-
Posts
8312 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by toyota
-
Joszka ma cudowny dom u obiezyswiat75 :)))) !!!
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Joszka ma już DS. Jednak konieczna jest jej sterylizacja przed adopcją. Czy możesz jeszcze to ogarnąć liko1771 ? -
To jest to samo konto, na które zbieramy na transport, w tytule "[B]WOJTYSZKOWIAKI[/B]"[B] Konto zostało użyczone przez Stowarzyszenie 4DogS oraz Vivę: 4DogS - VIVA Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Nr konta: 16 1370 1109 0000 1706 4838 7315 ul. Kawęczynska 16 lok 42a 03-772 Warszawa [/B]ON-ka na razie pojechała do płatnego hotelu, jest opcja tymczasu bezpłatnego, ale są tam koty i trzeba najpierw ją sprawdzić czy nie zrobi im krzywdy. Ona jest naprawdę ogromna jak na sukę. Na zdjęciach tego nie widać.
-
Pojechała jeszcze Łapka, mała jamnikowata suczka oraz wesoła średnia suczka. Niestety jedna średnia sunia, która miała jechać nie zmieściła się do samochodu :(. Ponadto odkryłam w izolatce bardzo skrzywdzonego i potulnego niewielkiego psiaka, który ma urwaną tylną łapkę. Też ma jechać do Wojtyszek. Na chwilę obecną zostało jeszcze 10 psów. 5 psów jest bezpiecznych w DT.
-
Dzisiaj ON-eczka pojechała do DT do Warszawy.
-
Mała Mi ma naprawdę doskonałą opiekę. Dziękuję raz jeszcze ogromnie !
-
Policja bardzo chce ukarania sprawcy, ale nie ma wpływu na to, że wet schroniskowy wystawił opinię tylko na podstawie oględzin. Schronisko nie wykonuje żadnych badań. Mam już opinię od mojej wetki z wczoraj. Właściciel oczywiście nie poniesie kosztów leczenia dopóty, dopóki nie zostanie skazany, a takie sprawy mogą się ciągnąć nawet 2 lata. Zoja jest w bardzo ciężkim stanie. Oprócz problemów z chodzeniem, ma bardzo złe wyniki wskazujące na uszkodzoną wątrobę oraz dużo poniżej normy czerwone krwinki co może wskazywać na krawawienia wewnętrzne spowodowne urazami. Najbardziej niepokojące są jednak jej problemy z sercem (krztusi się, charczy oraz serce jej łomocze). Na już konieczna jest dieta wątrobowa typu hepatic. Zojka na pewno nie pije ze zdenerwowania, bo to są straszne ilości wody, ona chciałaby pić bez przerwy, mogłaby wypić całą michę bernardyna na raz. Wetka to widziała i stwierdziła, że to jest nienormalne. Zoja została wydana pod opiekę Fundacji Mondo Cane do domu tymczasowego.
-
Joszka ma cudowny dom u obiezyswiat75 :)))) !!!
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
[quote name='Nutusia']Dziewczyny, poczekajmy na Likę. Jak wiadomo, różnie w życiu bywa... Na wątku baloniarek musiałam niestety powiadomić co się stało, bo traf chciał, że o pomoc poprosiła osoba, która od miesięcy nie ma dostępu do netu. I choć jest założycielką wątku KWB uważam, że rozliczenie musi być - choćby po to, by uniknąć takich (ciągle w to wierzę) nieporozumień.[/QUOTE] Nutusiu - rozliczenie jest w drugim poście. Kwota za leczenie jest prawdziwa. Jest wystawiona faktura, potem jej poszukam na wątku. Chodzi tylko i aż o to, że faktura nie została zapłacona. -
Joszka ma cudowny dom u obiezyswiat75 :)))) !!!
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Dokładnie - kwota za leczenie nie jest wymyślona, lecznica wystawiła fakturę i wsparcie 200 zł z Klubu Baloniarek dla Joszki było jak najbardziej potrzebne, tylko, że nie zostało przekazane na leczenie :angryy:. -
Joszka ma cudowny dom u obiezyswiat75 :)))) !!!
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Lecznica, w której była leczona Joszka: [URL]http://www.alwet.pl/[/URL] -
Joszka ma cudowny dom u obiezyswiat75 :)))) !!!
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
[quote name='mala_czarna']Toyota, wobec zaistniałej przykrej sytuacji, wiadomo może co dalej będzie z Joszką? :([/QUOTE] Myślę, że Joszka nadal szuka DS i to nie znaczy, że wyleci na bruk. Niestety już po raz drugi spotkałam sią z taką sytuacją :(. Wówczas pieniądze zostały jednak bardzo szybko oddane, od postu 572: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/221556-Pechowy-kaukaz-Leo-znalazł-szczęście-I-dom!-D/page23[/URL]- W skrócie- sceptuques umieściła kaukaza w hotelu komercyjnym niedogomaniackim, nie podpisując z nim żadnej umowy, bo właścicielka hotelu była matką jej kolegi. Nie było wieści z hotelu, żadnych zdjęć i nikogo na miejscu poza nią samą, by odwiedził psa w hotelu. W końcu z pomocą przyszła morisowa, która będąc w Białymstoku przy okazji odwiedziła Leo. Okazło się, że pies ma nieopłacony hotel - 1600 zł zaległości ! Z naszych wpłat był ok. 200 zł na plusie ! Jednak sceptiques nie regulowała należności. Właścicielka hotelu utrzymywała kaukaza od prawie 4 miesięcy na swój koszt ! W dodatku pies totalnie nieadopcyjny, agresywny, jestem jej wdzięcznaza to, że go nie uśpiła ! -
[quote name='agusiazet']Ja jestem skłonna dokładać się do opłat za Lorę, jeśli uda mi się dla niej znaleźć miejsce u Fur na przykład, ogólnie u ludzi, z którymi mam kontakt i do których mam zaufanie![/QUOTE] Agusiu, dziewczyny z 4Dogs próbują znaleźć dla niej bezpłatny DT wśród swoich wolontariuszy. Wówczas potrzebne będzie wsparcie na karmę i weta, ewentualnie sterylizację (Sterylkowa Skarbonka nie wspiera psów będących pod opieką stowarzyszeń i fundacji). Wszelkie pieniądze zbierane będą na konto użyczone przez Vivę i wydawane na podstawie faktur.
-
SONIA po roku znów wraca z adopcji :(((. Pomocy !
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Możecie mnie zabić, ale ta umowa jest u kuzyna daśki (zawoził Sonię do DS) :oops:. Na razie nie mogę się z daśką skontaktować, a do tego chłopaka nie mam nr telefonu. Daśka mieszka teraz w szczerej wsi i ma tam problemy z zasięgiem. -
Joszka ma cudowny dom u obiezyswiat75 :)))) !!!
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
To nie jest pomyłka. Lecznica specjalnie zalogowała się na forum, odszukała wątek Joszki i skontaktowała się ze mną w celu poinformowania mnie o braku płatności. Było to w zeszłą sobotę. Rozmawiałam z liką1771, by wyjaśnić sytuację. Dowiedziałam się, że natychmiast wykona przelew do lecznicy. Nie chciałam roztrząsać tego publicznie na forum licząc, że lika1771 jak najszybciej ureguluje dług. Oczywiście skontaktowałam się z lecznicą, czy tak się stało i prawda okazała się inna. Rozłożenie płatności na raty, a pierwsza wpłata w połowie kwietnia. Stało się też dla mnie jasne, dlaczego Joszka nie może zostać wysterylizowana, pomimo moich kilkakrotnych próśb o to, by nie została wydana bez sterylizacji. Lika1771 zrobiła wielką rzecz oferując DT dla Joszki, ale nie zwalnia jej to przecież z uczciwości ! -
Łapka i 7 innych psów, które uniknęły Wojtyszek i są pod opieką 4 Dogs.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
[quote name='kolejna kobietka']toyota dziewczyny z 4dogs tez zbieraja na transport.. w tej chwili mamy 160 zl, ile trzeba lacznie? czy ja mam robic cegielkowy na jakas kwote?[/QUOTE] Dokładnie nie wiemy ile trzeba, zależy od tego ile psiaków pojedzie, dlatego że będą one rozwożone w różne miejsca i dojdą dodatkowe kilometry. Na razie przekazałam kierowcy (pati-c) tylko w przybliżeniu jaka jest trasa, a więc schron - Warszawa, a nie mam jeszcze adresów DT w Warszawie, więc nie można dokładnie określić odległości. Transport nie powinien przekroczyć 400 zł. Jest to odległość ok. 600 km w obie strony łącznie z dojazdem pati-c do domu. -
Łapka i 7 innych psów, które uniknęły Wojtyszek i są pod opieką 4 Dogs.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Dane do wpłaty na transport: [B]Konto zostało użyczone przez Stowarzyszenie 4DogS oraz Vivę: koniecznie w tytule [COLOR=#0000cd]TRANSPORT[/COLOR] 4DogS - VIVA Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Nr konta: 16 1370 1109 0000 1706 4838 7315 ul. Kawęczynska 16 lok 42a 03-772 Warszawa --- Konto dla wpłat zagranicznych--- SWIFT- MHBFPLPW IBAN- PL16137011090000170648387315 [/B]Jeśli uzbiera się większa kwota to zostanie przeznaczona na potrzeby tych psiaków, które wyjdą ze schronu i unikną wywozu do Wojtyszek. Viva tylko użycza konta i nie finansuje nam tych psów. Jeśli chodzi o Kundelkową Skarbonkę, to ja zobowiązuje się do oddania 15 % czyli 15 zł w najbliższym czasie, zaraz po wypłacie ;). -
Bernardyn uratowany wraz z rudym kumplem z boksu.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Niestety benio jest na liście psów, które wyjeżdżają 28.03 do Wojtyszek. -
Ja cały czas zaglądam, byłam w schronisku i próbowałam zidentyfikować pozostałe psiaki z tej 13, które wyjeżdżają. Wywóz 28.03.
-
Łapka i 7 innych psów, które uniknęły Wojtyszek i są pod opieką 4 Dogs.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Dziękuję Gabi79 ! -
Łapka i 7 innych psów, które uniknęły Wojtyszek i są pod opieką 4 Dogs.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
A tutaj towarzyszka z boksu, też jedzie do Wojtyszek :( : [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/241226-Stara-spokojna-ON-ka-pilnie-potrzebna-pomoc-bo-czeka-ją-schron-w-Wojtyszkach[/URL]-!!! -
SONIA po roku znów wraca z adopcji :(((. Pomocy !
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
[quote name='Atomowka']Toyota czy Ty telefonicznie rozmawiałaś teraz z tymi ludźmi? Teraz tzn od momentu kiedy się dowiedziałaś,że chcą Sonie do schronu wyrzucić[/QUOTE] Nie mam do nich telefonu, a pan powiedział w schronisku, że nie odbieram od niego telefonów, co nie jest prawdą. -
W schronisku są trudne warunki, np. takie boksy, w których siedzi po kilka psów, dlatego nie chcemy go tam umieścić: [IMG]http://img109.imageshack.us/img109/5030/sektor.jpg[/IMG]
-
U nas nie ma problemu z rezerwacją, ale w tym przypadku gmina zrywa umowę i nie ma takiej możliwości. Gmina podstawia auta i psy jadą 300 km do innego schronu. Nie ma mowy o rezerwacji, bo nie ma już w następnym miesiącu (kwietniu) kto zapłacić za pobyt tego psa w tym schronisku (500 zł), a właściciel nie będzie go trzymał na swój koszt. Gmina podpisała umowę z Wojtyszkami ze względu na bardzo niską stawkę. Do Warszawy organizujemy pieniądze na transport w niedzielę dla Łapki.
-
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
toyota replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
Taka fajna dziewczynka jest u nas w schronisku. Młoda, przyjazna, bezproblemowa. Nie ma sterylizacji. Może by znalazł się dla niej DT i miałaby wtedy szansę na sprawdzony DS a nie rosyjska ruletka jak w przypadku adopcji schroniskowej... [IMG]http://img194.imageshack.us/img194/1677/49458375.jpg[/IMG] [IMG]http://img145.imageshack.us/img145/1997/85839100.jpg[/IMG] [IMG]http://img266.imageshack.us/img266/2769/40306420.jpg[/IMG] [IMG]http://img832.imageshack.us/img832/9515/40666653.jpg[/IMG] [IMG]http://img266.imageshack.us/img266/9435/23824452.jpg[/IMG] Jest atakowana w tym kojcu i siedzi głównie pod budą. Tu została włożona z powrotem i dlatego ją widać przy kracie. [IMG]http://img835.imageshack.us/img835/6351/33205793.jpg[/IMG] -
W przyszym tygodniu, najprawdopodobnej w czwartek. Psy mają zapłacony pobyt tylko do końca marca. Wywóz organizuje gmina, nie schron, więc tak dokładnie to nie wiadomo kiedy podstawione zostaną samochody.