-
Posts
4171 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by wykrywka
-
Borys - niby doberman, może bauceron ... za TM [*]
wykrywka replied to wykrywka's topic in Już w nowym domu
Borys zawsze ważył ok. 30kg. Myślę, że trzyma wagę :cool3:, sprawdzę przy najbliższej okazji. Lenka_Toruń czy słyszałaś o preparacie HMB? Dowiedziałam się o nim podczas pobytu w klinice we Wrocławiu. Poczytałam co nieco i zapytałam prof. Kiełbowicza czy podawać go Borysowi. Odpowiedź była przecząca. Zapytam ponownie o ten preparat w naszej lecznicy i nie dla tego, że podważam decyzję Profesora, ale ... Profesor nie widział Borysa, jego mięśni a raczej ich braku :shake:. A z opisu HMB wydaje się, że byłby jak najbardziej wskazany, ale oczywiście zdam się na opinię specjalistów. [I][B]Wskazania do podania HMB ( między innymi): - Przywrócenie sprawności u psów seniorów i opóźnienie procesów starzenia. [/B][/I][I][B]- Przyspieszenie powrotu do zdrowia i wzmocnienie mięśni u psów cierpiących na miopatie, dyskopatie i dysplazje. [/B][/I] [I][B] HMB jest zalecany dla starszych psów i kotów, ponieważ przeciwdziała zanikowi mięśni towarzyszącemu starości. U starszych psów obserwujemy nasilony rozpad białka mięśniowego prowadzący do zaników mięśni i upośledzenia zdolności lokomocyjnych. HMB podawany systematycznie zwalnia procesy starzenia, pozwala na dłuższe zachowanie prawidłowej masy mięśni i poprawienie sprawności motorycznej. Ponadto preparat ten pobudza system odpornościowy, co powoduje, że psy stare są bardziej odporne na choroby. U niektórych ras psów, np. u jamników, występują dyskopatie, szczególnie dokuczliwe w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa. HMB poprzez wzmocnienie masy i siły mięśni powoduje wytworzenie tzw. "kręgosłupa mięśniowego", który przeciwdziała dyskopatiom tego odcinka. Podobnie korzystny efekt stosowania HMB obserwujemy w przypadku dysplazji stawów biodrowych, szczególnie u starszych psów ras dużych.[/B][/I] -
Borys - niby doberman, może bauceron ... za TM [*]
wykrywka replied to wykrywka's topic in Już w nowym domu
[quote name='kora78']Wlasnie to, cwiczenia, masaz, laser, wszystko ok. wiec kompleksowa terapia, bardzo dobrze. A dlaczego już nie chodzicie? Kto uznał, że już nie trzeba? [/QUOTE] W pierwszym miesiącu rehabilitacji było widać efekty - Borys podniósł się z pozycji leżącej, coraz dłużej utrzymywał się stojąc wreszcie zaczął chodzić. Każdy kolejny zabieg owocował, czasami minimalnym, ale nowym osiągnięciem: pewniejszym krokiem, umiejętnością zawracania. Tak było do czasu ... . Według wstępnych przybliżonych szacunków Borys miał ćwiczyć gdzieś do końca lutego. Badania pod koniec miesiąca i ocena odruchów wykazały brak odpowiedniej masy mięśniowej tylnych kończyn jak i zdecydowanie słabszą prawą stronę. Zapadła decyzja - ćwiczymy dalej. Jednak po kolejnych 2 tygodniach przy braku widocznych efektów, po rozmowie z lekarzem prowadzącym i p. rehabilitantką postanowiliśmy zrobić przerwę. W zamierzeniach było ocenienie jak Borys funkcjonuje bez zabiegów rehabilitacyjnych, czy normalna, codzienna aktywność wystarczy, żeby stopniowo odzyskiwał sprawność. Po miesiącu miałam ponownie zgłosić się do lecznicy. W międzyczasie rozmawiałam z prof. Kiełbowiczem i dałam przekonać się na dodatkowy TK i dlatego wstrzymałam się z kontaktem z lecznicą. Teraz wiem, że bez kontynuacji rehabilitacji Borys nie odzyska sprawności :shake: [quote name='Lenka_Toruń']z tego co zrozumiałam, to jest dobrze :) najważniejsze, że proces pogłębiania się zmian został zatrzymany :klacz:[/QUOTE] Również tak zrozumiałam, ale ... :niewiem: . Wieczorem, po powrocie z Wrocławia dopadła mnie potworna migrena, mózg mało nie eksplodował, oczy chciały wyjść na zewnątrz. "Cholera" trzymała do popołudnia następnego dnia :diabloti:. Funkcjonowałam na tyle co konieczne i niezbędne, późno i skrótowo napisałam na wątku. Nie poczyniłam żadnych kroków w związku z nowymi faktami dotyczącymi Borysa, nie kontaktowałam się ze schroniskiem ani z lecznicą :oops: . -
Borys - niby doberman, może bauceron ... za TM [*]
wykrywka replied to wykrywka's topic in Już w nowym domu
Już, już piszę :evil_lol:. Wczoraj nie było co napisać, bo nie udało się spotkać z Profesorem. Do Wrocławia dotarliśmy wcześniej i zaraz po godzinie 10-tej Borys został przyjęty, osłuchany i dostał zastrzyk usypiający. Z informacji wynikało, że Profesor jest na zebraniu, ale za 1-2 godziny będzie. Borysek nie bronił się długo przed zaśnięciem i zapakowany na wózek pojechał na badanie. Razem z atulek czekałyśmy na zewnątrz. Po tomografie Borysek został podłączony do kroplówki i spokojnie sie wybudzał, nie było pośpiechu, bo zebranie ciągle trwało. Potem okazało się, że tego typu nasiadówki mogą trwać 4-5 godzin a czasami dłużej. W tym przypadku była chyba ta najgorsza opcja. Lekarz robiący badanie ocenił, że wszystko jest jak należy, ale Profesor życzył sobie rozmawiać ze mną, więc dokładnie mi przedstawi obecny stan Borysa. Wyniki zostały nagrane na płytkę CD i umówiłam się, że jeżeli nie dojdzie do spotkania z Profesorem, to będę kontaktowała się telefonicznie. Zaznaczyłam, że czekamy na transport i gdyby Profesor się pojawił, to jesteśmy na ławeczce. Borys nadal "otumaniony" nie był w stanie dłużej ustać, gdy siedział kołysał się, przechylał, osuwał do pozycji leżącej i ... zasypiał. Wróciliśmy bez konsultacji z Profesorem. Dzisiaj rano z przygotowanymi na kartce pytaniami dzwoniłam do prof. Kiełbowicza. Doktor przepraszał i żałował, że nie mógł Borysa widzieć, chociaż według mnie oględziny Borysa po narkozie niewiele by dały i potwierdził, że dobrze iż doszło do ponownego TK. I teraz najważniejsze - ocena wyników badania, myślę, że zapamiętałam co najważniejsze :oops:. Według Profesora układ kręgosłupa jest bardzo dobry, zmiany dysplastyczne i spondylozowe zostały skorygowane, rdzeń kręgowy został odbarczony i nie ma żadnego ucisku. Zaznaczył, że w przypadku Borysa stan chorobowy trwał zbyt długo i doszło do zmian neurologicznych i to one są przyczyną widocznych obecnie problemów. Ze strony kręgosłupa nie ma ku temu powodów. Zalecił podawanie Rimadylu i osłonowo Ranigastu oraz kontynuowanie rehabilitacji. Obecnie tylko odpowiednio dobrane zabiegi są w stanie przywrócić Borysowi sprawność. -
Borys - niby doberman, może bauceron ... za TM [*]
wykrywka replied to wykrywka's topic in Już w nowym domu
[quote name='caha'] ... jaki wszechstronny, wszystko potrafi hihihhi siedzi, stoi, CHODZI, szczeka, śmieje się....[/QUOTE] Uśmiałam się :shiny: - idealne zilustrowana wszechstronność Borysa. [quote name='kora78'] ... szukalam dokładnie nazw chorób Borysa. Dopatrzyłam dyskopatię i spondyloze, tak? A na jakich odcinkach kręgosłupa? Czy poza bieznią i masażem w domu jakąś fizjoterpię mieliście inną? [/QUOTE] [SIZE=2] [FONT=verdana]Mam akurat dokumentację Borysa, bo zaczęłam pakowanie na jutrzejszy wyjazd. Po badaniu tk przed operacją postawiono diagnozę : lewostronna hemilaminectomia między Th13 a L1[/FONT][/SIZE][FONT=verdana][SIZE=3]. [/SIZE][/FONT] Nie wiem czy mówi Ci to coś? Mnie niewiele. Profesor osobiście pokazywał i omawiał zdjęcia z badań. Pamiętam jak wskazał na wybrzuszenie kręgosłupa, wręcz "narośl" (dyskopatia) i swoiste "wzmocnienie" kręgosłupa od spodu (spondyloza). Przeprowadzona operacja miała na celu usunięcie dyskopatii. Spondyloza wg słów Profesora jest nie do ruszenia :niewiem: W Centrum Rehabilitacji Zwierząt przy lecznicy Borys miał laseroterapię i bieżnię wodną. Na początku oprócz tego miał masaże oraz ćwiczenia biernie. Jaką fizjoterapię masz jeszcze na myśli ? -
Nie ma już Czarusia :-( [URL="http://imgur.com/cJwBYMo"][IMG]http://i.imgur.com/cJwBYMo.jpg?1[/IMG][/URL] Filigranowy piesek, dosłownie kruszynka a tak pusto zrobiło się bez niego. Poszedł tam, gdzie nie ma bólu pozostawiając w rozpaczy tych co go kochali, bo mimo, iż był "schroniskowcem" miał swoją Panią, która była przy nim do końca, tuląc i zapewniając o miłości pomogła iść w stronę Tęczowego Mostu.
-
[ZG} Dante, wspanialy psiak ze schro średniej wielkości
wykrywka replied to enog_si_erdna's topic in Już w nowym domu
Dobrze trafił Dante :lol: -
O rany :crazyeye: - guz potworny, zgadzam się. Najważniejsze, że ma już to za sobą. Apetyt dopisuje to ... będzie dobrze, nie chcę innej opcji. Jeszcze tylko niech się szybko zrasta i goi :iloveyou:.
-
Borys - niby doberman, może bauceron ... za TM [*]
wykrywka replied to wykrywka's topic in Już w nowym domu
Przeważnie jednak tylko chodzi i wącha: [URL="http://imgur.com/2n8dpeK"][IMG]http://i.imgur.com/2n8dpeK.jpg?1[/IMG][/URL] [URL="http://imgur.com/959a6Qh"][IMG]http://i.imgur.com/959a6Qh.jpg?1[/IMG][/URL] ... lub stoi: [URL="http://imgur.com/uUpAsAu"][IMG]http://i.imgur.com/uUpAsAu.jpg?1[/IMG][/URL] [URL="http://imgur.com/vUobofA"][IMG]http://i.imgur.com/vUobofA.jpg?1[/IMG][/URL] ... lub siedzi: [URL="http://imgur.com/iqjSqdG"][IMG]http://i.imgur.com/iqjSqdG.jpg?1[/IMG][/URL] -
Borys - niby doberman, może bauceron ... za TM [*]
wykrywka replied to wykrywka's topic in Już w nowym domu
Tak, jutro wyjazd z samego rana do ... Żagania a stamtąd dzięki uprzejmości atulek :loveu: i życzliwości Jej męża :lol: - w doborowym towarzystwie do Wrocławia. Zobaczymy jak Profesor oceni stan Borysa i co zaproponuje po badaniu, czy wprowadzi dodatkowe leczenie farmakologiczne. Może będzie dane jeszcze Boryskowi biegać, bo nadal ma na to ochotę. Obecnie "pędzi" tak - foty z wczorajszego spaceru: [URL="http://imgur.com/ecq9Kzh"][IMG]http://i.imgur.com/ecq9Kzh.jpg?1[/IMG][/URL] Na zdjęciach i tak nie widać jak to koślawo wgląda :oops: [URL="http://imgur.com/tdHTKzk"][IMG]http://i.imgur.com/tdHTKzk.jpg?1[/IMG][/URL] [URL="http://imgur.com/xlaasc3"][IMG]http://i.imgur.com/xlaasc3.jpg?2[/IMG][/URL] ... a tak się konik śmieje :evil_lol:: [URL="http://imgur.com/2nnvr4V"][IMG]http://i.imgur.com/2nnvr4V.jpg?1[/IMG][/URL] ... a tak - szczeka: [URL="http://imgur.com/whpii9Y"][IMG]http://i.imgur.com/whpii9Y.jpg?1[/IMG][/URL] [SIZE=1]Przy okazji wypróbowałam nowy hosting do zdjęć :p [/SIZE] -
Borys - niby doberman, może bauceron ... za TM [*]
wykrywka replied to wykrywka's topic in Już w nowym domu
Jestem po rozmowie z prof. Kiełbowiczem. Zawsze mi miło, gdy profesor pyta o zdrowie Borysa :lol:. Dostałam bezpośredni numer telefoniczny do umówienia się na tomograf z powołaniem na Niego i ... zapisałam Boryska na wtorek 29 kwietnia. I tym sposobem jedziemy znowu do Wrocławia :p -
Borys - niby doberman, może bauceron ... za TM [*]
wykrywka replied to wykrywka's topic in Już w nowym domu
Kora78 słuszna uwaga - zaraz sprawdziłam pachwiny. Nie są nawet podrażnione :p. Pętle podszyte są pianką i chyba nie wywierają zbytniego ucisku. Pamiętam jakie otarcia miał Borys w pachwinach, gdy tylne łapy zwisały mu bezwładnie i cały ciężar trzeba było unosić na szalikach :shake:. Będę miała te miejsca pod kontrolą. Mlecze wyjątkowo obrodziły. Całe osiedle zielono-żółte :crazyeye:, cudownie wyglądają trawniki. Niestety dzisiaj rozpoczęto kolejne koszenie traw, błyskawicznie znikają żółte kobierce. Lenka_Toruń mam nadzieję, że z Twoim Cezarem już wszystko w porządku. Pokażę jeszcze uprząż w kilku filmowych migawkach, przy okazji Borys pochwali się jak chodzi ;) [video=youtube;JlYg_7wVSyY]https://www.youtube.com/watch?v=JlYg_7wVSyY&feature=player_detailpage[/video] -
Borys - niby doberman, może bauceron ... za TM [*]
wykrywka replied to wykrywka's topic in Już w nowym domu
Na koniec kilka fotek z powrotu ze spaceru: [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/843/34u0.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/845/fy05.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/843/ot75.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/836/aam5.jpg[/IMG] Teraz najgorsze - schody wejściowe do bloku, później do pokonania jeszcze dwa piętra. [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/836/we4j.jpg[/IMG] Mając smycz przypiętą do szelek i pętli na tylnych łapach w każdej chwili mogę pomóc Borysowi, zachęcić do wchodzenia pociągając smyczą przy szelkach lub unieść tył, by ułatwić wejście na stopień lub przytrzymać, gdy się potyka i z zsuwa. [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/842/pym9.jpg[/IMG] -
Amerykański dżentelmen i biszkoptowy potwor, czyli Blues & Frodo :)
wykrywka replied to katasza1's topic in Foto Blogi
Twoja cierpliwość poddawana jest próbom :evil_lol:. Dasz radę. -
[ZG} Dante, wspanialy psiak ze schro średniej wielkości
wykrywka replied to enog_si_erdna's topic in Już w nowym domu
Opiekunowie Dantego Ruth i Matthias jak zwykle przysłali świąteczne życzenia :lol:. W Wielki Piątek dostałam maila: [B]Ostergrüße von Jacky, Ruth & Matthias[/B] [I]Frohe Ostern! Jacky ist gesund und munter und sehr glücklich! Wir haben Trauer um unseren Charly, der wegen Krebs gestorben ist. Er war auch Jackys Freund und kam abends immer mit in den Wald. Bleib gesund und glücklich![/I] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/841/bcx1.jpg[/IMG] -
Borys - niby doberman, może bauceron ... za TM [*]
wykrywka replied to wykrywka's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/836/8rs6.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/845/6w9d.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/842/16h6.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/834/vdv56.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/843/80mp.jpg[/IMG] -
Nowa uprząż sprawdza się w każdej sytuacji: idealnie prowadzi się w niej psa na smyczy, ułatwia pokonywanie schodów, pomocna w trakcie załatwiania. Przy tym nie utrudnia ruchów i perfekcyjnie leży na biegającym luzem modelu, nie przeszkadza w czasie leżenia czy tarzania w trawie. No i ... Borys prezentuje się w niej zachwycająco :lol: [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/835/bi5g.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/834/vdv56.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/841/z73d.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/843/80mp.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/836/we4j.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/842/pym9.jpg[/IMG] Kochana Taks dziękujemy, dziękujemy i ... dziękujemy :buzi:
-
Przyszłam oficjalnie, bardzo serdecznie podziękować Taks :loveu: za uprzęż, którą uszyła dla Borysa - psa po operacji kręgosłupa (dysplazja). Borys nadal ma problemy z poruszaniem, wymaga pomocy na schodach, trzeba podtrzymywać go przy załatwianiu. Teraz z wykorzystaniem cuda od Taks jest to nieporównywalnie łatwiejsze :lol:. Uprząż składa się z szelek typu guardy i pętli na tylne łapy, które paskiem przypina się do szelek. Pętle podszyte są pianką i złączone za pomocą zatrzasku. Wszędzie są regulacje co pozwala na idealnie dopasowanie. [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/835/wivr.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/834/h0hg.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/842/10v6.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/845/b8tk.jpg[/IMG]
-
Borys - niby doberman, może bauceron ... za TM [*]
wykrywka replied to wykrywka's topic in Już w nowym domu
Kaburę w każdej chwili można ... chyba ;) dorobić. Może są jeszcze inne "mankamenty", na razie ich nie widzę :lol:. Nowa uprząż sprawdza się w każdej sytuacji: idealnie prowadzi się w niej psa na smyczy, ułatwia pokonywanie schodów, pomocna w trakcie załatwiania. Przy tym nie utrudnia ruchów i perfekcyjnie leży na biegającym luzem modelu, nie przeszkadza w czasie leżenia czy tarzania w trawie. [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/841/7dxn.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/843/awr9.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/836/up0y.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/841/z73d.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/841/rc7l.jpg[/IMG] -
Borys - niby doberman, może bauceron ... za TM [*]
wykrywka replied to wykrywka's topic in Już w nowym domu
Proszę bardzo - Borys w garniturze lub jak kto woli w roli komandosa :evil_lol: [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/835/bi5g.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/835/i8za.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/843/2qcy.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/842/9rd9.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/835/uqow.jpg[/IMG] -
Borys - niby doberman, może bauceron ... za TM [*]
wykrywka replied to wykrywka's topic in Już w nowym domu
Jeszcze ... [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/842/10v6.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/841/97mj.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/845/mgpe.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/845/f675.jpg[/IMG] Uprzęż nie tylko rewelacyjnie wygląda - spisuje się wyśmienicie a Borys prezentuje się w niej zjawiskowo :lol:. Mam nadzieję, że w okresie świąt będzie okazja na zrobienie modelowi zdjęć :p Jeszcze raz składam serdeczne życzenia radosnych i szczęśliwych świąt :loveu: -
Borys - niby doberman, może bauceron ... za TM [*]
wykrywka replied to wykrywka's topic in Już w nowym domu
Dziękujemy za życzenia i nawzajem :lol:. To pierwsza Wielkanoc Borysa poza schroniskiem. Było trochę bałaganu, szurania meblami, odkurzania. Odkurzacza się boi, nawet jeśli słyszy go z drugiego pokoju. Jest bardzo niespokojny, nie wie co ze sobą zrobić. Może właśnie to było powodem jego ... biegunki :-(. Z pewnością nic na dworze nie zjadł a w domu dostawał to co zwykle i całkiem niespodziewanie, w wysprzątanym domu, gdy pozostało dodanie przysłowiowej kropki nad "i" czyli w tym przypadku porozkładanie świątecznych serwetek i włożenie świeżych kwiatów do wazonu - Boryska dorwało nieszczęście. Po południu w czwartek, przy pierwszym razie nie zmartwiłam się nawet i było szczęśliwie na kafelkach, ale wieczorem, przy drugim wypadku, gdy z przedpokoju asystował przyrządzanie mięs i nagle z niego bryznęło na treningowe dywaniki - wiedziałam, że nie jest dobrze :shake:. Przerwałam kuchenne roboty i wzięłam się za pranie chodników. Na spacerach był "spokój". Wczesnym rankiem przytrafiło się na materacu. Zanim się zorientowałam, Borys cały był brudny a podłoga w pokoju zadreptana. Tym razem nie obyło sie bez kąpieli, zmiany legowiska i mycia podłóg. Po dwóch godzinach powtórka z rozrywki i tak zastał nas Wielki Piątek. Mnie dopadła migrena, tabletki długo nie chciały działać i oprócz biegania z Borysem na dwór nie byłam w stanie nic robić. Nawet nie przeszkadzało mi to, że zamiast czystością mieszkanie pachniało psią kupą :oops:. Myślę, że najgorsze za nami. Nie powtórzyły się więcej nieszczęścia a dzisiaj rano wszystko było jak trzeba :multi:. Od poniedziałku zwlekam z podzieleniem się niezwykłą wiadomością a to dlatego, że zamiast opisywać chciałam pokazać go na modelu. Borysek dostał od Taks - szelki, wyjątkowe, fenomenalne. Licząc się z tym, w jeszcze długo potrzebna będzie Borysowi pomoc przy chodzeniu napisałam do Taks zapytanie czy byłaby możliwość, żeby coś odpowiedniego uszyła. Oczekiwałam, że w odpowiedzi usłyszę, że pomyśli, zastanowi się a tutaj dziewczyna twierdzi, że nie będzie to proste i ... prosi o wymiary psa. Po kilku godzinach w mailu zwrotnym opisuje co uszyła i ... prosi o adres do wysyłki :crazyeye:. To co otrzymałam przeszło moje oczekiwania: uprząż składa się z szelek typu guardy i pętli na tylne łapy, które paskiem przypina się do szelek. To pozwoli używać szelek gdyby podtrzymywanie tyłu nie było już potrzebne. Pętle podszyte są pianką i złączone za pomocą zatrzasku. Wszędzie są regulacje co pozwala na idealnie dopasowanie :lol:. Pomimo moich nalegań Taks nie życzyła sobie zapłaty :loveu:. Nie było okazji na sesję zdjęciową na spacerze. Abo lało, albo było gradobicie, albo wychodzenie w trybie pilnym za potrzebą. Wczoraj, gdy chodziłam jak śnięta ryba i poza bieganiem z Borysem niewiele zdziałałam - zrobiłam fotki uprzęży w stanie spoczynku, żeby zobrazować niezwykły prezent. [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/843/k3rrx.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/835/wivr.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/834/h0hg.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/845/gw0b.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/845/b8tk.jpg[/IMG] -
Borys - niby doberman, może bauceron ... za TM [*]
wykrywka replied to wykrywka's topic in Już w nowym domu
Pochwale się - wygrałam na bazarku [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/252179-zwyci%C4%99zc%C4%85-LOTERII-jest-Wykrywka-!!!-gratulujemy-%29[/url] namalowanie portretu :multi:. Będzie problem ;) - którego psiaka sportretować: Borysa, Maksia a może Negrusię [*] :hmmmm: -
Borys - niby doberman, może bauceron ... za TM [*]
wykrywka replied to wykrywka's topic in Już w nowym domu
Nie wiem czy w Zielonej Górze wykonują takie badania, wydaje mi się, że nie. A gdyby nawet, to koszt tomografu jest wydatkiem ok. 1000zł. Poza tym prof. Kiełbowicz to specjalista z bardzo dobrą opinią, z olbrzymim doświadczeniem. Dlatego właśnie ... Wrocław. Badania byłyby robione na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, ul. C. K. Norwida 25. Atulek a TY skąd jesteś? Byłoby wspaniale, gdyby udało się skorzystać z okazji, ale ... okazja musiałaby być w obie strony: do Wrocławia i z powrotem :oops:. -
Borys - niby doberman, może bauceron ... za TM [*]
wykrywka replied to wykrywka's topic in Już w nowym domu
Rozmawiałam rano z prof. Kiełbowiczem. Szczerze mówiąc wątpiłam czy po ponad półtoramiesięcznej przerwie będzie wiedział z kim rozmawia :oops:. Przedstawiłam się, wymieniłam imię psa i usłyszałam: Tak pamiętam, pies ze schroniska z dysplazją i spondylozą oraz wymienił odpowiednią część kręgosłupa (nie powtórzę, bo nie pamiętam), której dotyczą schorzenia :crazyeye: i zapytał : co słychać, czy mam dobre wieści?. Przedstawiłam obecną sytuację Boryska i opisałam dokładnie jego stan. Profesor ponownie zaproponował badanie tomografem komputerowym (w ramach kosztów operacji) sugerując, że jest to konieczne, żeby rozważyć ewentualność włączenia leczenia farmakologicznego. Muszę to przemyśleć, chociaż wydaje mi się, że nie mam wyjścia, że nie obejdzie się bez dodatkowego badania :shake:, muszę porozmawiać z kierownictwem schroniska, ponownie zmierzyć się z problemem transportu. Profesor prosił o telefon po świętach.