Jump to content
Dogomania

toyota

Members
  • Posts

    8312
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by toyota

  1. Sytuacja jest taka, że jedna gmina zrezygnowąła z usług "naszego" schroniska. Powodem jest obniżenie kosztów. Psy zostaną przewiezione do schroniska w Łodzi. Niestety nie wiem, czy to będzie rzeczywiście Łódż na Marmurowej, gdzie jest przepełnienie i raczej nie chcą już kolejnych psów. Jest podejrzenie, że chodzi o Łódż na Kosodrzewiny, gdzie psy po 2- 3 tyg. pobytu trafiają do obozu koncentracyjengo w Wojtyszkach. Być może dotyczy to Saby. Nie wiem z jakiej jest gminy. Psy mają opłacony pobyt tylko do końca marca.
  2. Sytuacja jest taka, że jedna gmina zrezygnowąła z usług "naszego" schroniska. Powodem jest obniżenie kosztów. Psy zostaną przewiezione do schroniska w Łodzi. Niestety nie wiem, czy to będzie rzeczywiście Łódź na Marmurowej, gdzie jest przepełnienie i raczej nie chcą już kolejnych psów. Jest podejrzenie, że chodzi o Łódż na Kosodrzewiny, gdzie psy po 2- 3 tyg. pobytu trafiają do obozu koncentracyjengo w Wojtyszkach. Być może dotyczy to Żabki i Peggi. Nie wiem z jakiej są gminy. Psy mają opłacony pobyt tylko do końca marca.
  3. Sytuacja jest taka, że jedna gmina zrezygnowąła z usług "naszego" schroniska. Powodem jest obniżenie kosztów. Psy zostaną przewiezione do schroniska w Łodzi. Niestety nie wiem, czy to będzie rzeczywiście Łódż na Marmurowej, gdzie jest przepełnienie i raczej nie chcą już kolejnych psów. Jest podejrzenie, że chodzi o Łódź na Kosodrzewiny, gdzie psy po 2- 3 tyg. pobytu trafiają do obozu koncentracyjengo w Wojtyszkach. Być może dotyczy to Ludwika. Nie wiem z jakiej jest gminy. Psy mają opłacony pobyt tylko do końca marca.
  4. Myślę, że sama to ocenisz. Inka siedzi tylko w budzie, nie wiadomo czy nie ma już na nic siły czy tak bardzo jest zastraszona i odzyska radość i chęci do życia. Natomiast Żuczek też głównie leży zwinięty w kłębek poza budą, bo do budy go nie wpuszczają inne psy. Naprawdę trudno powiedzieć, które z nich jest starsze. U nas w schronie w ogóle wet nie określa wieku psów, chyba że na moją prośbę, ale zwykle psy bardzo się przy tym wyrywają i to jest takie wróżenie z fusów.
  5. Zależy jakie schronisko. Teoretycznie oddanie bezpańskiego psa do schronu powinno oznaczać, że będzie miał on opiekę, wyżywienie i że będzie on bezpieczny. Niestety jako wolontariusz schroniska wolałabym już psa puścić wolno, albo stanąć na głowie i oddać go do DT, DS lub błagać wszelkie fundacje o pomoc. Dlaczego ? Bo w schronisku zagryzienia, pogryzienia, parwowiroza (jeśli młody albo szczeniak) i marna opieka weterynaryjna oraz eutanazja, bo za mało adopcyjny.
  6. Są już pieniądze na transport w kwocie 400 zł od obieżyswiata75 :loveu:. W razie czego, gdybyś zrobiła całą trasę Hałabajówko, przekażę Ci do ręki, albo jak wolisz zrobię przelew jak tylko dasz znać, czy możesz jechać. Na razie zrobiam rozliczenie w pierwszym poście, ale docelowo pieniądze będą zbierane na karmę i weta na konto fundacji Hałabajówki, więc Hałabajówka powinna poprosić moda o drugi post do rozliczeń, chyba że ja będę wklejać do pierwszego postu rozliczenia od niej. Obroże dla psiaków już kupiłam od siebie :).
  7. Udało się - brawo ! Laki chyba najbardziej sobie Twojego TZ-a upodobał ?
  8. Psiaki od nas jadą w najbliższy czwartek.
  9. W styczniu sugerowali mi, żebym znalazła dom dla Marleya, nie sądziłam, że tak to się skończy :placz:.
  10. Marley został uśpiony, dowiedziałam się wczoraj. Rana pomimo antybiotyków nie goiła się i dlatego podjęli taką decyzję. Wet uważał, że to była rana nowotworowa. Przykro mi :(.
  11. Wiewiór został adoptowany- adopcja schroniskowa. Poszedł na wieś.
  12. A do jakiej bazy danych potrzebujesz ? Bo ja mam do identyfikacji.pl i na tym pasku jest podany nr tel. do nich, więc bez sensu jak byś przyczepiła to swojemu psu, a on by był w innej bazie zaczipowany, dlatego pytam. Nie ściągaj tego i nie przekładaj, bo to jest raczej do jednorazoego zaczepienia i jak się wyrobi to pies to może zgubić.
  13. Daj mi proszę swój nr tel. Hałabajówko ! Inny kierowca zgodził się za pół kwoty, tj. 190 zł, zrobić połowę trasy - do Człuchowa. Marcin ma małe auto i wozi psy na tylnej kanapie. Ostatnio miał problem z opanowaniem 2 małych piesków, które skakały mu po aucie, pomimo poprzywiązywania ich, bo za bardzo nawet nie było gdzie ich przywiązać. Potrzebuję dane do adopcji, czy można by adoptować psy na Twoją fundację Hałabajówko ?
  14. [quote name='& Gloria &']Na spokojnie z tą wizytą i tak w najbliższym czasie nie mamy transportu dla malucha. Najprawdopodobniej podłączymy się do Toyoty, ale nie ma jeszcze wyznaczonej konkretnej daty. Cantadorra dzięki za pomoc ;)[/QUOTE] My byśmy chciały jak najszybciej wysłać psiaki. Mamy transport, ale drogi :(.
  15. Czy zgłaszać Joszkę do sterylizacji ? Potrzebowałabym adres gabinetu i cenę zabiegu.
  16. Współczuję :(.
  17. A do której bazy danych te paseczki potrzebujesz ? I ile sztuk ?
  18. Jest weekend i teraz nie ma tam z kim rozmawiać. Chciałabym najpierw sama o to poprosić, a nie od razu oficjalną drogą przez fundację. Chodzi o to, żeby nie zepsuć sobie stosunków i żeby móc działać w schronisku dla dobra innych psów. Bo jak naślę na nich fundację, to się już o takich przypadkach więcej nie dowiem.
  19. Tutaj widać najlepiej jaki jest niewielki: [IMG]http://img713.imageshack.us/img713/7112/29358232.jpg[/IMG]
  20. Przejrzyjcie sobie ten wątek, też stare psy, zwłaszcza czarny Dyzio. Wegetowały w schronisku, teraz są w BDT, zobaczcie jak odmieniło się ich życie. Nawet Żuczek sie załapał na zdjeciu, a psiaki są juz co najmniej od roku w BDT. Jakby któraś ciocia mogła zrobić im ogłoszenia, bo mają nieaktualne. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226406-Przyjaciele-dwaj-Bezik-i-Dyzio-w-BDT-)-Potrzebny-tekst-do-ogłoszeń-i-ogłoszenia[/URL]-! [IMG]http://img690.imageshack.us/img690/5045/dsc20201024x678.jpg[/IMG] [IMG]http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/376557_376127432457784_1927172145_n.jpg[/IMG] [IMG]http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/250666_375150042555523_2050729995_n.jpg[/IMG]
  21. Ja żadnych obaw nie mam i uważam, że to dla niego szansa, bo teraz to tylko leży i jest apatyczny.
  22. Jeszcze fotki Zośki przy człowieku, zobaczcie jaka jest nieduża: [IMG]http://img832.imageshack.us/img832/4598/pet2b.jpg[/IMG] [IMG]http://img171.imageshack.us/img171/8394/petd.jpg[/IMG] Obroża ode mnie (nowa). Ludzie mnie już wkurzają jak przyjeżdżają po psa bez obroży. W dodatku kobieta zadzwoniła tego samego dnia wieczorem, czy czasem nie mam szelek, bo by się przydały :p.
  23. Żuczek waży 8 do max 10 kg. Nie mamy transportu. Zawsze biorę pati-c z Warszawy albo jubu z Łodzi, ale teraz to totalnie nie po drodze. Tutaj na miejscu nie mam nikogo, kto by pojechał odpłatnie w trasę.
  24. Oczywiście, że to super propozycja !
  25. Malamut został adoptowany - adopcja schroniskowa, pojechał do stadniny koni. [IMG]http://img96.imageshack.us/img96/5523/dsc5444x.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...