A to pewne, że ona będzie do kolana? Bo na zdjęciach wygląda na takiego małego szkraba. Ile Samba teraz waży?
  4. Miałaś już okazję porozmawiać z wetem? I poprosiłabym o więcej zdjęć :loveu:
  5. Aha, jeszcze jedno. Obejrzałam jeszcze raz film i tam na końcu jest podany adres: zanimkupisz(kropka)pl
  6. Ja nie mogłabym jej wziąć od razu, dopiero na początku lipca ( a chyba nawet później - tak jak pisałam w moim wątku, musiałaby przejść pełny cykl szczepień i kurację uodparniającą). Na prawdę nie masz możliwości zorganizowania jej dobrego DT na ten okres?
  7. W jakim mieście jest sunia?
  8. Już jestem i przepraszam za spóźnienie :razz: Wykonawca powiedział, że zacznie jeszcze dzisiaj. Dostał też przykazanie, żeby się zarejestrował na dogo i o postępach informował na bierząco. :cool3: Co do grafiki - musimy wybrać klatkę z filmu, która pójdzie na banner. Jeśliby tworzyć konto bankowe - czy wtedy musi być zarejestrowana fundacja? ( info tu: Zakładam stowarzyszenie/fundację ) Pomysły :hmmmm: Ja zajmuję się wyrobem biżuterii autorskiej, mogę zaprojektować kilka modeli specjalnie na potrzeby kampanii. Poza tym, bo ja wiem.... cegiełki na Allegro? Produkcja jakiś gadżetów z hasłem kampanii albo napisemi pro-psimi ( "Świadomy właściciel", " jestem ludziem mojego psa" czy cuś :niewiem:) Bazarki?
  9. Biedactwa :shake: Mam nadzieję, że z tego wyjdą.
  10. Ok, ja, nie wiedzieć czemu, widzę to stronę w czerni :cool3: Tylko nie wiem czy to dobry pomysł... Zdjęcie na banner IMO można by "ciachnąc" klatkę z filmiku, co o tym sądzicie? Wykonawca powinien się pokazać lada moment - ok. 17:30 zdam relację. :lol:
  11. Śmieszka śmiga na pierwszą! :loveu:
  12. [B]Ulka18[/B][I] -[/I] Dzięki za info, już sobie sprawdziłam skład i opis działania. A że drogi (w Krak-vecie 77zł[I])[/I] to coż: zdrowie psa > kilka nowych książek. [I]:p [/I][B]halcia[/B] - Mam może właśnie dlatego, że tak boli... Ale też tak jak pisałam do Reno, ja już inaczej nie potrafię, spacery z jednym to nie to samo, sesje szkoleniowe nie takie - tym bardziej, że Laara mnie olewa i za nic nie chce się nauczyć nakrywania kocykiem ani chodzenia na tylnych łapach :evil_lol:
  13. Że? [B]Murka[/B] -Ale Gammolen na sierść czy gammolen R na podniesienie odporności?
  14. Zaznaczam sobie wątek i proszę o więcej informacji o suczce. Waga, wzrost, ogólny stan zdrowia.
  15. Dziękuję za zwrócenie uwagi :-) Domek jest mój, Kenzula niestety odeszła niecałe dwa tygdnie po adopcji :-( A avatar jest z domyślnych Dogo. ;)
  16. [B]Reno2001[/B] - Zrazić? Ja bez większego pogłowia już zwyczajnie nie potrafię :evil_lol: [B]Murka[/B] - Zdjecia koniecznie, tych nigdy za wiele ;) Piszesz, że Carmen ma poddańczy charakter, moja Laara jest dominująca i zastanaiwam się jak Carmen by zaregowała na taką towarzyszkę. Żeby Larwiak mi przypadkiem nie próbował sterroryzować nowoprzybyłej :roll: Napisz, proszę, więcej o charakterze: ewentualnych fobiach ( dźwięki, ludzie starsi, laski, parasole, motory, małe dzieci), alergiach, zachowaniu w gabinecie weterynaryjnym, instynkcie mysliwskim, stosunku do chodzenia po schodach ( przydałaby się też informacja o stanie stawów, jesli jest osiągalna - mieszkam na 3piętrze) etc. [B]Ulka18[/B] - Zaszczepić owszem, ale ja i tak tej kuracji Zylexisem i tak nie odpuszczę. I najchętniej bym jescze przed ewentualną adopcją zaczęła w nią Gammolen R pakować :cool3: Paranoja na najwyższym poziomie mnie dopadła :roll:
  17. Śpieszę donieść, że bazarek nigdzie nie ucieka, będzie na pewno, tylko się opóźni do jutra. Moje psiaki zaczyły sobie wieczornego biegania i nie zdążyłam obrobić wszystkich zdjęć. :oops:
  18. Hmm, zakładasz, że przekroczy 10kg? Bo dla mnie wsyzstko poniżej 10 to maleństwo. ;)
  19. U-hu, na dwór to ja radzę tylko pod nadzorem! Takie maluchy wszystko do pyszczka biorą :shake: W zeszłym tygodniu widziałam weimara, który na dobre 2 tygodnie trafił do szpitala, bo zeżarł: kawałek podkładki pod myszkę, gałązkę iglaka, kawałek węża ogrodowego i coś drewnianego, czego drzazgi poraniły mu jelita. To tak ku przestrodze. Przez kilka dni lepiej nie cudować i trzymać się jednolitego menu, osobiście jestem raczej za gotowanym. Lekko rozgotowany ryż z mięskiem ( najlepiej drobiowym - BEZ KOSTEK!) i warzywka. Ale może być tak, że ona właśnie ryżu nie toleruje - zazwyczaj wtedy zamienia się go na ziemniaki, ale nie wiem czy tak młode psy je tolerują. Może wypowie się ktoś bardziej doświadczony? I pilnuj, żeby mała nie biegała/skakała/szalała zaraz po jedzeniu - niech poleży spokojnie i odpoczywa.
  20. Carmen mi już wpadła w oko :razz: Proszę o jak najwięcej informacji - od wagi i wzrostu poczynając, poprzez kontakty z innymi psami, na ulubionym kolorze zabawek kończąc :lol:
  21. Przyznaję otwarcie - dopiero dziś zaczęłam szukać, ale już są dwie inne kandydatury. Chociaż zastanawiam się nad zaadoptowaniem dwójki :diabloti:: większa suczka i maleństwo wielkości Milki.
  22. Oczywiście, w moim przypadku nie wyobrażam sobie przeprowadzenia adopcji w żaden inny sposób.
×
×
  • Create New...