-
Posts
2530 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by martasekret
-
nana11 znalazła Tymianka...? wiedziałam, że się znajdzie! ;)
-
Pozwoliłam sobie dodać na portalu trójmiasto.pl dwa ogłoszenia, w dziale zwierzęta i zgubiono/znaleziono oraz na tablica.pl: [URL]http://ogloszenia.trojmiasto.pl/zgubione-znalezione/zaginal-buldozek-francuski-ogl5289778.html[/URL] [URL]http://tablica.pl/oferta/zaginal-buldozek-francuski-ID1kVST.html[/URL] Trzymam kciuki za jego odnalezienie!
-
a wytłumaczcie mi taką sytuację: ludziom podczas grzybobrania uciekł pies. Było to w bliskiej okolicy schroniska, więc nie trzeba było długo czekać, a pies jeszcze tego samego dnia właśnie tam się znalazł. Jego zdjęcie umieszczono w galerii psów świeżo przyjętych. Podczas rutynowego sprawdzania ogłoszeń natknęłam się na jedno takie, w którym ludzie piszą, że właśnie taki pies im zaginął. Wszystko się zgadza, opis i zdjęcia. Dzwonię do nich i ich informuję, że ich pies czeka na nich w schronisku. Mówię, żeby go odebrali, bo już minęło parę dni i pies na pewno bardzo tęskni...babka nie sprawiała wrażenia bardzo przejętej, no ale myślę sobie, że ludzie są różni, nie wszyscy muszą być tak emocjonalni, jak ja....pies do dzisiaj prawdopodobnie nie został odebrany, ponieważ nadal widnieje w galerii...napisałam do nich wczoraj smsa, ale odpowiedzi nie otrzymałam. Jak będe w sobotę w schronisku i zobaczę tam tego psa, to mogą się spodziewać telefonu ode mnie.....pytanie tylko, czy odbiorą.... i teraz moje pytanie: po kiego ............. dawali ogłoszenie, w którym prosili o pomoc w poszukiwaniach ich ukochanego psa, skoro wiedząc, że jest w schronisku, nie zamierzają go stamtąd odebrać...??????
-
Już nie bezimienna -KIA w BDT. Potrzebne $ na badania.
martasekret replied to toyota's topic in Już w nowym domu
[quote name='taks']z sercem da się wiele zrobić jesli jest pełna diagnoza i podejmie się jeszcze leczenie. To co jest cytowane wyżej ( z fb) to jakieś "wolne tłumaczenie" które w zaden sposób nie daje obrazu stanu serca. A juz na pewno nie tłumaczy idiotycznej zreszta wypowiedzi ( o ile taka faktycznie padła w co wątpię ) że suka ma pół roku zycia- takiego wróżenia z fusów żaden rozsądny wet nie zrobi. Osłuchiwanie to dopiero wstęp do własciwej diagnozy. Przerost komór i niedomykalnosć zastawek (co daje szmery osłuchowe) to przypadłość większosci starszych psów. Z tego co widzę ( pomijajac błedy w nazwie leku) suka dostaje jedynie srodki odwadniające (i to dublujące się ) oraz obnizajace poziom cholesterolu ( czego u psów sie nie stosuje bo one nie chorują na miażdzycę naczyń a ew. nadcisnienie jest innego pochodzenia). Gdzie rtg klatki piersiowej ? Gdzie ekg? Gdzie leki wspomagające pracę serca? Generalnie mam bardzo mieszane uczucia co do wiarygodnosci tego co o leczeniu suki jest tu napisane.Albo wiele pominięto albo wiele dodano od siebie. Przy tak zaawansowanej niewydolności serca ( jak tu jest sugerowane) pies nie jest w stanie wykonywać takich biegów jak widać na zdjęciach. A wychudzenie Laro wcale nie jest jednoznacznie zwiazane z niewydolnością krążenia pochodzenia sercowego. Przebieg kliniczny bywa różny[/QUOTE] myślę, że warto wziąć powyższe sugestie pod uwagę... -
ADOPTOWANY Nugacik z bydgoskiego schronu
martasekret replied to rasowa2410's topic in Już w nowym domu
witajcie, dziękuję za zaproszenie. Nugacik słodziutki...jak jego imię ;) na stałą deklarację nie mogę sobie pozwolić, ale jednorazowo na pewno coś dorzucę! -
dziękujemy i również pozdrawiamy! ;)
-
[quote name='gameta']Tak Betbet, baner najlepszy jaki w życiu widziałam ! A wiesz, że widziałam niejedno ;) To ja jeszcze dołożę od siebie (sory Brązowa) - odnośnie Migotki był alarm z dwa tygodnie temu, komuś się uwidziało, że Migotka wróciła do schronu i powiadomił o tym Brazową. Ta niewiele myśląc chwyciła za telefon, by w pięknych słowach pozdrowić właścicielkę, która zwróciła Migotkę. I tu szok, bo właścicielka, że nie, że no co Pani, przecież Migotka siedzi na kolanach i jak wogóle można, i skąd znowu, i nigdy w życiu coś takiego, nie nie nie. Faktycznie, okazało się, że tamtego dnia to nie Mogotka wróciła do schronu. Po czym po TYGODNIU !!!!!!!!!! została tam zwrócona faktycznie Migotka. No i mi teraz wytłumaczcie, jak krowie na rowie - co jest k....a z tymi ludźmi, co oni mają we łbach??? Bo, że serc nie mają, to nie podlega rozważaniom...[/QUOTE] ma sa kra.............pop......się ludziom w głowach...
-
Jeżynka odeszła za Tęczowy Most! [*]
martasekret replied to Karolcia_ko5's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Jeżynko......malutka....tak mi Ciebie szkoda......:-( strasznie przykro..........:placz: -
strasznie smutne....boję się spojrzeć w jej smutne oczy.....nie wiem, w jakim jest wieku (mam nadzieję, że nie jest seniorką...), ale jest ładna, powinna szybko znaleźć dom...jeśli ktoś będzie szukał suni, to będę ja proponować.
-
Już nie bezimienna -KIA w BDT. Potrzebne $ na badania.
martasekret replied to toyota's topic in Już w nowym domu
[quote name='kolejna kobietka']tak, na zdjeciach ze schronu wyglada przytlaczajaco, widac strach, smutek, zrezygnowanie, rozczarowanie :-( teraz zupelnie odmieniona kruszynka! :p w tej chwili najwazniejsze, zeby udalo sie znalezc domek, ktory juz nigdy jej nie porzuci i otoczy ja miloscia.[B] Wet daje Kii 6 miesiecy zycia[/B] :( ale pewnie przebywajac wsrod kochajacych ludzi, sunia jeszcze nas zaskoczy! ♥[/QUOTE] To bardzo przykra prognoza....mam nadzieję, że tym razem nieprawdziwa! najważniejsze, że nie odejdzie BEZIMIENNA w schronisku.. -
biedne stworzenie.......:( w głowie mi się nie mieści, jak coś takiego można zrobić! czyli sunia miała właścicieli, z którymi była widywana na spacerach i ci ją wyrzucili, tak? i to w okolicach bloku, w którym mieszkała...? co za bezmózgi! przecież można było się domyśleć, że sunia będzie chciała wrócić do domu i będzie koczować pod blokiem...... słuchajcie, może właściciel zmarł? może pofatygować się do niego i powiedzieć mu kilka słów...? wiadomo, co to za ludzie? nie było mnie w schronisku wyjątkowo w weekend, ale jak będę w sobotę, to zajrzę do niej.....pewnie jest przerażona i schudła już jakieś 3 kilo.... mam nadzieję, że szybko znajdzie nowy, lepszy dom....ma śliczny pyszczek....
-
Czy znajdzie się u kogoś dom dla Kadłubka?
martasekret replied to Anka_M's topic in Już w nowym domu
do czego to doszło, że ludzie porzucają rasowe psy....i te, na dodatek, zamiast od razu iść do adopcji, siedzą w schronisku....świat stanął na głowie! -
brak słów........... te cuda powinny spać w łóżku w nogach swojego Pańciostwa, biegać za piłeczkami, zajadać parówki i inne smakołyki a nie patrzeć tęsknym wzrokiem zza krat na każdego, kto mija ich boks.... są przesłodkie, do tulenia i całowania! dziwi mnie, że Mopik jeszcze nikogo nie zauroczył - takie psiaki mają zazwyczaj dużo wielbicieli. Prawdziwy nieoszlifowany diamencik! mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu - góra kilku tygodni - i wszystkie maluchy znajdą dobre domy...
-
Jeżynka odeszła za Tęczowy Most! [*]
martasekret replied to Karolcia_ko5's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
kilka dni nie zaglądałam, tytuł wątku niezmieniony, a tu tyle się wydarzyło.... mam nadzieję, że Jeżyna nie "zgubiła się" celowo...przyłączam się do pytania krolika2014 - jak Pani zareagowała na jej zaginięcie? -
Już nie bezimienna -KIA w BDT. Potrzebne $ na badania.
martasekret replied to toyota's topic in Już w nowym domu
ten wzrok wypatrujący ukochanego kamienia....:loveu: prze-urocza sunia! :loveu: mam nadzieję, że przed nią jeszcze wiele lat życia u boku dobrego człowieka, który pokocha ją całym sercem. -
bardzo chcę wierzyć, że elipsa nie posunie się do jednak ostateczności. wiele osób wynajmuje pokoje bądź mieszkania ludziom, którzy mają zwierzaka. Od początku musisz zaznaczyć, że jesteście w dwupaku - Ty i Sonia. Na pewno znajdzie się przychylna osoba, której mały, grzeczny kundelek nie będzie przeszkadzał.
-
widziałam twoje ogłoszenia...umieszczasz je już od dłuższego czasu...za każdym razem, kiedy je widziałam, myślałam sobie, co takiego skłania właściciela Sonii do tej decyzji....tak ładnie o niej piszesz, widać, że ją kochasz i chcesz dla niej jak najlepiej....nie rozumiem "dobrych rad" życzliwych ludzi, którzy mówią, żebyś oddał ją do schroniska...chyba nigdy w takim miejscu nie byli i nie widzieli, jak zwierzęta, szczególnie te, które trafiają tam prosto z kanapy, cierpią. Proszę, nie rób tego. prześlij mi proszę kilka jej zdjęć na maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL], umieszczę ją na stronie fundacji, w której działam. tutaj na dogo są wątki tzw. mikropsów - napisz do dziewczyn [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/224117-Fundacja-MIKROPSY-wątek-podopiecznych-Pomóżcie-nam-pomagać-tym-najmniejszym!!?highlight=mikropsy"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/224117-Fundacja-MIKROPSY-wątek-podopiecznych-Pomóżcie-nam-pomagać-tym-najmniejszym!!?highlight=mikropsy[/URL] jest też wątek poświęcony jamnikom i jamnikopodobnym- [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/173573-Jamniki-i-jamnikowate-w-potrzebie-z-całej-Polski-"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/173573-Jamniki-i-jamnikowate-w-potrzebie-z-całej-Polski-[/URL]!!!!!! odszukaj też na dogo użytkownika o nicku Isadora - ona prowadzi stronę adopcyjną jamników. Napisz może do niej prywatną wiadomość, opisz sytuację i poproś o wstawienie suni na ich stronę. mieszkasz w Oliwie - dobrze kojarzę? o ile cię to jakkolwiek urządza, mogę do niej zajechać czasem wracając z pracy, posiedzieć z nią chwilę czy zabrać na spacer....... sunia jest urocza, mam nadzieję, że chwyci kogoś za serce....
-
SZARIK w swoim DOMU!!!! Trzymajmy kciuki!!!!! Był uwiązany w lesie:-(
martasekret replied to Awit's topic in Już w nowym domu
awit, ty chyba "brzydkiego" psa nie widziałaś..... pomogłabym, ale ja nie najlepsza w klepaniu tekstów jestem. Ja to pisałabym najchętniej: dwuletni, przyjazny pies szuka dobrego domu. Jest zaszczepiony i wykastrowany. Tyle :lol: Zbyt romantyczne i chwytające za serce to to nie jest.......:razz: Może ktoś się skusi na jakiś ładny elaborat...? -
Już nie bezimienna -KIA w BDT. Potrzebne $ na badania.
martasekret replied to toyota's topic in Już w nowym domu
wielkie UFFFF......sunieczko kochana, teraz będzie tylko lepiej! -
Już nie bezimienna -KIA w BDT. Potrzebne $ na badania.
martasekret replied to toyota's topic in Już w nowym domu
ojejku, to nasza suńka jest seniorem.....a myślałam, że jej pychol posiwiał ze stresu.... mam nadzieję, że najgorsza diagnoza nie znajdzie potwierdzenia w wynikach badań... jak to dobrze, że ją stamtąd zabrałyście............... -
Komornik juz sie zbliza,juz puka do Kseni drzwi...............
martasekret replied to Marinka's topic in Już w nowym domu
[quote name='agatsu'][B]Z tego bazarku fanty do licytujących nie dotarły. Mam nadzieję, że chociaż pieniążki trafiły do psiaków.[/B][/QUOTE] o kurczę, nieładnie....... -
Mundzia teraz już DORA w swoim DOMKU STAŁYM!! :-) Życzymy szczęścia!!
martasekret replied to Awit's topic in Już w nowym domu
Oby wszystkie biedy właśnie taki dom znajdowały! pozdrowienia i podziękowania dla rodziców Sharki:)