Jump to content
Dogomania

toyota

Members
  • Posts

    8312
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by toyota

  1. Bunia, koleżanka z celi Żabci, zaprasza na swój wątek: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/245369-Bunia-staruszka-z-charakterem-czeka-w-schronisku-by-ktoś-ją-pokochał[/URL]-(
  2. toyota

    Metamorfozy

    Dżamal kiedyś: [IMG]http://img197.imageshack.us/img197/2743/26322998.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img822/610/we5y.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img268/7201/ewa7.jpg[/IMG] I teraz w BDT u WiosnyA: [IMG]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1750_525616640824806_913160799_n.jpg[/IMG] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/594/6cv0.jpg/"][IMG]http://img594.imageshack.us/img594/4184/6cv0.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/24/x2x1.jpg/"][IMG]http://img24.imageshack.us/img24/5751/x2x1.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/825/5s5g.jpg/"][IMG]http://img825.imageshack.us/img825/9136/5s5g.jpg[/IMG][/URL] Można do niego zajrzeć i....adoptować :): [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/242889-Koszmarnie-zniedbany-psiak-o-cudnym-chrakterze-w-BDT-u-WiosnyA/page13[/URL]
  3. Wiosenko, ja Ci dziękuję z całego serca za opiekę nad Dżamalkiem i że już nie musi wegetować w tym schronisku !
  4. Bunia jest w schronisku od dawna. Nie ma szans na adopcję. Była pogryziona i przebywała w izolatce i wówczas miałam możliwość wziąć ją na spacer i zrobić te zdjęcia. To było rok temu. Od tamtego czasu, Bunia nie była już nigdy na spacerze i przebywa w schoniskowym boksie. Jak widać Bunia na spacerze została puszczona, bo jest to typ staruszki przywiązanej niewdzialną smyczą do człowieka ;). Bunia:
  5. Hela od dwóch dni jest w BDT we Włocławku. Zawiozłyśmy ją z kkasiiiar w sobotę. W domu jest wesoły golden i 3 koty. Hela jest na razie sparaliżowana strachem :(. Jeśli ktoś chciałby wspomóc Helę karmą, to taka pomoc bardzo by się przydała. Jeszcze ważniejszy byłby zakup szeleczek i adresatki. Hela dostała od mnie tylko obrożę, a z chodzeniem na smyczy bardzo kiepsko, usiłuje wpełznąć pod samochody, szelki byłyby bezpieczniejsze.
  6. P. Wioletta wyjechała na parę dni do Anglii, więc nie mam w tej chwili z nią kontaktu. Przed wyjazdem napisała mi maila, że po powrocie chciałaby wysterylizować Sabę.
  7. Czy ten dom z maltańczykiem jest brany pod uwagę ? Chciałam tylko zauważyć, że maltańczyk to pies jak każdy inny i nie ma co przesadzać;). Wendy chyba dobrze dogaduje się z samcami ? Mój mega rozpieszczony i zadziorny maltańczyk dogaduje się z 10 przygarniętymi psami i nie narzeka, wręcz przeciwnie biega z nimi jak torpeda po ogrodzie ;).
  8. Nie ma jeszcze wątku, bo nie mam jego zdjęć. Jak tylko będzie to dam Ci znać ;).
  9. Sytuacja jest taka, że mamy psiaka z urazem tylnej łapy. Łapa powinna być gwoździowana. Dlatego znowu Ludwik musi poczekać, bo dla chłopaków nie ma BDT, a nie sposób tylu psików umieścić w płatnych miejscach.
  10. [quote name='WiosnaA'] [B]Odniosłam wrażenie,że Panie chcą pieska jakby idealnego [/B] [/QUOTE] Dokładnie takie samo wrażenie odniosłam, ale nie chciałam przekreślać ludzi po jednej rozmowie telefonicznej. Pani ma bardzo duże wymagania, pierwszy raz się spotkałam aż z tak wymagającą osobą. Jednak pies to nie robot i nie jestem w stanie obiecać, że będzie bezproblemowy i zawsze taki sam, że nie bedzie ciagnął na smyczy, nie będzie się ciskał do żadnego psa itd. Dżamal spędził aż 4 lata w schronisku, lgnie do czlowieka, jest kontaktowy, ma prawo jednak wszystkiego nie umieć. WiosnaA nauczyła go już pięknie jeździć autem, sam wskakuje do samochodu, czeka na pozwolenie by wysiąść, ale wielu rzeczy jeszcze nie zna. Panie były w białostockim schronisku i nie wybrały żadnego psiaka. To też mnie zastanawia, jak można nie wybrać żadnego biedaka spośród kilkuset psów ? W czym jest Dżamal lepszy od tych innych biedaków ? Bo ja się obawiam, że może nie spełnić aż tak wygórowanych wymagań. Z tym włosem i alergią to już przesada. Ja mam maltańczyka, który ma włos, ale co z tego, skoro jest najgłośniejszy spośród wszystkich moich psów, kręci się w kółko i jazgoli z byle powodu, zaczyna najpóźniej od 7 rano, lubi czasem coś obsikać, zwłaszcza torebkę i buty, wymaga kosmetyków drożych od moich, kąpiel przynajmniej raz w tygodniu, a i tak potrafi się obsrać w najmniej odpowiednim momencie, a potem wskoczyć do łóżka. Ma doskonałe pochodzenie i 8 miesięcy. Zapewne wielu chciałoby go adoptować, a potem byłoby zdziwko ;). Dostałam go za darmo od pierwszych właścicieli, jak się zorientowali, że nie będzie tylko leżał i pachniał ;). Ps. Mały nie jest do adopcji, nie zamierzam mieć przez 10 lat 100 telefonów dziennie od napalonych chętnych ;). To taka mała dygresja odnośnie idealnych psów i wyobrażeń ludzi. Pies to pies i trzeba się liczyć z problemami.
  11. Wczoraj miałam telefon od bardzo konkretnej pani zaintereswowanej adopcją Dżamala. Pani jest z Białegostoku. Przekazałam namiary do Wiosny. Pani chciałaby poznac Dżamala zanim podejmie decyzję. Dziękuję Wszystkim za tak dużą pomoc finansową :-o:loveu:! Wiosno, myślę, że dobrze by było jakbyś robiła rozlieczenia finansów w drugim poście. Mogłabyś poprosić moda na PW, żeby Ci "dał" drugi post. PS. Okropnie jestem chora.
  12. Dziewczyny, pomysł upadł, bo lecznica była niezbyt chętna do takiej współpracy. Maciek już po operacji i w hotelu.
  13. Wygląda teraz pięknie. Fryzjerka prawie nie używała suszarki, bo schronisko za późno przywiozło psiaki do salonu i nie było czasu na suszenie. Dlatego Dżamal był przywiązany w ogrodzie i suszył się na słońcu.
  14. [quote name='rashelek']Taks to forumowiczka, która szyje psią garderobę i co jakiś czas robi bazarki, na których można ją kupić. Możesz też do niej napisać na pw zapytanie ;)[/QUOTE] Dodam jeszcze, że szyje profesjonalnie, a ja jestem bardzo wybredna i uwielbiam jej akcesoria ;).
  15. Jeśli chodzi o te odruchy kopulacyjne, to psy też tak robią, by rozładować emocje. Minie kilka dni i na pewno przestanie, miałam już takich delikwentów, nawet kopulujące suczki. Cudna fotorelacja !
  16. Ogromnie się cieszę, że nie ma problemów z zapoznawaniem się stadka. Tym sikaniem się nie przejmuj, to najprawdopodobniej z emocji. Najpierw dugo trzymał, a potem już nie wytrzymał i wszystko wypuścil w garażu. Dżamal to jeden z moich ulubieńców, to bardzo pozytywny pies, bardzo łaknący kontaktu z człowiekiem, a los go tak okropnie potraktował. Naprawdę miał marne szanse na opuszczenie schroniska w tym zalewie psów. Ludzie wybierają przede wszystkim młodsze psiaki, których w schronisku nie brakuje. Dzięki Wiośnie wygrał przepustkę do lepszego życia :loveu: ! WiosnaA jechała chyba do Grudziądza z 6 godzin w jedną stronę z powodu remontów na drodze ! Podziękowania dla TZ Wiosny, który nie dał po sobie nawet poznać, że jest zmęczony i widać było, że Dżamal mu się spodobał, bo nie chciał oddać nikomu smyczy z Dżamalem ani mnie ani Wiośnie :evil_lol:. Jednak drobna pomyłka. Dżamal był w schronisku od 07.2009 r. a nie od listopada. Od 11.2009 jest inny też czarny i kudłaty nieco mniejeszy psiak, stąd nie wiedziałam która kartka do którego należy. Przy adopcji sprawdzili nr czipa i się wyjaśniło.
  17. toyota

    Metamorfozy

    Dosyć dużo na wsiach ludzie mają sznaucerów. Kundelka przy budzie, a sznaucera w domu. Nie widać ich aż tak bardzo, bo mieszkają na podwórkach. Koleżanka mi mówiła, która mieszka pod miastem i zajmuje się strzyżeniem psów, że jest zapotrzebowanie na wsiach na usługi fryzjerskie dla psów. Oczywiście wieśniaki nie trymują sznaucerów, tylko strzygą, bo usługa jest tańsza. Obok mnie u sąsiada jest owczarkowaty w małym ciasnym kojcu, całkiem ładna sznaucerka i jej sznauceropodobna córka, bo nie udało się jej upilnować i zaciążyła. Ludzie wcale nie biedni, ale ograniczeni po wiejsku umysłowo. Psiaki nieraz biegają po ulicy, bo brama na ościerz otwarta.
  18. Z tą wątroba to już chyba było kiepsko na poczatku jak wyszła ze schronu, potem chyba była poprawa, a teraz jest znowu gorzej. Czy się mylę ?
  19. toyota

    Metamorfozy

    Mimi była gdzieś przywiązana, po przyjeździe do schroniska urodziła 5 szczeniaków, które były martwe. Ten zlepiony ogonek to od biegunki. Wydarliśmy ją od śmierci. [IMG]http://img593.imageshack.us/img593/6167/dsc4392medium.jpg[/IMG] [IMG]http://img32.imageshack.us/img32/4392/dsc4388medium.jpg[/IMG] A teraz jest taka śliczna i przede wszystkim szczęśliwa: [IMG]http://i40.tinypic.com/2mxfw5s.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/jkhao1.jpg[/IMG] [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/234769-Mimi-sznaucerek-miniaturka-w-DS-)))))))))))))))))/page17[/URL]
  20. Pieniądze za kastrację w kwocie 170 zł są już na koncie u wetki. Dziękuję Wszystkim za pomoc !
  21. Dżamal jest nadal w schronisku. Trafił do schronu 13.11.2009 r., a więc jest starszy niż myślałam.
  22. [quote name='kolejna kobietka']porobili zdjęcia tym psom?[/QUOTE] Raczej nie.
  23. Ależ Mimi jest śliczna. Te jej oczy :loveu: !!!
×
×
  • Create New...