-
Posts
4361 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Lemoniada
-
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Dziękuję za wstawienie zdjęć! Lemonku, cudo śliczne, bądź grzeczny i dzielny, niech Ci się wiedzie jak najlepiej! Już zazdroszczę jego przyszłym opiekunom:placz: Czas się brać za ogłoszenia, wkleję jutro propozycję tekstu do allegro. A jak Lemonek dogadał się z Tinką? -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Ja też już wróciłam, cała i bezpieczna :) Ewie i Jackowi dziękuję za transport! megii i Darkowi za przyjęcie Lemonka, Myszy za uproszenie ich o przyjęcie, gusi za zgrywanie i koordynowanie wszystkiego :) A Wam, kochani przyjaciele Lemonka, dziękuję za wszystkie odwiedziny w wątku, kciuki, ciepłe myśli i słowa, wsparcie finansowe i rady :) Dziękuję, Anioły! Przed Lemonkiem jeszcze długa (a może i nie?) dorga do znalezienia domku, ale ważne, że jest już w bezpiecznym miejscu :) megii i jej TŻ to wspaniali ludzie, ich podopieczni mają bardzo dobre warunki i wyglądają świetnie! Lemon przez jakieś dwa miesiące będzie jadł trochę lepszą - bardziej energetyczną karmę, potem pewnie przejdzie na Purinę jak reszta stada. W pociągu był mocno zestresowany, nie chciał wejść, jakiś pan pomógł mi go wnieść. Potem popiskiwał przez chwilę, ale w końcu oparł mi łapki i główkę na kolanach, pupę ułożył sobie na siedzeniu obok, i tak wyglądając przez okno dojechaliśmy wśród głaskań do Warszawy :) Co było potem opisała już bardzo dokładnie Ewa :) No to kamień z serca, po prostu.... Zjem coś jeszcze i zmykam spać, jutro od rana robota. Lemonek jest bezpieczny! Oj, z jaką ulgą będę dziś zasypiała... Dzięki Wam, dogomaniaczki i miauowiczki!:loveu: -
Miki - nie Myszka tylko Piesek - ma fajny dom w Warszawie.
Lemoniada replied to hop!'s topic in Już w nowym domu
A widoki na domek już jakieś ma? Ślicznota, pod taką opieką na pewno szybko dojdzie do formy :) -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Deklaracje na ten moment: mala_czarna - 100zł (jednorazowo) kumpela malej_czarnej - 100zł (jednorazowo) Finetta - za pierwszy miesiąc całość i 150zł (miesięcznie) LAZY - 30zł (miesięcznie) Ja mam jeszcze miesięczny na osobowe do Warszawy ważny do 28 grudnia, więc tutaj spoko. Lemonkowi bilet zafunduję bo akurat szczęśliwie mi skapnęło. Czyli transport z głowy. Zajrzałam na konto - przyszło 120zł od Anna&Negra, cudnie! Czyli w Lemonkowym funduszu mamy 354,40zł na tą chwilę. Z tego - 15zł dla pani doktor za drugą dawkę Imizolu (już podała rano) i zwrot za karmę dla Ewy Marty (mówiła ile, ale ze szczęścia zapomniałam zanotować). Czyli - pobieram z bankomatu 200zł na opłacenie bieżących spraw. Zostaje na koncie 154,40zł na dalsze Lemonkowe wydatki. Dzwoniłam już do TŻ megii potwierdzić, że będziemy. Pytałam o płatność - będzie rachunek na koniec każdego miesiąca, zaliczki nie potrzeba. Lecę teraz do bankomatu, biorę telefony ze sobą. -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Ewo, dziękuję za transport!:loveu: Plan jest taki: o 17:50 wsiadam z Lemonkiem w pociąg (liczę się, że mogą być opóźnienia w PKP). O 19 z minutami jestem na Śródmieściu (chyba, że wygodniej będzie Ewie odebrać nas z innej stacji). Ewa już zakupiła duży wór karmy, więc zwrócę jej pieniążki, benzyna ma być prezentem świątecznym dla Lemonka:multi: Potem ruszamy do Serocka, ile to może zająć czasu, tak na oko? Wetka moja już wie, do TŻ-ta megii zaraz zadzwonię z najnowszymi wieściami :) A teraz lecę od komputera, ale z doskoku będę jeszcze wpadać. Dogomaniaczki i miauowiczki, dziękuję Wam! Brak mi słów:placz: [quote name='Tora&Faro']Kto będzie koordynował finanse Lemona jak chłopak już zamieszka w hotelu? Nadal Ty Lemoniado?[/QUOTE] Mogę to być ja, chyba, że ktoś inny chce, to bez problemu przekażę pałeczkę :) Zaraz tu wkleję listę deklaracji i będę prosiła o potwierdzenia bądź zaprzeczenia. -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Rozmawiałam z TŻ megii, miejsce jest i czeka - dzięki, Mysza!:loveu: Patrzyłam na połączenia kolejowe Skierniewice-Serock, ale wygląda to fatalnie, 3 przesiadki, ponad 5 godzin jazdy :( -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Aha, w te wczorajsze 200zł wliczone są - ostatnie kroplówki i leki, antybiotyk doustny wykupiony caly na te 5 dni (czyli część do zabrania i podawania samodzielnego), druga dawka Imizolu (też do podania samodzielnego), szczepienie przeciw wściekliźnie i odrobaczenie. Dzwonię do megii. -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Dorwałam się do komputera. W lecznicy wczoraj dałam 200zł, do dopłaty pozostało 15zł (to za tą drugą dawkę Imizolu, połowa kwoty). Czyli na koncie na ten moment 234,40zł. Zaraz powinno dojść 100zł z bazarku od Anna&Negra, wysyłała z poczty więc trochę dłużej to potrwa. Plan jest taki, że wsiadam z Lemonem do pociągu i jedziemy do Wawy. Dzwoniłam do Myszy, ale nie bardzo może go zawieźć dalej do Serocka. Czyli [B]transport na trasie Warszawa - Serock nadal potrzebny![/B] Beznadziejny okres na takie akcje, wiem.. Finetta:crazyeye::mdleje:Aniele Lemonkowy!:loveu: -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Olga, dzięki! Wysyłałam pw do szybszego_od_dylizansu i na ich meila pisałam, ale moze nie maja dostępu do komputera. Ten hotelik u Agnieszki byłby ok, zanotowałam numer, zadzwonię jutro. Do reszty też. Wielkie dzięki! :) -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
U ronji też komplet :( Próbowałam poszukać w necie hoteli nie-dogomaniackich, ale to chyba nie najlepszy pomysł. One są nastawione na krótki pobyt domowego wypieszczonego pupila, a nie psa po przejściach, który nie wiadomo ile będzie szukał domu.. Przeglądam mapę dogo i wysyłam PW, bardzo niefajny okres na szukanie miejsca... -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
[quote name='mala_czarna']Do Murki napisałam na topiku, może się jeszcze dzisiaj odezwie. Ręce mi w sumie już opadły. Do czwartku niedaleko.[/QUOTE]Zaglądałam na wątek Murki i Ani+Milva+Ulver, ale zwątpiłam jak zobaczyłam te kolejki:shake: Szukam dalej... -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Zdrówko Lemonka już naprawdę OK :) Zabrałam go na spacer, pięknie chodził na smyczy, często zatrzymywał się na obwąchiwanie różnych krzaczków;) Potem z ogromnym apetytem zjadł kolację. Pani doktor zaszczepiła go dziś przeciw wściekliźnie, z wirusówkami trzeba poczekać. Jutro dostanie łagodny środek odrobaczający; ma założoną książeczkę z wpisami. Już jest nowa pacjentka, bezdomna sunia ze złamaną łapką i nie ma jej gdzie umieścić :( Pani doktor prosiła, by zabrać Lemonka przed Świętami. Wiosna odpisała, że też nie może pomóc. ZuziaM ma miejsce, ale nie wiem, czy się zgodzi, bo Lemonek jest postury onka i nie jest staruszkiem :( -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
[quote name='zula131']Ten piesek z kartonu znajduje się ok. 20 km od Ostrołęki. Dziewczyny starają się zorganizować mu transport do mariamc. Co prawda, do Ostrołęki też kawał drogi...[/QUOTE] Mariamc prowadzi płatny DT, dobrze rozumiem? Poczytam wątek jak wrócę, teraz idę do lecznicy z karmą. Co ja powiem pani doktor... :( -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Jamor ma komplet i mnóstwo rezerwacji, nie przyjmie Lemona :( Do hoteliku Agi już pisałam, na podanego meila, tak samo do AlinyS, nie mam odzewu. ZuziaM ma miejsca, ale nie wiem, czy go przyjmie, bo nie jest stary i kaleki. Napiszę do niej.. Pisałam jeszcze do zuzki, która oferuje DT, ponoć po Nowym Roku jedna z jej suniek ma jechać do domu, i ewentualnie wtedy by mogła. Ale też nic pewnego. Ja go zabrać nie mogę, nawet do garażu :( Nie wiem, co zrobić :( -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Głowy nie dam, ale stawiam, że miał jakiegoś 'właściciela'. Parę osób z okolicy też tak przypuszcza. Pytałam zasadzkas, bo ona też z tych stron, wydaje jej się, że wie, do kogo należał Lemon, ale nie potwierdzałam jeszcze tej informacji. No i jeśli zasadzkas się nie myli - daj Boże, żeby ten facet już nigdy nie miał psa. -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Wysłałam maila do jamora, AlinyS, wiosny i szybszego_od_dylizansu. Dzwonić o tej porze nie odważę się, jutro rano przekręcę. W propozycje Astaroth i Donki5 zaraz się wczytam. Renata5 przyjmuje chyba tylko nieduże pieski. Pamiętam z wątku Łatka, że był za duży, a to był średniej wielkości kundelek. Lemonka w takim razie nie weźmie na pewno. -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Jamor ma komplet, a ja się jąkam w sytuacjach stresowych:placz: Ale mam napisać maila z wszystkimi informacjami, czyli może nie wszystko stracone i jest nadzieja... -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Mogę jeszcze dzwonić o tej porze? No i - jamor tez przyjmuje szczepione... :( -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Napisałam do zuziM, bo przyuważyłam, że w sygnaturce napisała o 12 wolnych miejscach u siebie w hotelu. Ale to kawał drogi, ona jest z Dolnego Śląska. Zobaczymy... EDIT: czytam właśnie jej wątek, raczej nie weźmie Lemonka, bo tylko staruszki i kaleki przygarnia.. -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Zmieniłam tytuł, może to pomoże? Jakby były jakieś sugestie co do dalszych zmian to chętnie przyjmę. -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
W tym momencie na koncie mam 434,40zł. Z wydatków - dziś zapłaciłam 7,74zł za puszki dla Lemonka Z wpływów - przyszło 50zł od mojego TŻ, któremu bardzo i z całego serca dziękuję:loveu: Tutaj rzeczywiście w grę wchodzi jedynie płatny DT, zapomniałam, że do hotelu to tylko ze szczepieniem... Boże, pomóż nam znów...:( -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Byłam u Lemonka i.... Dziewczyny, on nawet nie biega, on dosłownie fruwa i śmiga! :loveu: Jeszcze przez 4-5 dni powinien przyjmować doustny antybiotyk, w Wigilię trzeba mu dać ponowną dawkę Imizolu i dobrze (acz niekoniecznie) byłoby, gdyby dostawał jakieś witaminy na wątrobę. Ale poza tym i poza jego chudością - okaz zdrowia:multi: Po schodach biega, nawet sam się naprasza o wypuszczenie na dwór, nadrabia stracone przez chorobę dni:lol: Pysiek się śmieje, ogonek merdnął - myślałam, że do mnie, ale gdzie tam, do parówek, które mu przyniosłam;) Je wszystko i chętnie, nieważne sucha karma, puszka czy gotowane - byle dużo, jak najwięcej. Wczoraj dostał ostatnią kroplówkę, więcej nie będą mu potrzebne, bo pije ładnie. Pluję sobie w brodę, ze nie zabrałam aparatu - też byście zobaczyły ten cud. Ale jutro wezmę, obiecuję! No i teraz niestety gorsza wiadomość - Lemonek musi zostać zabrany do Świąt :( Nie było mojej wetki, tą wiadomość przekazała mi jej zastępczyni. Nie będzie miał się nim kto zająć, poza tym pomieszczenie może być potrzebne dla chorego pacjenta, a Lemonek nie potrzebuje już hospitalizacji. Czas mam do Wigilii, czyli do czwartku rano. Co robić? :( On jest nadal chudzinka, ale na wadze przybiera ładnie, sama widzę różnicę od ostatniego widzenia w piątek. Może więc mimo wszystko hotel nie byłby takim złym wyjściem? Mam tu na myśli boks oczywiście, bo finanse...:shake: Antybiotyk wykupiłabym od wetek, Imizol też, więc leki by odpadły, sam koszt pobytu i karmienia psa. Ale ja nie mam ani grosza na comiesięczne deklaracje hotelowe :-( Nie wiem, co robić... LAZY - ja go zabrać nie mogę, nie mam gdzie, poza tym mama się nie zgadza..:( Zaraz zrobię podgląd na konto, finanse na pewno się przydadzą. -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Już się zbieram do chłopaka. Boję się tej rozmowy z panią doktor, co jeśli się okaże, że wyjeżdżają gdzieś na Święta i Lemona trzeba będzie zabierać? :( Prosimy o kciuki, a o DT jeszcze bardziej. -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
hop!, napisałam szkic, dopracowuję go jeszcze. Do Lemonka dziś jednak nie zawitałam, musiałam popilnować dzieci siostry akurat w trakcie tych dwóch godzin, gdy lecznica była otwarta. Jutro wpadnę z porcją parówek i zobaczymy, czy uda mi się chłopaka zachęcić do spaceru :) -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
Lemoniada replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Wiesz co, Ewo, nie pomyślałam o tym. Faktycznie, mogę spróbować go wyprowadzać na dwór :) Może go parówka znęci jak sam nie zechce iść? Albo miska z wodą, którą Lemonek do tej pory nacieszyć się nie może ;) [quote name='majqa']Jejku, tylko nie mów Lemoniado, że te 5 swetrów oznacza, że się źle czujesz...[/QUOTE] Nie nie, to właśnie w ramach obrony przed złym samopoczuciem :) Mnie zawsze na najmniejszy objaw choroby dobrze robi ciepło i sen, wstaję jak nowonarodzona.